Brosz bez gola w meczach z Lechem

broszZa 3 dni odbędzie się mecz Górnik Zabrze – Lech Poznań. Przeciwko Kolejorzowi po raz 7 zagra zespół trenowany przez Marcina Brosza wykonującego w klubie z Górnego Śląska bardzo dobrą pracę. 44-letni szkoleniowiec dotąd nie radził sobie w meczach z Lechem, a jego drużyny przeciwko poznaniakom wypadały czasem wręcz tragicznie.


Pochodzącemu z Knurowa trenerowi Marcinowi Broszowi nigdy łatwo nie grało się ze swoimi drużynami ani przeciwko Lechowi ani też w Poznaniu. Jak dotąd Brosz jako trener rywalizował z Kolejorzem z 3 różnymi klubami. W 7 meczach prowadzony przez niego zespół nie strzelił Wielkopolanom żadnego gola, a stracił aż 14 bramek co najlepiej pokazuje, jak spore problemy mają drużyny Brosza w pojedynkach z Kolejorzem.

Marcin Brosz pierwszy raz stanął na drodze Lechowi w jego przedostatnim mistrzowskim sezonie. Wiosną 2010 roku poznaniacy co prawda zremisowali w Wodzisławiu z tamtejszą Odrą 0:0, lecz w 4 kolejnych spotkaniach triumfowali nad Piastem Gliwice odpowiednio 4:0, 3:0, 2:0 i 4:0.

44-letni trener źle wspomina też ostatnią konfrontację jego drużyny z Lechem Poznań. Ta miała miejsce w grudniu 2015 roku w którym Korona Kielce prowadzona przez obecnego opiekuna Górnika Zabrze uległa u siebie Lechowi Poznań 0:1. Wcześniej w stolicy Wielkopolski zremisowała bezbramkowo. W sobotę Kolejorz będzie musiał naprawdę mocno się natrudzić, żeby ekipa Brosza znów nie strzeliła nam gola. Górnik Zabrze to bowiem najskuteczniejsza drużyna w lidze.


Trener Marcin Brosz i jego mecze przeciwko Lechowi:

2010, Odra – Lech 0:0
2012, Lech – Piast 4:0
2013, Piast – Lech 0:3
2013, Piast – Lech 0:2
2014, Lech – Piast 4:0
2015, Lech – Korona 0:0
2015, Korona – Lech 0:1

Bilans: 0-2-5, gole: 0:14 na niekorzyść Brosza

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarze 22

 1. robson pisze:

  Z Koroną Brosza graliśmy też w sierpniu 2015 przy Bułgarskiej (0:0).

 2. Lucas z powiatu gostyńskiego pisze:

  tym razem padną bramki z strony trenera Gornika Zabrze ba obawiam sie w Zabrzu ze to bedzie porazka Gornik to nie taki łatwy zespol, wielki egzamin przed Lechem.

 3. SŁAWEK pisze:

  Ten mecz pokaże czy Bjelica powinien pozostać trenerem Lecha czy nie .

 4. Paweł68 pisze:

  Co brałeś?

 5. mól pisze:

  On nie bierze, to naturalne…!

 6. Sebaking pisze:

  Oby nasz trener zajmował się taktyką w trakcie meczu a nie wlką z sędziami i varem fakt system jest nie do końca sprawiedliwy i jest pole do manipulacji przez sędziów ładna gra to za mało. I kiedy trener przejrzy na oczy ze Łaskę Nielsen to dobry chop lubię jego zadziorność ale ma bardzo duże braki techniczne i jest mało pewny widać to było w Gdańsku i z Wisłą w Poznaniu jak go już nie było na boisku gra była lepsza

 7. Paweł68 pisze:

  Admin.mam takie pytanie czy rejestracja użytkownikòw nie byłoby dobrym pomysłem w związku z tym,że cały czas pojawiają się jacyś oszołomy,ktòrzy bzdury piszą i są wiadomo skąd?A tak byłoby to zminimalizowane do minimum.Chyba ,że wam też chodzi o ilość wejść na stronę?

 8. Lechia z wyspy pisze:

  Ostatnia kontuzja Lewandowskiego pokazala,że klub ma problem mając jedynego nominalnego napastnika.
  Ale normalnie funkcjonujący klub chce ta sytuację zmienić i sprowadzić napastnika już zima żeby takiej powtórki uniknąć.
  Lech jest w podobnej sytuacji gdyż mamy tylko Gytkiera który jest jedynym nominalnym i zdrowym napastnikiem w tej chwili (bo NAM jest nim tylko z nazwy).
  Koniecznie trzeba zima sprowadzić napastnika a naturalną opcją jest Tomczyk (i najtansza),a jeśli nie on to koniecznie ściągnąć kogoś z naszej ligi kto będzie znał jej realia i będzie gotowy do gry od razu.
  Porównanie z Bayernem jest adekwatne dlatego że sytuację obecne w klubach są podobne (myślę o napastnikach).
  Tylko każdy robi zakupy na jakie go stać żebym został dobrze zrozumiany. Oczekuje zakupu napastnika na miarę Lecha i za cenę na którą Lecha stac (Ale Tomczyk to powinien być priorytet uwazam) i to już tej zimy.
  Pozdrawiam
  HEEJ LEECH!!!

 9. Lechia z wyspy pisze:

  (bo NBN jest nim tylko z nazwy)miało być. Sorry telefon przeinaczyl.

 10. J5 pisze:

  Przestańcie tak rajcować się tym Górnikiem!!! To tylko przeciętna, ekstraklasowa drużyna która bazuje na przygotowaniu fizycznym i skutecznym na razie napastniku i stałych fragmentach gry. Widać już u nich zmęczenie materiału, bo po półgodzinnej charówce z każdą upływającą minutą tracą siły. Do tego słaba obrona, a parasol ochronny od sędziów w końcu nie zadziała. Lech jest o wiele lepszą drużyną i jedzie tam po zwycięstwo!!!

 11. ant pisze:

  Zobaczymy co dadzą zakupy LECHA I TRENER ZAGRANICZNY Z MŁODZIEŻĄ I TRENEREM Z POLSKI

 12. Pele pisze:

  Dokładnie tej nie jedziemy na camp nou ludzie chcąc być Mistrzem musimy pojechać z tematem a nie jakieś ochy achy nad Górnikiem z całym szacunkiem jak by ligę Mistrzów wygrali

 13. sas pisze:

  To że stracimy przynajmniej jedną bramkę to jest niemal pewne, pytanie czy będziemy umieli na to odpowiedzieć. Z takimi drużynami które grają szybką i ofensywna piłkę się nam niezmiernie ciężko. Wymeczony remis to chyba będzie maks.

 14. Pyra fan kksz breslau pisze:

  Pykniemy chanysow na bank