Ślepy remis

W meczu 14. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2017/2018, Lech Poznań tylko zremisował na Bułgarskiej z Wisłą Kraków 1:1 (0:1). Kolejorz zaczął grać w piłkę dopiero przy wyniku 0:1 w 35 minucie. Mimo wielu okazji wyrównał dopiero w ostatniej akcji spotkania remisując już 3 raz z rzędu.

19:00 – Witamy z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! po prawie miesiącu wracamy na swój stadion.

19:05 – Poniżej skład Lecha. Taki jak przewidywany. W kadrze jest Moder za Jóźwiaka.

19:07 – Obie drużyny są już na stadionie. Odbyły krótki spacer po murawie.

19:17 – Poniżej także skład Wisły. Bez większych niespodzianek.

19:17 – Na stadionie są już pierwsi kibice. Są też pierwsze elementy oprawy.

19:19 – Murawa jest bardzo dobrze przygotowana.

19:22 – Elementy potrzebne do rozgrzewki są już rozłożone.

19:22 – Przypomnijmy, że dziś tylko wygrana pozwoli Kolejorzowi nadal liderować. Za nami wielki ścisk w tabeli, więc cel jest jasny.

19:25 – Ktoś na stadion wniósł zabronione trąbki. Może do meczu ktoś im je zabierze.

19:31 – Na razie nie czuć atmosfery, choć została godzina. Sprzedano dotąd prawie 27 tysięcy biletów. Będzie OGIEŃ!

19:42 – Bramkarze Lecha wyszli na rozgrzewkę.

19:42 – W 6 ostatnich meczach z Wisłą w Poznaniu lechici wygrali 3 razy i zremisowali 3 mecze wliczając pojedynki pucharowe.

19:44 – Kibiców powitał właśnie spiker informując o stawce dzisiejszego spotkania.

19:48 – Wisła w komplecie na rozgrzewce. Przywitana gwizdami.

19:50 – Lech w komplecie na rozgrzewce. Gromkie „Kolejorz” z Kotła.

20:06 – Mamy piątek, korki, a do tego jest chłodno. Wielu kibiców dotrze dziś na stadion na ostatnią chwilę.

20:13 – Kocioł jest już nieźle wypełniony. Inne trybuny wciąż średnio.

20:16 – Rozgrzewka obu ekip dobiegła końca.

20:22 – Spiker czyta składy. Niecałe 10 minut.

20:25 – W Kotle trwa już doping.

20:27 – Hymn Lecha śpiewają kibice. Obie drużyny już na murawie w tradycyjnych strojach.

20:34 – „Rytmem trybun napędzani. Zwykle ze złej strony znani” – hasło pierwszej oprawy.

21:28 – Hasło drugiej i podwieszanej oprawy – „Kochamy ten klub, swoich ludzi nie zdradzimy”

3 min. – Spokojny początek meczu. Gra toczy się w środku.
5 min. – Lech od początku czujnie w obronie.
9 min. – 0:1. Carlitos uderzył mocno po ziemi. Źle była ustawiona obrona, która nie zablokowała tego strzału.
11 min. – Mnóstwo strat ze strony Lecha i niecelnych podań.
15 min. – Lech na razie nic nie gra.

22 min. – Nadal Wisła prowadzi ciekawsze akcje od Lecha. Poznaniacy są mocno zaskoczeni.
26 min. – Tragiczne minuty w wykonaniu Lecha. Nic nie gramy. Co oni robili w tygodniu?
29 min. – W końcu jakiś strzał. Gytkjaer niecelnie z daleka.

33 min. – Dobra wrzutka Makuszewskiego do której nie doszedł Gytkjaer. Głowacki był lepszy.
35 min. – Bombę Makiego z dystansu broni bramkarz po czym Jevtić z paru metrów dobija trafiając prosto w niego. To była setka!
38 min. – Buchalik świetnie broni strzał Gajosa! kolejna świetna okazja.
38 min. – Niecelna główka Dilavera po rzucie wolnym.
42 min. – Obudziła się Wisła. Piłka po rykoszecie nieznacznie minęła naszą bramkę.
44 min. – Zepsuta kontra przez Jevticia.
45 min. – Buchalik świetnie broni strzał Majewskiego.
45+1 min. – Do przerwy 0:1. Lech dojechał na mecz po 30 minucie. Od tamtej pory potrafił zamknął Wisłę na jej połowie, którą świetnymi interwencjami już 4 razy uratował bramkarz.

47 min. – Lech nadal atakuje co nie dziwi.
52 min. – Lekki strzał Majewskiego broni Buchalik. To są złe uderzenia.
56 min. – Teraz niecelnie Makuszewski. Tak się gola nie zdobędzie.
60 min. – Mimo sporej przewagi Lecha nic się nie zmienia.

64 min. – Lech atakował, Wisła uderzyła celnie po pierwszej kontrze. Piłkę wyłapał Putnocky.
66 min. – Niecelna główka Trałki po wrzutce Jevticia z wolnego.
72 min. – To się nie dzieje. Najpierw Gytkjaer w bramkarza, a po chwili Rakels obok słupka.

77 min. – Obra gry nie zmienia się. Gra tylko Lech.
79 min. – Majewski z paru metrów w trybuny.
83 min. – No nie strzelą. Maki na głowę Rakelsa, który z 2 metrów nie trafia!!!
86 min. – Buchalik broni płaskie uderzenie Jevticia.
88 min. – Pada gol dla Lecha tylko sędzia odgwizduje spalonego. Lech dziś nie strzeli. Nie ma szans.
90 min. – Blisko 30 sytuacji i nic nie wpadło. Wierzyć się nie chce.
90+4 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! JEVTIĆ!!!!!!!!!! Mocny strzał po ziemi, bramkarz bez szans.
90+4 min. – Remis ślepego, który miał mnóstwo szans, by wygrać.

KKS Lech Poznań – TS Wisła Kraków 1:1 (0:1)

Bramki: 90+4.Jevtić – 8.Carlitos

Żółte kartki: Gumny

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz)

Widzów: 26361

KKS Lech: Putnocky – Gumny (82.Barkroth), L.Nielsen (71.Rakels), Dilaver, Kostevych – Trałka, Gajos (82.Radut) – Makuszewski, Majewski, Jevtić – Gytkjaer.

Rezerwowi: Burić, Janicki, Moder, Tetteh, Radut, Barkroth, Rakels.

TS Wisła: Buchalik – Cywka, Arsenić, Głowacki, Sadlok – Wojtkowski (71.Halilović), Basha – Boguski (66.Ze Manuel), Perez, Imaz – Carlitos (75.Balanyuk).

Rezerwowi: Cuesta, Bartkowski, Pietrzak, Halilović, Wojtkowski, Ze Manuel, Balanyuk.