Kolejna żenada wyrzuconego z ławki Nenada

O godzinie 15:30 na Stadionie Miejskim mieszczącym się przy ulicy Okrzei 20, początek meczu 18. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2017/2018, pomiędzy drużyną Piasta Gliwice a zespołem Lecha Poznań. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia meczowego raportu na żywo z tego spotkania, na łamach naszego serwisu.

1 min. – Pierwsza akcja Piasta i pierwsze dośrodkowanie Maka. Piłkę wyłapał Burić.
5 min. – Co za rajd Jevticia! Przebiegł środkiem przez prawie całe boisko po czym oddał celny strzał.
8 min. – Niezła wrzutka Makuszewskiego z prawej strony, jednak strzał głową Gytkjaera był zły.
14 min. – Mecz się nieco wyrównał. Gra toczy się w środku pola.

18 min. – Lech jest zbyt mało zdecydowany w odbiorze piłki. Oddał przez prawie 20 minut tylko 1 strzał.
19 min. – Celne uderzenie Vranjesa z wolnego wyłapuje Burić.
19 min. – Świetny rajd Barkrotha na lewej stronie. Podał w pole karne, lecz piłkę wybili obrońcy.
20 min. – Karny dla Lecha, jednak sędzia przez VAR go cofa. Nie było ręki po rzucie wolnym.
23 min. – Makuszewski przewrócił się w polu karnym. Nie ma karnego.
25 min. – Mocny strzał Gajosa. Nad bramką.

32 min. – Leży Gumny. Dość mocno oberwał w staw skokowy, ale będzie kontynuował grę.
34 min. – W ciągu minuty Lech zmarnował dwa stały]e fragmenty gry. Zupełnie bez zagrożenia bramki Piasta.
37 min. – Świetna interwencja Szmatuły po strzale Jevticia z około 20 metrów. Bardzo ładna akcja.
44 min. – Znowu mało się dzieje. Lech ma dziś spore przestoje, natomiast Piast nie umie znaleźć sposobu na nasz zespół.
45 min. – Od oglądania stałych fragmentów w wykonaniu Kolejorza bolą oczy. Słabe rozwiązania, fatalne strzały.
45+3 min. – Rajd Makuszewskiego i strzał w poprzeczkę! Szkoda, że to nie wpadło. Do przerwy 0:0, choć to Lech zdecydowanie przeważa.

48 min. – Zaspali środkowi obrońcy. Kostevych w ostatniej chwili przyblokował Papadopulosa.
50 min. – Barkroth do Gajosa. Ten przewrócił się w polu karnym, ale nie ma wapna. I nie będzie.
50 min. – Powtórki jasno wskazują, że był faul. Dla Lecha karnych jednak nie ma w tym sezonie.
54 min. – Dilaver pokazał Papadopulosowi, jak się gra twardo. Problem w tym, że czas mija, a do bramki daleko. Szkoda przede wszystkim ewidentnej jedenastki sprzed paru minut.
57 min. – Jevtić kolejny raz psuje dobrą akcję. Za długo czekał ze strzałem.
59 min. – Makuszewski do Barkrotha, Szwed do Gajosa, który przewrócił się w polu karnym.

63 min. – Bjelica wyrzucony na trybuny. Trałka z kolei leży i chce karnego.
66 min. – Płaski strzał Jevticia nieznacznie minął bramkę.
71 min. – Gra Lecha siadła. Od kiedy Bjelica siedzi na trybunach jest jeszcze gorzej, ale przynajmniej na boisko weszło 2 nowych piłkarzy.

77 min. – Istny chaos na boisku i kopanina. W Lechu nic nie funkcjonuje. Możemy tylko liczyć na szczęście i indywidualny błysk któregoś z piłkarzy.
83 min. – Stałe gry to chyba jedyna nadzieja Lecha, choć i one wyglądają słabe.
87 min. – Piast gra głównie z kontry.
90 min. – Jeszcze 4 minuty.
90+2 min. – Rakels uderza w poprzeczkę.
90+4 min. – Kolejna strata punktów.

GKS Piast Gliwice – KKS Lech Poznań 0:0 (0:0)

Żółte kartki: Bukata, Korun – Dilaver

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń)

Widzów: 4560

GKS Piast: Szmatuła – Konczkowski, Korun, Hebert, Pietrowski – Bukata, Dziczek, Vranjes (46.Badia), Vassiljev, Mak (84.Valencia) – Papadopulos (68.Angielski).

Rezerwowi: Rusov, Rugasević, Badia, Zivec, Valencia, Jagiełło, Angielski.

KKS Lech: Burić – Gumny, Janicki, Dilaver, Kostevych – Trałka, Gajos – Barkroth (71.Jóźwiak), Jevtić (85.Majewski), Makuszewski – Gytkjaer (71.Rakels).

Rezerwowi: Putnocky, L.Nielsen, De Marco, Tetteh, Jóźwiak, Majewski, Rakels.

Kapitanowie: Szmatuła – Gajos