3:0 z Arką? 3 miesiące za późno

W meczu 7. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2017/2018, Lech Poznań pokonał u siebie Arkę Gdynia 3:0 (1:0). Kolejorz kontrolował to spotkanie od początku do końca, a jego gry nie zmieniła nawet czerwona kartka dla Macieja Gajosa. „Niebiesko-biali” byli zdecydowanie lepsi od „Arkowców” i dzięki kolejnej wygranej objęli prowadzenie w tabeli.

13:50 Witamy z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! prosto ze stadionu. Dziś zwycięstwo albo 2 tygodnie rozczarowania.

13:54 – Na stadionie na razie pusto. Bramy są jeszcze zamknięte. Piłkarzy również jeszcze nie ma.

13:57 – Zaraz poznamy składy.

13:58 – Arka dojechała na stadion.

14:07 – Od paru minut poniżej składy obu ekip. W Arce sporo zmian.

14:07 – Lech również jest już na stadionie.

14:10 – W kadrze Lecha nie ma dziś m.in. Raduta i Trałki.

14:14 – Czekamy na rozgrzewkę obu ekip.

14:16 – Ponad połowa boiska jest w słońcu. Dobrze będzie jeśli Lech w I połowie będzie atakował na IV trybunę.

14:30 – Do meczu godzina. Na stadionie na razie pustki, jednak sprzedano ponad 21 tysięcy biletów. Będzie naprawdę dobra frekwencja.

14:38 – Przypominamy, że Lech ostatni domowy i ligowy mecz z Arką u siebie wygrał wiosną 2010. Zwyciężył wtedy 2:0.

14:45 – Bramkarze obu ekip wyszli na rozgrzewkę.

14:45 – Lech po raz ostatni przegrał u siebie z Arką w lidze w 1980 roku. W 4 ostatnich domowych meczach w Ekstraklasie nie stracił gola.

14:51 – Kolejorz w komplecie na rozgrzewce.

14:55 – Arka także się rozgrzewce. Na stadionie na razie wciąż mało wiary.

14:58 – Kibiców powitał właśnie spiker mówiąc o rachunkach do wyrównania. Bardzo dobre powitanie.

15:07 – W razie dzisiejszej wygranej Lech zostanie liderem. Po tej kolejce w przypadku zwycięstwa będzie najniżej drugi. Tylko zwycięśtwo pozwoli uniknąć wstydu.

15:13 – Celność lechitów podczas rozgrzewki całkiem niezła.

15:16 – Kibice Arki bardzo dobrze widoczni w Kotle.

15:16 – Obie drużyny zakończyły już rozgrzewkę.

15:20 – Stadion coraz szybciej się zapełnia. Zapewne wielu dotrze na Bułgarską już po pierwszym gwizdku.

15:20 – Bezchmurne niebo nad stadionem. Oby Lech w pierwszej połowie atakował na IV trybunę. Tamta połowa w I odsłonie będzie w słońcu.

15:22 – Spiker czyta składy. Jeszcze parę minut.

15:27 – Wychodzą. Obie drużyny w tradycyjnych strojach.

15:28 – Hymn Lecha śpiewają kibice. Hymnu Arki nie ma.

15:30 – W pierwszej połowie Lech będzie atakował na czwórkę. To dobrze.

16:23 – Na dzisiejszym meczu jest m.in. Bielik, Bednarek i Kędziora.

3 min. – Pierwsza akcja Lecha. Situm zagrał na środek pole karnego, jednak nikogo tam nie było.
5 min. – Kontra Lecha po akcji Arki. Niestety zagranie Makiego z prawej strony było bardzo słabe.
10 min. – Makuszewski trochę za mocno do Gumnego. Na razie na bokach lechici mają wiele miejsca.
13 min. – Prosty błąd Nielsena przy wyprowadzeniu piłki. Coś takiego nie powinno mieć miejsca.
14 min. – Niecelna główka Gytkjaera po akcji lewą stroną.

20 min. – GOOOOOOOOOOOOOOL!!! Główka Gajosa po dośrodkowaniu trafia do siatki. 1:0!
20 min. – Odpowiedź Arki. Lekki strzał po ziemi wyłapuje Putnocky.
21 min. – Gytkjaer domaga się karnego. Sędzia nakazuje grać dalej.
24 min. – Znowu. I znowu karnego nie ma, choć tym razem słusznie.
30 min. – Od kilku minut niewiele się dzieje.

34 min. – Situm z Majewskim przekombinowali. Chorwat powinien oddać strzał z dystansu zamiast szukać podania.
37 min. – Arka gra coraz bardziej chamsko. Jest coraz więcej fauli.
41 min. – Putnocky był faulowanym przy rożnym, jednak sędzia nic nie widział.
45 min. – Do przerwy 1:0. Lech ma kontrolę, ale dla pewności jak najszybciej musi zdobyć kolejnego gola.

47 min. – Niecelny strzał gości z daleka.
52 min. – Mocny strzał Kostevycha sparował Steinbors.
53 min. – Strzał Situma trafia w słupek!
56 min. – Gajos wylatuje z boiska. Mogło skończyć się na żółtej, którą pierwotnie sędzia pokazał.
60 min. – O dziwo Lech po czerwieni nie cofnał się.

63 min. – Steinbors wyłapuje piłkę tuż przed linią.
66 min. – Putnocky wyłapuje mocne wstrzelenie futbolówki przez Warcholaka.
73 min. – Mecz zrobił się bardzo wyrównany co akurat nie dziwi.
75 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!! 2:0! Zamieszanie w polu karnym, Situm wykłada piłkę Makuszewskiemu na 15 metr, który mocnym strzałem zdobywa gola.

77 min. – Interwencja Putnockiego na raty. Siemaszko już czekał.
80 min. – Do końca meczu Lech będzie się bronił.
83 min. – A jednak nie. GOOOOOOOOOOOOL! 3:0!!!!!! Dośrodkowanie z rożnego trafia na głowę niekrytego Situma!
87 min. – Pewna interwencja Matusa po uderzeniu Arki z daleka.
90+4 min. – Koniec. Tak powinno się wygrywać na Bułgarskiej.

KKS Lech Poznań – MZKS Arka Gdynia 3:0 (1:0)

Bramki: 20.Gajos 75.Makuszewski 83.Situm

Asysty: 1:0 – Majewski, 2:0 – Situm, 3:0 – Barkroth

Żółte kartki: L.Nielsen – Marciniak, Zbozień

Czerwona kartka: 56 min. – Gajos (za faul)

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)

Widzów: 20574

KKS Lech: Putnocky – Gumny, L.Nielsen, Dilaver, Kostevych – Tetteh, Gajos – Makuszewski (76.Barkroth), Majewski (79.Janicki), Situm – Gytkjaer (66.Nielsen).

Rezerwowi: Burić, De Marco, Janicki, Rakels, Jóźwiak, Barkroth, Nielsen.

MZKS Arka: Steinbors – Zbozień, Marcjanik, Helstrup, Warcholak – Marciniak, Kakoko – Kun (57.Piesio), Nalepa, Szwoch (70.Krivets) – Jazvić (57.Siemaszko).

Rezerwowi: Pilarz, Sołdecki, Danch, Piesio, Krivets, Da Silva, Siemaszko.