Top 7 (09-16.11)

Top 7 to nowy cykl powstały w połowie sierpnia 2017 dotyczący bezpośrednio internautów KKSLECH.com. Co tydzień w środę będziemy wyróżniać 7 najlepszych komentarzy oddanych przez kibiców Lecha Poznań w newsach na łamach tej witryny z pominięciem “Śmietnika Kibica”. Komentujesz sprawy związane z Kolejorzem? Co tydzień jest szansa, że to właśnie Twój wpis znajdzie się wśród wyróżnionych.


Spośród setek komentarzy oddanych w newsach na KKSLECH.com w ciągu 7 dni wiele wpisów skłania do refleksji, a innych użytkowników m.in. do rozwinięcia dyskusji. Nowy cykl o nazwie “Top 7” ma za zadanie co tydzień w środę wyróżniać najlepsze wpisy kibiców Lecha Poznań oddane w newsach na KKSLECH.com z pominięciem “Śmietnika Kibica”. Zwykle w newsach komunikują się z Wami tylko moderatorzy. W nowym cyklu “Top 7” na wyróżnione komentarze odpowiadamy również my.

Autor wpisu: Grimmy do newsa: Niezły sezon Rogne

“Trudno jednoznacznie ocenić. Z jednej strony, faktycznie obrona wydaje się słabsza niż rok temu i gra mniej pewnie. Jednak czemu mielibyśmy liczyć na dużą stabilność w grze defensywnej, jeśli 75% bloku defensywnego, w tym 3 podstawowych stoperów (Bednarek, Wilusz, Arajuuri) została wymieniona po sezonie. W ogóle w zestawieniu z zeszłym sezonem straciliśmy 5 obrońców, którzy byli naprawdę solidni jak na nasze, polskie warunki. Z drugiej strony natomiast, do meczu z Lechią Gdańsk, czyli do 13 kolejki straciliśmy tylko 7 bramek. Praktycznie pół bramki na mecz. Czy to słaby wynik? Uważam, że bardzo dobry. Czy problem tkwi w obronie, grze obronnej całego zespołu, a może w chwilowym spadku formy obrońców? Fajnie, gdy przyjdzie Rogne, jeśli będzie fizycznie sprawny, to na pewno da nam więcej pewności na stoperze. Stoper to ciekawa pozycja. Nawet jeśli jeden stoper jest zauważalnie lepszy, to drugi zazwyczaj zaczyna dostosowywać się do poziomu tego lepszego. Na współpracy z Arajuurim bardzo wiele zyskał Janek Bednarek w tamtym sezonie, czy w kadrze duet Glik – Pazdan. Na wiosnę może do gry wróci Vujadinović, może Janicki złapie formę lub Nielsen. Może tam też z powodzeniem grać Dilaver. Boki mamy solidne, chociaż przydałby się dodatkowy LO i niech skauting szuka dobrego ŚO do pary z Rogne od przyszłego sezonu. Najważniejsze, aby jak najwięcej punktów nastukać przed przerwą zimową i wtedy można będzie z optymizmem czekać na wiosnę. Marzy mi się 18 pkt, czyli pełna pula, ale nie ma żadnych logicznych przesłanek, aby wierzyć w taki rozwój wypadków. Czego bardzo chciałbym uniknąć, to kolejnych słabych meczów, głupich strat punktów i depresyjnego okresu między rundami…”

Autor wpisu: Michu73 do newsa: Sonda: Jaka przyszłość Bjelicy?

“5 punktów straty po rundzie jesiennej, biorąc pod uwagę ostatnią „rewolucję kadrową” nie jest wystarczającym argumentem do zmiany szkoleniowca. Powstałoby jeszcze większe zamieszanie. Bjelica powinien dograć sezon do końca i mieć szanse zrealizować cel jakim jest MP 2018. Potem czas oceny i rozliczeń. Zespół wymaga wzmocnienia jakościowego (nie ilościowego) w ofensywnie. Cały czas nie mamy prawdziwego lidera który pociągnąłby cały zespół za sobą. Jeżeli przepracują przerwę zimowa tak jak ostatnio jest szansa na powodzenie. Inna sprawa, że trener mnie niestety rozczarował. Na początku już było widać, że nie potrafi wygrać meczu z ławki i mistrzem taktyki nie jest, nie wyciąga szybko wniosków z popełnionych błędów, jednak liczyłem, że czas spędzony u nas będzie działał na jego korzyść. Na razie tego nie widać. Liczę jednak na to, że powtórzy atomowy start ma wiosnę a zarząd niech kurna sięgnie zimą głębiej do kieszeni i sprowadzi do nas takiego gościa, który będzie gwiazdą i autorytetem dla innych od pierwszego dnia kiedy pojawi się w klubie. Chcemy wygrywać to trzeba chociaż minimalne ryzyko podjąć. Takiego piłkarza u nas brakuje. Lepiej tak wydać pieniądze niż robić kolejna rozpierduchę kadrowo/trenerską.”

Autor wpisu: inowrocławianin do newsa: Niepokojące kryzys Bjelicy

“Jaki kryzys? Ja bym tego kryzysem nie nazwał, bo ten stan zbyt długo trwa. Ten szkoleniowiec nie jest tu od miesiąca czy dwóch. Do tej pory nic nie osiągnął, a miał kilka dogodnych szans na to. To nie jest trener z mentalnością zwycięzcy. Prawie nigdy nie mówi, że gramy słabo, że musimy coś poprawić, że to Lech i że tu tylko wygrane się liczą itp. Fajnie zespół funkcjonował w pierwszych meczach za jego kadencji i potem jeszcze w paru. Większość to niestety typowy piach, a przecież sprowadził zawodników, którzy ponoć wyróżniali się w swoich ligach i odnosili sukcesy. Także wydaje mi się, że zwyczajnie to słaby lub przeciętny trener.”

Nasz komentarz do tego wpisu: Ciekawy temat poruszył ten kibic. Kiedyś trener był niezadowolony z gry przy 3:0 z Ruchem na wyjeździe, a teraz co mecz chwali drużynę za grę nawet jak remisujemy 3 razy z rzędu. Przed spotkaniem z Górnikiem trener mówił, że jest zadowolony z gry. Do nikogo nie miał pretensji, dlatego w Zabrzu zespół zagrał podobnie jak z Wisłą.

Autor wpisu: El Companero do newsa: Reprezentacja znowu omija Poznań

“Piłkarzom zawsze coś nie pasuje, śmieszyły mnie zawsze ich wypowiedzi, że w Poznaniu przegrywają, bo stadion nie był szczęśliwy. Gdyby się brali do roboty a nie wygadywali głupoty to też by tu seryjnie wygrywali. I jestem przekonany, że mecz eliminacji w Poznaniu ściągnąłby komplet i byłby dla nas zwycięski. Stadion narodowy nie powinien mieć monopolu na takie mecze, bo lepsza atmosfera byłaby w innych miastach. Warszawiaki robią atmosferę pikniku a mecze na ich stadionie są toporne. Ale liczy się kasa, bo właściciel stadionu chce zarabiać, dlatego wymusił na Bońku umowę na wszystkie mecze.”


Autor wpisu: Lutnia do newsa: Blisko 50 dni czekania

“Nic. Taktyką trenera będzie długa piłka do napastnika, który będzie o głowę niższy niż obrońcy . Nie będziemy klepać, bo w środku zamiast rozgrywającego będzie holownik, nie będziemy grać skrzydłami, bo tam biegać będzie środkowy pomocnik, nie będziemy odbierać, bo na środku obrony zagra boczny obrońca. Nie będziemy też mieć szczęścia, bo VAR obraził się na trenera, Coś będzie: SKANDALOZA będzie na pewno.”

Nasz komentarz do tego wpisu: Komentarz z humorem, jednak w skrócie opisujący to, jak gramy i przedstawiający mankamenty w grze. Ta laga od środkowego obrońcy na walkę do Gytkjaera faktycznie może irytować. Tylko Nenad Bjelica tego nie widzi, a Duńczyk męczy się od dłuższego czasu.

Autor wpisu: Lechita62 do newsa: Na chłodno: Dwie opcje na mecz

“Szkoda, że Jóźwiak podjął taką decyzję, ale Lech nie powinien rzucać mu kłód pod nogi odmawiając transferu, bo możemy do siebie zrazić innych młodych piłkarzy. Wbrew pozorem sprawa Kamila może ponownie postawić podejście Lecha do młodzieży w dobrym świetle: Jeśli zechcesz nam zaufać wytyczymy Ci ścieżkę rozwoju i pomożemy iść drogą wydeptaną przez Linnetego, Bednarka, Kędziorę czy Kownackiego, jeśli będziesz miał inny pomysł na swoją karierę rozstaniemy się w zgodzie i nie będziemy robić Ci żadnych problemów.”

Autor wpisu: Kuba1994 do newsa: Powolna aklimatyzacja

“Jak w de Marco i Rakelssa nie wierzyłem od razu jak przychodzili, tak o reszcie wciąż dużo nie wiem. Bo tak, Vujadinović człowiek – widmo. Znakomity, pewny punkt w Utrechcie, a dzisiaj zapomniałem, że on istnieje, Janicki coś grał, ale to dla i tak bardziej uzupełnienie kadry w razie kontuzji niż pierwszy stoper. Situm wszedł z buta, znakomite pierwsze mecze z Hapoelem i potem Pelister, potem też jako tako grał, w sumie udany transfer, choć liczę na jeszcze więcej. Nie wiem co myśleć o Barkrocie. Chłopak, wg InStata, zjadał mocniejszą od naszej ligę szwedzką, a u nas jakby zgasł. No sorry, nie zapamiętałem go z żadnej akcji w tym sezonie, a bardziej nawet z tego, jak się gubił z piłką przy nodze w Haugesundzie. Gytkjaer również niewiadoma, chociaż ode mnie ma jeszcze (może na wyrost) kredyt zaufania. Te transfery wciąż źle nie wyglądają, tym bardziej, że musieliśmy kupować hurtowo. Liczę jednak, że na wiosnę będzie to wyglądało jeszcze lepiej. Przyjdzie Rogne, chłopaki będą mogli przepracować ze sobą pełny obóz przygotowawczy. Będę czekał z nadziejami na wiosnę, to wciąż może wypalić. Oni pokazują w pojedynczych meczach, że potrafią grać w futbol, jakby wszyscy wypalili w jednym momencie i utrzymali formę na dłużej, nasze szanse na MP byłyby ogromne.”

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <4 komentarze

 1. zinek pisze:

  Redakcjo czemu nie ma waszych komentarzy?

 2. tylko tyle pisze:

  … albo dlaczego nie ma pod każdym wpisem ?

 3. Tom222 pisze:

  A Behemot?

  Behemot gdzie jesteś?