Podsumowanie plebiscytu na użytkownika 2017. Miesiąc emocjonującej zabawy

logoW środę, 17 stycznia 2018 końca dobiegła VIII już edycja plebiscytu na najlepszego użytkownika KKSLECH.com w 2017 roku trwająca od 20 grudnia 2017. Dzisiaj podsumowujemy całą zabawę 128 kibiców Kolejorza, którzy przez blisko miesiąc rywalizowali między sobą o mianego tego najlepszego, którego komentarze najbardziej podobały się innym internautom w ubiegłym roku. Zwyciężył Siódmy majster, ale tak naprawdę każdy z uczestników tej corocznej zimowej zabawy może czuć się wygrany.


Blisko miesiąc rywalizacji zakończonej sukcesem

Czwarty raz plebiscyt na najlepszego użytkownika KKSLECH.com był aż tak mocno rozbudowany. 128 użytkowników, 7 rund, blisko miesiąc głosowania i wspólnej zabawy, a przede wszystkim wielka rywalizacja zakończona wygraną najlepszego. W blisko 13-letniej historii tego serwisu stworzenie takiego formatu plebiscytu w 2014 roku i kontynuowanie go było jednym z lepszych pomysłów autorstwa ludzi tworzących KKSLECH.com. VIII edycja plebiscytu o bardzo rozbudowanych zasadach ponownie okazała się prawdziwym strzałem w „10”. Ponownie jesteśmy mile zaskoczeni ogromnym zainteresowaniem zakończonego w środę plebiscytu. Z tego miejsca na samym początku podsumowania pragniemy raz jeszcze złożyć gratulację zwycięzcy, a prócz tego pogratulować innym nominowanym kibicom oraz wszystkim głosującym za udział w tej towarzyskiej zabawie. Dzięki Wam odniosła ona wielki sukces świetnie uzupełniając KKSLECH.com w trakcie przerwy zimowej.

W poszczególnych rundach na użytkowników głosowało od 250 do nawet 550 osób w zależności od pary. W newsach do głosowania oddano ponad 400 komentarzy. Najwięcej w trakcie trwania I rundy (75 komentarzy). Tym razem najbardziej wyrównane były pierwsze fazy plebiscytu. Często rozstawienia w paru przypadkach niewiele dawały danym użytkownikom. Byli rozstawieni użytkownicy KKSLECH.com, którzy i tak gładko odpadali w parach z nierozstawionymi. Oczywiście miały miejsce sytuacje w których ktoś awansował dalej tylko i wyłącznie dzięki bonusowym głosom. Przejście do poszczególnych faz często zależało też od szczęścia. Miały miejsce sytuacje w których mocny użytkownik znany innym na tej witrynie trafiał na innego mocnego, którego wpisy wielu kojarzyło. Według zasad ktoś jednak musiał odpaść. Najczęściej był to internauta mający po prostu pecha, a wcześniej niefart w losowaniu, które w każdej fazie przeprowadzał komputer.

Wygrali wszyscy!

Według zasad pierwszy raz zwyciężył Siódmy majster będący przed tomaszem1973, który po raz 4 doszedł do finału i 3 razy przegrał (coś jak Lech w Pucharze Polski). Nowy mistrz – Siódmy majster po porażce w finale plebiscytu 2016 tym razem wygrał, jednak tak naprawdę wygrali wszyscy biorący udział w tej zabawie. Wszyscy biorący udział, czyli 128 internautów, którzy byli najbardziej widoczni w 2017 roku. Nam ponownie podobała się jedna istotna rzecz. Nie było poważniejszych większych walk, utarczek, przepychanek czy zaciętej rywalizacji, by za wszelką cenę awansować jak miało to miejsce w plebiscycie za 2015 rok. Wielu internautów już rozumie, że jest to tylko towarzyska zabawa i luźna rywalizacja, która ma za zadanie m.in. uatrakcyjnić co nieco przerwę zimową. W tym roku wielu internautów życzyło przejścia dalej swojemu rywalowi w parze co było naprawdę miłe. Drugi z rzędu miała miejsce czysta, towarzyska rywalizacja bez żadnego jadu. Tak zwanym „czarnym koniem” plebiscytu był leftt, a zaraz obok niego inowrocławianin. Ciekawe wpisy w minionym roku na KKSLECH.com oddawał Grimmy, który zaszedł aż do ćwierćfinału mogąc być bardzo uradowany ze swojego osiągnięcia. Z kobiet najdalej dotarła użytkowniczka o nicku tylkoLech, która zaszła do 1/8 finału. Za niespodziankę można było na pewno uznać odpadnięcie w I rundzie Giacore czy obrońcy tytułu Mouze. Współczynniki, czyli rozstawienia paru internautom zupełnie nie pomogły przez co już w początkowych fazach odpadali z rywalizacji w tej zabawie. Kilku kibiców, tak jak wiele drużyn w europejskich pucharach, miało pecha w losowaniach poszczególnych rund szybko żegnając się z plebiscytem 2017.

Mistrz jest jeden

Siódmy majster będący jednym z głównych faworytów plebiscytu 2017 od początku zabawy pewnie zwyciężał w swoich porach eliminując po drodze m.in. „czarnych koni” – leftt i Grimmy czy użytkowniczkę, która zaszła najdalej – tylkoLech. Najmniej przekonująco zwyciężył w finale będąc lepszy od kibica o nicku tomasz1973. To jeden z najbardziej rozpoznawalnych na tej witrynie kibiców. Triumfator plebiscytu 2013 od tamtej pory był w finale już 3 razy i 3 razy przegrał niczym Kolejorz w finale Pucharu Polski.

Droga „Siódmy majster” do zwycięstwa 2017:

Siódmy majster (+15) – foxi85 80% – 20%
Siódmy majster (+15) – KotorFan 73% – 27%
Siódmy majster (+15) – Ejber 71% – 29%
Siódmy majster – tylkoLech 60% – 40%
Siódmy majster – Grimmy 61% – 39%
Siódmy majster – leftt 69% – 31%
Siódmy majster – tomasz1973 56% – 44%

Droga „tomasz1973” do finału 2017:

tomasz1973 (+10) – mól 72% – 28%
tomasz1973 (+10) – slash 67% – 33%
tomasz1973 (+10) – torreador 64% – 36%
tomasz1973 – JR (od 1991 r.) 58% – 42%
tomasz1973 – kocianJanTratatam 61% – 39%
tomasz1973 – arek z Dębca 56% – 44%
tomasz1973 – Siódmy majster 44% – 56%

Poprzedni zwycięzcy plebiscytu:

2017 – Siódmy majster
2016 – Mouze
2015 – Mouze
2014 – Classic
2013 – tomasz1973
2012 – Pyra
2011 – luis
2010 – ArekCesar

Najlepszych nagradzamy

Zgodnie z regulaminem i zasadami zabawy użytkowników, którzy dotarli co najmniej do 1/4 plebiscytu 2017 nagradzamy wyróżnieniem. Każdy z 8 kibiców, który dotarł najdalej będzie miał już niebawem możliwość logowania się na witrynie, a zatem będzie posiadał stały nick i to w innym kolorze niż użytkownicy niezalogowani. Prosimy więc poniżej wymienionych kibiców o mailowy kontakt z nami pod adresem: redakcja@kkslech.com – W tytule lub w treści wysłanej do nas wiadomości prosimy podać swój nick. Z każdym z użytkowników w ciągu paru dni od otrzymania maila skontaktujemy się z osobna wysyłając komplet informacji. Kilku użytkowników dotarło tylko do 1/8 finału, jednak ci, którzy zaszli dalej mieli już wcześniej możliwość logowania na witrynie. Tym samym internauci, którzy w 1/8 plebiscytu przegrali najmniejszą liczbą głosów także dołączają do grona wyróżnionych (robson, JR od 1991 r. oraz JRZ).

Siódmy majster
tomasz1973
kocianJanTratatam
arek z Dębca
Ekstralijczyk
leftt
inowrocławianin
Grimmy

(robson)
(JR (od 1991 r.)
(JRZ)

Współczynniki najlepszej 16

Każdy z 16 użytkowników, który dotarł do 1/8 plebiscytu 2017 otrzymuje współczynnik, czyli bonusowe głosy na kolejny plebiscyt 2018. Listę użytkowników rozstawionych i ich współczynniki podajemy poniżej. Podobnie jak ostatnio najwyżej sklasyfikowani kibice plebiscyt na użytkownika roku 2018 zaczną po prostu z bonusowymi głosami pomagającymi łatwiej przechodzić poszczególne fazy. Ta grupa internautów start w plebiscycie 2018 ma zapewniony już teraz.

20 – Siódmy majster
15 – tomasz1973
15 – arek z Dębca
15 – leftt
10 – kocianJanTratatam
10 – Ekstralijczyk
10 – inowrocławianin
10 – Grimmy
5 – KrewIHonor88
5 – robson
5 – Marecki60
5 – Alcatraz
5 – tylkoLech
5 – JRZ
5 – JR (od 1991 r.)
5 – Soku

Za rok znów tak samo

Po kolejnym wielkim sukcesie VIII edycji plebiscytu nie pozostaje nam nic innego, jak kontynuować plebiscyt na najlepszego użytkownika na bardzo podobnych zasadach w 2018 roku. Chcecie znaleźć się w gronie 128 nominowanych? Nie ma sprawy. Wystarczy, że w ciągu trwającego już roku regularnie będziecie korzystali z KKSLECH.com dyskutując przez pełne 12 miesięcy z innymi kibicami o sprawach Lechowych i to nie tylko w „Śmietniku Kibica”, ale przede wszystkim w newsach. To da Wam przepustkę do znalezienia się w gronie nominowanych pod koniec bieżącego roku. Niektórzy użytkownicy już ostro pracują, by znaleźć się w gronie nominowanych. Jeśli chcesz być wyróżniony i wziąć udział w IX edycji plebiscytu na najlepszego użytkownika KKSLECH.com zacznij mocno pracować na nominację już teraz. Za niecały rok odbędzie się kolejna, trwająca blisko miesiąc zabawa i wielka rywalizacja użytkowników o miano tego najlepszego!

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <16 komentarzy

 1. leftt pisze:

  Dobrze, że jutro sparingi się zaczynają, bo zakończeniu plebiscytów zostałby już tylko transferowy brandzel.

 2. B_c00L pisze:

  Kilka lat temu sporo ludzi na tej stronie (wielu z nich juz z nami nie ma) zachowywalo sie jakby pierwszy raz w zyciu mieli podlaczony internet. Teraz wyksztalcila sie pewna kultura dyskusji i kazde trollowanie czy proba wycieczek osobistych jest szybko ucinana przez zacne grono stalych bywalcow 🙂 Gratluacje dla wszystkich, ktorzy zostali nominowani i dla nowego majstra ofkors! 🙂 Dzieki wam kkslech.com stal sie strona, na ktorej mozna merytorycznie podyskutowac na temat Kolejorza (i nie tylko)

 3. mario pisze:

  W tym miejscu chciałbym bardzo podziękować wszystkim tym, którzy oddali swój głos na mnie. Niestety w zeszłym roku nie mogłem zbyt często zamieszczać wpisów i nie spodziewałem się, że Redakcja uwzględni mnie w zabawie. Stało się inaczej i dostałem wystarczającą liczbę głosów by przejść do kolejnej rundy. Wielkie podziękowania za to. Wszystkim życzę samych sukcesow i ósmego majstra.

 4. milekamps pisze:

  Jeszcze raz gratulacje dla wszystkich,ja jestem dumny że znalazłem się w tak zacnym gronie 32 użytkowników,jest to dla mnie miłe zaskoczenie,dziękuje za głosy

 5. Lech Gol pisze:

  Gratulujac wygranym nie popieram sposobu kwalifikacji i zasad/bez zasad? losowania. Np z jakiej paki wybieracie do plebiscytu usera, ktory /… / ma w dupie regularne udzielanie sie na tym forum /jak ja / bo tak sie ulozylo. Nie bede szedl sciezka kibola z IV ale troche racji mu przyznaje.

  • Pawelinho pisze:

   Zasady wyboru są jasne od lat, a to ich nie rozumiesz to już jest inna kwestia i najlepiej walnąć focha ot dojrzałe zachowanie w stylu „nie podobają mi się zasady obrażę się” oczywiście to jest twój wybór tylko nie miej pretensji oto, że np zostałeś wybrany przez redakcję. To jest po prostu zabawa i tyle.

  • B_c00L pisze:

   Zasada jest prosta – Jak Ci sie nie podoba ktorykolwiek z dzialow czy to jest plebiscyt, top 7 czy tez jakikolwiek inny to po prostu nie czytasz, nie udzielasz sie i nie stroisz fochow 🙂 Zaloz swoja strone i dogadzaj wszystkim… ehhhh

  • Pawelinho pisze:

   B_c00L

   Dokładnie.

 6. slash pisze:

  Co noektórzy tutaj to klasa sama w sobie. Większość to świetni obserwatorzy. Dla mnie zaszczyt, a przegrać z Wami to jak wygrać z innymi.

 7. Franco pisze:

  Zabawa zabawa, ale jest w tym jakiś element sportowy, ambicjonalny i całkiem merytoryczny zarazem.
  „Każdy z 8 kibiców, który dotarł najdalej będzie miał już niebawem możliwość logowania się na witrynie, a zatem będzie posiadał stały nick i to w innym kolorze niż użytkownicy niezalogowani”

  Trochę to suche moim zdaniem. Jak już wprowadzacie hierarchizację użytkowników, to róbcie to porządnie.
  Bo wychodzi na to, że kto raz załapał się do 1/4 jest równy temu kto na przykład trzy razy był w finale.
  Przejście do 1/8 – 1pkt, do 1/4 – 2 pkt, do 1/2 – 3pkt, do finału – 5 pkt, zwycięzca – 10 pkt.
  do 5 pkt – nick żółty
  6-10 pkt nick pomarańczowy
  11-15 pkt nick czerwony
  16-20 pkt nick fioletowy
  powyżej 20 pkt jakiś odjechany nick np Niebiesko-Biały
  Daje to pewien obraz sumy wszystkich plebiscytów i pewien model rankingowości (typowej przecież dla piłki nożnej).
  Wiele forów (i to nie tylko dla gimbów) stosuje stopniowanie userów, ale zazwyczaj przyjmuje się kryteria liczby postów co jest trochę lipne. W tym przypadku stopniowanie byłoby bardziej miarodajne bo poparte nie tylko ilością, ale jakością, no i mandatem kibicowskiej społeczności.
  Taka mała refleksja ode mnie.
  Pozdrawiam

  • Grimmy pisze:

   Fajny pomysł, Franco. Popieram.

  • J5 pisze:

   A mne się podoba kolor niebieski, bo to jest jeden z kolorów Kolejorza. Po co zmieniać coś, co jest dobre? Plebiscyt funkconuje tyle lat, parę osób jest na żółto i jest fajnie. Bez sensu stopniować użytkowników, wtedy mogą potworzyć się jakieś chore podziały. Zabawa przebiega, tak jak napisała Redakcja, w kulturalnej, przyjaznej i życzliwej atmosferze i niech tak zostanie

  • Franco pisze:

   @J5
   Ok, trochę widzę to inaczej,
   ale nie mam z tym problemu.
   To była tylo luźna sugestia.

 8. JR (od 1991 r.) pisze:

  Dla mnie nasz Plebiscyt to szczególna sprawa, sam udział w nim jest powodem do ogromnej satysfakcji. Jakikolwiek awans wyjątkowo mnie cieszy, bo jako kibic spoza WLKP czuję jakbym lizał cukierek przez szybę, a tak zostaję dowartościowany i bardzo mi się to podoba!

 9. siwus89 pisze:

  Od jakiś sześciu lat kiedy tu zaglądam bardzo wiele się zmieniło,od samej witryny gdzie nie było jeszcze śmietnika ani drzewek odpowiedzi,po użytkowników. Z tych najstarszych to został chyba tylko @tomasz1973 który regularnie pisze,choć nie zawsze się zgadzam z jego poglądami to szanuje gościa. Przez te wszystkie lata sam po sobie widzę jak zmieniło się moje spojrzenie na pewne Lechowe sprawy.A to wszystko dzięki Wam,redakcji i kibicom tego serwisu,bo od każdego można wysunąć ciekawe wnioski ?

 10. aaafyrtel pisze:

  nie rozumiem tylko, dlaczego udzielanie się w śmietniku jest traktowane jako gorsza kategoria wpisów… przecież to też jest element witryny i to ważny, bo to własnie sami użytkownicy go tworzą… swoją drogą sformułowanie śmietnik jakoś mi nie pasuje, degradujące jest…