Kolej, tory, potrącenie. Na pięć punktów odskoczenie

W szlagierowym meczu 11. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2017/2018, Lech Poznań rozbił u siebie Legię Warszawa aż 3:0 (2:0). Kolejorz w końcu zagrał na swoim normalnym poziomie, zdominował niżej notowanego przeciwnika, wbił mu 3 gole i odskoczył już na 5 punktów.

16:18 – Witamy w ten piękny, słoneczny dzień ze stadionu przy Bułgarskiej! Witamy licząc na emocje i dobry wynik.

16:21 – Za kilka minut poznamy składy obu ekip.

16:23 – Pierwsi kibice są już na stadionie. Bramy otwarto o 16:00.

16:24 – Lechici dojechali na stadion.

16:33 – Poniżej skład Lecha. Są niespodzianki.

16:33 – Legia dojechała na stadion.

16:37 – Poniżej też skład Legii.

16:40 – W Kotle są już wywieszone fany. Jest także fana ŁKS-u.

16:40 – Obie drużyny zakończyły krótki spacer po murawie.

16:41 – Kibice Legii wchodzą na sektor.

16:47 – Czekamy na rozgrzewkę lechitów. Elementy są już rozłożone.

17:06 – Kocioł już wypełniony w połowie.

17:07 – Przypominamy, że Lech nie przegrał u siebie od 9 kwietnia. Dziś wygrywając odskoczyłby Legii na 5 oczek i taki jest cel.

17:07 – Kibiców powitał spiker informując o początku maratonu 5 ważnych spotkań.

17:11 – Bramkarze Lecha wyszli na rozgrzewkę. Głośne Kolejorz z Kotła.

17:13 – Na trybunach wzajemne pozdrowienia kibiców obu klubów.

17:17 – Warunki do gry dziś idealne. Bardzo podobne do tych w których Kolejorz 9 lat temu 2 października rywalizował na Bułgarskiej z Austrią Wiedeń.

17:22 – Obie ekipy są w komplecie na rozgrzewce.

17:29 – Górnik wygrał 1:0, czyli Lech po tej kolejce liderem nie będzie. Może być za to 2.

17:36 – Zostało 25 minut. Jakiegoś większego ciśnienia na stadionie na razie nie ma.

17:41 – Na dzisiejszym meczu są Kownacki, Bednarek i Linetty.

17:44 – Skuteczność lechitów podczas rozgrzewki słaba. Nawet w bramkę nie umieją trafić.

17:50 – Na murawie uhonorowani zostali juniorzy młodsi Lecha Poznań, którzy w czerwcu po raz 4 z rzędu zdobyli Mistrzostwo Polski!

17:51 – Spiker czyta składy. Jeszcze 10 minut.

17:54 – Stadion jest niemal pełen. W Kotle trwa już doping.

17:58 – W Kotle świece dymne, natomiast na murawie już obie ekipy.

18:00 – Mecz rozpoczął się z małym opóźnieniem przez dym.

19:03 – W przerwie pożegnany został Dawid Kownacki.

1 min. – Pierwsza minuta i już żółta dla legionisty.
3 min. – Prostopadła piłka od Jevticia do Gajosa trochę za mocna.
5 min. – Dwie niezłe akcje Lecha, ale bez strzałów.
10 min. – Niezłe pierwsze 10 minut w wykonaniu poznaniaków.
12 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!! Gajos głową po wrzutce z prawej strony!

16 min. – Na razie istnieje tylko Lech. Trałka z lewej w pole karne, jednak nikt nie zamknął akcji.
18 min. – Situm pokazał problem z pachwiną. Za niego wejdzie zaraz Barkroth.
20 min. – A jednak Radut. Barkroth tylko się rozgrzewa.
25 min. – Tempo gry trochę spadło.
27 min. – Świetna indywidualna akcja Jevticia, który zabawił się z paroma obrońca, ale nie trafił z paru metrów.
30 min. – Mecz nam się trochę zaostrza. 2 kartki dla lechitów w ciągu paru minut.

32 min. – Gumny świetnie wszedł w pole karne i podał do nikogo. Tak nie można zagrywać.
34 min. – Niecelne uderzenie Raduta z daleka. Chyba zła decyzja o strzale.
37 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 2:0!!!!!!!!!!! Trałka głową po rożnym.
40 min. – Znów Trałka. Aj było blisko!
41 min. – Ufffff. Niebezpiecznie. Bronimy się wybiciem piłki z linii bramkowej po rożnym.
44 min. – Przekombinowana kontra Lecha. Szkoda.
45+1 min. – Niecelna główka Sadiku po wrzutce z lewej strony.
45+2 min. – Do przerwy 2:0. Dobrze byłoby podwyższyć ten wynik.

49 min. – Spokojny początek II połowy.
51 min. – Dilaver wybił piłkę w groźnej sytuacji.
56 min. – Mecz się wyrównał.

63 min. – Niecelny strzał Gajosa z powietrza.
66 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 3:0!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Makuszewski sam na sam!!!!!!!!!!!!!!
70 min. – Lech nadal atakuje
71 min. – Kapitalna interwencja Malarza!
72 min. – Mecz na chwilę przerwany przez dym.
75 min. – Gramy.

81 min. – Jest pięknie. Masa dymu, doping i prowadzenie Lecha, który w końcówce gra z kontry
81 min. – Świetna prostopadła piłka do Raduta. Niestety Pazdan był szybszy.
84 min. – Karny dla Legii z niczego.
84 min. – A jednak nie. Sędzia skorzystał z VAR-u.
85 min. – MAlarz broni strzał Trałki z ostrego kąta!
90 min. – Jodłowiec nad bramką.
90 min. – Jeszcze 6 minut!
90+6 min. – Koniec. Tak się sprowadza pychę, butę i chamstwo na ziemię. Brawo Lech!

KKS Lech Poznań – Legia Warszawa 3:0 (2:0)

Bramki: 12.Gajos 37.Trałka 66.Makuszewski

Asysty: 1:0 – Gumny 2:0 – Jevtić 3:0 – bez asysty

Żółte kartki: Dilaver, Nielsen, Makuszewski – Kopczyński, Guilherme, Dąbrowski

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock)

Widzów: 36829

KKS Lech: Putnocky – Gumny, L.Nielsen, Janicki, Dilaver – Trałka, Gajos – Makuszewski, Jevtić (88.Majewski), Situm (20.Radut) – Nielsen (70.Gytkjaer).

Rezerwowi: Burić, De Marco, Tetteh, Majewski, Barkroth, Radut, Gytkjaer.

Legia: Malarz – Broź, Dąbrowski, Pazdan, Hlousek – Kopczyński (81.Jodłowiec), Moulin – Kucharczyk (46.Guilherme), Hamalainen, Nagy – Sadiku (63.Niezgoda).

Rezerwowi: Cierzniak, Jędrzejczyk, Astiz, Jodłowiec, Guilherme, Szymański, Niezgoda.

Kapitanowie: Gajos – Malarz

Trenerzy: Poms – Jozak

Stan murawy: Bardzo dobry (równa płyta boiska)

Pogoda: +14°C, słonecznie

Autor zdjęć: Krzysztof Krause

234 komentarze

1. milekamps pisze:

Nie jara mnie ten mecz tak jak kiedyś ale liczę na zwycięstwo.styl na pewno będzie słaby.trudno.trzy punkty muszą

2. Pszczółka pisze:

słabe ekipy=słaby mecz.Nie wierzę w nagłą przemianę w ciągu tygodnia, tym bardziej że zamiast być coraz bardziej zgraną drużyną, stają się coraz słabszą.Powiem szczerze że jestem zszokowany postawą Kolejorza, ale przyjeżdża tirówka więc panowie!!!Chcę widzieć jak zapierdalacie na boisku tak jak ja zapierdalałem na wysokości lamperii w woju!!Tylko zwycięstwo!!

3. Kks koło pisze:

Niestety Ale to Lech słabiej się prezentuje od kurewki 0-0 lub 0-1

4. Michu87 pisze:

Ciężko się czegoś spodziewać po naszych, ale ze Śląskiem początek meczu pokazał, że coś potrafią grać. Tylko pytanie czy w głowach nasi coś mentalnie nie są nastawieni czy może kondycja szwankuje.

5. legat3 pisze:

W tym meczu nieważne jak i w jakim stylu ale ma być zwycięstwo! TYLKO LECH!

6. africaislam pisze:

Liczę na to, że Fatalajnen w końcu odjedzie od nas z płaczem i będzie w końcu tak jak śpiewał „legła warszawa”

• Mohito pisze:

Przez te kilka lat tylko to opanował dobrze a i tak w warszawie będą twierdzić, że nie wiedzial co spiewał

7. JRZ pisze:

Dawno już nie było żeby ten mecz miał praktycznie zerowe ciśnienie. Pierwszy raz od 3-4 lat (mecz na Łazienkowskiej z ostatniej kolejki) w ogóle nie czuje tego meczu.

• Bolek pisze:

I w tym mniejszym ciśnieniu upatruję właśnie naszą szansę. Jak było wysokie to była wtopa. A pamiętam jak pojechaliśmy za Skorży na Łazienkowską po przegranym finale PP, też nastroje mizerne były 🙂

8. F@n pisze:

Eh też nie czuję jakoś tego meczu. Nie wiem czy zdążę nawet na transmisję, a nawet jeśli nie…to nie czuję jakoś ciśnienia. Pewnie jak nie obejrzę to przegapię dobry mecz, a jak włączę to będzie słabe 0:0 albo co gorsza 0:1

9. legolas pisze:

Hmm… wszyscy przewidują że dzisiaj nie zagra Trałka, ale kurde przecież to jest w tym momencie najrówniej grający zawodnik w zespole, więc wg mnie Bjelica nie ma podstaw żeby wystawiać Tetteha. Trała ma wytrzymałość, nie pęka, nie wiem czy przegapiłem jakieś przesłanki, wg których miałby dzisiaj nie grać?

10. Kkslech pisze:

Jeśli wyjdzie Tetteh to gramy w 10

11. melon1922 pisze:

Każdy poprzedni mecz ze szmatą to miał byc hit a wychodził kit.Teraz ma byc kit może będzie hit?Nie ważne co wyjdzie byle 3 punkty zostały w Poznaniu.

12. Marecki60 pisze:

Najbardziej to interesuje mnie skąd wzięła się plotka, że Trałka nie będzie dzisiaj grać. Bardziej obawiam się, że nasz trener znowu się wystraszy i wyjdziemy duetem TT plus Gajos za ofensywnego gracza.
    Powoli czas wychodzić na mecz. Mam nadzieję, że będziemy wreszcie świadkami dobrego meczu, bo poziom dotychczasowych meczy w tym tygodniu w Ekstraklasie to niestety żenada.

13. F@n pisze:

Ja to bym wyszedł na nich: Gumny, Dilaver, Janicki, De Marco – Trałka – Makuszewski, Majewski, Jevtić, Situm – Gytkjear. Na zmianę Jóźwiak za któregoś skrzydłowego

14. Didavi pisze:

Gramy o lidera (możliwe), przewagę punktową i kopa mentalnego na kolejne czekające nas trudne mecze. W ostatnich tygodniach gra nam się kompletnie nie klei, więc liczę na indywidualności – Jevtic, Makuszewski.
    Dawaj Kolejorz! Jedziemy z nimi.

15. Sławek pisze:

Smutny to będzie wieczór dla kibiców Lecha . Czyli norma ostatnio.

16. MP pisze:

Skład mnie zatkał

17. Pioncha pisze:

O takim składzie marzyłem, imo najlepszy z możliwych. Już od dawna uważam że Nicki za mało szans dostaje. Mówię zupełnie poważnie

18. b@cca pisze:

NBN w ataku no no grubo, to z przodu już na pewno na zero.

22. v80 pisze:

A tak się łudziłem że nie będzie Nielsena w obronie. Jak taka kaleka co prosto piłki kopnąć nie może gra w pierwszym składzie drużyny walczacej o mistrzostwo jest dla mnie niepojęte. Druga kaleka w ataku. Z pozytywnych zmian to zestawienie drugiej linii, Majewski na ławce. Zauważył że situm się nie nadaje na obronę. Mam obawy co do meczu coś czuję że będzie 0:0 i zęby będą bolały…

23. Lolo pisze:

Ja liczę na tytuł po meczu coś w stylu „Uczeń przerósł nauczyciela”

24. Bolek pisze:

Gytkjaer pewnie nie jest gotów na 100% więc skład optymalny. Chociaż korciło by mnie by zagrać Śitumem na szpicy.

25. Bolek pisze:

Ale i tak duet Maki-Guma zrobi różnicę w meczu

26. robson pisze:

Znając tą popieprzoną ligę, to nie zdziwię się jak NBN coś ustrzeli i będzie bohaterem.

27. Michu87 pisze:

Ja pierdole NBN na szpicy ;/ chciałbym to odszczekać po meczu „ja pierdole” ;/ Hej Lech!

28. tomasz1973 pisze:

Ja pierdole, naprawdę niespodzianki w składzie. Bez Kalasoniarza, a z Jevticiem to plus, NBN w ataku, to jakieś nieporozumienie, no chyba, że znów będziemy grali lagą do przodu,to kto będzie grał jest wówczas bez znaczenia, Dilawer na LO -zagadka.
    Środek optymalny- Makuszewski, Jevtic i Situm, wraca Gajos, a więc Teteha pozorującego grę i szczególnie zawodzącego w meczach z legią nie ma. Dziwna jest sprawa z Jóźwiakiem, czemu go nie ma nawet na ławce?

29. Bart pisze:

O chuj tu chodzi z tym całym Vujadinoviciem? Półtora miesiąca nadrabia jakieś zaległości?

• 07 pisze:

A czy tylko z nim? Posprowadzali szrot z zagranicy, a wiara była zachwycona ilością nowych grojków. Dziś wiemy,że z 2-3 coś będzie a reszta lepiej żeby szybko wróciała skąd przyszła….

30. lukas pisze:

wie ktoś czy Dailimotion Ekstraklasa padł już na stałe ?

31. 07 pisze:

Niki Bille dzis odpali…. ;)))

32. zwykły pisze:

Rudy na obronie , będzie się działo, ręce opadają:(

• Zwierzak pisze:

W jego przypadku to rece fruwaja, chyba Rudy ma kwity na Bjelice ze ma caly czas pierwszy sklad

33. ArekCesar pisze:

To pewnie cały czas temat nowej umowy.

34. ArekCesar pisze:

Dzisiaj 1:0 mnie zadowoli.

35. robson pisze:

A może z tym NBN to nie taki głupi pomysł. Na Pazdana i Dąbrowskiego potrzeba takiego kloca. Chyba każdy pamięta jak to było z Kownackim.

36. gamoń pisze:

Chciałbym napisać co merytorycznego bez narzekania; ale nie, nie da się. Znowu w wyjściowym składzie widzę rudego Nielsena i już jestem maksymalnie wku… Gościu może i w Warcie by się przydał, ale w Lechu obrońca to oprócz kopania po nogach przeciwników musi jeszcze coś z piłką zrobić sensownego, i już to widzę jak Legia będzie gościa podpuszczała do wyjścia z piłką, a później kleszcze i Nielsen wali lagę przed siebie… eeeeeech

37. F@n pisze:

Ciekawe o co chodzi z Jóźwiakiem tak na prawdę… Dowiemy się w na chłodno, a dziś by się przydał ehh. Ciekawe jak Rakels jest słaby skoro nie mieści się na ławkę nawet. Na teraz z nowych co przyszli zostawiłbym Situma, Gytkjeara, Barkrotha, Dilavera i Janickiego. De Marco, Vujadinović, Rakels na razie nie za bardzo wnoszą cokolwiek

38. olos77 pisze:

Tak nie w temacie.Oglądałem mecz Górnika z Piastem i to co zrobił Angulo w 80min meczu powinno być napiętnowane przez dyskwalifikację od 5-7 meczy!Tak perfidnego symulowania faulu w polu karnym nie widziałem od ładnych paru lat!Swoją drogą ten beznadziejny sędzia również powinien odpocząć za wypaczenie wyniku meczu!Ja się pytam po jaki h.j system VAR

39. F@n pisze:

I ten Lasse Nielsen… Będzie tak jak mówi gamoń. Serio nie wiem co on robi w 1 składzie. Jako rezerwowy jeszcze jeszcze. Na pewno da się znaleźć wielu lepszych obrońców i to w polskiej eklapie jak i w I lidze

40. Bronks pisze:

Ten skład jest żenujący

41. arturo pisze:

Liczę na prezencik urodzinowy w postaci wygranej po niezłej grze 🙂

42. Tom_93 pisze:

Ktoś z Was ogląda mecze ekstraklasy na dailymotion? Działa Wam dzisiejsza transmisja? ;/

43. sas pisze:

2 minuty,, powitania” kiboli i cisza jak przed Termalica. Nie ma tej atmosfery co zawsze

• Olos77 pisze:

Kasa misiu kasa! Teraz trochę sobie nawciskaja przez 5 min a po meczu wspólne interesy .Czasy Uszola minęły bezpowrotnie i ta pasja również. Teraz tylko sianko

44. Kuba pisze:

Relacja live
    17:44. Nawet w bramkę nie potrafią trafić.

49. Kuba1994 pisze:

Pięknie to na razie wygląda. Gramy zdecydowanie lepiej i mamy inicjatywę, mimo, że napastnika brak. Fajnie, że Gajos akurat wbił. Nie wiem czy nie powinno być karnego dla wschodu, ale sędzia nie gwizdnął, to nie ma tematu.
    Póki co bardzo mocno pozytywnie zaskoczony jestem.

• Rubedo pisze:

A co Ty znowu chcesz od NIckiego? dużo więcej główek wygrywa niż długowłosy król mediów społecznościowych.