Siedem goli w bramce Bitoli

O godzinie 17:00 na stadionie Mladosta w Strumicy, początek rewanżowego meczu I rundy kwalifikacyjnej piłkarskiej Ligi Europy sezonu 2017/2018, pomiędzy drużyną FK Pelister Bitola a zespołem Lecha Poznań. Wszystkich kibiców Kolejorza zachęcamy do śledzenia raportu na żywo z tego spotkania, na łamach naszego serwisu.

2 min. – Pierwsza akcja Lecha. Płaskie uderzenie Situma minęło bramkę.
5 min. – Na razie spokojne tempo gry.
6 min. – Kontra FK Pelister. Wrzutka Silvy do Ilijoskiego, który nie trafił w piłkę.
9 min. – Kolejny rzut rożny w wykonaniu Pelisteru po którym piłka przeleciała przez pole karne Lecha. W Poznaniu było tak samo.
10 min. – Gospodarze wykonali już 3 rzuty rożne.
11 min. – Aj! Barkroth do Nielsena, który nie opanował piłki w polu karnym.
11 min. – CO ON ROBI?! Burić wyszedł poza swoje pole i został ukarany żółtą kartką za faul.

17 min. – Ależ bomba Gajosa z lewej nogi! Piłka nieznacznie minęła bramkę Macedończyków.
20 min. – Umiejętności piłkarzy FK Pelister są zbyt słabe, żeby stworzyć coś groźnego z ataku pozycyjnego.
21 min. – Pierwsza interwencja Jovanovskiego w tym meczu.
23 min. – Mała przerwa na picie. Żar leje się z nieba.
28 min. – Słabo gra Lech. Chodzimy po murawie.
28 min. – Niebezpieczne dośrodkowanie z lewej strony. Akcji na szczęście nie zamknął Iijoski.
30 min. – Celny strzał Majewskiego z wolnego.

35 min. – Nielsen był przetrzymywany w polu karnym. Sędzia nakazał grać dalej.
38 min. – Było blisko! Główkę Lasse po rożnym obronił bramkarz.
39 min. – GOOOOOL!!! 1:0! Kolejny rożny, kolejna wrzutka Majewskiego i tym razem do siatki trafia Trałka!
40 min. – Barkroth do Gajosa, który nie oddał strzału. Leżał już na ziemi.
45 min. – Do przerwy 1:0. Mimo gry na chodzonego Lech zasłużenie prowadzi. Pelister nie ma pomysłu na ataki.

49 min. – Mało się dzieje po przerwie. Macedończycy znowu mają jakieś pretensje do sędziego.
51 min. – Ilijoski oko w oko z Buriciem! Lepszy Bośniak!
56 min. – Barkroth do Majewskiego, który niestety nie opanował piłki. Pachniało golem.
59 min. – Nie zrozumiał się Barkroth z Nielsenem. Duńczyk był za wolny.

62 min. – Burić złapał piłkę na linii bramkowej.
66 min. – GOOOOOOOOOL!!!! 2:0. Piękna akcja Lecha rozpoczęta długim przerzutem piłki. Do siatki z bliska trafił Jevtić, który chwilę wcześniej wszedł na murawę.
67 min. – Kolejna krótka przerwa na picie.
71 min. – Faul w niebezpiecznym miejscu. Będzie wolny dla gospodarzy.
71 min. – Broni Burić.
72 min. – Jóźwiak do Makuszewskiego. Niestety pomocnik nie doszedł do piłki.
74 min. – Gubi się Pelister po rożnych w wykonaniu lechitów. To spory atut poznaniaków już w drugim spotkanu.

77 min. – BRAMECZKA!!!!! Makuszewski odgrywa na środek do wbiegającego Jóźwiaka, który nie daje żadnych szans bramkarzowi. 3:0!
80 min. – Zagapili się lechici po rzucie rożnym. Na szczęście piłka w rękach Buricia.
85 min. – Sam na sam z bramkarzem znalazł się Barkroth, lecz sędzia odgwizdał spalonego.
87 min. – Indywidualna akcja Makiego lewą flanką. Jego uderzenie z cudem sparował Jovanovski.
88 min. – Słupek ratuje Macedończyków po strzale Gajosa! Za chwilę kontra i Burić dobrym wyjściem ratuje sytuację.
90+1 min. – Jeszcze atakuje Lech.
90+3 min. – Niecelny strzał Jevticia z wolnego.
90+3 min. – Koniec. W dwumeczu 7 goli w siatce Bitoli. Za tydzień Haugesund.

FK Pelister Bitola – KKS Lech Poznań 0:3 (0:1)

Bramki: 39.Trałka 66.Jevtić 76.Jóźwiak

Asysty: 1:0 – Majewski, 2:0 – Makuszewski, 3:0 – Makuszewski

Żółte kartki: Markoski – Burić

Sędzia: Francois Letexier (Francja)

Widzów: ok. 1000

FK Pelister: Jovanovski – Tosevski, Todorovski (46.Lucas), Kovachev, Ljamcevski – Iliev, Markoski (60.Cvetanoski) – Fernando Silva, Peev, Petrov (76.Trifunovski) – Ilijoski.

Rezerwowi: Petrovski, Bojović, Popzlatanov, Cvetanoski, Trifunovski, Lucas, Azul.

KKS Lech: Burić – Gumny, Trałka, L.Nielsen, Kostevych – Tetteh, Gajos – Barkroth, Majewski (63.Jevtić), Situm (46.Makuszewski) – Nielsen (70.Jóźwiak).

Rezerwowi: Putnocky, Wasielewski, Jóźwiak, Radut, Makuszewski, Jevtić, Robak.

Kapitanowie: Todorovski – Gajos

Trenerzy: Sensoy – Bjelica

Stan murawy: Dobry (równa płyta boiska)

Pogoda: +33°C, słonecznie, upalnie

127 komentarzy

1. ziom017 pisze:

Zgrywać się panowie i dzisiaj tylko pewne zwycięstwo i bez kontuzji. Kolejorz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2. Kuba1994 pisze:

Odbębnić mecz bez kontuzji przede wszystkim, do tego wygrać i bajka 🙂

3. sławek pisze:

Zgarnęli 10 mln euro ( razem z Kownackim i Kendim ) a na stoperze Trałka .

• robson pisze:

Jeden z najgłupszych wpisów na tej stronie od dawna.

• Rogacz73 pisze:

Trałka na stoperku jest dobry i chętnie go tam zobaczę, będzie miał mniej okazji grania do tyłu 🙂

4. MARCINzKalisza pisze:

Oby obyło się bez kontuzji, bo to że wygramy jestem pewien na 100%

5. Dawid pisze:

Sławek a widzisz gdzieś potwierdzenie transferu Kendiego i Kownasia ? To po pierwsze a po drugie to że Bedi odszedł za takie pieniądze to nie oznacza że zarząd ma przepłacać piłkarzy tylko po to by byli oni z nami na mecz z ogórkami, lepiej zjechać trochę z ceny i zaoszczędzony hajs przeznaczyć na jakiś kolejny transfer np.

6. Didavi pisze:

Ciekawy jestem składu. Podczas meczu ma być ponad 30 stopni. W takich warunkach nie stawiałbym na Nickiego Bille bo się chłopak zasapie po 5 minutach. Ale żarty na bok. Wygrać, pokazać wartość Lecha i bez kontuzji.

7. R.K. pisze:

Moze wystawi Robaka od poczatku.

8. deel pisze:

Spodziewam się trzech-czterech zmian w porównaniu do meczu w Poznaniu. Przy całym szacunku dla rywala, wynik pierwszego meczu oznacza nasz awans. Z drugiej strony daje to nam możliwość rozegrania „punktowanego sparingu”, który pozwoli się zgrać zawodnikom, zwłaszcza nowym. Można też poćwiczyć różne warianty gry. Dać szansę młodym. Będzie ciekawie.

9. mól pisze:

@robson-nie zwracaj na niego uwagi, nie bierze leków, już od jakiegoś czasu (psychotropy)…!
    Każdy wpis to objaw choroby!

10. Torun pisze:

Kolejorz!

11. Pawelinho pisze:

Nie miałbym nic przeciwko gdyby Kolejorz w rewanżu dołożył kolejne 4 bramki i tym samym pewnie wyeliminował FK Pelister z Ligi Europy.

• Pawelinho pisze:

Ciekawy skład zważywszy na to, że od pierwszej minuty na skrzydle zagra Barkroth oraz zamiast Jevtić’ia na tzw „10” wyjdzie Majewski.

• 21jozwiak pisze:

Może być trójka? Mam under 3.5…

12. Kuba1994 pisze:

Spodziewałem się większej ilości zmian, ale jest okej. Fajnie będzie zobaczyć Barkrotha na dłuższym dystansie, bo niektórzy po tych 20 minutach w Poznaniu wieszali na nim psy. Chciałem też w tym dwumeczu zobaczyć de Marco, bo nic o nim nie wiemy. No i mam nadzieję, że ta jego kontuzja to jest prawdziwy powód nieobecności :p

13. Ekstralijczyk pisze:

Wygrać i wrócić bez żadnych kontuzji.

14. milekamps pisze:

Przede wszystkim wygrać,najlepiej 3-0 i żeby wrócili cali i zdrowi

15. Czlo pisze:

Na LechTV: „#4 The Media (WTK) Could not Be Loaded because the Server or Network Failed”. :/

16. Lechita62 pisze:

*śmiga

17. ziom017 pisze:

Jasiu kurwaaa!!!!!

18. tomasz1973 pisze:

Ja pierdole, co ten Jasiek odpierdala, mogła być śmiało czerwona.

• Bydgoszczanin pisze:

Nie było opcji na czerwień. Ale.jasiu to lepiej niech da se już spokój bo forma z finału PP

• Kuba1994 pisze:

Ja byłem pewny, że będzie…

Bydgoszczanin
      No nie wiem, ciągnął gościa, który już był przed nim, ale całe szczęście sędzia skończył na żółtej. Oddał Macedończykom to, przy faulu na NBN i nie gwizdną karnego.

Zgadza sie ciagnal tylko ze to bylo przy lini jakby bylo na wprost bramiki byloby czerwo a tak tlyko zolta

19. siara pisze:

hahah Buric

20. Pawelinho pisze:

Burić niepotrzebna strata i zabawa. Poza tym to pokazuje dlaczego od pierwszych minut powinien grać Putnocky.

21. R. pisze:

Burić widzę w formie z finału PP…

22. Bart pisze:

Co ten Burić xD

Czy to czasem nie było zagranie na czerwoną kartkę?

23. Czlo pisze:

Buriń w takiej formie, że, przy całym szacunku, miewam wrażenie, że powinniśmy poszukać sobie innej dwójki na bramkę…

24. milekamps pisze:

Oj Jasiu Jasiu

25. piotr06 pisze:

Niech nas niebiosa mają w opiece jak Puto złapie kontuzję.

26. seba pisze:

Narazie słabo wyglądamy niestety

27. LechFan17 pisze:

Nie dziwię się że słabo grają. Nie płaczcie co niektórzy bo nie ma po co. Po takim wyniku na Bułgarskiej nie ma sensu się żyłować. Niech się wyszumią Ci Macedończycy i tak nic nam nie zrobią.

28. Kkslech pisze:

Gdzie na czerwoną? Tu nawet nie ma żadnej kontrowersji

29. Pawelinho pisze:

Jak na razie to spotkanie wygląda jak przymusowy sparing dla Lecha. Nie ma się co oszukiwać, ale widać, że wynik z pierwszego meczu dyktuje to jak wygląda ten rewanż.

33. Bydgoszczanin pisze:

super wytrenowane stale fragmenty ale widac brak zgrania jeszcze….

34. Czlo pisze:

No, jest. Brawo Nielsen za próbę, Maja dwa dobre rożne no i Trałka za dołożenie głowy.

35. Koler pisze:

W trzy mecze 8 z 8 bramek padło po stałym fragmencie.

36. tomasz1973 pisze:

Brawo dla Trały, dobrze wykonany rzut rożny i brama.

37. LechFan17 pisze:

Na tle Pelister nasi nowi skrzydłowi prezentują się nieźle.

38. Maniula pisze:

Z Situma będziemy mieli jeszcze wiele pociechy!

39. lukas pisze:

tak jak pisałem w śmietniku Situm powinien dać radę !

40. Judi pisze:

Czy tylko mi się wydaje, że Buric od jakiegoś czasu zachowuje się jakby coś brał?

41. deel pisze:

Cztery akcje godne zapamiętania. Dwa strzały głową po rożnych w tym bramka Trałki, strzał Gajosa i prze-parada Burića. Wciąż jakieś detale zawodzą w grze kombinacyjnej. Pogoda też nie jest sprzymierzeńcem piłkarzy choć tutaj widać, że lepiej przystosowani są miejscowi. Co do formy to na razie jest wakacyjna i sparing z Koninem jak najbardziej wskazany.

42. Michal_KKS pisze:

To jest właśnie najgorsze bo tak Jak w poprzednim meczu stworzyliśmy sobie sytuację po stałych fragmentach i teraz jest podobnie. Mimo że to dwa tygodnie przygotowań to chciałbym zobaczyc chociaż momenty fajnej gry. Bo w tych dwóch meczach w akcjach nic nie pokazali..

Hej kolego, nie strzelali ze stałych fragmentów było źle, strzelają jest niedobrze…A czy mecz wygrywa się po każdej bramce, czy tylko po takiej strzelonej „z gry”? Czasami, przy wyrównanym meczu, ten który dobrze opanował i wypracował kilka sposobów wykonania rożnych i wolnych wygrywa mecz! Także nie narzekajmy.

43. Kuba1994 pisze:

Jest okej. Dokładnie tak wyobrażałem sobie ten mecz. Indywidualnie ciężko oceniać, bo sobie stoimy. Jednak na minus Jasmin i Nicki, na plus Situm i Trałka. Barkroth stara się bardzo, ale póki co nie widać błysku. Ale to tylko sparing, gdzie nie można wyciągać praktycznie żadnych wniosków (No może poza obsadą bramki na sezon)

44. sławek,,, pisze:

co do Jasia to pełna zgoda

45. Lucas z powiatu gostyńskiego pisze:

szczerze slabiutko to wyglada i niema co ich jakos usprawiedliwiac, rozsmiesza mnie to ze Trałka gra na stoperze jak sprowadzili dwoch stoperow a nie graja bo juz maja urazy smiechu warte a na ataku ktos jest bo nie widac slabo to wyglada niema co sie podniecac tymi transferami jak tak bedziemy grac to z norwegami nie damy rady bo z akcji nie strzelamy tylko z stalych fragmentow i nic wiecej.

46. tomasz1973 pisze:

No teraz za tą obronę sam na sam brawo dla Buricia!

47. sławek pisze:

Zero kontroli w meczu .

48. Paszczak pisze:

Teraz widzicie jaka jest różnica między Putnockim a Buriciem? Tragiczny jest ten nasz Jasiu, lepszy rywal i byłaby wielka klapa.

49. Pawelinho pisze:

Trochę dziwna zmiana. Makuszewski za Situma, który wg mnie grał całkiem dobrze.

50. seba pisze:

Nicki Bille – tragedia, chłop do IV ligi się nadaje…nie obrażając IV ligi.

51. sławek pisze:

Co ten NBN robi jeszcze w Lechu , przy nim Robak to wirtuoz .

52. milekamps pisze:

NBN gra komedie

53. Pawelinho pisze:

Jevtić świetna akcja i wykończenie 2:0.

54. JERICHO pisze:

Jevtić kocur, praktycznie zrobił tego gola.

55. tomasz1973 pisze:

No i Jevtic 2 min po wejściu trafia do bramki, brawa też dla Makuszewskiego za super asystę

56. mr_unknown pisze:

Najlepiej chyba jakby Nenad przygotował najlepszą forme na 1 rundę i jeszcze kazał grać Lechowi pressingiem na całym boisku, wtedy by wszystkich zadowolił.

57. Bart pisze:

Ale przerzut Jevticia. Klasa!

58. tomasz1973 pisze:

NBN schodzi…i całe szczęście, najsłabszy zawodnik na boisku.

59. Michu87 pisze:

Wreszcie bramka z gry 🙂

60. Czlo pisze:

Jevtić w pojedynkę rozklepał Pelister.

61. sławek pisze:

Nie podoba mi się to gnojenie Robaka . Facet przegiął z tym komentarzem , ale piłkarsko jest o niebo lepszy od NBN .

• Judi pisze:

Przestań tak srać na NBN, przynajmniej szanuje kibiców i trenera

• kksik pisze:

Nie ma co psioczyć. NBN prawie w ogole nie grał, a Wy już go z drużyny chcecie wywalać po drugim meczu, który rozegrał w wyjściowej 11-tce.

62. Pawelinho pisze:

Jóźwiak brawo! Ulubiony wynik Lecha.

63. tomasz1973 pisze:

No i super, teraz Jóźwiak tuż po wejściu strzela swojego gola!

64. Czlo pisze:

Brawo Jóźwiak!!!!

65. mól pisze:

No pakować się i do chaty!

66. Paszczak pisze:

Gajos ma irytujący nawyk spuszczania głowy i odpuszczania po nieudanych zagraniach. Chyba się za bardzo przejmuje i bez sensu wyłącza się na pewien czas z gry.

67. kksjanek pisze:

Dobrze by było jakby się pozbyli i komuś opchnęli Nickiego.

68. piotr06 pisze:

Dobrze, że Jasiu się ogarnął. Winy odpuszczone:-)

69. Abe pisze:

Slaby mecz. Tragiczny Gumny

No niestety Gumny chyba najslabszy na boisku

• szafcik pisze:

Serio słaby Gumny?? no ale jakieś błędy czy coś? ja uważam że zagrał conajmniej poprawnie.

70. foxi85 pisze:

Robota wykonana , można wracać do Wlkp. 🙂

71. tolep pisze:

Na boisku te stroje wyglądają całkiem OK.

72. tomasz1973 pisze:

No i po zabiegu!
    Czas na Norwegów, oby równie skutecznie!

73. Pawelinho pisze:

Mecz może nie był porywający, ale obowiązkowe zwycięstwo Lecha w pełni zasłużone.

74. Czlo pisze:

Jóźwiak pokazał, że za darmo miejsca, conajmniej w 18, nie odda.

Dokładnie walczył za dwóch, nie było piłki, za której by nie pogonił!

75. JERICHO pisze:

Z początku za bardzo „sparingowa” atmosfera się udzieliła niektórym (np. Jasiu), ale potem już lepiej. Nie żeby to od razu znaczyło, że graliśmy dobrze – po prostu, spacerek w wysokiej temperaturze, bez kontuzji, z dobrym wynikiem. Maki ma dobre depnięcie, jesień będzie jego.

76. BrodniczaninKKS pisze:

Wszyscy tutaj tylko potrafią narzekać. Nie chcecie, to nie oglądajcie. Na wymioty sie zbiera od niektórych komentarzy tutaj. Wygrywamy 7-0, źle, wygrywamy 3-0 dziesięć spotkań po rząd źle. A idźcie.
    To dopiero początek budowania czegokolwiek od początku. Logiczne, że będzie nam teraz doskwierał brak zgrania. Dajcie czasu…

77. Michu87 pisze:

Jakie wnioski z tego meczu, że mamy zmienników na poziomie.

78. milekamps pisze:

No,melduje wykonanie zadania,teraz Norwegowie

79. jero12 pisze:

Brawo Lech, gratuluję !!!!!!! Ciężko się gra w wysokiej temperaturze, to było widać, ale dali radę, super!!!

80. fordescort pisze:

najlepsze jest to, że chłopaki i zmiennicy prezentują jakiś przywoity poziom (poza ludzikiem Michelin). a przecież Argentyńczyk, Rakels i Wiking nie grali. szeroka kadra cieszy bardziej niż wynik

81. deel pisze:

I było jak miało być. Słabo wyglądali Burić i Nikki Bille. Pierwszemu wyraźnie brak ogrania, treningi to jednak nie mecze. Drugi również nie jest w formie po kontuzji. Myślę, że oboje powinni na tę chwilę ogrywać się w rezerwach. O ile napastników mamy do zmiany to jednak pozycja bramkarza jest bardzo newralgiczna i tutaj myślę, że granie Burića w rezerwach dałoby mu wiele pewności. Zwłaszcza, że bramkarze to nie są zawodnicy z pola i mogą grać ewentualnie dwa mecze w trakcie jednego weekendu.

82. Radomianin pisze:

No i Jasiu zrobił swoje. Dzięki tylko niemu nie straciliśmy gola po własnych błędach. Łatwo atakować, to teraz przyznacie się do błędu (do tych co to atakują ) ostatnio to Putnocky popełnia więcej błędów po których tracimy gola. Niech Jasiu sobie będzie non stop nie pewny, ale jeśli to się nie kończy bramką, A potem ma kilka bardzo dobrych interwencji, to może być ciągle taki ,,niepewny,, jak dla mnie. BuricFan 🙂

• R. pisze:

A powiesz, jakie to pomyłki popełnił Putnocky ostatnio? Jestem ciekaw.

No bez jaj, ja rozumiem sentyment do Buricia, że lechita i w ogóle, ale ostatnio w prawie każdym meczu, w którym się pojawi coś odwala. Putnocky odkąd jest w Lechu miał może ze dwa gorsze spotkania, w których można mu było coś zarzucić.

• niewojnie pisze:

Kolo widać lubi adrenalinę i wyrównanie szans obu stron. Wystawianie Jasia to coś w stylu turbo fair play. A tak serio – wystarczy porównać wyniki Lecha w ubiegłym sezonie, gdy w bramce był Jasiek i gdy był Putnocky. O czym tu gadać?

83. Czlo pisze:

Czekamy na kabaret Naci Sensoya. 😀

84. babol pisze:

Makuszewski dzisiaj ładniej rozjeżdżał rywali.

85. R. pisze:

I połowa senna, II już dużo lepsza. Dwumecz do zapomnienia, teraz najlepiej byłoby pojechać do Norwegii i tam wygrać, ale to już spacerek nie będzie.

86. Gergo pisze:

Martwi mnie postawa kosty z takim zespołem 0 akcji ofensywnych i straty

• mlody pisze:

Postawa Kosty? Ja widziałem chyba ze 2 jego strzały, kilka niezłych zagrań z Situmem i Makim i dobrą asekurację przedpola po stałych fragmentach. Jeśli to była jego słaba postawa, to dla mnie może dalej być słaby 🙂

• JR (od 1991 r.) pisze:

Kostevycz nie rozumie się jeszcze z Situmem, ale z czasem jak wypracują automatyzm będzie lepiej.