Kolej, tory, potrącenie. Na pięć punktów odskoczenie

W szlagierowym meczu 11. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2017/2018, Lech Poznań rozbił u siebie Legię Warszawa aż 3:0 (2:0). Kolejorz w końcu zagrał na swoim normalnym poziomie, zdominował niżej notowanego przeciwnika, wbił mu 3 gole i odskoczył już na 5 punktów.

16:18 – Witamy w ten piękny, słoneczny dzień ze stadionu przy Bułgarskiej! Witamy licząc na emocje i dobry wynik.

16:21 – Za kilka minut poznamy składy obu ekip.

16:23 – Pierwsi kibice są już na stadionie. Bramy otwarto o 16:00.

16:24 – Lechici dojechali na stadion.

16:33 – Poniżej skład Lecha. Są niespodzianki.

16:33 – Legia dojechała na stadion.

16:37 – Poniżej też skład Legii.

16:40 – W Kotle są już wywieszone fany. Jest także fana ŁKS-u.

16:40 – Obie drużyny zakończyły krótki spacer po murawie.

16:41 – Kibice Legii wchodzą na sektor.

16:47 – Czekamy na rozgrzewkę lechitów. Elementy są już rozłożone.

17:06 – Kocioł już wypełniony w połowie.

17:07 – Przypominamy, że Lech nie przegrał u siebie od 9 kwietnia. Dziś wygrywając odskoczyłby Legii na 5 oczek i taki jest cel.

17:07 – Kibiców powitał spiker informując o początku maratonu 5 ważnych spotkań.

17:11 – Bramkarze Lecha wyszli na rozgrzewkę. Głośne Kolejorz z Kotła.

17:13 – Na trybunach wzajemne pozdrowienia kibiców obu klubów.

17:17 – Warunki do gry dziś idealne. Bardzo podobne do tych w których Kolejorz 9 lat temu 2 października rywalizował na Bułgarskiej z Austrią Wiedeń.

17:22 – Obie ekipy są w komplecie na rozgrzewce.

17:29 – Górnik wygrał 1:0, czyli Lech po tej kolejce liderem nie będzie. Może być za to 2.

17:36 – Zostało 25 minut. Jakiegoś większego ciśnienia na stadionie na razie nie ma.

17:41 – Na dzisiejszym meczu są Kownacki, Bednarek i Linetty.

17:44 – Skuteczność lechitów podczas rozgrzewki słaba. Nawet w bramkę nie umieją trafić.

17:50 – Na murawie uhonorowani zostali juniorzy młodsi Lecha Poznań, którzy w czerwcu po raz 4 z rzędu zdobyli Mistrzostwo Polski!

17:51 – Spiker czyta składy. Jeszcze 10 minut.

17:54 – Stadion jest niemal pełen. W Kotle trwa już doping.

17:58 – W Kotle świece dymne, natomiast na murawie już obie ekipy.

18:00 – Mecz rozpoczął się z małym opóźnieniem przez dym.

19:03 – W przerwie pożegnany został Dawid Kownacki.

1 min. – Pierwsza minuta i już żółta dla legionisty.
3 min. – Prostopadła piłka od Jevticia do Gajosa trochę za mocna.
5 min. – Dwie niezłe akcje Lecha, ale bez strzałów.
10 min. – Niezłe pierwsze 10 minut w wykonaniu poznaniaków.
12 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!! Gajos głową po wrzutce z prawej strony!

16 min. – Na razie istnieje tylko Lech. Trałka z lewej w pole karne, jednak nikt nie zamknął akcji.
18 min. – Situm pokazał problem z pachwiną. Za niego wejdzie zaraz Barkroth.
20 min. – A jednak Radut. Barkroth tylko się rozgrzewa.
25 min. – Tempo gry trochę spadło.
27 min. – Świetna indywidualna akcja Jevticia, który zabawił się z paroma obrońca, ale nie trafił z paru metrów.
30 min. – Mecz nam się trochę zaostrza. 2 kartki dla lechitów w ciągu paru minut.

32 min. – Gumny świetnie wszedł w pole karne i podał do nikogo. Tak nie można zagrywać.
34 min. – Niecelne uderzenie Raduta z daleka. Chyba zła decyzja o strzale.
37 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 2:0!!!!!!!!!!! Trałka głową po rożnym.
40 min. – Znów Trałka. Aj było blisko!
41 min. – Ufffff. Niebezpiecznie. Bronimy się wybiciem piłki z linii bramkowej po rożnym.
44 min. – Przekombinowana kontra Lecha. Szkoda.
45+1 min. – Niecelna główka Sadiku po wrzutce z lewej strony.
45+2 min. – Do przerwy 2:0. Dobrze byłoby podwyższyć ten wynik.

49 min. – Spokojny początek II połowy.
51 min. – Dilaver wybił piłkę w groźnej sytuacji.
56 min. – Mecz się wyrównał.

63 min. – Niecelny strzał Gajosa z powietrza.
66 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 3:0!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Makuszewski sam na sam!!!!!!!!!!!!!!
70 min. – Lech nadal atakuje
71 min. – Kapitalna interwencja Malarza!
72 min. – Mecz na chwilę przerwany przez dym.
75 min. – Gramy.

81 min. – Jest pięknie. Masa dymu, doping i prowadzenie Lecha, który w końcówce gra z kontry
81 min. – Świetna prostopadła piłka do Raduta. Niestety Pazdan był szybszy.
84 min. – Karny dla Legii z niczego.
84 min. – A jednak nie. Sędzia skorzystał z VAR-u.
85 min. – MAlarz broni strzał Trałki z ostrego kąta!
90 min. – Jodłowiec nad bramką.
90 min. – Jeszcze 6 minut!
90+6 min. – Koniec. Tak się sprowadza pychę, butę i chamstwo na ziemię. Brawo Lech!

KKS Lech Poznań – Legia Warszawa 3:0 (2:0)

Bramki: 12.Gajos 37.Trałka 66.Makuszewski

Asysty: 1:0 – Gumny 2:0 – Jevtić 3:0 – bez asysty

Żółte kartki: Dilaver, Nielsen, Makuszewski – Kopczyński, Guilherme, Dąbrowski

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock)

Widzów: 36829

KKS Lech: Putnocky – Gumny, L.Nielsen, Janicki, Dilaver – Trałka, Gajos – Makuszewski, Jevtić (88.Majewski), Situm (20.Radut) – Nielsen (70.Gytkjaer).

Rezerwowi: Burić, De Marco, Tetteh, Majewski, Barkroth, Radut, Gytkjaer.

Legia: Malarz – Broź, Dąbrowski, Pazdan, Hlousek – Kopczyński (81.Jodłowiec), Moulin – Kucharczyk (46.Guilherme), Hamalainen, Nagy – Sadiku (63.Niezgoda).

Rezerwowi: Cierzniak, Jędrzejczyk, Astiz, Jodłowiec, Guilherme, Szymański, Niezgoda.