Cztery mecze bez zwycięstwa to nie nowość

Porażką z Górnikiem Zabrze dnia 4 listopada drużyna Lecha Poznań po raz pierwszy prowadzona przez Nenada Bjelicę zanotowała serię 4 meczów z rzędu bez zwycięstwa. Dla Chorwata to nic nowego, bowiem w przeszłości miał on już takie kryzysy z których często nie potrafił wyciągnąć zespołu będąc zwalnianym i to na dodatek w listopadzie. Dla takiego klubu jak Lech Poznań 4 spotkania z rzędu bez wygranej to niedopuszczalny wynik.


Kolejorz po raz ostatni zdobył pełną pulę 1 października. Tym samym na wygraną czeka już ponad 40 dni, a najbliższą szansę an 3 punkty będzie miał 18 listopada w Niecieczy. Wcześniej Lech Poznań po raz ostatni nie umiał zwyciężyć w 4 jesiennych ligowych spotkaniach na początku zeszłego roku. Wtedy Jan Urban przegrał z Kolejorzem 3 mecze i 1 zremisował. Mimo to, po 15 kolejkach obecny Lech Poznań ma tylko 2 punkty więcej od tego sprzed roku na co wpływ mają wyniki ostatnich pojedynków z Górnikiem Zabrze, Wisłą Kraków, Lechią Gdańsk i Jagiellonią Białystok.

Wcześniej w sezonie 2015/2016 poznański Lech miał serię 10 z rzędu jesiennych i ligowych meczów bez zwycięstwa oraz passę 5 porażek z rzędu. Jeszcze wcześniej jesienią 2014 roku Kolejorz miał bardzo podobną serię do obecnej. Zanotował 3 remisy z rzędu, by później przegrać. Od tamtej pory w Ekstraklasie było lepiej, bowiem „niebiesko-biali” zanotowali bilans 3-4-0, który oczywiście także nie powalał na kolana.

W 2013 roku podczas rundy jesiennej Ekstraklasy nie było passy 4 ligowych meczów bez wygranej i identyczna sytuacja miała miejsce też jesienią 2012. Tamta jesień sprzed 5 lat jest zresztą podobna do tej obecnej, choć i tak lepsza. Wtedy latem Kolejorz również odpadł z 2 frontów w ciągu tygodnia, ale po 15 kolejkach miał 5 punktów więcej niż obecnie.

Ligowy kryzys z kilkoma meczami bez zwycięstwa w tle „niebiesko-biali” w ostatnich latach przechodzili jeszcze m.in. jesienią 6 lat temu. Wówczas Lech Poznań w 5 z rzędu ekstraklasowych spotkaniach nie umiał strzelić choćby gola notując bilans 0-3-2. Jak zakończyła się bardzo zła jesienna seria w lidze? Kolejorz wygrał 2 ostatnie mecze w roku kalendarzowym 4:0 oraz 3:2 co uratowało posadę Jose Bakero.

Tej jesieni drużyna Nenada Bjelicy rozegra jeszcze 6 spotkań ze słabszymi na papierze na rywalami w tym 3 u siebie. Kolejorz zmierzy się kolejno z Sandecją Nowy Sącz, Wisłą Płock, Piastem Gliwice, Cracovią Kraków, Zagłębiem Lubin oraz Termaliką Nieciecza, dlatego okazji do regularnego zwyciężania będzie wiele.

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <12 komentarzy

 1. bombardier pisze:

  „Okazji będzie wiele” – zgrabnie napisane, ale czy piłkarze będą chcieli
  to wykonać?
  Czy znowu będzie w użyciu słowo „gdyby”?

 2. tom62 pisze:

  Wielce prawdo podobne straty punktów, będziemy ,,zmuszeni zaakceptować”, Jak to mawia Żenad.

 3. legolas pisze:

  Do końca jesieni powinniśmy wygrać praktycznie wszystkie mecze, może tylko Zagłębie na wyjeździe powinno być cięższą przeprawą, reszta drużyn po kolei do odstrzału, w żaden sposób nie możemy już powiększyć straty do lidera

 4. przem37 pisze:

  Widzę że flustraci znowu zaczynają rządzić na forum.
  Naprawdę nie widać różnicy pomiędzy ekipa Bjelicy a ekipa i Rumaka czy Urbana. Tamci nawet jak wygrywali mecze po 1 do 0 to tak męczył bułę że oczy bolał. To wtedy Jasiu bronił jak w trasie i nikt nie wyobrażał sobie gry bez niego.
  Obecnej ekipie brakuje jednego przełamania i strzelenia bramki.

  • Tytan pisze:

   Przeciez Oni wygrali z odwiecznym rywalem. Tutaj nie jest potrzebne przelamanie, potrzeba zlamania dupska na treningach!

 5. Pulek pisze:

  A jak nie wygramy z Sandecja Nowy Sącz to co będzie z drużyną i z trenerem

 6. Bolek pisze:

  Proponuję Redakcji napisanie jeszcze 5 negatywnych artykułów do zakończenia przerwy reprezentacyjnej!! Co się z Wami ludzie dzieje? Robicie huśtawkę nastrojów gorzej niż gimnazjum. Aż odechciewa się wchodzić na kkslech.com…

  • KKSLECH.com pisze:

   Też wolelibyśmy napisać o 4 zwycięstwach.
   Jedni zarzucają zbyt małą krytykę, drudzy zbyt dużą. Nie da się wszystkim dogodzić, zbyt wiele rożnych opinii.

  • Bolek pisze:

   Redakcjo, zgoda! Ale przy tym wszystkim musicie patrzeć długofalowo… Budując negatywne emocje (a przy tym nie widzę artykułów „ku pokrzepieniu serc”) nie zbudujecie niczego poza „sezonowością”.
   Zbudowaliście duży portal mający wpływ na emocje masy kibiców. Musicie czuć odpowiedzialność społeczną inaczej przekroczycie granicę, za którą stoi gadzinówka XXI wieku – hejt.

 7. kibic. pisze:

  A 5 meczów bez wygranej to co będzie.

 8. inowroclawianin pisze:

  Przy tym poziomie ligi 4 mecze bez zwycięstwa to wielki obciach i pożądane by było gdyby Nenad wziął to sobie do serca. Nie chciałbym już słyszeć o takich wynikach. To jest Lech Poznań.