Warto wiedzieć: Pogoń – Lech

Wiosną 2017 roku na KKSLECH.com wystartował kolejny nowy i stały cykl pod nazwą „Warto wiedzieć”. W materiałach z tego cyklu będą znajdowały się przedmeczowe ciekawostki, informacje oraz rzeczy o których warto pamiętać przed każdym kolejnym meczem Lecha Poznań z danym rywalem i o których po prostu warto wiedzieć.


Warto wiedzieć: Pogoń Szczecin – Lech Poznań (10.09.2017):

O poprawę bilansu – Lech Poznań rozegrał z Pogonią Szczecin łącznie 88 meczów z czego 68 w Ekstraklasie, 4 w I-lidze, 11 w Pucharze Polski i 5 w Pucharze Ligi. Ich bilans wynosi 32-25-31, gole: 117:105. Trzeba go jutro poprawić.

O 12 zwycięstwo – W ciągu wielu lat rywalizacji z Pogonią drużyną Lecha wygrała w Szczecinie tylko 11 razy. 8-krotnie w lidze i 7 meczów bez straty gola. Mało.

Wrócić na zwycięską ścieżkę – W 5 na 6 ostatnich meczów z Pogonią drużyna Lecha wygrała 5 razy odpowiednio 3:1, 3:0, 3:0, 1:0 i 2:0. Passa zakończyła się niestety 9 sierpnia.

Rok temu było zwycięstwo – Rok temu po wrześniowej przerwie na kadrę Lech również grał z Pogonią. Mimo wyniku 0:1 wygrał z nią na Bułgarskiej 3:1. Prosimy o powtórkę.

Ligowa passa dłuższa – Mimo sierpniowej porażki w Pucharze Polski zespół Lecha Poznań w lidze nie przegrał z Pogonią od kwietnia 2016. Oczywiście remis nas jutro nie zadowoli. Liczy się tylko zwycięstwo.

Rewanżu nie będzie – Lech nie zrewanżuje się Pogoni za porażkę w Pucharze Polski, bowiem żadna wygrana do tych rozgrywek już go nie przywróci. Kolejorz może co jedynie odegrać się za tamtą wtopę na co oczywiście liczymy.

10 meczów bez remisu – Wliczając wszystkie fronty w 10 ostatnich meczach Lecha z Pogonią nie padł żaden remis.

Wygrana pozwoli zachować lidera – W czołówce jest ścisk, Lech na razie jest drugi, ale jeśli wygra swój mecz z Pogonią nie będzie musiał się na nikogo oglądać. Zwycięstwo Kolejorza nad „Portowcami” pozwoli zachować fotel lidera.

Arbiter z VAR-em – Arbitrem meczu z Pogonią będzie Szymon Marciniak, który będzie mógł korzystać z systemu VAR. Nie tak dawno sędzia z Płocka nawet na ekranie nie widział co robi dyktując karnego dla Śląska w meczu z Cracovią, którego w ogóle nie powinno być.

Rezerwy dały już wzór – Dziś rezerwy Lecha Poznań pokonały w Szczecinie rezerwy Pogoni aż 4:1. Młodzi piłkarze dali więc wzór starszym zawodnikom, jak gra się z „Portowcami” na wyjeździe.

Bjelica kontra Skorża – Jutrzejszy mecz będzie pojedynkiem obecnego trenera Lecha, Nenada Bjelicy z byłym szkoleniowcem poznaniaków, Maciejem Skorżą, który w niecały rok pracy doszedł z Kolejorzem do finału Pucharu Polski, zdobył Mistrzostwo Polski, Superpuchar Polski i wywalczył awans do fazy grupowej Ligi Europy. Skorża już raz z Bjelicą wygrał. Oby tym razem lepszy był Chrowat.

Skorża lepszy bramkowo – Bilans Macieja Skorży przeciwko Lechowi to 9-4-9, gole: 37:34 w 22 spotkaniach. W sierpniu były trener Kolejorza poprawił swoje liczby i na tym wystarczy. Czas na 10 zwycięstwo Lecha.

Formella może zagrać – Wypożyczony z Lecha do Pogoni pomocnik Dariusz Formella będzie mógł zagrać przeciwko Kolejorzowi. W umowie wypożyczenia 22-latka nie ma żadnego punktu zakazującego występ.

Naprzeciw siebie – W niedzielę naprzeciw siebie staną byli piłkarze obu klubów. W Lechu może zagrać Łukasz Trałka, natomiast w Pogoni Rafał Murawski, Dariusz Formella oraz Kamil Drygas.

Najlepsza obrona kontra słaba ofensywa – Jutrzejszy mecz będzie starciem drugiej najsłabszej ofensywy w lidze z najlepszą obroną w Ekstraklasie. Lech stracił dotąd tylko 4 bramki.

Pogramy piłką? – Lech to najczęściej utrzymujący się przy piłce zespół na wyjazdach w całej Ekstraklasie (średnia 57%). Z kolei średnia domowa Pogoni to 55% co jest 4 wynikiem w lidze.

Gole po przerwie? – Lech do 45 minuty strzelił w lidze tylko 4 bramki, natomiast aż 10 zdobył po przerwie. Z kolei Pogoń strzela w miarę równo. 3 trafienia przed przerwą i 4 po przerwie.

Są najmłodsi – Pogoń dysponuje najmłodszą kadrą wśród drużyn z Ekstraklasy. Średnia wieku pierwszej drużyny to tylko 23,8 lat. Na ławce „Portowców” zasiądą wieczorem przede wszystkim juniorzy.

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <1 Odpowiedź

  1. bombardier pisze:

    Pełna koncentracja, zaangażowanie na 100%, skuteczność strzelecka – RECEPTA na WYGRANIE.