Lechici wystąpili w reprezentacjach

Piłkarze Lecha Poznań z pierwszej drużyny Lecha Poznań zakończyli już październikowe obowiązki w reprezentacjach narodowych. Spośród sześciu zawodników będących na stałe w pierwszym zespole Kolejorza okazję gry w kadrach otrzymało ostatnio łącznie pięciu z nich. Dla lechitów były to udane dni.


Przede wszystkim Polska po 2 wygranych i 10 strzelonych golach w ciągu 3 dni awansowała do Mistrzostw Świata pewnie zajmując 1. miejsce w swojej grupie eliminacyjnej. W tym 2 spotkaniu przeciwko Czarnogórze w 89 minucie na placu pojawił się Maciej Makuszewski.

Słabiej poszło Polsce do lat 21, która w swojej grupie kwalifikacyjnej do Mistrzostw Europy jest druga. „Biało-czerwoni” najpierw zremisowali w Łodzi z Finlandią 3:3, a dziś pokonali na wyjeździe Litwę 2:0. Po 90 minut w tych spotkaniach na lewej obronie zagrał Robert Gumny, który dodatkowo zaliczył asystę. Kamil Jóźwiak w żadnym z październikowych meczów nie wystąpił.

Z kolei Polska do lat 19 awansowała do kolejnego etapu eliminacji zajmując 2. pozycję w grupie za Niemcami. „Biało-czerwoni” wygrali z Irlandią Północną 2:1, pokonali Białoruś 3:0 i przegrali z Niemcami 0:2. Miłosz Mleczko nie dostał żadnej szansy. Jakub Moder wystąpił w 2 spotkaniach wchodząc z ławki po 70 minucie, natomiast Tymoteusz Puchacz zagrał we wszystkich 3 meczach od początku do końca na lewej obronie.

Warto dodać, że podczas październikowej przerwy na kadrę aktywni byli też piłkarze wypożyczeni. Choćby Mateusz Lis zagrał w kadrze Polski do lat 20, a Paweł Tomczyk zdobył po golu w pojedynku kadry U-21 z Finlandią oraz z Litwą.


Kadrowicze Lecha Poznań z pierwszej drużyny – październik 2017:

Maciej Makuszewski (0 i 89-90)
eMŚ, Armenia – Polska 1:6
eMŚ, Polska – Czarnogóra 4:2

Robert Gumny (1-90 + asysta i 1-90) oraz Kamil Jóźwiak (0 i 0)
eMME, Polska U-21 – Finlandia U-21 3:3
eMME, Litwa U-21 – Polska U-21 0:2

Miłosz Mleczko (0, 0 i 0), Tymoteusz Puchacz (1-90, 1-90 i 1-90) oraz Jakub Moder (71-90, 75-90 i 0)
eMME, Polska U-19 – Irlandia Północna U-19 2:1
eMME, Polska U-19 – Białoruś U-19 3:0
eMME, Polska U-19 – Niemcy U-19 0:2

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <6 komentarzy

 1. 07 pisze:

  Tomczyk musi wrócić. Jeśli nie znajdziemy środkowego napastnika który potrafi grać tyłem do bramki to już w zimie Pawka musi wrócić.

  • stowoda pisze:

   Śmiać mi się chce jak słyszę o napastniku grającym „tyłem do bramki” no chyba że myślisz o takim co gra tyłem do bramki Lecha !
   Niewielu na świecie napastników którzy potrafią strzelać sporo bramek grając tyłem do bramki rywali.
   I takich w Lechu raczej się nie spodziewałam ;-)

 2. KKS Krystian pisze:

  Guma ważny i dla Lecha i dla kadry, a Jóźwiak rezerwa i tu i tam. Musi chłopak przemyśleć parę rzeczy. Szkoda. Tomczyk na treningach musi pracować nad techniką użytkową. Jak zacznie lepiej przyjmować to będzie strzelał dwa razy więcej goli.

  • JR (od 1991 r.) pisze:

   Obawiam się, że klub będzie musiał „wypluc” Jóźwiaka. Wielka szkoda by się stała.

  • inowroclawianin pisze:

   Nie gra w kadrze, bo nie gra w Lechu, proste. Musi zaczac grac w Kolejorzu wtedy może liczyc na gre w Reprezentacji. Mam nadzieję, ze szybko obie strony dojdą do porozumienia i będzie nowa umowa z Lechem. Szkoda tracic takiego grajka, bo pokazal ze coś potrafi. Nie po to klub inwestuje w chlopakow i daje im życiową szansę by ci odchodzili za paczkę śliwek.

 3. osa pisze:

  Jozwiak byl powolany na kadre a pojechal na wycieczke.