Bjelica wycieraczką dla Skorży

W meczu 1/16 finału piłkarskiego Pucharu Polski sezonu 2017/2018, Lech Poznań po kompromitującej grze przegrał na wyjeździe z Pogonią Szczecin 0:3 (0:2) i odpadł z rozgrywek o krajowy puchar już po jednym spotkaniu. Na środową hańbę aż brak słów. Kolejorz po raz ostatni poległ w II rundzie Pucharu Polski w 2012 roku.

1 min. – Zaczął Lech. Pierwszy groźny rzut wolny.
4 min. – Ostry początek w wykonaniu obu drużyn.
6 min. – Dwa niecelne i niegroźne strzały gospodarzy.
10 min. – Na razie gra toczy się głównie w środku. Obie drużyny stosują wysoki pressing.
12 min. – Strzał głową Jóźwiaka kapitalnie broni Załuska!
14 min. – Było groźnie pod bramką Lecha. Niecelny strzał z ostrego kąta oddał Kort.

18 min. – Lech zostawia Pogoni zbyt dużo miejsca w środku pola.
21 min. – Jest 21 minuta, a Lech śpi. Mnóstwo miejsca w środku pola, Formella po prawej stronie był zupełnie bez krycia.
24 min. – Fatalne uderzenie Jóźwiaka z daleka. Co to jest?!
27 min. – Załuska wyłapał na linii główkę Vujadinovicia po wolnym.
29 min. – Dwa chamskie faule Pogoni, a tylko jedno żółtko.

31 min. – Gdyby nie Burić byłoby 0:1. Obudźcie się! Gdzie jest Tetteh z Gajosem?
33 min. – Znowu Burić.
37 min. – Taka gra musiała się tak skończyć. Burić źle wyszedł, minął go Kort i zdobył gola. 0:1.
41 min. – Celny, choć za lekki strzał Majewskiego.
43 min. – Kostevych do Jóźwiaka, który oddał niecelny strzał z kilkunastu metrów.
45 min. – Burić popełnia głupi faul. Karnego na gola zamienił Frączczak. Co za wstyd!
45 min. – Do przerwy 0:2.

48 min. – Lech rzucił się do przodu, natomiast Pogoń będzie grała z kontry.
51 min. – Dobra akcja Lecha, jednak nikt nie oddał strzału.
55 min. – Słabo to wygląda. Lech bez wiary.
60 min. – Czas leci i nic się nie dzieje.

66 min. – Tu bardziej pachnie kolejnym golem dla Pogoni niż dla Lecha.
70 min. – Strzał rozpaczy Dilavera.
75 min. – Poza małą sprzeczką na boisku nadal nic się nie dzieje.

77 min. – Kort strzela gola z bliska na 3:0 po bardzo ładnej akcji.
85 min. – Jeszcze kilka minut.
90 min. – Niecelnie uderzał Nunes.
90+4 min. – Ufff. Sędzia w końcu to zakończył.

1/16 PP: MKS Pogoń Szczecin – KKS Lech Poznań 3:0 (2:0)

Bramki: 37 i 77.Kort 45.Frączczak – k.

Żółte kartki: Nunes, Kort, Frączczak, Niepsuj – Gajos, Tetteh, Vujadinović

Czerwona kartka: 85 min. – Frączczak (za niesportowe zachowanie)

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)

Widzów: 5903

MKS Pogoń: Załuska – Niepsuj, Rapa, Dvali, Nunes – Piotrowski (81.Murawski), Drygas – Formella, Kort (83.Listkowski), Gyurcso (89.Kowalczyk) – Frączczak.

Rezerwowi: Henger, Matynia, Rudol, Hołota, Murawski, Kowalczyk, Listkowski.

KKS Lech: Burić – Dilaver, L.Nielsen, Vujadinović, Kostevych – Tetteh, Gajos (70.Barkroth) – Makuszewski, Majewski (70.Nielsen), Jóźwiak – Gytkjaer.

Rezerwowi: Putnocky, Gumny, Trałka, Situm, Barkroth, Radut, Nielsen.