Lechici po raz ostatni w tym roku zagrali w kadrach

Piłkarze Lecha Poznań z pierwszej drużyny zakończyli już jesienne obowiązki w reprezentacjach narodowych. Powołania na ostatnie listopadowe mecze otrzymało łącznie sześciu zawodników z pierwszego zespołu i każdy z nich miał ostatnio okazję wystąpić w narodowych barwach. Niestety kadry lechitów osiągnęły przeciętne rezultaty.

Deniss Rakels wystąpił w dwóch meczach Łotwy, która uległa kontrolnie Arabii Saudyjskiej 0:2 oraz kadrze Kosowa 3:4. Lechita w tym pierwszym spotkaniu grał od początku. 90 minut w meczu Polski U-20 z Portugalią U-20 1:2 zanotował z kolei Kamil Jóźwiak.

Zmienną formę zaprezentowała reprezentacja Polski do lat 19, która z Jakubem Moderem oraz Tymoteuszem Puchaczem w składzie pokonała Szwecję 1:0 i uległa Norwegom 0:2. Puchacz oba pojedynki rozpoczynał od gry w pierwszym składzie. Raz zmiennikiem i raz podstawowym pomocnikiem był natomiast Maciej Makuszewski w pierwszej reprezentacji Polski.

Podopieczni Adama Nawałki w ostatnich dniach zremisowali w Warszawie z Urugwajem 0:0 (Maki grał od 90 minuty) oraz przegrali w Gdańsku z Meksykiem 0:1 (pomocnik Kolejorza zanotował 76 minut). Na Wyspach Owczych ośmieszyła się za to kadra U-21, która z Robertem Gumnym w składzie uratowała remis 2:2 dopiero w 90 minucie.

W drugim eliminacyjnym i listopadowym spotkaniu podopieczni Czesława Michniewicza zaprezentowali się dużo lepiej pokonując w Gdyni lidera naszej grupy – Danię 3:1. Jedną z bramek dla „biało-czerwonych” zdobył wypożyczony z Kolejorza napastnik Paweł Tomczyk.