Udany koniec nieudanego roku

O godzinie 15:30 na Inea Stadionie mieszczącym się przy ulicy Bułgarskiej 17, początek meczu 21. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2017/2018, pomiędzy zespołem Lecha Poznań a drużyną Termaliki Nieciecza. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego przedmeczowego i meczowego raportu NA ŻYWO! z tego spotkania, na łamach naszego serwisu.

13:55 – Witamy z Bułgarskiej! Na ostatnim w tym roku przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! prosto z Bułgarskiej. Dziś liczy się tylko zwycięstwo! Nawet 1:0.

14:04 – Poniżej skład Lecha. Bez większych niespodzianek. Poza kadrą Majewski i Rakels, którzy mają odejść zimą.

14:05 – Otwarto bramy. Pierwsi kibice są już na stadionie.

14:05 – Obie ekipy dojechały na Bułgarską.

14:16 – Na razie bardzo fajnie się układa ta kolejka. Jeśli Lech dziś wygra skończy rok na podium i będzie tracił do lidera 2-3 punkty.

14:23 – Lech wygrał z Termaliką 3 ostatnie mecze wynikami 3:0, 3:0 i 3:1. Ostatni raz pokonaliśmy tutaj zespół z Niecieczy po 3 karnych. Ostatnie wyjazdowe zwycięstwo Lech także odniósł w konfrontacji z Termaliką.

14:36 – Ostatni raz Lech wygrał na koniec jesieni w 2014 roku. Wtedy po raz ostatni kończył jesień u siebie. Poznaniacy pokonali wówczas Lechię 1:0.

14:40 – Lech jeszcze nigdy w historii nie rywalizował u siebie 17 grudnia. Nie jest to jednak rekord klubowy. 2 lata temu Lech kończył rok 20 grudnia, lecz na wyjeździe.

14:45 – Bramkarze Lecha są już na rozgrzewce. Wyszli w koszulkach ze wsparciem dla Makiego.

14:53 – Poniżej skład Termaliki. Jest trochę zmian.

14:54 – 17 grudnia był kiedyś udanym dniem dla Lecha. W 2008 roku Kolejorz ograł na wyjeździe Feyenoord. Za to rok temu tylko zremisował w Krakowie z Cracovią 1:1.

14:57 – Kibiców powitał właśnie spiker życząc wszystkim Wesołych Świat.

15:14 – Na trybunach jest m.in. Maciej Gostomski.

15:18 – Na stadionie pustki. Kibice z góry II trybuny schodząc na dolne sektory Kotła.

15:22 – Spiker czyta składy. Za parę minut zaczynamy. Trybuny? Najniższa frekwencja w tym sezonie. Nie będzie nawet dychy.

15:27 – Ale stypa… Hymn Lecha śpiewają kibice. Obie drużyny są już na murawie.

1 min. – Pierwsza akcja Lecha. Niecelny strzał Raduta z daleka.
2 min. – Odpowiedź Termaliki i fatalny strzał Gergela.
4 min. – Jevtić do Gytkjaera. Ten z paru metrów trafia w bramkarza.
5 min. – Gytkjaer źle zamknął wrzutkę Jevticia z lewej strony.
8 min. – Fatalne zachowanie Putnockiego, który nie złapał piłki. Na szczęście jeden z obrońców zablokował strzał tuż przed linią.
13 min. – Mucha z problemami broni mocny strzał Raduta.

18 min. – Pachnie golem dla Lecha.
19 min. – Choć Lech przeważa to Termalika jest bardzo groźna z kontry. Przed chwilą uratował nas Janicki.
20 min. – Gajos psuje bardzo dobrą akcję złym strzałem.
23 min. – Wiele akcji Lecha kończy się na 20 metrze albo złym strzałem. Tak to my nie wygramy. W dodatku Putnocky gra bardzo niepewnie.
30 min. – Z utrzymywania się przy piłce niewiele wynika.

32 min. – Niepotrzebny strzał Jevticia z daleka. Trzeba myśleć rozgrywając akcje.
34 min. – Akcje Lecha są za wolne albo piłka zagrywana jest za wysoko.
36 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!! 1:0! Wrzutka Kosti prosto na nogę Gytkjaera. Bardzo ładny gol.
38 min. – Gytkjaer wyszedł sam na sam i mamy bramkę! 2:0! Piękna asysta Raduta.
41 min. – Gajos do Jevticia, który nie strzelił z paru metrów. Dlaczego nie próbował uderzać?!
44 min. – Kocioł pod bramką Lecha. Wybijamy.
45 min. – Do przerwy 2:0.

47 min. – Trochę nerwowy początek Lecha po przerwie.
47 min. – Gytkjaer do Gajosa, który oddał zły strzał. Szkoda.
50 min. – Celny strzał łapie Putnocky/
51 min. – Gytkjaer do Raduta i… nie ma gola! broni nogami Mucha!
54 min. – Trałka ma jakieś problemy i zaraz zapewne zejdzie.
56 min. – W Gdyni bez Situma. Żółta kartka.
60 min. – Gajos prostopadle do Gytjaera. Ten nawinął obrońcę, ale oddał zły strzał z lewej nogi.

61 min. – Mucha sparował niezłe podanie Kostevycha z lewej strony.
67 min. – Piękny strzał Jevticia, jednak minimalnie niecelny.
68 min. – Zablokowane uderzenie Raduta. Ąkcję świetnie rozpoczął Gytkjaer.
75 min. – Tempo gry trochę spadło.
75 min. – Już tylko 2:1. Tracimy gola po rożnym. Putiwcewa nikt nie krył.

76 min. – Dwa rożne Termaliki. Zamiast spokoju znowu będzie nerwówka.
82 min. – GOOOOOOLLLL!!!!!! Gytkjaer wjechał w pole karne i płaskim strzałem zdobył gola. Hat-trick!
85 min. – Niecelny strzał Jevticia. Juz widzieliśmy piłkę w siatce.
86 min. – Jóźwiak do Jevticia i… kosmos. No prawie.
90+1 min. – Jevtić najpierw źle wrzuca z wolnego, a później strzela. To nie jest jego dzień.
90+3 min. – Koniec. Piękny hat-trick Gytkjaera. Do wiosny zimujemy na pudle!

KKS Lech Poznań – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 3:1 (2:0)

Bramki: 36, 38 i 80.Gytkjaer – 74.Putivtsev

Asysty: 1:0 – Kostevych 2:0 – Jevtić 3:1 – bez asysty

Żółte kartki: Situm – Piątek, Putivtsev, Stefanik, Janjatović

Sędzia: Paweł Gil (Lublin)

Widzów: 8102

KKS Lech: Putnocky – Gumny, Janicki, Dilaver, Kostevych – Trałka (55.Tetteh), Gajos – Jevtić, Radut, Situm (76.Jóźwiak) – Gytkjaer (88.Nielsen).

Rezerwowi: Burić, L.Nielsen, Vujadinović, Tetteh, Jóźwiak, Barkroth, Nielsen.

Bruk-Bet Termalica: Mucha – Kupczak, Keckes (89.Kogut), Putivtsev, Maksimenko – Piątek, Janjatović (81.Miković) – Gergel (64.Guba), Iancu, Stefanik – Śpiączka.

Rezerwowi: Trela, Wróbel, Miković, Słaby, Kogut, Guba, Mrozik.