Sparing: Lech – Polonia 4:3

W pierwszym z pięciu meczów sparingowych w trakcie zimowych przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2017/2018, Lech Poznań pokonał ekipę Polonii Środa Wielkopolska 4:3 (2:0). Trener Nenad Bjelica wystawił dziś dwie różne jedenastki w jedną eksperymentalną w drugiej połowie, która doprowadziła do utraty aż 3 bramek w 10 minut.

Ze względu na niską temperaturę w tym przez zmrożenie treningowej płyty z naturalną trawą sparing Lecha Poznań z Polonią Środa Wielkopolska już wcześniej został przeniesiony na boisko ze sztuczną nawierzchnią pod balonem. Wokół boiska nie ma zbyt wiele miejsca, dlatego pod balon weszli tylko przedstawiciele obu zespołów i kilka osób z klubu. Mecz był zamknięty dla kibiców oraz pozostałych mediów. Lech TV nie przeprowadziło transmisji z tego meczu ze względu na braku możliwości zamontowania podestu do kamery. Wkrótce zostanie ukazany co jedynie kilkuminutowy skrót z tego spotkania z widokiem z poziomu murawy.

KKS Lech Poznań – Polonia Środa Wielkopolska 4:3 (2:0)
Bramki: 8.Gytkjaer 17.Majewski 60.Jevtić 80.Situm – 76. 83. 86.
Skład w I połowie: Burić – Gumny, Rogne, Janicki, Kostevych – Tetteh, Gajos – Barkroth, Majewski, Jóźwiak – Gytkjaer.
Skład w II połowie: Mrozek – Dilaver, L.Nielsen, Vujadinović, Tomasik – Trałka, Moder – Klupś, Radut, Jevtić – Situm.

56 komentarzy

1. Soku pisze:

Prowadzić z III-ligowcem 3:0 i dać sobie władować trzy gole. Może niech zagrają jednak rewanż z Sucharami? Byłoby arcyciekawe spotkanie z niezłą dramaturgią.

2. Lolo pisze:

To jest sparing więc były ćwiczone różne warianty i ustawienia. Ale faktycznie w 10 min stracić 3 gole?

3. Grimmy pisze:

Jevtić na ataku? Stilić bis? Bakero bis?
    Trudno powiedzieć, żeby grali w drugiej połowie drugim składem. Takie wymieszane były. Dilaver próbowany na prawej obronie. Ciekawe czy Bjelica chce go uczynić jednak prawym obrońcą.

• Grimmy pisze:

Tomasik zaliczył asystę przy ostatniej bramce. Właśnie po to tu przyszedł. Mam nadzieję, że da sporo jakości w ataku, bo Kostevych robi dużo wiatru, ale mało jest z tego konkretów.

• B_c00L pisze:

Grimmy spokojna Twoja poczochrana 🙂 po pierwszym sparingu juz uzywasz imienia pana Bakero swego na daremne? 😀 mecz wygralismy i jestem pewien, ze Ci ktorzy zawinili przy bramkach dobrze wiedza, ze startuja na oboz z gorszej pozycji. Moze dzieki temu zepna sie bardziej podczas treningow. To, ze gral Jevtic na szpicy oznacza tylko, ze juz nigdy nie bedziemy musieli meczyc oczu NBNem. Khoblenko jeszcze nie zagral wiec raczej nie musimy sie martwic, ze to jakis specjalny wariant szykowany na lige.

B_c00L, to było w formie żartu. Na zasadzie skojarzenia, Bakero wystawił w ataku Stilicia, a tutaj po samym opisie ustawienia, niby grał tam Jevtić. Wiadomo, że nie będę wyciągać daleko idących wniosków na podstawie gierki treningowej, bo tak ten sparing trzeba traktować. Z drugiej strony, mamy w składzie kilku piłkarzy, którzy w przeszłości grali na ataku (Barkroth, Jóźwiak). Nie lubie rzucania Jevticia po różnych pozycjach.

4. John pisze:

Mimo że to sparing z drużyną z 3 ligi,w eksperymentalnych składach to jestem ciekaw w jaki sposób stracili te 3 bramki w drugiej połowie.
    Lasse Nielsen -Vujadinovic na środku obrony ,jest to jakaś wskazówka pewnie.

5. ArekCesar pisze:

Lasse i Vuja. I wszystko jasne.

6. mario pisze:

nie powinniśmy wyciągać z tego sparingu zbyt daleko idących wniosków, ale pozwolić sobie władować trzecioligowcowi 3 bramy nawet grając w eksperymentalnym składzie obrony to jest mega słabe.

7. afaf pisze:

świetna gra obronna:) widać, że trenerzy są ekspertami:)

Przypierdalanie się do naszego sztabu szkoleniowego o grę obronną jest mega słabe. W tamtym sezonie mieliśmy najlepsza obronę w lidze, w obecnym mamy również, chociaż opróćz Kostevycha, cała obrona została wymieniona. Bjelicy można wiele zarzucić, ale na pewno nie to, że jego drużyny słabo bronią…

• stowoda pisze:

za wcześnie na jakiekolwiek wnioski. Mnie tylko bawi stwierdzenie Jóżwiaka po tym meczu cyt ” Wiadomo, że jeszcze do optymalnej formy nam wiele brakuje, ale jesteśmy dopiero na początku przygotowań do wiosny.”. Trochę tak jakby rywal Polonia był w rytmie meczowym ( a wiadomo żę w 3 lidze przerwa i nie wiadomo czy to nie jest ich pierwsze spotkanie w swoim gronie).
      Dajcie se na luz.

8. Kibit pisze:

Sądziłem ze dilavera wypróbuje w miejsce bizona czy tez trałki a on tu cudakuje, no i Darko na szpicy 8-/. To je cirkus…:D

9. hmmmm pisze:

Pięknie, rok zaczynamy wygraną!!!! A legła przegrała w Hameryce z jakimiś dzikimi, co pojęcia o piłce nie mają!!!

To nie czytałeś nagłówków w gazetach i mediach internetowych? „Legia w Stanach zagra z Barceloną!” 😉 Gdyby człowiek poprzestał na nagłówkach, to patrząc na wynik meczu (Legia przegrała 2 – 3) pomyślałby, że Legia odniosła wielki sukces 🙂

• ajsberg pisze:

Wiesz? Ta „dzika” Barcelona SC w listopadzie 2017 roku była w półfinale Copa Libertadores – ichniej Lidze Mistrzów.

• hmmmm pisze:

ajsberg
      I z kim tam niby grała z Lamy Maczu Pikczu? 😀

10. KotorFan pisze:

Redakcja umieściła w zestawieniu Situma w ataku, a niektórzy piszą, że grał Jevtic, więc jak to w końcu było?

Wszsyscy piszący o tym, że Jevtić grał na szpicy, zasugerowali się opisem składów i ustawienia podanym przez redakcję. W między czasie redakcja dokonała korekty i zamieniła miejscami Situma i Jevticia, wcześniej było, że to Jevtić grał tego najbardziej wysuniętego.

To nie koniec nieścisłości. Z informacji podanych przez redakcję można wywnioskować, że grali ustawieniem 4 – 2 – 3 – 1. Informacje na oficjalnej stronie klubu wskazują, że grali 4 – 3 – 3. Może ktoś mądrzejszy i lepiej poinformowany będzie umiał powiedzieć, jak było faktycznie?

11. El Companero pisze:

teraz juz wszyscy wiemy, że duet Nielsen-Vujadinovic na stoperze oznacza ciężki łomot i na pewno w lidze takiego nie zobaczymy. Bo jeśli zobaczymy, będzie to oznaczało ze trener zwariował. Dobrze ze Rogne przyszedł, z Janickim będą podporą obrony.

12. 07 pisze:

To tylko sparing.

13. Czlo pisze:

To tylko sparing, wynik jest drugorzędne, ważna jest realizacja wyznaczonych przez sztab zadań. Pewnie jako, że to początek zgrupowania to nogi ciężkie, tez trzeba pamiętać. Zresztą… Niedawno niektórzy narzekali, że lepsze 4:3 po emocjach niż 1:0 po nudnym meczu. Niektórzy muszą mieć bardzo smutne życie narzekają na co tylko się da: transfery, sparingi, zarząd itd. Czym innym jest konstruktywna krytyka, ale gdy tylko ciągle się narzeka to traci się rzetelność.

14. Czlo pisze:

Ciągłe narzekania… To był jedynie sparing, w którym mieli realizować określone zadania.

15. andi pisze:

Panowie…luzik, na bramce stał junior 17 lat. To już dla niego było przeżycie, gdzie tam miał czas patrzeć na piłkę…żart. To była rozgrzewka. Nie wszyscy będą tam równo trenować. Tetteh jedzie tam się pokazać, a NBN my bierzemy aby go pokazać. Takie nasze okno wystawowe. Może ktoś się nabierze. A tak na poważniej…jeszcze na wszystko czas..Mają tam uczciwie przepracować ten czas, i na Majstra Lech.

• Pawel68 pisze:

Jeżeli ktoś ma nie grać to do rezerw!Czemu zamiast NNB nie jedzie jakiś młody zdolny!Wakacje jeszcze organizują temu nieudacznikowi…Jakie okno wystawowe?Chyba jakiś niewidomy go zakontraktuje..

16. andi pisze:

..o to chodzi, na treningi i sparingi będzie dostęp. O de Marco, Tetteha i NBN chodzi. Niby jest zainteresowanie, a jakoby go nie było. Stąd taki wybieg. Tetteh plamy nie da, ale oni???. Jak by zostali to tak jak my byśmy mieli gdzieś, czy odejdą czy nie. Sam jestem ciekaw, czy odkryłem ten wybieg???

17. Nicko pisze:

Niemamy drużyny!!! Słabo to widzę Ligę. Rutkowski obudź się chłopie transfery porządne!!!

Chyba trzeba zastosować zasadę: „Odpowiadam tylko użytkownikom, których kojarzę”. Takie wpisy wyglądają na zwyczajne prowokacje.

• bas pisze:

Grimmy , przecież wakacje na wschodzie się rozpoczęły takich wpisów można się spodziewać więcej.

• Panda1922 pisze:

Jeden legijny agitator zacytował dzisiaj w „PS” Jurgena Kloppa.
      Sens był taki , ze w 21wieku ludzie myślą o tym ze transfery wygrywają na boisku , a nie o tym ze piłkarze mają trenować i dawać z siebie wszystko.
      TYLKO I WYŁĄCZNIE LP!

18. andi pisze:

Ciekawi mnie ocena, choć mocno wstępna..o grze: Mrozka, pomimo wpuszczonych trzech goli. Modera i Klupsia. Nie wystąpił Pleśnierowicz, Choblenko,De Marko, Przybysz, drugi bramkarz, czy Putnocki. Choć nic to nie zmienia. Jak by wynik był by 11 do zera..był by powód do zmartwień. Że jadą tam tylko na KEBABY.

19. Kali pisze:

Panowie cieszy wygrana pomimo poziomu przeciwnika. Co do Legii to grali z mistrzem Ekwadoru z 2016r (jeśli dobrze pamiętam). Ale gdyby nie to że Ekwadorczykom się w drugiej połowie za bardzo nie chciało to chłopcy klozetowi mogli dostać srogi łomot.

• El Companero pisze:

4 drużyna ligi Ekwadoru prezentuje poziom Puszczy Niepołomice lub Gwardii Koszalin.

Choooi mnie obchodzi Legia. Chcesz sobie kolego poczytac o Legii to zapraszam na sport.pl onet albo inne weszlo

• Mazurek pisze:

Rok temu grali w półfinale copa libertadores , więc chyba nie tacy z puszczy czy z koszalina… 🙂

• Lech Gol pisze:

@B_c00L – sam widzisz, jak „grochem o sciane” 🙂
      @Mazurek – mimo, ze Cie nie kojarze, ale wbrew sugestiom @Giacore, odpowiem – podejmowanie dyskusji z wszechwiedzacym, tysiecznym znawca futbolu, moim zdaniem, mija sie z celem:)

Mazurek
      A nasz Tajfun Czekuszewo grał w finale ligi parafialnej. I co, zatkało kakało?

20. Franco pisze:

Sparing ? Raczej rozruch.
    Jedyny etap, gdzie można przymknąć oko na te 3 stracone.

21. El Companero pisze:

w Turcji będzie już konkretniej. Ale lepiej by było, gdyby sparing polegał nie na zmianie całej jedenastki na drugą połowę, tylko dokonywaniu zmian co 10 min po dwóch zawodników np od 50 min. To daje lepsze efekty i nie trzeba testować 23 zawodników, wystarcza 18. Wtedy każdy stoper miałby te kilka minut gry z kolejnym. A wymiana jedenastek jest bezużyteczna a to dlatego, ze w lidze nigdy takiej nie zobaczymy. Więc po co marnować czas i sparing na niepotrzebne rotacje.

Az sie boje, ile Lech traci nie zatrudniajac takich fachowcow jak Ty:)

takich jak jest tysiące… z wyjątkiem Ciebie… 🙂 ty masz oczywiście inne spojrzenie takie jak ci podpowiedzą z góry

Owszem, mam inne spojrzenie od tego, ktore mi imputujesz 🙂

22. andi pisze:

Bardziej tu, jednak chodziło, aby parami mieli jednakowy czas gry. Pewno Vuja i Rogne, będą tą podstawową parą stoperów. Zaś Janicki, Dilaver i Nielsen-zmiennikami. Jak Nielsen zostanie, a Dilaver, nie zostanie przesunięty do pomocy. To przykład. Takich roszad, składów formacji, może być wiele i wszystkie muszą być przetestowane. Łącznie z zawodnikami którzy mogą odejść. Jak NBN, DE Marco, Tetteh, czy L. Nielsen..Na każdy wariant, trener musi być przygotowany. Nie wspominając o nowych, czy młodych. A i tak po powrocie mogą być rotacje, na dodać, czy ująć. Okno transferowe trwa do końca lutego.

23. andi pisze:

Maja i Tomasik na plus…z tych paru minut skrótu. A po za tym, to pierwszy ostrzejszy trening, gdzie coś od każdego z osobna zleżało. Można było się pokazać. Oni to wykorzystali. Jeden, dobrze wydana kasa, a drugi może nie stracona do końca. Może coś z nich będzie dobrego.

24. Tadeo pisze:

Trudno cokolwiek pisać i się wypowiadać na temat tego sparingu , bo tak naprawdę to nikt nic nie wie i nie widział. Snucie najróżniejszych teorii i wyciąganie daleko idących wniosków mija się z celem .

25. Bolek pisze:

Nie ma co się ekscytować wynikami sparingów. Zresztą z definicji służą one sprawdzaniu nowych rozwiązań czy formy poszczególnych zawodników. W meczu za 4 tygodnie mamy być w formie.

26. Jkl pisze:

Tomasik niestety ale oprócz asysty 2 bramki na jego konto. To on fałlował przed przed polem karnym po którym był rzut wolny i bramka oraz przy kolejnej dał się nawinąć napastnikowi i ten strzelił. To jednak tylko sparing i miejmy nadzieje że trzema debiutanta.

• leftt pisze:

Jest wiele rzeczy, na które czekałem. Kiedyś czekałem, kiedy pani w sklepie zapyta mnie, czy mam 99 groszy. Doczekałem się. A dzisiaj doczekałem się „fałlu”. Przez ł!

27. Pele pisze:

Bjelica pamiętaj , to twoja ostatnia szansa , w marcu przyjdzie sąd !

28. kibic. pisze:

Lech nic nie osiągnie w lidze brak dobrych skrzydłowych i środkowego pomocnika.

29. inowroclawianin pisze:

Wynik nie powala, ale nie wynik był najważniejszy. Obrona tragedia w drugiej połowie, No ale zagrali po raz pierwszy w takim składzie i już raczej w takim nie zagrają. Szkoda że nowy napastnik nie zagrał. To był chyba taki sparing na sprawdzenie kto w jakiej jest dyspozycji. Szkoda że nie ma żadnego materiału video.