Top 7 (27.09-04.10)

Top 7 to nowy cykl powstały w połowie sierpnia 2017 dotyczący bezpośrednio internautów KKSLECH.com. Co tydzień w środę będziemy wyróżniać 7 najlepszych komentarzy oddanych przez kibiców Lecha Poznań w newsach na łamach tej witryny z pominięciem “Śmietnika Kibica”. Komentujesz sprawy związane z Kolejorzem? Co tydzień jest szansa, że to właśnie Twój wpis znajdzie się wśród wyróżnionych.


Spośród setek komentarzy oddanych w newsach na KKSLECH.com w ciągu 7 dni wiele wpisów skłania do refleksji, a innych użytkowników m.in. do rozwinięcia dyskusji. Nowy cykl o nazwie “Top 7” ma za zadanie co tydzień w środę wyróżniać najlepsze wpisy kibiców Lecha Poznań oddane w newsach na KKSLECH.com z pominięciem “Śmietnika Kibica”. Zwykle w newsach komunikują się z Wami tylko moderatorzy. W nowym cyklu “Top 7” na wyróżnione komentarze odpowiadamy również my. W przyszłości zamierzamy rozwinąć ten cykl nagradzając autorów najlepszych w danym tygodniu komentarzy drobnymi Lechowymi upominkami.

Autor wpisu: Misha do newsa: Kolej, tory, potrącenie. Na pięć punktów odskoczenie

“Zdecydowanie najlepszy mecz Lecha w tym sezonie. Brawo! Można jedynie się zastanawiać, dlaczego musieliśmy czekać dopiero aż do października, by zobaczyć Lecha walczącego, biegającego, skutecznego i zdyscyplinowanego taktycznie. Wg mnie kluczem do sukcesu w tym meczu było optymalne ustawienie środka pola z Tralka, Gajosem i Jevticiem. Mam nadzieje, ze długo będziemy się trzymali tego schematu, a Tetteh i Majewski bedą rezerwowymi. Ten mecz pokazał również, jak bardzo jesteśmy uzależnieni od Jevticia w kreacji akcjo. Nauczeni przykładem Ofoe z Legii, właściciele Lecha powinni już teraz mieć plan na wypadek ewentualnego odejścia Darko – bo już teraz widać, ile Lecha stracił w sierpniu i wrześniu bez Szwajcara. Chciałbym również wyróżnić NBN – skreślany przez wielu z nas pokazał, że jeszcze w Lechu może sie przydać. Makuszewski, Gumny , Situm tez zagrali świetnie – cho oni akurat przyzwyczaili nas do dobrej gry w przekroju sezonu. Podsumowując, mam nadzieje, ze wygrana nad Legią przeniesie ten zespół na wyższy poziom i da pozytywny zastrzyk energii, motywacji i pewności siebie ma trudne mecze z Jagą, Lechia i Wisłą. I na koniec dwa słowa o Bjelicy – pisałem wcześniej, że ten mecz jest dla niego testem na pozostanie w klubie. Test zdany z wyróżnieniem. Czekamy na więcej.”

Nasz komentarz na ten temat: Bardzo interesujący wpis na temat ustawienia środka pola. Trudno się nie zgodzić. Trójka Trałka, Gajos, Jevtić faktycznie wygląda najlepiej, jednak kwestią czasu jest, kiedy Szwajcar znów wskoczy na skrzydło, natomiast na pozycji numer “10” pojawi się Radosław Majewski. Sam Lech faktycznie staje się być uzależnionym od Jevticia co nie powinno mieć miejsca. Gdyby w lipcu Darko nie złapał urazu być może nie byłoby go już w Lechu. Za rok o tej porze raczej go już nie będzie na co klub i kibice muszą być przygotowani.

Autor wpisu: klaus do newsa: Wystaw swoje oceny po meczu z Legią

“Oczywiście cieszę się jak dziecko, ale życzę Żenadowi, żeby został na trybunach. Na huraoptymizm to jeszcze za wcześnie, bo dla mnie muszą wygrać trzy kolejne mecze, żebym się podniecił, ale jest ok. Następne wygrane mecze spowodują, że znowu urosną w moich oczach, bo jeden mecz z 7egią i drugie miejsce w słabieńkiej lidze to ciągle dramat. Trenować i walczyć!!Hej LECH.”

Nasz komentarz na ten temat: My nie życzymy Nenadowi Bjelicy, aby został na trybunach. Raczej by dalej robił swoje. Jak to sam mówił – “nic jeszcze nie wygraliśmy”, ale możemy wygrać, jeśli Lech nadal będzie wyglądał pod różnymi względami tak jak w ostatnią niedzielę. Oczekujemy pozycji lidera na koniec tego roku, a do tego są nam potrzebne punkty w III etapie jesieni z mocnymi drużynami. Do roboty!

Autor wpisu: Grimmy do newsa: Wystaw swoje oceny po meczu z Legią

“Pisałem to po ostatnich kilku spotkaniach. Bjelica ze sztabem zawalili przygotowania fizyczne, próbowali przygotować zespół do około 40 spotkań w rundzie jesiennej (!!!), na trzech frontach, i zdecydowanie przedobrzyli. Za mocno im dokręcono śrubę. Zespół dobrze wyglądał kondycyjnie, ale fatalnie pod względem motoryki. Piłkarze byli ociężali, brakowało im przyśpieszenia, wyglądali w pojedynkach biegowych, jakby zostawali w blokach. Bjelica się do tego nie przyznawał otwarcie, ale przecież jego działania mówiły same za siebie. To nie jest głupi facet, a powiedziałbym, że wręcz przeciwnie – bardzo inteligentny. Co tydzień zespół miał po 2 – 3 dni wolnego. Bjelica jak najprędzej chciał odzyskać świeżość. I to widać było w tym meczu. Nawet Weszło pisało w meczowej relacji, że piłkarze Lecha tak na oko wyglądają na 3 razy bardziej wybieganych, 5 razy szybszych, 8 razy bardziej ruchliwych.

Kwestie ambicjonalne. Coś co zarzucałem Bjelicy i sztabowi, a pośrednio piłkarzom. W tym meczu wyglądało to świetnie. Jak w meczu z Utrechtem. Jak muszkieterowie – jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. Coś czuję, że po meczu ze Śląskiem Bjelica wstrząsnął szatnią. Sam dodał w trakcie tygodnia, że do piłkarzy nie docierało, że grali słabo, że dopiero po meczu ze Śląskiem to do nich dotarło. Dzisiaj oglądało się Lecha z prawdziwą przyjemnością.

O poszczególnych piłkarzach pisać nie będę, niemal wszyscy zagrali bardzo dobrze. Brakowało Jevticia, ten człowiek w formie, z właściwie nastawioną mentalnością przerasta naszą ligę. To czas dla Darko na następny krok. Czas stać się liderem Lecha, poprowadzić nas do mistrzostwa, zacząć regularnie, w każdym meczu pokazywać, że przerasta naszą ligę. Bo przerasta. Ależ go brakowało przez te dwa miesiące. Fajnie widzieć, że wraca do dobrej formy. Gajos – nie wiem czy najlepszy, ale chyba jeden z najlepszych meczów od kiedy jest w Lechu. Nie chodzi o bramkę, naprawdę grał dobrze. Złapał olbrzymi luz, nawet zaczął uśmiechać się będąc na boisku, a to już pokazuje wiele. Dotychczas wizja gry w Lechu go przerażała. Trałka przeżywa drugą młodość, obecnie jest nie do zastąpienia, a linia Trałka – Gajos – Jevtić wreszcie będzie nam wygrywać mecze. To co dzieje się na lewej obronie pokazuje, ile znaczy dla naszej gry Kostevych. Nie mamy dla niego sensownej alternatywy. Ani Situm, ani De Marco, ani Dilaver nie są w stanie zapewnić nam jakości i pewności w tyłach. Zarząd w zimie musi sprowadzić dobrego lewego obrońcę. Nawet gdy wróci Kostevych musi być rywalizacja.

Nie podobało mi się, że w drugiej połowie oddaliśmy inicjatywę. Wiem, że taki był zamysł taktyczny, aby ich wciągnąć na naszą połowę i skontrować ich, co się udało. Jednak co pokazała pierwsza połowa, my gramy najlepiej, kiedy to my mamy inicjatywę, kiedy to my kontrolujemy grę. Pierwsze 10 minut to była miazga. Legia nawet 3 podań na naszej połowie nie wymieniła. Świetna odmiana po takich bezpłciowych meczach jak z Koroną, Pogonią czy Śląskiem. Wiem, że nie da się grać całego meczu na takiej intensywności, ale… My naprawdę mamy piłkarzy na nasze warunki, żeby być takim topowym zespołem, aby dominować, mieć po 70% posiadani piłki.

Co do wagi meczu. Nie ma co przeceniać znaczenia tego zwycięstwa; Legia w obecnej formie to poziom Arki Gdynia, Korony Kielce itp – środek tabeli. Wiadomo, oni się podniosą, ale to ich sprawa, nie nasza. Na dzisiaj, poza prestiżem, to nie był wymagający rywal. Smakowałoby lepiej, gdyby Legia była w formie. Ważne trzy punkty, ale to tylko trzy punkty, następne mecze są równie ważne. Bjelica musi dołożyć wszelkich starań, aby utrzymywać ten poziom koncentracji, motywacji i mentalności w zespole, a będzie dobrze.”

Nasz komentarz na ten temat: Interesująca teza m.in. na temat przygotowania fizycznego Lecha. Rzeczywiście, tak mogło być. Nie da się jednak ukryć, że coś zostało zrobione nie tak. O tym fizycznie Lech będzie lepszy pokażą najbliższe mecze, natomiast prawdy o tym co się stało we wrześniu pewnie nigdy się nie dowiemy. Sami piłkarz nie wiedzą co się działo, dlatego Nenad Bjelica i sztab zapewne też nie. Oby taki miesiąc z taką grą już się nie powtórzył.

Autor wpisu: B_c00L do newsa: Wystaw swoje oceny po meczu z Legią

“Po jednym dobrym meczu nie można zapomnieć jak tragicznie grał w pierwszej części sezonu. Krytyka Gajosa nie była spowodowana tym, że kibice go nie lubią tylko tym, że grał jak pokraka. Często był najsłabszym lub najmniej widocznym (albo jedno i drugie) zawodnikiem na boisku. Krytyka mu się należała. Jeśli będzie grał tak jak wczoraj to krytyki nie będzie. Proste. Z Legia zagrał dobry mecz. ale też bez przesady. Do poziomu Darko czy Gumnego nie doskoczył. Jeśli z Jagiellonia będzie potrafił wraz z Tralka i Jevticiem zdominować środek tak jak z Legia to będzie już jakaś (mała, bo mała jeszcze ale jednak) seria. Ja jestem jedna z tych osób, które głośno krytykowały Maćka. I nadal będę to robił jeśli się okaże, że ten mecz to był jednorazowy wyskok. Jeśli jednak okaże się, że wykorzysta te 5 tygodni przerwy na dojście do formy i będzie błyszczał to będę pierwszy, który to publicznie zauważy. Tak dla jasności – odszczekiwać nic nie będę (mowie szybko, żeby zaraz ktoś z tym nie wyskoczył), bo nie ma czego. Faktów nie da się odszczekać. Brawo Maciek za ten mecz! Takich właśnie występów od Ciebie oczekujemy!”

Nasz komentarz na ten temat: Interesujący i stonowany komentarz. Maciej Gajos faktycznie zagrał bardzo dobrze, zagrał jak rasowa ósemka, w końcu był widoczny, ale był to tylko jeden mecz. Pierwszy w którym Gajos zagrał aż tak dobrze. Nie ma się podpalać, nie ma co chwalić, bo nie wiadomo, jak to będzie wyglądało w kolejnych spotkaniach. Jeśli w 3-4 najbliższych meczach “Gajowy” utrzyma poziom – ok. Sami pochwalimy

Autor wpisu: Grimmy do newsa: Na chłodno: Poległa

“W 2015 zdobywaliśmy MP bez bramkostrzelnego napastnika, choć nie powiem, Sadaev robotę w ataku i tak robił. Obecnie mamy dwóch, Kurminowskiego nie liczę, NBN – sporo słabszą wersję Sadaeva, który zagrał dobre spotkanie przeciw Legii, ale pewnych uwarunkowań i ograniczeń nie przeskoczy, no i Gytkjaera, którego nie jestem w stanie rozgryźć i się do niego ustosunkować. Osobiście uważam, że do tej pory nie potrafiliśmy go wykorzystać odpowiednio i gdy już pozostali koledzy nauczą się jego gry to będzie strzelał taśmowo. Poza tym, jego okres słabszej gry i strzeleckiej niemocy przyszedł na okres, kiedy cały Lech grał słabo w ataku, nie kreując żadnych sytuacji napastnikom. Myślę, że tu jest pies pogrzebany. Jak Gytkjaer miał strzelać, jak kreowaliśmy 4 sytuacje bramkowe na 3 mecze. Jego weryfikacja, jako bramkostrzelnego napastnika nadchodzi wraz z powrotem do gry (i formy) przez Jevticia.”

Nasz komentarz na ten temat: Wielu kibiców obstawiało Christiana Gytkjaera jako króla strzelców Ekstraklasy i chyba trudno będzie mu sięgnąć po ten tytuł. Duńczyk od 1,5 miesiąca nie zdobył gola. Od 1,5 miesiąca nie miał nawet sytuacji w czym zasługa słabych meczów Lecha czy Radosława Majewskiego. Ostatnio “Maja” usiadł w końcu na ławie, Darko Jevtić pokazał klasę na “10”, więc jesteśmy w 100% przekonani, że duet Jevtić-Gytkjaer da nam wkrótce sporo radości, ponieważ będzie lepiej współpracował od duetu Majewski-Gytkjaer.

Autor wpisu: J5 do newsa: Wykorzystana szansa Janickiego

“Dobrze by było, aby Rafał grał regularnie. Fajnie to wyglądało i nawet Lasse Nielsen nie był w parze z Rafałem “elektryczny”. Trzeba grę tych stoperów wypróbować w następnych meczach. Emir Dilaver jest co prawda uniwersalnym piłkarzem, ale bardziej się przyda na bokach obrony, bo zastępców których uznaje Bjelica tam nie mamy, bądź na pozycji defensywnego pomocnika, gdzie już raz świetnie wyglądał w parze z Łukaszem Trałką. Na chwilę obecną ani Vujadinović, ani De Marco mnie nie przekonują, tym bardziej że ten pierwszy ciągle jest kontuzjowany. Transfer Janickiego na razie jest na plus.”

Nasz komentarz na ten temat: Duet Lasse Nielsen – Rafał Janicki rzeczywiście nie wyglądał ostatnio źle. Pytanie tylko, jak poradzi sobie w meczach w których rywal będzie miał więcej sytuacji. Na przykład we Wrocławiu tak różowo nie było, jednak z drugiej strony wszyscy zagrali tam słabo. Ta dwójka ze względu na sytuację kadrową zagra razem w Białymstoku. W Gdańsku może być już inaczej, ponieważ do kadry meczowej wróci zawieszony Emir Dilaver i prawdopodobnie rekonwalescent Volodymyr Kostevych.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <19 komentarzy

 1. menagom pisze:

  redakcjo czy mozecie napisac za co dokladnie lech został ukarany zakazem wyjazdu kibicow na trzy mecze wyjazdowe

  • inowroclawianin pisze:

   Dobre pytanie, bo z tego co wiem juz wcześniej dostalismy zakaz na 3 mecze wyjazdowe. A swoją drogą ta cala Komisja 7egii bardzo niesprawiedliwie karze. Tirowka dostala zakaz tylko na 1 mecz, a tez odpalili piro i jeszcze naruszyli swych grajkow. W dodatku Lech dostal az 50 000 kary, a tirowka chyba nic nie zabuli..

  • michal8791 pisze:

   Za mecz z Koroną i odpalenie piro dostaliśmy 20tyś kary finansowej i trzy mecze wyjazdowe i teraz za mecz z (po)Ległą i piro bo ponoć kilka razy był mecz przerywany (wg. Komisji) dostaliśmy 50 tyś. i kolejne trzy mecze. Tak więc sumując czeka nas 6 meczy bez wyjazdów ;)

  • Grimmy tel pisze:

   Moje pytanie jest natomiast takie: Czy kibice odpalający piro pokryją te kary, lub będą partycypować w kosztach, czy klub bedzie musiał pokryć całość?

  • B_c00L pisze:

   Grimmy – a jak Ci sie wydaje?

  • Grimmy tel pisze:

   B-Cool,
   Nie chcę opierać się na tym, co mi się wydaje, wolę mieć pewność. Jednak jeśli klub musi pokrywać kary z takie głupie wybryki, to dla mnie piotechnika może zniknąć ze stadionów. Jest to dla mnie całkowicie zbędna rzecz. Oczywiście, to moja osobista opinia, jak mniemam bardzo niepopularna w środowisku kibicowskim…

  • inowroclawianin pisze:

   Grimmy – bez opraw to wszystko straciloby sens. Lepiej powalczyc o likwidację komisji 7egii i legalizację piro. Na ostatnich dwóch meczach byl swietny klimat, a na poprzednim ultrasi uratowali definitywnie widowisko bo Lech zagral tragicznie.

 2. inowroclawianin pisze:

  Oby jednak Darko zostal po lecie. Mam nadzieję, ze zarzad przedstawi mu ciekawa perspektywę w Lechu i ze w przypadku zdobycia MP dostanie podwyżkę i mozliwosc gry o LM.
  Fajny komentarz B cOOl, tez się pod tym podpisuję licząc na eksplozję formy Gajosa i to nie jakiejs tam od święta, a w wielu meczach. Do tej pory bylo kiepsko.
  Gytkjaer jeszcze nie raz strzeli dla Lecha, ale musi miec stwarzane sytuacje. Tak jak napisal Grimmy, ostatnio, czyli w meczach z Pogonią, czy ze Slaskiem a nawet z Koroną nie mial zbytnio okazji by postrzelac. A NBN to zaden napastnik i nie chodzi tu o to, czy sie stara, tylko o efekty pracy. Napastnik jest od strzelania goli, a to mu kiepsko wychodzi. Daaawno z akcji nie strzelil i do Lecha sie nie nadaje. Chcialbym aby zimą zostal pozegnany, razem z Rakelsem. Niech przyjdzie Tomczyk i pobiera nauki od takich grajkow jak Gytkjaer, czy Darko. No i zarząd moglby ściągnąć jeszcze jednego strzelca z doswiadczeniem, ktory mialby ciekawe liczby i troche inny profil od Gytkjaera.

 3. J5 pisze:

  Rzeczywiście, latem Darko Jevtić może odejść i będzie problem, dlatego w przerwie zimowej, o czym już pisałem, Lech powinien poszukać ofensywnego pomocnika o jakości zbliżonej do Jevticia. Warto może i wypróbować Modera. Będą pewnie potrzebne wzmocnienia i na innych pozycjach dlatego przerwa zimowa powinna być intensywna dla naszego zarządu

 4. Kibit pisze:

  Prawda , środek Gajos – jevtic zrobił swoje. Ja bym jednak pozbył się Pałki i w jego miejsce ustawił gajosa , przed Gajosem, Jevtić z NBN a Gytkjear na szpicy. NBN zagrał najlepszy mecz od długiego czasu. Widać , ze za bardzo chce strzelić i mu nie wychodzi bo sobie zły film do głowy wgrywa. Poza tym NBN to jest typowa 10tka. Ofensywny środkowy pomocnik a nie napastnik, że też nikt jeszcze tego nie zauważył ? bo widać ze się chłopak meczy na szpicy.

  • Malic_2006 pisze:

   Dobre aż się kulam ze śmiechu ?

  • leftt pisze:

   A Dilaver to lis pola karnego.

  • kibit pisze:

   To się kulaj dalej. Całkiem poważnie tak myśle. On mi przypomina stylem gry Żurawskiego. Nie lubi grać zupełnie z przodu, taki wolny elektron , który jest wsparciem dla napastnika. Myśle , ze ofensywne ustawienie typu Gutkjear – Bille – Jevtić na prawdę zda egzamin. Warto spróbować.

  • Franco pisze:

   Czyli Gytkjaer na “9”, Nielsen na “10”, to jestem ciekaw gdzie dasz w tym układzie Jevtica ?
   :)

  • kibit pisze:

   Proste, Jevticia razem z NBN. Gajosa w miejsce Trałki i mamy środek marzenie. Poznański Trójząb :D ale tak na poważnie to mi się wydaje ,że takie ustawienie by się na prawdę sprawdziło.

 5. Franco pisze:

  “Poza tym NBN to jest typowa 10tka”
  W takich chwilach, nigdy nie wiem, czy ktoś sobie robi jaja, czy to prowokacja, czy to na poważnie.

 6. Kibit pisze:

  To się kulaj dalej. Całkiem poważnie tak myśle. On mi przypomina stylem gry Żurawskiego. Nie lubi grać zupełnie z przodu, taki wolny elektron , który jest wsparciem dla napastnika. Myśle , ze ofensywne ustawienie typu Gutkjear – Bille – Jevtić na prawdę zda egzamin. Warto spróbować.

 7. Bart pisze:

  A ja bym zapytał dokąd Jevtić miałby pójść? To imo jest zawodnik typu Stilicia/VOO, czyli na tyle dobry by w naszej lidze zamiatać, ale jednocześnie na tyle niekompletny że w silniejszej lidze może się nie odnaleźć. Przekonajmy Darko, żeby pograł u nas jeszcze parę lat bo nigdzie indziej mu nie będzie lepiej. Tutaj jest gwiazdą, staje się liderem i jednym z najważniejszych zawodników, ma możliwość gry o trofea w czołowym klubie, dobrze zarabia, ma gwarancję że wszystko zapłacą mu na czas, zna język, jest szanowany i lubiany. Jest sens to wszystko zostawiać i ryzykować wyprawę do np. Grecji? :)

  PS Serio, NBN i dziesiątka? :)