Każda seria kiedyś się kończy

O godzinie 15:30 na Inea Stadionie mieszczącym się przy ulicy Bułgarskiej 17, początek meczu 17. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2017/2018, pomiędzy drużyną Lecha Poznań a zespołem Wisły Płock. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia przedmeczowego i meczowego raportu NA ŻYWO! z tego spotkania, na łamach naszego serwisu.

14:00 – Witamy z Bułgarskiej na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! prosto ze stadionu. Nie było nas tu ponad miesiąc. Taka smutna jesień.

14:02 – Skład Lecha taki jak przewidywany wczoraj.

14:03 – Wisła i Lech dotarły już na stadion.

14:09 – Poniżej też skład Wisły. Sporo niespodzianek, inny środek obrony i Stilić na 10.

14:16 – Murawa z góry wygląda bardzo dobrze. Elementy potrzebne do rozgrzewki Lecha już są. Czekamy.

14:24 – Pogoda dziś bardziej zimowa. Są 3 stopni. Dobrze, że nie wieje.

14:28 – Na stadionie na razie garstka widzów.

14:37 – Lech ostatni raz rywalizował na Bułgarskiej 26 października. Na wygraną tutaj czekamy od 1 października. Wtedy poznaniacy po raz ostatni w tym sezonie prowadzili 1:0.

14:45 – Kibiców powitał właśnie spiker informując o dniu kolejarza. Nikt mu nawet nie poklaskał. Na stadionie jest z kilkaset osób.

14:48 – Bramkarze obu ekip są już na rozgrzewce.

14:50 – Lech w komplecie na murawie. Niemrawe „Kolejorz” z Kotła.

14:53 – Wisła także już jest.

15:02 – Każda passa kiedyś się kończy. W razie dzisiejszej wygranej Kolejorz wskoczy na 4. miejsce i do liderującego Górnika będzie tracił tylko 4 punkty. Taka jest polska liga.

15:16 – Kwadrans do meczu. Nie ma atmosfery zupełnie. Obie drużyny zakończyły rozgrzewkę.

15:21 – Spiker czyta składy.

15:25 – Nasi piłkarze wyjdą dziś na murawę w czapkach kolejarskich.

15:27 – Z 13 tysięcy może dzisiaj będzie. Hymn Lecha śpiewają kibice, na murawie już obie drużyny.

15:31 – Z Kotła: „Biegać, walczyć i się starać” oraz „Ku*wa mać! Kolejorz grać”.

16:09 – Na stadionie jest skromna grupka gości. Próbuje dopingować. W Kotle trochę „pozdrowień” Jaśkowiaka.

2 min. – Fatalne dośrodkowanie Makuszewskiego z prawej strony.
4 min. – Ledwo początek meczu, a wiślacy już leżą na murawie.
8 min. – Na razie Lech atakuje głównie skrzydłami.
13 min. – 1:0 dla Lecha! Makuszewski zszedł z piłką do środka i celnie uderzył lewą nogą.

16 min. – Radut otrzymał 4 żółtą kartkę i za tydzień nie zagra. Za to Lech prowadzi po raz pierwszy od 1 października, kiedy ostatni raz wygrał.
17 min. – Zamieszanie w polu karnym Lecha. Wybija Janicki.
21 min. – Niecelna główka Jevticia z bliska.
24 min. – Świetne długie podanie Raduta do Makuszewskiego na skrzydło. Ten ściął do środka i… lepiej nie pisać.
25 min. – Kiełpin odbija piłkę jak w siatkówce.
28 min. – Niezłe dośrodkowanie Jevtiia z wolnego. Putnocky dobrze się wyciągnął.
30 min. – Gytkjaer 1 na 1 z Kiełpinem. Broni Kiełpin, za chwilę obrońca wybija piłkę z linii bramkowej.

36 min. – Ładna akcja Wisły po której Stilić niepilnowany trafia na 1:1.
42 min. – Jevtić uderza w poprzeczkę. Po chwili dobitka Gytkjaera była ze spalonego. Lech przestał po golu zupełnie grać.
44 min. – Gol na 2:1! Radut do Gytkajera, który utyka. Uryga zaplątał się w polu karnym i Duńczyk z pomocą słupka zdobył gola.
45 min. – Po kuriozalnym trafieniu Lech prowadzi do przerwy 2:1. Niestety Gytkjaer zapewne opuści boisko z powodu urazu.

46 min. – Gramy. Gytkjaer w przerwie rozgrzał nogę i nadal gra.
53 min. – Na razie z murawy wieje nudą. Lech ma optyczną przewagę.
58 min. – Oglądanie gry Lecha boli.

61 min. – Kiełpin wypuszcza piłkę z rąk po uderzeniu Kostevycha. Dobitki nie było.
66 min. – Pytanie czy to jest ten czas, by odliczać do końca meczu? Stoimy.
67 min. – Nicki leży na murawie. Mocno oberwał.
71 min. – Mocny strzał Kante broni Putnocky. Ufff.
75 min. – Może się uda. Jeszcze kwadrans.

80 min. – Ładna akcja Raduta na lewej stronie. Tu mógł być gol.
86 min. – Wrzutkę Barkrotha wybili obrońcy. Wcześniej szarżował Jevtić.
89 min. – Bronimy, bronimy.
90+1 min. – Jeszcze 3 minuty.
90+4 min. – Koniec.

KKS Lech Poznań – Wisła Płock 2:1 (2:1)

Bramki: 13.Makuszewski 44.Gytkjaer – 36.Stilić

Asysty: 1:0 – bez asysty, 2:1 – bez asysty

Żółte kartki: Radut – Stefańczyk, Furman

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków)

Widzów: 13587

KKS Lech: Putnocky – Gumny, Janicki, Dilaver, Kostevych – Trałka, Gajos – Makuszewski, Jevtić, Radut (83.Barkroth) – Gytkjaer (61.Nielsen, 71.Rakels).

Rezerwowi: Burić, De Marco, Tetteh, Rakels, Barkroth, Jóźwiak, Nielsen.

Wisła P.: Kiełpin – Stefańczyk, Uryga, Dźwigała, Sylwestrzak (86.Łukowski) – Szymański, Furman – Merebashvili, Stilić (81.Biliński), Varela (70.Michalak) – Kante.

Rezerwowi: Grodecki, Stępiński, Rasak, Łukowski, Michalak, Piątkowski, Biliński.

Kapitanowie: Gajos – Furman

Trenerzy: Bjelica – Brzęczek

Stan murawy: Bardzo dobry (równa płyta boiska)

Pogoda: +3°C, pogodnie

Autor zdjęć: Krzysztof Krause

175 komentarzy

1. woo pisze:

Pozbyć się trenera. Priorytet.
    Takiego gowna nawet za Pintera nie graliśmy.

2. Chris65 pisze:

Meczarnia. Gra Lecha to momentami kopania. Pomimo zwycięstwa nie widać pozytywów. Zresztą na trybunach 13.5 tys, kibiców. Jaka gra, taka frekwencja.

3. Bolek pisze:

Dobrze, że są trzy punkty. Teraz czas na Gliwice i kolejne trzy oczka dopisać.

4. deel pisze:

Gra była co najwyżej poprawna i to do 40 m od bramki rywali. Nie mamy kogoś kto stworzy przewagę, bo albo umie dryblować ale nie ma szybkości (Jevtić, Radut) albo ma szybkość tylko nie ma dryblingu (Makuszewski, Barkroth). Brakuje nam też nadal drugiego napastnika. Dopóki to się nie zmieni to nie widzę szans na zmianę stylu gry i wyników. Cieszą mnie punkty jakie ciułamy bo w razie zimowych kadrowych zmian na lepsze mała strata do lidera da nam jeszcze jakąś nadzieję na pozytywne zakończenie sezonu.

5. Kuba1994 pisze:

Najważniejsze przełamanie i trzy punkty. Widać było w drugiej połowie naszą niepewność, graliśmy nerwowo, baliśmy się cokolwiek zrobić, żeby znów nie stracić punktów. Mam nadzieję, że to pozwoli nam się odblokować i z większym luzem podejść do następnych spotkań.
    Nie świętuję tych trzech oczek, bo nie ma czego. Jeśli poprzemy to w kolejnych kolejkach, pokonamy Piast, potem Cracovie – dopiero wtedy to zwycięstwo będzie miało jakąkolwiek wartość.
    Wygrana z Plockiem u siebie to zwyczajnie obowiązek.

6. Krzys pisze:

Tak jak tydzień temu postanowiłem jestem na odwyku od Lecha. Jest trudno ale meczu nawet nie oglądałem w telewizji i nie śledziłem relacji w internecie. Teraz sprawdzam i czytam wasze wpisy. Chyba dobrze zrobiłem. Ciekawe jak długo wytrzymam ale to zależy od drużyny i trenera. A to chyba wygląda że do końca sezonu nie obejrzę meczu. Ale weekend był spokojniejszy i nabieram dystansu. Wszystkim wam życzę mniej frustracji a zarządowi odważnych decyzji.

7. fan pisze:

Śmieszą mnie wypowiedzi w stylu „tak nie graliśmy nigdy wcześniej”. To zapewne przez zapiekłą niechęć (a nawet nienawiść) do NB nie potrafią sobie przypomnieć jak było w ostatnich latach, a bywało jednak gorzej. Nie znaczy to oczywiście, że jestem zadowolony ze stylu w dzisiejszym meczu.

• sas pisze:

No to o ci chodzi? Ostatnio przegrywalismy mecze ale szło je jako tako oglądac a ja dzisiaj na stadionie czułem się jakbym oglądał mecz swojego syna tyle że on ma 10 lat i maja jeszcze prawo niedokładnie podawać sobie pilkę

8. Dżim pisze:

Niestety ale jeśli chodzi formę to Lech teraz odstaje od Korony, Legii i Górnika. Słabo to wygląda. Nenad weź się do roboty!

9. Niepyra pisze:

Z całego meczu zapamiętałem wyjście zawodników Lecha w czapkach kolejarskich. To mi się najbardziej podobało. Wyglądali w tych czapkach kabaretowo, a grali tak, że musiałem zażyć środki przeciwbólowe na zęby. I czekoladę, aby nie dostać sr…..

10. tylkoLech pisze:

Cieszy tylko zwycięstwo, dobrze, że w końcu wygrali. Może będzie lepiej, chociaż trudno wierzyć. Strasznie wkurzające są niedokładne podania, ciągłe straty, brak przyspieszenia. Nieźle wyglądał jedynie doskok i próby szybkiego odbioru piłki. Nieźle dziś wyglądał Gytkjaer i tradycyjnie Tralka oraz Gumny.

11. Siódmy majster pisze:

Jest zwycięstwo i koniec upiornej serii.Z tego się cieszmy.Bjelicy przypomnijmy koniecznie,że brzęczał coś o przełamaniu, odblokowaniu itp.Wygrana miała dać Kolejorzowi ożywienie prowadzące do zwycięstw w następnych meczach.Nenadzie będziemy patrzeć czy miałeś rację.Uważnie patrzeć!

12. goryl pisze:

nenad mydli oczy nie ma jakosci w grze druzyny futbol jaki gramy nadaje sie na 1 lige….Ten trener jest poprostu slaby i nic juz tego nie zmieni

13. Alcatraz telefon pisze:

Gra coraz gorszą, drugą połową na zasadzie byle dowieźć wynik do końca.
    Skrzydła zbyt mało konkretne.
    Mamy 4 skrzydłowych Situm, Makuszewski, Barkroth i Jóźwiak , ja zwyczajnie nie rozumiem czemu ich nie wykorzystujemy. Wiem że były i są problemy z kontuzjami i perypetie Kamila. Nie kumam wystawienia Raduta zamiast od początku Barkrotha. Szwed pokazuje coraz więcej jakości. Dysponuje jako jeden z niewielu dynamiką. Mąki ma efekt sodowy, mógłby zejść na ziemię.
    Jevtic, Kostewycz spóscili mocno z tonu, pewnie z powodu kontuzji.
    Na środku obrony mamy kilku solidnych graczy, ale choć jeden z nich musiałby być więcej niż solidnym stoperem.

14. ArekCesar pisze:

Po meczu napiszę tak. Sprawdziło się jedno. Nie gra Kalesoniarz to wygrywamy mecz. Chyba jednak był blisko boiska, bo gra nasza to jakaś parodia.
    Druga sprawa. Dla mnie gol dla gości poszedł po błędzie sędziego. Tam była jak dla mnie nakładka na Gajosie o ile dobrze widziałem. Ale ogólnie to niestety nie widać postępu w grze. Jak widze, jak oni sie rozstawiają po 2 przy liniach bocznych z każdej strony, a środek pusty to mnie cholera bierze. I ciągle to samo, bramkarz do obrońcy, ten do drugiego, a ten do bocznego. A ten z powrotem do środkowego i ten do bocznego z prawej, a ten do tyłu na powrót. Wtedy trzeba dać lagę do przodu lub do bramkarza. Tego się nie da oglądać.

• Alcatraz pisze:

Mnie też te dublowanie pozycji na skrzydłach wkurza, można zrobić tak akcję ale nie tylko w ten sposób na litość Boską.

15. KKS pisze:

Mecz do zapomnienia. Jezeli nie wygraja teraz z Piastem i Cracovia to dzisiejsze zwyciestwo nie bedzie mialo zadnej wartosci.

16. rafi pisze:

my gramy to co legla grala jak my ja opykalismy – forma (i tyle w temacie) byle dograc te 4 mecze i tyle

17. andi pisze:

kilka zagrań kluczowych. Pokazało się kilku zawodników technicznymi zagraniami, to ważne. Jest przełamanie. Wynik najważniejszy. Należy teraz przeanalizować mecz, ale na sucho. Wyciągnąć wnioski. Pierwszy który się nasuwa…to lepiej grać technicznie, a nie walić głową w mur. Uporządkować środek. Jest kilku piłkarzy pod formą. Więc..Trałka, Barktrot i radut, z swoją techniką więcej wniosą niż Majewski, a bywało inaczej. Jest Jóżwiak głodny gry. Mecz z Piastem może już inaczej wyglądać. Ale nie gorzej i zwycięski. Tylko LECH.

18. andi pisze:

….Radut ze swoją….SORY

19. Didavi pisze:

Gramy wolno, usypiająco, przewidywalnie. Brakuje pomysłu i pazerności, dominuje przypadkowość. Jakości nie ma zupełnie. Punkty dopisujemy, ale styl fatalny.

20. babol pisze:

Cieszy wygrana, ale reszta do przemilczenia Plus za inne personalia i ustawienie, ale gra ciągle kaleczy choć lepiej to wyglądało niż przy poprzednich spotkaniach. Wygrana jednak szczęśliwa po babolu Urygi. Nie ma co się zbytnio podniecać tą wygraną. Nic to nie zmienia w postrzeganiu pracy Bjelicy i jego wyników. Ciągle nie stworzył drużyny, walka o MP to na dzisiaj sci-ficiton. Zima zadecyduje i tak o wszystkim.

21. 07 pisze:

Oczy bolą jak się to ogląda. Na trzeźwo nie da rady. Dramat.

22. Konin pisze:

Najważniejsze były dziś 3 punkty i sa super ale co dalej bo z taka „grą” to my nikogo innego nie pokonamy.
    Jak w ostatnich 4 spotkaniach zdobędziemy 8 punktów będa w nie małym szoku.

23. Michu73 pisze:

3 punkty nasze i to jedyny plus tego meczu. Dograć tą rundę do końca i w przerwie zimowej poukładać to wszystko. Jak dla mnie, największe rozczarowanie meczu to Darko. Zagrał chyba najgorszy mecz w sezonie pomimo ustawienia go na jego pozycji. Fizycznie nie był gotowy na rozegranie całego meczu. W 2 połowie w ogóle nie wychodził do rozegrania. Ogólnie niczym nie różniło sie to od meczu z Sandecją poza tym, ze dzisiaj mieliśmy więcej szczęścia (Kiełpin, Uryga).

24. marcys pisze:

Co się stało z drużyną która miała walczyć o mistrza .Przeciętny przeciwnik a lech miał dużo szczęścia że nie wtopił to jest drużyna w na środek tabeli .Co oni robią na treningach .Teraz to już wszystko do wymiany obrona ,atak i trener.

25. kidd pisze:

jeszcze mnie oczy bolą… co ta baner z legendą z debca/ frajerem?

26. Legat3 pisze:

Najważniejsze dzisiaj było zgarnąć 3 pkt i to się udało , podkreślam UDAŁO! Są 3 pkt i może coś zaskoczy, przyjdzie seria zwycięstw i lepsze „wrażenia artystyczne”. Oby tak było.

27. inowroclawianin pisze:

Wiadomo już kiedy Bjelica zostanie pozegnany?

28. KKs7 pisze:

najważniejsze, ze w końcu 3pkt, to sie liczy!!!!,

29. tolep pisze:

Co za skowyt. Ostatnio takie wycie widziałem u kibiców 300 kilometrów w kierunku Azji, po przegranej z nami.

No ludzie, w końcu wygraliśmy. Gra nie była porywająca, powodów do hurraoptymizmu nie ma, ale wygraliśmy zasłużenie. Nie mówię żeby klaskać i wiwatować, ale to co większośc komentatorów wypisuje powyżej, to jest naprawdę gruba przesada. No i oczywiscie liczba komentarzy o połowę mniejsza jak po przegranych…

• tomek27 pisze:

No ale co tutaj komentować ? Wygrali po naprawdę słabej grze ,więcej szczęścia niż rozumu . Zwycięzców się nie sadzi ,no ale z drugiej strony postępu brak . Mecz do zapomnienia i tyle

• fan pisze:

A ile razy chwalono tutaj tęczowych po wymęczonych 1-0 (po meczu z Lechem), że nawet gdy grają gówno to chociaż coś strzelą, że umieją „dowozić” prowadzenie do końca i takie tam..