Kilku lechitów wyjedzie na kadrę

Po niedzielnym meczu Lecha Poznań z Arką Gdynia (początek o 15:30 na Bułgarskiej) rozpocznie się pierwsza z trzech jesiennych przerw na pojedynki reprezentacji narodowych. Wrześniowa przerwa na kadrę w przypadku Kolejorza potrwa równe 2 tygodnie. Tym razem nasz klub odda mniej piłkarzy na obozy reprezentacji niż zwykle.


Po letniej rewolucji kadrowej w Lechu Poznań nie ma zbyt wielu dorosłych reprezentantów swoich państw. Nominację do kadr dostało łącznie 8 piłkarzy z pierwszej drużyny w tym Miłosz Mleczko, Tymoteusz Puchacz i Jakub Moder, którzy stanowią tylko szerokie zaplecze pierwszego zespołu.

Z podstawowych zawodników pierwszej drużyny, którzy w trwających rozgrywkach zagrali choćby przez 1 minutę powołania do reprezentacji dostało 5 zawodników. Maciej Makuszewski 1 i 4 września będzie miał okazję zagrać odpowiednio w Kopenhadze przeciwko Danii i w Warszawie z Kazachstanem. Z kolei Łotwę w której występuje Deniss Rakels czekają eliminacyjne spotkania do Mistrzostw Świata na Węgrzech 31 sierpnia oraz ze Szwajcarią w Rydze 3 września.

Dwa eliminacyjne mecze także 31 i 3 sierpnia czekają jeszcze Bośniaków. Selekcjoner tamtejszej kadry kilkanaście dni temu powołał aż 30 piłkarzy w tym 5 bramkarzy. W gronie nominowanych znalazł się też Jasmin Burić. Spośród graczy Lecha Poznań z pierwszej drużyny kwalifikacje do Mistrzostw Europy U-21 w piątek, 1 września w Gruzji rozpoczną jeszcze Kamil Jóźwiak oraz Robert Gumny. 2 dni później o 17:00 w Grodzisku Wielkopolski nasza młodzieżówka rozegra sparing z Lechem Poznań.

Warto dodać, że Kolejorz pierwsze spotkanie po wrześniowej przerwie na kadrę zaliczy w niedzielę, 10 września, o godzinie 18:00. Tego dnia przeciwnikiem „niebiesko-białych” w Szczecinie będzie tamtejsza Pogoń.


Piłkarze Lecha Poznań z pierwszego zespołu w reprezentacjach – wrzesień 2017:

Maciej Makuszewski
eMŚ, Dania – Polska (piątek, 1 września, godz. 20:45)
eMŚ, Polska – Kazachstan (poniedziałek, 4 września, godz. 20:45)

Jasmin Burić
eMŚ, Grecja – Bośnia (czwartek, 31 sierpnia, godz. 20:45)
eMŚ, Gibraltar – Bośnia (niedziela, 3 września, godz. 20:45)

Deniss Rakels
eMŚ, Węgry – Łotwa (czwartek, 31 sierpnia, godz. 20:45
eMŚ, Łotwa – Szwajcaria (niedziela, 3 września, godz. 20:45)

Robert Gumny i Kamil Jóźwiak
eMME, Gruzja U-21 – Polska U-21 (piątek, 1 września, godz. 18:00)

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <2 komentarze

  1. zibi pisze:

    „Na kadry”, to lepsze określenie.

  2. Bryx pisze:

    Makuszewski zasłużył, chyba pierwszy piłkarz co gra lepiej po podpisaniu kontraktu niż przed wygaśnięciem.