Jeszcze raz: Sandecja – Lech

Jeszcze raz to nowy cykl na KKSLECH.com powstały pod koniec listopada 2017. „Jeszcze raz” to dopełnienie pomeczowych materiałów w tym analizy pomeczowej, plusów i minusów danego spotkania oraz Waszych ocen. W tym cyklu na spokojnie, bez mocji 2-3 dni po każdym meczu ligowym ocenimy spotkanie w wykonaniu Kolejorza wybierając dodatkowo najlepszą oraz najgorszą akcję Lecha Poznań w rywalizacji z danym rywalem.


Najlepsza akcja meczu:

Za najlepszą akcję meczu uznaliśmy akcję z 53 minuty. W niej Christian Gytkjaer zagrał piłkę z prawej strony na środek do Macieja Gajosa. Ten podał ją do Macieja Makuszewskiego, który odegrał futbolówkę do biegnącego w kierunku bramki Volodymyra Kostevycha. Ukrainiec zdecydował się na strzał z około 25 metrów, który nieznacznie minął bramkę Michała Gliwy. Decyzja o uderzeniu z tamtego miejsca była dobra. Plusem była postawa reszty piłkarzy, którzy w kilku poszli za akcją do końca. Gdyby uderzenie było celne, a bramkarz Sandecji sparował piłkę wówczas mógłby ktoś ją dobić. W polu karnym był Majewski, Jevtić, Makuszewski i z prawej strony Gytkjaer od którego zaczęła się cała akcja.

null
null
null
null

Najgorsza akcja meczu:

20 minuta. Sandecja wykonuje rzut rożny przy którym zawodnicy Lecha mocno się pogubili. Christian Gytkjaer prawdopodobnie miał w tej sytuacji kryć słupek. Wyszedł jednak do dośrodkowanej piłki, którą źle wybił. W obronie przez złe ustawienie defensorów panował chaos. Przy próbie wybicia piłki zawahał się Robert Gumny, Lasse Nielsen nagle znalazł się przy słupku przy którym pierwotnie stał Christian Gytkjaer, a w całym tym zamieszaniu szczęśliwie na linii bramkowej futbolówkę złapał Matus Putnocky ratując Lecha przed utratą bramki. W tej sytuacji w naszym polu karnym panował istny chaos. Zawodnicy sprawie wrażenie jakby nie wiedzieli co robić i w jaki sposób oraz kogo kryć. Ta sytuacja skończyła się dla nas bardzo szczęśliwie.

null
null
null
null


Najlepszy piłkarz według KKSLECH.com:

4 – Robert Gumny. Choć podczas przerwy na kadrę rozegrał 2 mecze w młodzieżówce, to w spotkaniu z Sandecją w ogóle nie było tego widać. Gumny był aktywny od początku do końca z łatwością radząc sobie na prawej obronie. Tomasz Brzyski 2 razy został wkręcony przez „Gumę” w ziemię. Wychowanek Lecha Poznań to najrówniej grający piłkarz w tej rundzie. W Niecieczy to potwierdził.

Najsłabszy piłkarz według KKSLECH.com:

1 – Maciej Gajos. Kolejny słaby mecz kapitana Lecha, który był bezproduktywny zarówno z przodu jak i z tyłu. Gajos miał najmniej wygranych pojedynków spośród wszystkich pomocników. Jak więc mamy skutecznie grać w środku pola skoro tak ważny piłkarz zawodzi na całej linii?

Ocena pracy trenera:

1 – Zespół wyglądał fatalnie pod względem taktycznym, gubił się po stałych fragmentach gry, a w dodatku trener nie reagował na boiskowe wydarzenia. W przerwie nie przeprowadził żadnej zmiany. Na dodatek w końcówce zdjął Darko Jevticia, który jedną akcją czy strzałem mógł przecież przesądzić o zwycięstwie. Gdyby nie jego błysk Lech nie zremisowałby z Wisłą. Tacy zawodnicy w tak słabych meczach mogą być bardzo przydatni.

Oceny pracy sędziego:

2 – Już na początku meczu sędzia mógł, a właściwie to powinien wyrzucić Michała Gliwę z boiska po tym jak bramkarz Sandecji zagrał ręką poza polem karnym. Krzysztof Jakubik nie pokazał też kartki piłkarzowi rywala po wejściu od tyłu w nogi Macieja Makuszewskiego w pierwszej połowie. Słabo ogarniał to co się działo.

null
null

Poziom meczu:

1 – Można się zastanawiać, który mecz był słabszy. Ten z Sandecją, ten z Pogonią w Pucharze Polski czy ten ligowy w Szczecinie we wrześniu? W Niecieczy ekipa Kolejorza po 2 tygodniach przerwy nie oddała na bramkę celnego strzału notując tylko 8 uderzeń. Wynik 0:0 był lepszy niż katastrofalna gra piłkarzy Lecha za którą winę ponosi przede wszystkim Nenad Bjelica. Lech taktycznie nie istniał, zawodnicy nie wiedzieli co robić, jak prowadzić atak pozycyjny, a w dodatku gubili się po stałych fragmentach.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarzy 15

 1. KKSLECH.com pisze:

  Ten cykl będzie z nami na stałe. Były propozycje byśmy również my dawali krótkie opisy co do gry zawodników. Chcemy to robić dopiero po przedstawieniu Waszych ocen właśnie w tych materiałach. Czekamy też na propozycje, jak można by jeszcze rozwinąć ten cykl. Oczywiście materiał z tego cyklu po meczu z Wisłą pojawi się wcześniej.

 2. milekamps pisze:

  To że w polu karnym był Majewski nie gwarantuje tego żeby była bramka

 3. JR (od 1991 r.) pisze:

  Dobry materiał. Zwlaszcza fotki w sytuacjach kontrowersyjnych mogą być bardzo przydatne.

 4. kkslech pisze:

  Dla mnie to Jevtica powinien zdjąć już po pierwszych 10 minutach II połowy, kompletnie niewidoczny zawodnik, nie wykazujący chęci do gry. On po 50 minutach już jest na skraju wyczerpania.

 5. Tomo pisze:

  Bo Jevtic niema zmienika i jego forma czasem wysza i słabsza. Trzeba sprawdzić zmienika za Jevticia jeśli Jevtic gra źle to Lech też

 6. tomekmec pisze:

  Moim zdaniem zmiennikiem Jevtica powinien być Majewski. żaden z tych piłkarzy nie ma sił na rozegranie całego meczu, co już nie raz udowadniali, więc aż się prosi ok. 60 min Darko, a resztę Maja.

 7. ojciec pisze:

  Szanowna Redakcji. Ja wtrącę OT, ale już kilka razy prosiłem.
  Byście zrobili przegląd młodzieży dla nas maluczkich, co? Może być cykliczny, np. „napastnicy rocznika 2002”
  Kto tam rokuje, czy rodzi się gwiazda, itp itd

 8. milekamps pisze:

  Zastanawiam się dlaczego nie mają sił.a powinni przy dobrym przygotowaniu kondycyjnym.przypadek?

 9. Bart pisze:

  Ciekawie cykl się zapowiada. Aby tylko jak najrzadziej były w nim opisy meczów takich jak z Sandencją.

 10. J5 pisze:

  Fajny pomysł Redakcjo. Z czasem pewnie uda się to jeszcze bardziej rozbudować, bo ciut za krótki. Dobrze że będzie ukazywać się kilka dni po meczu, zwłaszcza w tym sezonie jest to wskazane bo pierwszy wk…..rw po meczu minie

 11. sternbek pisze:

  Swietny artykul! lepiej tylko bedzie sie czytac o meczach wygranych niz o takiej padace. Taki mecz wolalbym juz sobie nie przypominac…

 12. bombardier pisze:

  Taka Arka potrafiła 5 razy strzelić Sandecji – a my
  mamy mieć radochę z fotek.
  KOLEJORZA należy JEBAĆ za taki mecz.

 13. Gdynianin pisze:

  Wszedłem tu sie dowiedzieć, jak Lech nie strzelił nic Sandecji, podczas gdy Arka ich rozstrzelała rekordowo.
  I nadal po przeczytaniu nie wiem. Trener sie nie podoba kolejnym zawodnikom (wcześniej Robakowi)?