Lechowy Flesz (12-18.11)

murawaLechowy Flesz to stały cykl informacyjny w którym co weekend w jednym newsie podajemy krótkie informacje dotyczące różnych spraw związanych z Kolejorzem i nie tylko, których normalnie nie publikujemy w innych wiadomościach, a które są ciekawostkami lub informacjami przydatnymi kibicom.


Nowe kontrakty młodych

Łukasz Benedykciński, Łukasz Szramowski oraz Jakub Karbownik z akademii Lecha Poznań w tygodniu podpisali z klubem nowe 3-letnie umowy.

Kędziora zadebiutował w reprezentacji

W meczu z Meksykiem przegranym w Gdańsku 0:1 pierwszy występ w dorosłej reprezentacji Polski zaliczył wychowanek akademii Lecha Poznań, Tomasz Kędziora. Były kapitan polskiej młodzieżówki grał przez pełne 90 minut.

Juniorzy zagrali w kadrze

Krzysztof Bąkowski oraz Igor Ławrynowicz z akademii Lecha Poznań wystąpili w kadrze Polski do lat 15. „Biało-czerwoni” w towarzyskim meczu wygrali 2:1 i zremisowali 1:1 z Irlandią.

Młodzi z powołaniami

Łukasz Bejger, Filip Marchwiński, Jakub Kamiński, Franciszek Marzec i Łukasz Szramowski z akademii Lecha Poznań zostali powołani do kadry do lat 16 na towarzyski dwumecz z Irlandią Północą 28 oraz 30 listopada na wyjeździe.

Kolejni prelegenci Lech Cup

Podczas Lech Conference, która poprzedzi grudniowy turniej Lech Cup U-12 w hali „Arena” pojawią się trenerzy związani teraz lub w przeszłości z Kolejorzem. Oprócz Nenada Bjelicy swój wykład przedstawi m.in. Czesław Michniewicz, Rafał Ulatowski, Karol Kikut oraz Jakub Grzęda z akademii Lecha Poznań.

Lechowa kolekcja mebli

Firma „Meblik” za zgodą klubu przygotowała Lechową kolekcję mebli, które od dziś można kupić w Poznaniu. Kolekcję mebli m.in. z herbem Kolejorza można zobaczyć na stronie internetowej -> TUTAJ.

Wiceprezes wyróżniony

Wiceprezes Lecha Poznań, Piotr Rutkowski został jednym z członków zespołu zarządzającego grupą roboczą zajmującą się szkoleniem młodzieży w ECA. W grupie Youth Working Group znalazł się też przedstawiciel Standardu Liege, Schalke 04 oraz Ajaxu Amsterdam.

Będzie dach nad boiskiem

Przy boisku treningowym ze sztuczną trawą znajdującym się za I trybuną Inea Stadionu rozpoczęły się prace budowlane. Już na początku grudnia nad sztuczną płytą powstanie dach dzięki któremu juniorzy Lecha Poznań bez przeszkód będą mogli ćwiczyć w dobrych warunkach również zimą.

Ozdrowienie Situma

Choć Mario Situm pierwotnie miał już w tym roku nie zagrać, to jednak może wrócić na boisko jeszcze w tym miesiącu. Staw skokowy Chorwata zaczął się bardzo szybko regenerować, dlatego boczny pomocnik już kilka dni temu rozpoczął z drużyną treningi z pełnym obciążeniem. Jest to najlepsza informacja w ostatnim czasie.

Były lechita z golem

W piątkowy wieczór 3 bramkę w tym sezonie II-ligi holenderskiej zdobył wychowanek akademii Lecha Poznań, Wojciech Golla. Jego NEC Nijmegen wygrało na wyjeździe 3:1.

Zawsze możesz pomóc

Wszystkim internautom, którzy regularnie wspierają nas klikaniem raz dziennie i codziennie w reklamy bardzo dziękujemy ze niezbędne wsparcie w tych trudnych czasach. Jest także możliwość przekazywania skromnych darowizn przez PayPal na adres: redakcja@kkslech.com. Wszystkim kibicom z góry dziękujemy za finansowe wsparcie. Dla Was kliknięcie w reklamę raz dziennie to dosłownie sekunda. Dla nas wielka pomoc. Dzięki!

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarzy 11

 1. 07 pisze:

  Zamiast Janickich czy Nielsenów trzeba było ściągnąć Gollę.

 2. Pawelinho pisze:

  Świetna wiadomość odnośnie Mario Situma, któego brakuje w pierwszym składzie.

  • 07 pisze:

   Uważam, że poprzednio za wcześnie go wpuszczono i to od razu od początku. Oby teraz nie było tak samo. Situm to dobry zawodnik , ale niech będzie wprowadzany stopniowo na początku kwadrans, potem 20 min, a nie od początku na całe spotkanie, bo będzie jak z Kownackim…..

  • Pawelinho pisze:

   Być może tak, ale miejmy nadzieje, że Situm będzie zdrowy na tyle, aby znowu mógł grać dobrze.

 3. JR (od 1991 r.) pisze:

  Cieszą kontrakty mlodziezy. Chcialbym szybko zapomnieć o Jóźwiaku, ciesząc oko gra kolejnych wychowanków.

 4. Radomianin pisze:

  Marcin Wasilewski podpisał kontrakt z Wisłą Kraków. Szkoda,liczylem po cichu że wprowadzi sie do Naszego zespołu. .. W ekstraklasie ze swoim doswiadczeniem jeszce dobrych kilka lat może pograć.

 5. inowroclawianin pisze:

  Meble lechowe to bardzo dobry pomysł. Dziwię się że lechowych energetykow nie ma w sklepach…Dach nad boiskiem to również bardzo dobra wiadomość. Jedyna nadzieja w młodzieży, bo ci z zagranicy grają jak patalachy. Szkoda kasy na nich.Lepiej zainwestować w młodych i trenerów.