Darko Jevtić blisko miana piłkarza jesieni

W 3 dotychczasowych częściach rundy jesiennej sezonu 2017/2018 po każdym z 22 meczów Kolejorza rozegranych na 3 różnych frontach ocenialiście występ danego zawodnika. Podczas listopadowej przerwy na mecze reprezentacji narodowych czas na kolejne małe podsumowanie. Gracz będący najlepszy w letniej części rozgrywek 2017/2018 po II i III etapie jesieni został dogoniony, a nawet przegoniony przez innego pomocnika.


Po 22 dotychczasowych meczach 9 różnych piłkarzy było uznawanych za najlepszych zawodników Lecha Poznań. Najczęściej, bo 6 razy najlepszą średnią notę po danym spotkaniu miał Darko Jevtić, który jest na razie najbliżej miana najlepszego zawodnika jesienią 2017 według internautów KKSLECH.com. Co ciekawe Szwajcar z powodu kontuzji rozegrał w tym sezonie tylko 11 meczów na 22 spotkania. W III etapie jesieni Kolejorz zanotował 4 pojedynki i aż 3 razy najwyższą średnią ocenę miał właśnie Jevtić.

Rekord średniej noty po meczu również należy do Darko Jevticia, którego średnia ocen za spotkanie z Legią Warszawa wyniosła aż 5,49. Po każdym z ostatnich 22 meczów ktoś według ocen internautów KKSLECH.com musiał być także najsłabszym piłkarzem w danym spotkaniu. Aż 9 raz był nim Nicki Bille Nielsen, który właściwie już na tym etapie sezonu 2017/2018 został najsłabszym zawodnikiem Kolejorza przynajmniej w trwającej rundzie. Mimo to, najniższą średnią ocen po danym spotkaniu cały czas ma Deniss Rakels (1,26 za pojedynek z Wisłą Płock).


Piłkarze Lecha Poznań, którzy po danym meczu byli wybierani przez internautów KKSLECH.com za najlepszych w sezonie 2017/2018:

6 – Darko Jevtić
3 – Maciej Makuszewski, Matus Putnocky
2 – Volodymyr Kostevych, Robert Gumny, Mario Situm, Łukasz Trałka
1 – Christian Gytkjaer, Kamil Jóźwiak

Najlepszy piłkarz z najwyższą średnią: Darko Jevtić (5,49 za mecz z Legią 3:0)
Najlepszy piłkarz z najniższą średnią: Kamil Jóźwiak (2,47 za mecz z Pogonią 0:3)

Piłkarze Lecha Poznań, którzy po danym meczu byli wybierani przez internautów KKSLECH.com za najsłabszych w sezonie 2017/2018:

9 – Nicki Bille Nielsen
3 – Radosław Majewski
2 – Lasse Nielsen
1 – Mihai Radut, Deniss Rakels, Nikola Vujadinović, Marcin Robak, Maciej Gajos, Jasmin Burić, Vernon De Marco, Christian Gytkjaer.

Najsłabszy piłkarz z najsłabszą średnią: Deniss Rakels (1,26 za mecz Wisłą P. 0:1)
Najsłabszy piłkarz z najwyższą średnią: Christian Gytkjaer (3,92 za mecz z Legią 3:0)


Oceny piłkarzy Lecha Poznań w sezonie 2017/2018:

1 – fatalny mecz, to nie był jego dzień
2 – slaby występ, nie pokazał nic ciekawego
3 – występ bez błysku (ocena wyjściowa)
4 – dobra gra, był mocnym punktem zespołu
5 – bardzo dobry występ, wyróżniał się
6 – świetnie, był gwiazdą meczu

Lech – Pelister 4:0
1. Mario Situm (5,21)
2. Emir Dilaver
3. Matus Putnocky

Marcin Robak (2,89)

Pelister – Lech 0:3
1. Maciej Makuszewski (4,53)
2. Darko Jevtić
3. Kamil Jóźwiak

Nicki Bille Nielsen (2,45)

Haugesund – Lech 3:2
1. Darko Jevtić (2,89)
2. Mihai Radut
3. Maciej Makuszewski

Maciej Gajos (1,62)

Lech – Sandecja 0:0
1. Robert Gumny (4,26)
2. Jasmin Burić
3. Mario Situm

Nicki Bille Nielsen (1,86)

Lech – Haugesund 2:0
1. Darko Jevtić (5,10)
2. Robert Gumny
3. Mario Situm

Mihai Radut (3,32)

Wisła P. – Lech 1:0
1. Volodymyr Kostevych (3,89)
2. Robert Gumny
3. Emir Dilaver

Deniss Rakels (1,26)

FC Utrecht – Lech 0:0
1. Volodymyr Kostevych (4,41)
2. Nikola Vujadinović
3. Emir Dilaver

Nicki Bille Nielsen (3,00)

Lech – Piast 5:1
1. Christian Gytkjaer (5,04)
2. Łukasz Trałka
3. Kamil Jóźwiak

Radosław Majewski (3,32)

Lech – FC Utrecht 2:2
1. Maciej Makuszewski (4,82)
2. Christian Gytkjaer
3. Łukasz Trałka

Nicki Bille Nielsen (2,53)

Cracovia – Lech 0:2
1. Maciej Makuszewski (5,21)
2. Christian Gytkjaer
3. Kamil Jóźwiak

Nicki Bille Nielsen (2,02)

Pogoń – Lech 3:0
1. Kamil Jóźwiak (2,47)
2. Christian Gytkjaer
3. Maciej Makuszewski

Jasmin Burić (1,36)

Lech – Zagłębie 1:1
1. Łukasz Trałka (3,71)
2. Mario Situm
3. Matus Putnocky

Nikola Vujadinović (1,95)

Termalica – Lech 1:3
1. Robert Gumny (4,78)
2. Maciej Makuszewski
3. Christian Gytkjaer

Nicki Bille Nielsen (3,03)

Lech – Arka 3:0
1. Mario Situm (4,67)
2. Volodymyr Kostevych
3. Robert Gumny

Nicki Bille Nielsen (2,77)

Pogoń – Lech 0:0
1. Matus Putnocky (4,13)
2. Abdul Aziz Tetteh
3. Łukasz Trałka

Nicki Bille Nielsen (1,88)

Lech – Korona 1:0
1. Matus Putnocky (5,34)
2. Łukasz Trałka
3. Abdul Aziz Tetteh

Vernon De Marco (2,27)

Śląsk – Lech 2:0
1. Matus Putnocky (3,08)
2. Rafał Janicki
3. Łukasz Trałka

Radosław Majewski (1,34)

Lech – Legia 3:0
1. Darko Jevtić (5,49)
2. Łukasz Trałka
3. Maciej Gajos

Christian Gytkjaer (3,92)

Jagiellonia – Lech 1:1
1. Darko Jevtić (4,50)
2. Matus Putnocky
3. Rafał Janicki

Radosław Majewski (1,80)

Lechia – Lech 3:3
1. Łukasz Trałka (3,90)
2. Maciej Gajos
3. Darko Jevtić

Lasse Nielsen (1,86)

Lech – Wisła 1:1
1. Darko Jevtić (4,27)
2. Łukasz Trałka
3. Robert Gumny

Lasse Nielsen (2,22)

Górnik – Lech 3:1
1. Darko Jevtić (2,91)
2. Łukasz Trałka
3. Maciej Makuszewski

Nicki Bille Nielsen (1,49)

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <20 komentarzy

 1. inowroclawianin pisze:

  Jevtic i Putnocky oraz Gumny najlepsi moim zdaniem tej rundy. Majewski, NBN, Gytkjaer, Rakels najslabsi. Do tego De Marco i Vujadinovic którzy nawet nie pogrsli póki co. Słabo to wygląda. Żaden z nowych nabytków nie błysnął zbyt mocno tej jesieni. Objawieniem rundy został bezdyskusyjnie Gumny, choć i Jóźwiak też miał na to szansę, lecz tatuś z menago zamieszkali mu w głowie. Szkoda i dla niego i dla klubu.

  • Grimmy tel pisze:

   Zamiast Gytkjaera i Majewskiego, wstawiłbym do najsłabszych Tetteha i radia. Obydwaj olbrzymie rozczarowanie.

  • Grimmy tel pisze:

   *Raduta – autokorekta w telefonie to irytująca rzecz, muszę wyłączyć.

  • inowroclawianin pisze:

   Radut aż tyle nie psuł co choćby Gytkjaer w ataku. Majewski jest za słaby na Lecha. Jego kiwki są nie produktywne a strzały kiepskiej jakości. Oczywiście masz prawo do innego zdania i ja je szanuję :-)

  • Grimmy tel pisze:

   „Raduta tyle nie psuł, co Gytkjaer” Przede wszystkim, miał mniej okazji aby cokolwiek popsuć, bo znacznie mniej przebywał na boisku. Jednak kiedy już przebywał, to albo wtapiał się w tłum, albo sakramentnie partolił. Spartolił dwie sytuacje bramkowe z Jaką, jedną naprawdę czystą. W następnym meczu z Lechią niby zaliczył asystę, ale jednak prezentował się słabo i zaliczył dwie głupie żółte kartki, w konsekwencji czerwoną osłabiają drużynę. Lechią zdobyła wyrównującą bramkę właśnie po rzucie wolnym sprokurowanym przez Raduta, gdy chwilę wcześniej wyleciał. Gytkjaer i Maja rozczarowują, bo jeden gra znacznie poniżej wielkich oczekiwań w stosunku do niego, a drugi bo, raz, ma dużo sĺabszą formę niż w zeszłym sezonie, na boisku jest nieprzekonywujący, irytuje swą grą, samolubnością, klapkami na oczach i tym podobnym zachowaniom; dwa, bo kibice to nie lubią z powodu wyżej wymienionych zachowań. Umieszczanie jednego czy drugiego wśród najsłabszych uważam jednak za nieporozumienie. Obydwaj jednak załapaliby się na listę „słaba forma w stosunku do potencjału/oczekiwań”.

  • inowroclawianin pisze:

   Majewski to może był dobry ale w momencie gdy odchodził z Polonii. U nas zawodzi. Oczywiście ani Radut, ani Gytkjaer nie przekonali by zostać w Lechu, Majewski zresztą też. Majewski lepszy już nie będzie i zarząd powinien znaleźć kogoś w stylu Darko. Gytkjaerowi dałbym czas do lata i Radutowi też. Jeśli nadal będzie tak słabo to powinni wszyscy odejść.

 2. slavo1 pisze:

  Niby wiem, że Jevtić jest jednym z najlepszych u nas graczy, niby wiem, że gdyby grał cały czas tak jakie ma przebłyski w meczu – to by go u nas nie było tylko podbijał Europę. Ale mam ciągle niedosyt – stać go na więcej. Nie na 40% meczu ale tak 60-70% wtedy byłby prawdziwą GWIAZDĄ a nie tylko najlepszym (a raczej jednym z najlepszych) piłkarzem Lecha. Dla mnie najlepszym piłkarzem Lecha jest obecnie … Gumny. On właśnie gra tak te 60-70% na maxa w meczu i to widać. Będzie z niego jeden z najlepszych piłkarzy Europy. Już wkrótce. Tak jak uważałem i uważam, że Linetty będzie najlepszą 6-8 w Europie. Gdyby pozostali gracze dostosowali się poziomem do ich gry…. echhh – marzenia…

 3. sternbek pisze:

  Nasz NBN jednak czyms sie wyroznil. Brawo! Dodac do CV a moze ktos go wezmie

 4. Może się nie znam... pisze:

  Jevtić jak najbardziej ok, Gumny podobnie, ale jak powyżej niepokojący jest fakt, że sprowadzeni w lecie gracze nie dali oczekiwanej jakości. Pamiętać należy, że długo takiego okienka pewnie nie będzie, więc pytanie pozostaje co dalej? Ciekawi mnie również kwestia Jóźwiaka. Klub nie powalczył o niego? Czy może zdążył już ktoś namieszać w głowie?

  • Grimmy tel pisze:

   Opierając się wyłącznie na materiałach publikowanych w mediach, trudno mieć pretensje do klubu, że niewystarczająco się starał, aby przekonać Jóźwiaka do pozostania. Same negocjacje trwały długo, bo ponad 2 miesiące. Klub próbował mediacji z rodzicami, z piłkarzem i agentem. Opierając się na prasowych doniesieniach, klub proponował znaczną podwyżkę podstawowego uposażenia, dającą Jóźwiakowi 25 tysięcy PLN samej podstawki. To ponad 3krotność jego obecnej miesięcznej pensji. Do tego miały dojść atrakcyjne bonusy motywacyjne, w postaci wysokiej wejściówki, premii za bramki i asysty. Jeśli takie faktycznie były warunki umowy, to chyba można powiedzieć, że klub przedstawił naprawdę konkretną umowę piłkarzowi, który ma dopiero 19 lat i…nic jeszcze w dorosłej piłce nie pokazał. Słaby okres w Gieksie, plus kilka przyzwoitych występów w dorosłym Lechu. Ponoć przeszło się o jakieś dodatkowe klauzule i gwarancję, że Jóźwiak miał mieć zapewnione min 12-15 meczów w pierwszym składzie w sezonie. Tutaj są rozbieżności, jakaś dziennikarka (ponoć) blisko klubu, miała zaprzeczyć, że Jóźwiak upierał się przy takich zapisach. Jeśli jednak miałby się nie upierać, to czemu klub i Jóźwiak nie doszli do porozumienia? Dziwna historia, wiele niejasności.

 5. tomekmec pisze:

  Darko to świetny piłkarz – jak na naszą ligę. I dobrze by było żeby zdawał sobie sprawę ze swoich ograniczeń. Bo jeśli nie to ma szansę pójść drogą Semira.

 6. leftt pisze:

  Połowę rundy nie grał, drugą połowę na nie swojej pozycji a i tak jest najlepszy. Trzeba przestawić go na stopera, nie ma wyjścia.

  • Tomasz 1973 tel. pisze:

   Na stoperze będzie się męczył, może niech stanie między słupkami. Na pewno celnie wykona lage do przodu!

  • Michu73 pisze:

   A i może wyciągnąłby coś więcej w ostatnich meczach niz Matus??

 7. anonimus pisze:

  NBN jak zwykle nie zawodzi. Jest nawet pierwszy w zestawieniu. Nicki nie odchodź z Kolejorza!!!!!!!

 8. Max Gniezno pisze:

  Jak długo pytam się zarząd będzie zwlekał z nową umową dla Bille Nielsena ?
  Jak tak dalej będzie to okaże się że podpisał umowę z nowym klubem a my zostaniemy z palcem w du…
  Widać jak chłopak wchodzi na boisko to robi różnicę. Trener z pewnością jest zadowolony z jego postawy gdyż w przeciwnym wypadku nie dawał by mu szansy w każdym meczu. Należy nadmienić że praktycznie jest jednym z nas ponieważ nie raz obrażał zespół z pogranicza Azji.
  Ktoś powie że że bramek nie strzela a ja się pytam ile bramek strzelił np. Putnocki ?
  Widać że chłopakowi zależy a nie dostaje wsparcia w postaci spokojnego życia z nowym kontraktem.

 9. bombardier pisze:

  25 tysięcy złotych dla 19-latka i jeszcze bonusy.
  Dla mnie wszyscy – PRZEREKLAMOWANI.
  Czyli Jevtić, Trałka mają na pewno około 100 tysięcy.
  Poruszam stronę materialną, bo kto z Was Kibiców
  tyle zarabia na m-c?
  Jest to jeden z wielu powodów kiepskiej gry LECHA.

  • anonimus pisze:

   to jak kibicujesz reprze? Lewy, Glik z zegarkami, Krycha z futrami i Celią.. Ciężki masz żywot chłopie

  • bombardier pisze:

   Ciebie chyba coś ciężkiego walnęło w łeb.
   POMYŚL – Syty lew będzie się wylegiwał.
   Nasz obecny LECH to też takie wypasione koty.
   Dużo jeszcze jest takich jak Ty – łudzących się, że ta drużyna
   to MP 2018.

 10. anonimus pisze:

  wyluzuj chłopie a swoje żale i problemy życiowe zachowaj dla siebie. bez odzewu