Top 7 (11-17.01)

Top 7 to nowy cykl powstały w połowie sierpnia 2017 dotyczący bezpośrednio internautów KKSLECH.com. Co tydzień w środę będziemy wyróżniać 7 najlepszych komentarzy oddanych przez kibiców Lecha Poznań w newsach na łamach tej witryny z pominięciem „Śmietnika Kibica”. Komentujesz sprawy związane z Kolejorzem? Co tydzień jest szansa, że to właśnie Twój wpis znajdzie się wśród wyróżnionych.


Spośród setek komentarzy oddanych w newsach na KKSLECH.com w ciągu 7 dni wiele wpisów skłania do refleksji, a innych użytkowników m.in. do rozwinięcia dyskusji. Nowy cykl o nazwie „Top 7” ma za zadanie co tydzień w środę wyróżniać najlepsze wpisy kibiców Lecha Poznań oddane w newsach na KKSLECH.com z pominięciem „Śmietnika Kibica”. Zwykle w newsach komunikują się z Wami tylko moderatorzy.

Autor wpisu: Coach do newsa: Dawid Kurminowski w MFK Zemplin Michalovce

„Lech jest trochę w trudnej dla siebie sytuacji. Z jednej strony chce stawiać mocno na młodzież, ale też jest klubem od którego oczekuje się walki o MP, musi zdobywać trofea i cały czas być w top 3 ligi, oczekuje się gry w europejskich pucharach. Teraz taki Górnik dla przykładu, ich celem było pewnie spokojne utrzymanie w lidze. W innych klubach oprócz Legii, nikt nie będzie robił tragedii z tego, że nie uda się zakwalifikować do pucharów, celem jest pierwsza 8. Lech pewnie mógł by grać Tomczykiem i Kurminowskim w ataku, Puchaczem czy Moderem w 11, tyle że o te cele było by dużo trudniej, gdyby Lecha miało zadowalać miejsce w środku tabeli wtedy tak. I pewnie teraz przebierał by w ofertach za tych młodych chłopaków, licząc na świetny zarobek. Podejrzewam, że tak by mogło być. Teraz kluby kupując młodych zawodników, płacą w dużej mierze za potencjał, a jeszcze nie do końca za umiejętności.
Lech zajmuje 10 miejsce powiedzmy, ale grając tymi młodymi chłopakami, Tomczyk czy Kurminowski strzelają 5,6 czy 7 bramek, mając te 18 czy 19 lat, ile mogli by być warci w tej chwili, ofert i zainteresowania by pewnie nie brakowało. Przykład Górnika ale i innych zawodników z 1 ligi pokazuje, że po takim sezonie i otrzaskaniu się w tej pierwszej lidze, takiemu młodemu zawodnikowi nie musi być wcale trudniej w ekstraklasie a może nawet łatwiej. Gra się z trochę jeszcze lepszymi zawodnikami, więcej piłką, a doświadczenie z wypożyczenia i gry w 1 lidze procentuje. Umiejętności to im nie brakuje grając i w 3 lidze, ale grają obok 10 swoich młodych kolegów i nie jest łatwo się wyróżniać.”

Autor wpisu: 07 do newsa: Piotr Tomasik w Lechu Poznań

„Krótkie podsumowanie tego transferu – poza Jagiellonią grał, ale na piłkarskich peryferiach. Niewielkie doświadczenie w europejskich pucharach. Nic nie wygrał, nie zdobył, bo nie można powiedzieć, że 2 miejsce w poprzednim sezonie to trofeum … dla Jagielloni może tak, ale nie dla Lecha. Bierzemy 31-latka na 3,5 roku, czyli robimy podobny numer co z Dudką. Na pewno uzupełnienie, bo o wzmocnieniu nie ma mowy. Nie wiemy za ile przyszedł. Ponoć aż za 500.000 zł. Miałem nadzieje, że Lech będzie się wzmacniał, a nie uzupełniał. Niestety. Jeśli będziemy grali uzupełnieniami oraz wychowankami to naprawdę inaczej będę oceniał Lecha, bo trudno wymagać od nich serii zwycięstw… (skąś to znamy? ) …hehehehe. Wątpię, aby 31-latek zrobił znaczący progres w swojej grze. Jednak z drugiej strony może dać trochę spokoju na tej pozycji. Tak naprawdę to najlepszą jego oceną będzie gra na boisku, a nie setki słów w internecie. Pamiętajmy też, że Kostevych może po sezonie poprosić o transfer, a wtedy ten ruch transferowy okaże się trafieniem w 10.”

Autor wpisu: Marecki60 do newsa: To będzie ich rok

„Problem z większością naszych piłkarzy jest ten sam, mają papiery na granie na wysokim poziomie, ale niestety rzadko to widać na boisku. Majewski, Bärkroth, Šitum, w paru meczach też Jevtić nawet nie zbliżają się do poziomu na jakim mogą grać. Raczej nikt nie wie dlaczego tak jest, bo dawno by ten problem był rozwiązany. Najgorszy z tej czwórki jest, niestety Majewski. Na podstawie jego meczów (zwłaszcza z silnymi drużynami) można spokojnie napisać referat, jak pomocnik nie powinien grać. Mam nadzieję, że trener opanuje wreszcie piłkarzy z linii pomocy, bo bez ich gry na wysokim poziomie to szału na koniec ligi nie będzie. Kolejny raz mamy szansę na tytuł MP, czy ją wykorzystamy zależy głównie od podejścia do swojej pracy piłkarzy. Jakoś nie za bardzo wierzę, że Kolejorz jesienią grał tak jak tego chciał trener Bjelica. Zimowy czas to jest czas na ogarnięcie się piłkarzy i trenera. Po ostatnim okresie zimowym było wspaniale. Niestety nie starczyło sił i koncentracji do końca sezonu, dlatego zeszły sezon był nie udany, a ten też jakoś specjalnie na wspaniały się nie zapowiada. PP w klapy z odwiecznym rywalem, LE też klapa. Walczymy na jednym froncie piłkarzami co mieli grać do końca jesieni na trzech, a i tak dorobek punktowy jest marny. Pozostaje nam WIARA, że będzie lepiej i tego się trzymajmy.”

Autor wpisu: tomasz1973 do newsa: Finał plebiscytu na użytkownika 2017

„Niestety, ale prawda jest taka jak pisze mój kolega/przeciwnik z finału. Żaden z nas nie może napisać, że nie zasługuje, ani że był pewien tego, że się tu znajdzie. Siódmy zarzuca sobie, że rzadko pisał, ja mogę powiedzieć, że w nerwach, a tych w minionym roku nie brakowało, zdarzało mi się pisać głupoty, za które słusznie mnie tu objechaliście, a ja musiałem przyznać się do błędu i przeprosić. Czy my jesteśmy najlepsi, czy najlepiej znamy się na Lechowych sprawach, czy piszemy najbardziej trafne komentarze? NIE! Tu nie ma zwyciężonych i pokonanych, bo WSZYSCY wnoszą tu coś wyjątkowego, swoją Lechową cząstkę! Jedni od wielu, wielu lat, inni „tylko” od wielu, a część od niedawna, ale każdy z nas kocha tak naprawdę tylko LECHA POZNAŃ! Ta nasza kibicowska wierność, ten nasz lokalny patriotyzm przerodził się w sukces tego forum. Bo to, że tak licznie i tak często przebywamy tu, uważamy za wiarygodne to co tu jest nam przekazane, to zasługa i sukces WSZYSTKICH z Lechowym DNA! Dlatego nie my (ja i siódmy) jesteśmy wygranymi, tylko wszyscy, Redakcja i użytkownicy. Można się z kimś zgadzać bądź nie, można mieć tu wspólne poglądy, notabene tak jak ja z moim współfinalistą, chyba jeszcze się nie zdarzyło, żebyśmy myśleli inaczej, ale każdy wnosi tu swoją cząstkę. Ktoś kto tu wejdzie „z boku” i poczyta częste moje utarczki np. z bezjimiennym, zapewne pomyśli, że nie da się tu obrać wspólnego celu, a tak wcale nie jest, bo cel jest jeden-Wielki Lech, a różnimy się tylko popieraną ścieżką dojścia do tego celu. I jeszcze jedno, taka ciekawostka… tak jak napisałem wyżej, chyba jeszcze się nie zdarzyło, żebyśmy mieli odmienne zdanie z Siódmym majstrem, na oczy się nie widzieliśmy, nie wiemy gdzie mieszkamy, kim jesteśmy, jak wyglądamy, a mimo to parafrazując słowa piosenki mogę śmiało napisać” dwaj przyjaciel z boiska”, i to właśnie nas wytypowaliście, żeby stanąć w decydującej rozgrywce naprzeciw siebie, dlatego jakikolwiek będzie wynik finału już się cieszę, bo to czy ja, czy Ty wygrasz, to i tak jakbyśmy wygrali razem!”

Autor wpisu: damt610 do newsa: Oleksiy Khoblenko w Lechu Poznań

„Zastanawiam się po co mamy ściągnąć kolejnego napastnika nr 2 do rywalizacji skoro latem wróci Tomczyk? Gytkjaer + Khoblenko + 2 napastnik do rywalizacji i Tomczyk. Zablokujemy całkiem wychowanka. Ja bym skupił się na szukaniu następcy dla Trałki i Tetteha i zastąpieniu Gajosa, który jest słabym środkowym pomocnikiem. Bramka i obrona solidna, skrzydłowi jak będą wszyscy zdrowi solidni, rozegranie i napastnicy solidni i brakuje nam środka pomocy. Skoro i tak mamy najlepszą defensywę w lidze to poszedłbym dalej i spróbował grać bardziej odważnie pozycjami nr 6 i 8. Przyjęło się, że gramy jednym typowo defensywnym Trałką, który tylko odbiera i wybija piłki i Gajosem, który grą do przodu też nie grzeszy. Trzeba ich zastąpić bardziej uniwersalnymi zawodnikami, takimi co dobrze grają w obronię i potrafią pociągnąć do przodu. Uważam, że znalezienie w miarę możliwości finansowych 2 zawodników środka pola box-to-box pozwoliłoby wskoczyć na wyższy poziom całej drużynie.”

Autor wpisu: Siódmy majster do newsa: Ten rok może nie należeć do nich

„Tak na poważnie to zgadzam się, że rudy choć porządny chłop i pracowity to już w Lechu nie zaistnieje. Tetteh, którego załatwi limit i nygustwo zagra tylko parę epizodów, Maja przyparty do muru brakiem kokosowych ofert (na które liczył haha nieco się ogarnie i zagra duuuuuuużo lepiej jak jesienią, ale zbawcą Kolejorza już nie będzie. Na koniec NBN i tu zaskoczenie: jego w ogóle nie powinno być w tym zestawieniu. Powód jest oczywisty – trzej wyżej wymienieni dają jakiś cień nadziei na dobrą grę, nadziei na ich przydatność dla klubu. Niejeden kibic nie zgodzi się z redakcją i będzie tych piłkarzy bronił. Nicki Bille jest tak oczywistym balastem, że wszelkie gdybania na temat jego istnienia w Lechu to SF. To jest PAN NIKT i nie należy się nim zajmować. Przejrzałem Transfermarkt pod kątem piłkarzy bez kontraktu. Niektórzy nie mają klubu od czerwca 2017. Jakie tam są nazwiska to głowa boli! A ten obwieś klub MA! I to nasz, to Lech mu płaci, a gracz fajnie się bawi. Zamiast więc „nominacji” dla NBN powinna być dla… Gajosa. Piszę to z żalem, bo jak grał w Jadze to go uwielbiałem. Jak Jaga sprzedawała „to płakała”. Niestety u nas się okazało, że piłkarz ma „cofnięty licznik, był powypadkowy, odpada szpachel, ma słabe osiągi, za drogie OC”. Znaczy handlarz wcisnął nam grata :(((„

Autor wpisu: Mohito do newsa: Na chłodno: Zagadka przyszłości

„Z młodzieżą to skomplikowana sprawa. Jak nie grają młodzi to larum, że wychowankowie nie mają przyszłości na Bułgarskiej, z kolei jak grają to Rutki są nastawione na sprzedaż i kosztem wyniku promuje się młodego (Kownaś) a nie walczy o mistrza. Ogólnie jesteśmy chyba najlepszym klubem w ostatnich latach dla młodych. Dopiero co trójka naszych odeszła do dobrych zespołów gdzie w większości, nie licząc Janka Bednarka, radzą sobie nie najgorzej. Kownaś, Linetty, Kamiński, Kędziora przynoszą chlubę naszej akademii. Podpiąć pod akademię możemy też Bereszyńskiego czy Bielika, piłkarsko ich w miarę ukształtowaliśmy, ale nad ich głowami nikt nie popracował niestety. Trzeba też pamiętać, że mimo iż za słabi na Lecha, to nie najgorzej w lidze radzą sobie Drewniak z Drygasem. Czy nie za mało wychowanków aktualnie… podstawowe miejsce w jedenastce ma Guma, z ławki też więcej niż dotychczas powinien dostać Jóźwiak. Dodatkowo młodzi grają też na wypożyczeniach jak Pawka czy Kuba Serafin w FK Haugesund, którzy odstrzeleni nie zostali. Pamiętajmy, że nie jesteśmy w stanie co roku też 2-3 młodych wprowadzać do kadry. Nawet Barcelona po genialnych rocznikach (Messi, Iniesta, Xavi itd.) ostatnio też nie nie wypromowała mega talentu, a trudno coś zarzucić La Masi. Szkółkę mamy bardzo dobrą i co najważniejsze nasi wychowankowie bronią się swoją grą czy to na ligowych boiskach, Bułgarskiej czy silnych ligach zachodnich. Oby tak dalej, tylko dawajmy im wsparcie od nas, kibiców a nie, że Kamyk czy Kownaś są jechani przez trybuny.”

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <9 komentarzy

 1. J5 pisze:

  Tak, tak, jak się naszych finalistów poczyta to nic dziwnego że są najlepsi! Nie dość że mądrze piszą, a mądrego zawsze warto posłuchać, to jeszcze dowcipu i chumoru nie brakuje. To był świetny sezon w Waszym wykonaniu, i jestem pewien że w tym roku też będziecie wymiatać. Jeszcze raz moje gratulacje dla naszych finalistów Siódmego majstra i tomasza1973:)))

 2. stowoda pisze:

  Jak można czytać po raz 2gi te same teksty jeśli „czas już minął” ?
  Odgrzewane pyrki dobre tylko w ten sam dzień, w następny…. sorry.

 3. Kibit pisze:

  @siódmy majster: NBN jest do odstrzelenia ale po sprawdzeniu go na pozycji właśnie gajosa czy majewskiego. Jesli tam by się nie sprawdził to z czystym sumieniem można go się pozbyć bo to nie jest napastnik tylko ofensywny pomocnik. Można go nie lubić , robić z niego kozła (z thomala było to samo) ale nie można mu zarzucać braku walki tylko brak bramek.

  • leftt pisze:

   Czy jesteś pewien, że warto sprawdzać NBN na 10? A że to nie jest napastnik to już wiadomo, w tej chwili zastanawiamy się, czy to jest w ogóle piłkarz.

  • J5 pisze:

   Szoda bejmów i nerwów naszych na testowanie NBN na kolejnych pozycjach. Lepiej niech on już sobie odejdzie

  • Siódmy majster pisze:

   @Kibit-no masz chłopie cierpliwość i empatię.Dobry z Ciebie człowiek i chrześcijanin co to bliźniemu krzywdy nie da zrobić.To godna postawa ale mi niestety dużo bliżej do poglądów @leftta i @J5.Nickiego w kartonik, opasać kokardką i dać Legii W PREZENCIE z okazji trzeciego miejsca w lidze 2017/18 oraz srebrnego medalu PP :)))