Siedem goli w bramce Bitoli

O godzinie 17:00 na stadionie Mladosta w Strumicy, początek rewanżowego meczu I rundy kwalifikacyjnej piłkarskiej Ligi Europy sezonu 2017/2018, pomiędzy drużyną FK Pelister Bitola a zespołem Lecha Poznań. Wszystkich kibiców Kolejorza zachęcamy do śledzenia raportu na żywo z tego spotkania, na łamach naszego serwisu.

2 min. – Pierwsza akcja Lecha. Płaskie uderzenie Situma minęło bramkę.
5 min. – Na razie spokojne tempo gry.
6 min. – Kontra FK Pelister. Wrzutka Silvy do Ilijoskiego, który nie trafił w piłkę.
9 min. – Kolejny rzut rożny w wykonaniu Pelisteru po którym piłka przeleciała przez pole karne Lecha. W Poznaniu było tak samo.
10 min. – Gospodarze wykonali już 3 rzuty rożne.
11 min. – Aj! Barkroth do Nielsena, który nie opanował piłki w polu karnym.
11 min. – CO ON ROBI?! Burić wyszedł poza swoje pole i został ukarany żółtą kartką za faul.

17 min. – Ależ bomba Gajosa z lewej nogi! Piłka nieznacznie minęła bramkę Macedończyków.
20 min. – Umiejętności piłkarzy FK Pelister są zbyt słabe, żeby stworzyć coś groźnego z ataku pozycyjnego.
21 min. – Pierwsza interwencja Jovanovskiego w tym meczu.
23 min. – Mała przerwa na picie. Żar leje się z nieba.
28 min. – Słabo gra Lech. Chodzimy po murawie.
28 min. – Niebezpieczne dośrodkowanie z lewej strony. Akcji na szczęście nie zamknął Iijoski.
30 min. – Celny strzał Majewskiego z wolnego.

35 min. – Nielsen był przetrzymywany w polu karnym. Sędzia nakazał grać dalej.
38 min. – Było blisko! Główkę Lasse po rożnym obronił bramkarz.
39 min. – GOOOOOL!!! 1:0! Kolejny rożny, kolejna wrzutka Majewskiego i tym razem do siatki trafia Trałka!
40 min. – Barkroth do Gajosa, który nie oddał strzału. Leżał już na ziemi.
45 min. – Do przerwy 1:0. Mimo gry na chodzonego Lech zasłużenie prowadzi. Pelister nie ma pomysłu na ataki.

49 min. – Mało się dzieje po przerwie. Macedończycy znowu mają jakieś pretensje do sędziego.
51 min. – Ilijoski oko w oko z Buriciem! Lepszy Bośniak!
56 min. – Barkroth do Majewskiego, który niestety nie opanował piłki. Pachniało golem.
59 min. – Nie zrozumiał się Barkroth z Nielsenem. Duńczyk był za wolny.

62 min. – Burić złapał piłkę na linii bramkowej.
66 min. – GOOOOOOOOOL!!!! 2:0. Piękna akcja Lecha rozpoczęta długim przerzutem piłki. Do siatki z bliska trafił Jevtić, który chwilę wcześniej wszedł na murawę.
67 min. – Kolejna krótka przerwa na picie.
71 min. – Faul w niebezpiecznym miejscu. Będzie wolny dla gospodarzy.
71 min. – Broni Burić.
72 min. – Jóźwiak do Makuszewskiego. Niestety pomocnik nie doszedł do piłki.
74 min. – Gubi się Pelister po rożnych w wykonaniu lechitów. To spory atut poznaniaków już w drugim spotkanu.

77 min. – BRAMECZKA!!!!! Makuszewski odgrywa na środek do wbiegającego Jóźwiaka, który nie daje żadnych szans bramkarzowi. 3:0!
80 min. – Zagapili się lechici po rzucie rożnym. Na szczęście piłka w rękach Buricia.
85 min. – Sam na sam z bramkarzem znalazł się Barkroth, lecz sędzia odgwizdał spalonego.
87 min. – Indywidualna akcja Makiego lewą flanką. Jego uderzenie z cudem sparował Jovanovski.
88 min. – Słupek ratuje Macedończyków po strzale Gajosa! Za chwilę kontra i Burić dobrym wyjściem ratuje sytuację.
90+1 min. – Jeszcze atakuje Lech.
90+3 min. – Niecelny strzał Jevticia z wolnego.
90+3 min. – Koniec. W dwumeczu 7 goli w siatce Bitoli. Za tydzień Haugesund.

FK Pelister Bitola – KKS Lech Poznań 0:3 (0:1)

Bramki: 39.Trałka 66.Jevtić 76.Jóźwiak

Asysty: 1:0 – Majewski, 2:0 – Makuszewski, 3:0 – Makuszewski

Żółte kartki: Markoski – Burić

Sędzia: Francois Letexier (Francja)

Widzów: ok. 1000

FK Pelister: Jovanovski – Tosevski, Todorovski (46.Lucas), Kovachev, Ljamcevski – Iliev, Markoski (60.Cvetanoski) – Fernando Silva, Peev, Petrov (76.Trifunovski) – Ilijoski.

Rezerwowi: Petrovski, Bojović, Popzlatanov, Cvetanoski, Trifunovski, Lucas, Azul.

KKS Lech: Burić – Gumny, Trałka, L.Nielsen, Kostevych – Tetteh, Gajos – Barkroth, Majewski (63.Jevtić), Situm (46.Makuszewski) – Nielsen (70.Jóźwiak).

Rezerwowi: Putnocky, Wasielewski, Jóźwiak, Radut, Makuszewski, Jevtić, Robak.