Przeciętny weekend młodzieży

W miniony weekend kolejne mecze w swoich ligach rozegrały juniorskie drużyny Lecha Poznań. Tylko jeden z czterech zespołów wygrał, ale też nikt nie przegrał. Niestety remis juniorów starszych pozbawił ich miejsca w prowadzącej dwójce, którego w tym roku kalendarzowym ekipa Kolejorza może już nie odzyskać.

Pechowy mecz w Kołobrzegu z Kotwicą zaliczyli podopieczni Ivana Djurdjevicia. Lech II Poznań wychodząc na prowadzenie w 82 minucie dał sobie strzelić gola w 90 przez co mecz zakończył się wynikiem 1:1. Rezerwy Kolejorza są na 7. pozycji w grupie 2 III-ligi tracąc do lidera Elany Toruń 8 oczek. W tym roku rozegrają jeszcze 2 spotkania.

Z kolei w grupie zachodniej CLJS juniorów starszych nie popisali się gracze Krzysztofa Kołodzieja. Lech Poznań prowadził do przerwy w Zagłębiem w Lubinie 2:0, by ostatecznie zremisować 2:2 tracąc 2 gole w 2 minuty. Kolejorz spadł więc z 2 na 3. miejsce. Do liderującego Śląska Wrocław traci aż 11 punktów i do końca rozgrywek raczej go nie dogoni. Z kolei Pogoń Szczecin wyprzedza po tym weekendzie „niebiesko-białych” o 2 oczka. Za tydzień odbędzie się ostatnia jesienna kolejka.

Na zakończenie jesieni nie wygrali też juniorzy młodsi, którzy zremisowali na wyjeździe z AP Pogoń Szczecin 0:0. Lech Poznań w grupie 2 CLJ U-17 już wcześniej zapewnił sobie jednak 1. miejsce po rundzie jesiennej. Zawodnicy prowadzeni przez Bartosza Bochińskiego o 5 punktów wyprzedzili w tej rundzie AP Pogoń Szczecin.

Jedyną drużyną, która w ten weekend wygrała była ta złożona z trampkarzy starszych rywalizująca w grupie 2 CLJ U-15. Podopieczni Huberta Wędzonki po szalonym meczu pokonali Football Academy Szczecin 4:3. Kolejorz w jesiennych zmaganiach uplasował się na 2. pozycji gromadząc 2 punkty mniej niż AP Pogoń Szczecin.

Kolejny raport z rezultatami młodzieży Lecha Poznań opublikujemy w przyszły poniedziałek. Aktualnych tabel i terminarzy szukajcie w odpowiednich działach na tej witrynie, czyli „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane również poniżej.