Spory niedosyt

W meczu 12. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2017/2018, Lech Poznań tylko zremisował na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 1:1. Mimo prowadzenia do przerwy 1:0 zespół Kolejorza nie dał rady wygrać rozgrywając na Podlasiu dwie różne połowy.

3 min. – Ciekawa akcja Barkrotha, jednak przerzut Kostevycha był za mocny.
6 min. – Gra toczy się na razie głównie w środku pola.
12 min. – Niezłe tempo meczu, jednak brakuje sytuacji.
14 min. – Piłkę po groźnej wrzutce Tomasika wybił na rożny Kostevych.

16 min. – Główkę Lasse po dośrodkowaniu Jevticia z wolnego świetnie wybronił Kelemen!
21 min. – Na razie Lech jest najgroźniejszy po stałych fragmentach.
22 min. – Strzał Tomasika z ostrego kąta obronił Putnocky.
27 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! Jevtić wrzucał z wolnego w pole karne, ale zdobył gola! 1:0!
30 min. – Aj niewiele brakowało! Strzał Raduta po ziemi wyłapuje Kelemen.

31 min. – Znowu Radut. Tym razem bramkarz wyłapał jego wrzutkę.
35 min. – Jevtić co chwilę nęka Jagę dośrodkowaniami. Gospodarze mają z nimi wielkie problemy.
39 min. – Białostoczanie także zagrażają na razie Lechowi głównie po stałych fragmentach.
45 min. – Kapitalna piłka Darko do Nickiego. Ten strzela gola, ale sędzia pokazuje spalonego. Do przerwy tylko 1:0.

50 min. – Jaga atakuje cały zespołem. Lech gra z kontry.
53 min. – Trochę się Lech pogubił, choć piłka w rękach Putnockiego.
57 min. – Świetny rajd Bakrotha, który zagrał na środek pola karnego. Tam był Radut, który fatalnie skisował.

64 min. – Lech za mocno się cofnął. Znów ma kryzys w grze.
70 min. – Lech próbuje teraz uspokoić sytuację przede wszystkim w środku pola.
73 min. – Poznaniacy nie umieją utrzymać się przy piłce. Jest sporo strat i wyraźnie brakuje sił.

76 min. – Świetna kontra Lecha. Jevtić do Gytkjaera, który trafia w bramkarza. To była setka!
78 min. – W tej połowie Lech rzadko atakuje, lecz kiedy już to robi pachnie golem.
80 min. – Putnocky broni strzał Novikovasa. Nie powinien mieć tyle miejsca.
85 min. – Jeszcze 5 minut. Lech jest mocno zmęczony.
87 min. – 1:1. Novikovas strzela po ziemi, Putnocky bez szans.
88 min. – Gajos trafia na 2:1, jednak był spalony.
90 min. – Putnocky zatrzymuje Cernycha.
90+3 min. – Koniec. 1:1.

Jagiellonia Białystok – KKS Lech Poznań 1:1 (0:1)

Bramki: 87.Novikovas – 27.Jevtić

Asysty: 1:0 – bez asysty

Żółte kartki: Runje – Jevtić, Nielsen

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock)

Widzów:

Jagiellonia: Kelemen – Burliga (79.Świderski), Runje, Guti, Tomasik – Grzyb (79.Wlazło), Romanchuk – Novikovas, Pospisil (67.Frankowski), Cernych – Sheridan.

Rezerwowi: Pawełek, Mitrović, Guilherme, Khomchenovsky, Wlazło, Frankowski, Świderski.

KKS Lech: Putnocky – Gumny, L.Nielsen, Janicki, Kostevych – Trałka, Gajos – Barkroth, Jevtić (84.Tetteh), Radut (64.Majewski) – Nielsen (67.Gytkjaer).

Rezerwowi: Burić, De Marco, Tetteh, Rakels, Situm, Majewski, Gytkjaer.