Top 7 (07-13.12)

Top 7 to nowy cykl powstały w połowie sierpnia 2017 dotyczący bezpośrednio internautów KKSLECH.com. Co tydzień w środę będziemy wyróżniać 7 najlepszych komentarzy oddanych przez kibiców Lecha Poznań w newsach na łamach tej witryny z pominięciem „Śmietnika Kibica”. Komentujesz sprawy związane z Kolejorzem? Co tydzień jest szansa, że to właśnie Twój wpis znajdzie się wśród wyróżnionych.


Spośród setek komentarzy oddanych w newsach na KKSLECH.com w ciągu 7 dni wiele wpisów skłania do refleksji, a innych użytkowników m.in. do rozwinięcia dyskusji. Nowy cykl o nazwie „Top 7” ma za zadanie co tydzień w środę wyróżniać najlepsze wpisy kibiców Lecha Poznań oddane w newsach na KKSLECH.com z pominięciem „Śmietnika Kibica”. Zwykle w newsach komunikują się z Wami tylko moderatorzy. W nowym cyklu „Top 7” na wyróżnione komentarze odpowiadamy również my.

Autor wpisu: leftt do newsa: Analiza meczu z Cracovią + statystyki

„To był miś na miarę naszych aktualnych możliwości. I my tym misiem zrobiliśmy trzy punkty, dlatego też może nikt się nie będzie pytał. Chociaż nie powiedziałbym, że my tym misiem otworzyliśmy oczy niedowiarkom. Teraz oczywiście niektórzy hiperpoprawni będą się mnie czepiać, ale powiedziałbym, że było to takie zwycięstwo w stylu Legii. Nie, że sędzia pomógł (bo nie pomógł), ale bramka po SFG a potem zabicie meczu. W drugiej połowie poza jedną sytuacją gra w destrukcji była bez zarzutu. Pasy wyglądały na bardzo, nomen omen, pasywne – ale to dlatego, że były bezradne. Nasi byli szybsi, wygrywali większość stykowych piłek. Pozytywnym zaskoczeniem tego meczu był dla mnie Tetteh – może jeszcze coś z niego będzie? Natomiast zastanawiałem się, i to nie tylko na podstawie meczu z Cracovią, kim naprawdę jest Gajos? Bo szóstką nie jest, ósemką nie jest, dychą nie jest, kapitanem nie jest. Na dzisiaj dla mnie to Zelig. I nie chodzi o dawnego koszykarza, lidera Śląska Wrocław, tylko o człowieka – kameleona z filmu W. Allena. Facet potrafi idealnie wtopić się w tło. Dzisiaj nie do końca wyszło, bo zaliczył dwa spektakularne podania do przeciwników oraz nieuznaną bramkę. Porządna ósemka poszukiwana i jest to jedyny transfer potrzebny na dzisiaj.”

Autor wpisu: Brzoza do newsa: Analiza meczu z Cracovią + statystyki

„Można powiedzieć, że ten mecz przyniósł trochę więcej optymizmu. Jeszcze bardzo daleko do tego, żeby mówić tutaj o jakieś lepszej grze i poprawie, lecz zawsze 3 punkty cieszą i na pewno było o wiele lepiej niż w poprzednich spotkaniach. Mam nadzieję, że Pan trener poczuł, że trochę stąpa po cienkim lodzie. Zarząd wyraził swoje zaniepokojenie ostatnimi wynikami i wie, że musi coś się zmienić. Przede wszystkim zacząć zmieniać swoje podejście do pracy i wyciskać to co najlepsze z piłkarzy, bo inaczej pożegna się z Bułgarską. Teraz kolejny ciężki mecz nasz czeka i na pewno to będzie bardzo wymagający przeciwnik i mam nadzieje, że uda wywieść się korzystny wynik z trudnego terenu.”

Autor wpisu: Grimmy do newsa: Wystaw swoje oceny po meczu z Cracovią

„Cieszą 3 pkt, dobra gra defensywna, lepsza forma Jevticia. Jednak jeden Darko to za mało. Chłopak jest tak sfrustrowany tym, że co poda komuś, to ten ktoś straci/zepsuje, że zaczyna wszystko robić sam. Gytkjaer zagrał jak sabotażysta dzisiaj. Ciekawe, jednak istnieje coś takiego jak pressing – niesamowite, od pół roku nie było tego w grze Lecha. Nasz sztab wreszcie zastosował ten iście szatański wybieg, czym doszczętnie zaskoczył niczego niespodziewającą się Cracovię. Tetteh nakrył czapką Gajosa. Grał lepiej i do przodu, i w obronie. Kolejny dobry mecz Gumnego, chociaż bywał niedokładny w przodzie, to i tak gdy patrzę na grę tego 19-latka, to chłopak już wygląda lepiej od Tomka Kędziory. Jak i od reszty ligowych prawych obrońców. Szczególnie skuteczny w obronie – niemalże nie do przejścia. Mam nadzieję, że pogra u nas jeszcze kilka sezonów, wielką szkodą byłoby go stracić po tak krótkim epizodzie jak Janka Bednarka. Radut chyba udowodnił, że nie ma miejsca dla niego w Lechu. To był poważny błąd przedłużając z nim kontrakt. Ma dobre stałe fragmenty gry i przerzuty, ale to zdecydowanie za mało. Wystawianie go na skrzydle też raczej nie jest dobrym pomysłem. Barkroth mi się podobał. Po raz kolejny. Oczywiście prochu nie wymyślił, ale ma pomysł na niekonwencjonalne rozgyrwanie piłki, nie odpuszcza, walczy, presuje. Brakuje mi u niego lepszej dynamiki i dryblingu, daje sobie za łatwo wyłuskać piłkę obrońcom.”


Autor wpisu: Dafo do newsa: Kolejorz zwycięża w Xiaomi Lech Cup

„1. Wszędzie dzieciaki w ich wieku grają dla fanu dlatego ta różnicą nie jest taka duża.
2. Potem wchodzi w dużych klubach indywidualny trening- taktyka, zagrania, zwody oto its w zależności na jakiej pozycji grają to mają różne treningi.
3. U nas dalej jest zabawa gdzieś tak do 15 roku życia i mało jest poświęcane rozwojowi indywidualnych cech, motoryki itp.
4. Na zachodzie masz co weekend mecze z mocnymi drużynami w kategoriach od 14 do 23 lat a jak ktoś się przebije to nawet w wieku 14-16 lat trafia do 18 taki i nikt nie boi się na niego postawić bo zna taktykę i jest gotowy.
5. U nas 16 latek to jeszcze dziecko które nic nie umie, 18 latek gra z emerytami i rzeźnikami ok 30 taki w 3-4 lidze i uczy się bumelowania, jak najmniej robić aby się nie narobić a taktyka to jakaś czarna magia. Byle się kasa zgadzała nie ważne czy za ławkę czy pierwszy skład. 25 latkowie to jeszcze młode wilki.
Reasumując na zachodzie do szkolenia podchodzi się na poważnie od strony zawodnika i trenerów u nas po łebkach aby to jakoś było a nóż się uda.”

Autor wpisu: Grimmy do newsa: Obrona atutem

„Nasza obrona jest skuteczna w destrukcji, ale jeśli chodzi o środek, jest bardzo upośledzona i ograniczona ofensywnie. Poza tym, jedynie Vujadinović – z tego co widzieliśmy w meczach w których wystąpił – stwarza zagrożenie pod bramką przeciwnika. Mam nadzieję, że Rogne w tym elemencie jest lepszy. Czy to Nielsen, Dilaver czy Janicki przy ofensywnych stałych fragmentach gry nie dają nam zbyt wiele. To już Gajos czy Trałka są tam groźniejsi. Oczywiście samo wykonanie OSFG pozostawia ostatnio wiele do życzenia, stąd może i mniejsze zagrożenie stwarzamy.”

Autor wpisu: Bart do newsa: Trener Lecha przed meczem z Cracovią

„Świetna forma bramkarzy rywali, gdy mamy problemy ze stwarzaniem sytuacji i oddajemy bardzo mało celnych strzałów? Brakuje skuteczności? Kolejna bzdura, żeby mogło brakować skuteczności to najpierw trzeba stwarzać sytuacje z czym mamy ogromne problemy. Nenad, skończ KURWA PIERDOLIĆ. Zorganizowanej piłki też jakoś nie widzę, no chyba że taktyką trenera jest by obrońcy wyprowadzając piłkę musieli grać lagi na napastnika bo pomocnicy wiecznie się chowają i nie pokazują do grania. Ale jeśli faktycznie taka jest główna taktyka trenera, to sugeruje walnąć barana w ścianę na odmułkę. Jesteśmy przewidywalni do bólu, wiecznie tylko klepanie lagi na napastnika średnio potrafiącego wygrywać powietrzne pojedynki z obrońcami, wrzutki ze skrzydła z których nic nie wynika bo albo są niedokładne albo osamotniony w polu karnym Gytkjaer nie ma szans bo pilnuje go 2-3 obrońców. W meczu z Piastem wszystkie różne były rozgrywane tak samo – wrzutka na krótki słupek na przedłużenie dośrodkowania, co uparcie próbowaliśmy robić mimo że ani razu nie wyszło. O autach na wysokości pola karnego przeciwnika już nawet nie wspominam – wszystko grane krótko z zerowym zagrożeniem pod bramką rywala, a jakoś reszta ligi wrzuca piłkę w pole karne i zawsze jakieś zamieszanie pod bramką się tworzy.”

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <2 komentarze

  1. leftt pisze:

    Dzięki za wyróżnienie, tym bardziej, że jakoś bardziej elitarnie w tym tygodniu. Znaczy TOP6.

  2. Witant pisze:

    Nad czym tak ciężko pracuje trener B., skoro nikt z przodu nie może z 10-ciu metrów trafić w światło przeszło 7-mio metrowej bramki. to brak po prostu słów za co piłkarze biorą pensje.
    Dlaczego p. Rutkowski ma to wszystko w nosie-z kim chce zdobyć mistrzostwo ? Bielica wciska kit
    p. Rutkowskiemu że bedzie dobrze, tylko ja muszem spokojna pracować- pytam się jak długo jeszcze ? 3/4 z tych piłkarzy co przyszli wysłałbym do domu, a należności z umów niech płaci ten co Ich sprowadził. w tym obecnym składem pociągu możemy jechać 40 km. na godz.