Żenada pogubionego Nenada

O godzinie 20:30 na stadionie im. Ernesta Pohla mieszczącym się przy ulicy Roosevelta 81 w Zabrzu, początek hitowego meczu 15. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2017/2018, pomiędzy drużyną Górnika Zabrze a zespołem Lecha Poznań. Wszystkich kibiców Kolejorza zachęcamy do śledzenia meczowego raportu na żywo z tego spotkania, na łamach naszego serwisu.

2 min. – Początek dla Górnika. Najpierw rożny, a później zły strzał Żurkowskiego z daleka.
3 min. – Odpowiedź Lecha. Niestety dośrodkowanie Kostevycha było złe.
8 min. – Na razie oba zespoły wzajemnie się poznają.
12 min. – Janicki rzekomo zahaczył w polu karnym piłkarza Górnika. Angulo trafia na 1:0 dla zabrzan.
15 min. – Jevtić do Gytkjaera. Piłka w rękawicach Loski.

18 min. – Lech atakuje, Górnik gra z kontry. Tak to będzie wyglądało do końca meczu.
22 min. – Wrzutka Jevticia, jednak Gajos nie zamknął akcji we właściwy sposób.
23 min. – Fatalny strzał Gumnego z prawej strony.
27 min. – Kolejna niezłe dośrodkowanie Jevticia z wolnego, którego nikt nie zamknął. Gramy identycznie, jak tydzień temu.
30 min. – Celne uderzenie Matuszka w sam środek.

33 min. – Bardziej pachnie golem dla Górnika po kontrze niż dla Lecha. Tylko Jevtić gra.
34 min. – I stało się. Kurzawa do Żurkowskiego, który trafia na 2:0.
39 min. – Mało realny jest nawet remis w tej sytuacji. Lech rzadko się podnosi. Jego gra zresztą nie zmienia się.
45 min. – Do przerwy 0:2.

48 min – Akcje lewą stroną, lecz Gytkjaer niepotrzebnie dotykał piłkę, którą powinien uderzyć Jevtić.
52 min. – Mocny strzał Jevticia podbił jeden z obrońców.
56 min. – Gytkjaer do Majewskiego. Piłka minęła bramkę.
60 min. – Groźny strzał Kurzawy z wolnego.

62 min. – Gol Gytkjaera. Duńczyk dobrze zachował się w polu karnym po wcześniejszym rożnym i wybiciu piłki.
66 min. – Lech ruszył do ataku. Gra szybciej i składniej.
69 min. – Lech musi uważać na kontry. Żurkowski do Kądziora, który nie trafił z paru metrów.
71 min. – Groźne uderzenie Gytkjaera. Broni się Górnik.
75 min. – Fatalne zachowanie Janickiego, który zaspał przez zabrzanie nie zostali złapali na spalonym. Górnik wyszedł z kontrą, a Angulo trafił na 3:1.

80 min. – Lech stracił gola w momencie, kiedy przeważał. Teraz gra na 3 napastników tylko po co?!
85 min. – Lech jeszcze próbuje. Niecelne strzały Nielsena i Dilavera.
90 min. – Kolejorz przegra ten mecz co nie ulega już wątpliwości. Sam prosił się o porażkę już od początku.
90+3 min. – To się Lech popisał.

Górnik Zabrze – KKS Lech Poznań 3:1 (2:0)

Bramki: 12 i 75.Angulo 34.Żurkowski – 62.Gytkjaer

Żółte kartki: Matuszek, Grendel, Koj

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń)

Widzów: 24563 (komplet)

Górnik: Loska – Wolniewicz, Wieteska, Suarez, Koj – Kądzior (78.Grendel), Matuszek, Żurkowski, Kurzawa – L.Wolsztyński (70.Ambrosiewicz), Angulo.

Rezerwowi: Pawłowski, Lasik, Olszewski, Kamiński, Grendel, Ambrosiewicz, Ledecky.

KKS Lech: Putnocky – Gumny (59.Rakels), Janicki, Dilaver, Kostevych – Trałka, Gajos – Makuszewski, Majewski (80.Nielsen), Jevtić (80.Radut) – Gytkjaer.

Rezerwowi: Burić, L.Nielsen, Tetteh, Radut, Barkroth, Rakels, Nielsen.