Piotr Tomasik w Lechu Poznań

W czwartek, 11 stycznia nowym zawodnikiem Lecha Poznań został 31-letni lewy obrońca Jagiellonii Białystok, Piotr Tomasik, któremu w czerwcu wygasał kontrakt z wicemistrzem Polski. Doświadczony zawodnik to drugi zimowy transfer Kolejorza i drugi po Thomasie Rogne, który uzupełni defensywną formację naszego klubu przed rundą wiosenną.


Piotr Tomasik urodził się 31 października 1987 roku w Krakowie. Jest wychowankiem klubu Hutnik Kraków. Następnie występował w Przeboju Wolbrom, Polonii Bytom, Flocie Świnoujście, Arce Gdynia, Podbeskidziu Bielsko-Biała i od sezonu 2015/2016 w Jagiellonii Białystok w której do czerwca był podstawowym zawodnikiem. W ubiegłym sezonie lewonożny pomocnik grający w ostatnich latach częściej jako lewy obrońca zanotował w Ekstraklasie 33 mecze w których zaliczył aż 9 asyst.

Piotr Tomasik na najwyższym froncie w naszym kraju w barwach Jagiellonii, Podbeskidzia i Polonii Bytom rozegrał 127 meczów w których strzelił 3 gole. Lewonożny piłkarz w ostatnim czasie zmagał się z różnymi problemami zdrowotnymi. Przegrał rywalizację na lewej obronie z Guilherme po raz ostatni wychodząc w pierwszym składzie jeszcze w październiku. Jesienią zawodnik mierzący 177 cm wzrostu i ważący 72 kilogramy na dwóch frontach zaliczył tylko 10 spotkań.

Temat transferu 31-letniego defensora pojawił się w naszym klubie już w listopadzie. Co prawda kontrakt Tomasika z białostockim klubem wygasał w czerwcu, to Lech Poznań miał dość duże problemy z jego pozyskanie tej zimy przez działaczy Jagiellonii w tym ich zaskakujące żądania. Uzupełnienie lewej strony obrony i znalezienie konkurenta dla mocno eksploatowanego Volodymyra Kostevycha było jednym z transferowych priorytetów Kolejorza na zimowe okienko.

W przeszłości Piotr Tomasik miał okazję już kilka razy wystąpić przeciwko Lechowi w tym również w Poznaniu. Wiosną 2016 roku strzelił nam gola przy Bułgarskiej celnie wykonując rzut karny. Wychowanek Hutnika Kraków słynie przede wszystkim z niezłego egzekwowania stałych fragmentów gry oraz dośrodkowania lewą nogą. Tomasik związał się z naszym klubem aż 3,5-letnią umową.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <