W grudniu Xiaomi Lech Cup 2017

lechcupW pierwszej połowie grudnia w poznańskiej hali „Arena” odbędzie się najlepszy turniej piłki nożnej dzieci do lat 12. Kolejną już imprezę Lech Cup, która zyskała w tym roku sponsora tytularnego, firmę Xiaomi tradycyjnie poprzedzi konferencja trenerów ze znanych europejskich klubów. Ta kolejny raz przyciągnie do Poznania prawdziwe tłumy zainteresowanych.


Turniej Lech Cup to prawdziwa dziecięca Liga Mistrzów, a w „Arenie” znów pokażą się przyszłe gwiazdy futbolu. W tym roku prócz oczywiście Kolejorza w Poznaniu zaprezentują się piłkarze takich klubów jak: Chelsea FC, Manchester City, Red Bull Lipsk, Feyenoord Rotterdam, Inter Mediolan, Slavia Praga (2-krotny zwycięzca imprezy) czy Hertha Berlin, która 4 razy triumfowała w Lech Cup w tym 3 z rzędu.

Halowy turniej piłkarski Xiaomi Lech Cup 2017 będzie miał identyczną formułę jak rok temu. Tym samym 8 klubów zagra najpierw w systemie „Każdy z każdym”. Po I fazie w następnej rundzie drużyny rywalizować będą już w 2 grupach (odpowiednio w Champions League i Europa League) w zależności od tego, ile punktów ugrają w I etapie imprezy. Do II fazy rozgrywek kluby biorące udział w Xiaomi Lech Cup 2017 przystąpią z połową zdobyczy punktowej we wcześniejszych meczach (z zaokrągleniem do góry). Mecze LM i LE rozpoczną się w sobotę, 8 grudnia w godzinach popołudniowych i zostaną dokończone w niedzielę, 9 grudnia. Pary I etapu zostaną rozlosowane w odpowiednim czasie.

Juniorski turniej Xiaomi Lech Cup 2017 poprzedzi VIII Konferencja Trenerów Piłki Nożnej zaplanowana na piątek, 7 grudnia również w hali sportowej „Arena”. Głównym prelegentem będzie m.in. Sally Needham, która opowie o DNA Angielskiej Federacji Piłki Nożnej. Swój wykład wygłosi też trener Kolejorza, Nenad Bjelica. Nazwiska innych prelegentów zostaną ogłoszone niebawem.

Warto dodać, że rok temu podczas Lech Cup młodzi lechici zajęli 7. miejsce, a w 2013 roku uplasowali się nawet na podium (więcej poniżej). Do tej pory w poznańskiej imprezie dla juniorów aż 4 razy zwyciężyła Hertha Berlin w tym 3 razy z rzędu. Poza Niemcami 2-krotnie triumfowała Slavia Praga oraz po 1 razie FC Barcelona, Hamburger SV, Dinamo Zagrzeb i Bayern Monachium, którego tym razem zabraknie w Polsce. Tegoroczny Lech Cup będzie tradycyjnie bezpłatny dla kibiców.


Uczestnicy Xiaomi Lech Cup 2017:

KKS Lech Poznań (Polska)
Chelsea FC (Anglia)
Manchester City (Anglia)
Inter Mediolan (Włochy)
Hertha Berlin (Niemcy)
Red Bull Lipsk (Niemcy)
Feyenoord Rotterdam (Holandia)
Slavia Praga (Czechy)

Poprzedni zwycięzcy Lech Cup:

2016 – Bayern Monachium
2015 – Hertha Berlin
2014 – Hertha Berlin
2013 – Hertha Berlin
2012 – Dinamo Zagrzeb
2011 – FC Barcelona
2010 – Hertha Berlin
2009 – Hamburger SV
2008 – Slavia Praga
2007 – Slavia Praga

Lech Poznań podczas poprzednich edycji Lech Cup:

2016 – 7. miejsce
2015 – 6. miejsce
2014 – 7. miejsce
2013 – 3. miejsce
2012 – 10. miejsce
2011 – 5. miejsce
2010 – 10. miejsce
2009 – 7. miejsce
2008 – 1. miejsce w grupie B
2007 – Lech I Poznań 11. miejsce, Lech II Poznań 15. miejsce

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <6 komentarzy

 1. Kibic Lecha pisze:

  Turniej dla młodzieży to fajna rzecz.Ale ja o czym innym.proszę wszystkich Wielkopolan ażeby nikt z nich nie wypowiadał się krytycznie w stosunku do Bielicy który krytykuje system sędziowania w Polsce.Ma apsolutnie rację .Jeżeli Wielkopolanie będą wypowiadać się krytycznie to uznam ze my wielkopolanie nie jestesmy wiele warci właśćiwie nic

 2. Mohito pisze:

  Korzenie tego turnieju sięgają 2004 albo 2005 z tym, że na początku był to turniej tylko krajowy.

 3. borsuk pisze:

  2013 rok Lech Cup 3 , fajna ekipa ,ale czy ktoś z nich rozwija się w naszej Akdemi?

 4. Max Gniezno pisze:

  Super sponsor. Fajnie byłoby mieć takiego na koszulkach. Za dwa trzy lata przegoni Lg i Samsunga. Mam telefon i odkurzacz automatyczny – cena 1/4 za podobne parametry co czołowi producenci na rynku.
  Polecam.

 5. kocianJanTratatam pisze:

  Wszędzie te chińczyki, jak nie huawei to xiaomi :>