Top 7 (18-24.01)

Top 7 to nowy cykl powstały w połowie sierpnia 2017 dotyczący bezpośrednio internautów KKSLECH.com. Co tydzień w środę będziemy wyróżniać 7 najlepszych komentarzy oddanych przez kibiców Lecha Poznań w newsach na łamach tej witryny z pominięciem “Śmietnika Kibica”. Komentujesz sprawy związane z Kolejorzem? Co tydzień jest szansa, że to właśnie Twój wpis znajdzie się wśród wyróżnionych.


Spośród setek komentarzy oddanych w newsach na KKSLECH.com w ciągu 7 dni wiele wpisów skłania do refleksji, a innych użytkowników m.in. do rozwinięcia dyskusji. Nowy cykl o nazwie “Top 7” ma za zadanie co tydzień w środę wyróżniać najlepsze wpisy kibiców Lecha Poznań oddane w newsach na KKSLECH.com z pominięciem “Śmietnika Kibica”. Zwykle w newsach komunikują się z Wami tylko moderatorzy.

Autor wpisu: J5 do newsa: Douglas podbił Turcję. Teraz szturmuje bramy Premiership

“Sytuacja Barrego Douglasa pokazuje, jak dobrym miejscem dla zagranicznych piłkarzy, nawet tych z zachodniej Europy, jest Lech Poznań. Szkot, który był niezauważalny dla swoich na Wyspach, grając w rodzimej lidze, dzięki Kolejorzowi stał się gwiazdą e-klapy, mając również szanse pokazać się na międzynarodowej arenie. Poprzez Turcję zauważony został w końcu w angielskiej 1 lidze i ma ogromną szansę wystąpić w angielskiej e-klapie. Zawdzięcza to naszemu skautingowi, który teraz jakoś zapomniał o szkockim kierunku. A szkoda, bo może w tej lidze czai się jakiś kolejny diament do oszlifowania, który w tej chwili nie widzi swoich szans na Wyspach, a być może chciałby pójść drogą Barrego Douglasa. Jeden Szkot – jeden strzał w dziesiątkę. Panowie z zarządu, może znowu warto spróbować. Potrzebujemy środkowego pomocnika do rywalizacji…”

Autor wpisu: mario do newsa: Sonda: Napastnik czy ósemka?

“Jeśli nadal mamy grać jednym napastnikiem, to na dzisiaj nie potrzebujemy nikogo. Dla mnie najbliżej ósemki jest Radut, który ma wystarczającą technikę i umiejętności na 8 i jest zbyt wolny na skrzydło. Jeśli jednak będziemy grać na dwóch napastników, to potrzebny nam trzeci napadzior, ale nie pierwszy z brzegu. Jednak niestety nic nie wskazuje na to, byśmy mieli grać na 2 napastników. Reasumując, ósemkę chyba mamy – Radut. Jeśli będziemy grać na 2 napastników, to potrzebny jest 3 napastnik. Natomiast sądzę, że potrzebujemy… 10. Jevtic nas latem chyba pożegna, a na Majewskiego nie możemy liczyć. Jeśli walkę o puchary zaczniemy bez dobrej 10 (bo Jevtić będzie myślami w nowym klubie lub już go nie będzie, a Majewski znów będzie robił formy lub będzie bez formy) to jesteśmy pozamiatani. Teraz mielibyśmy na 8 Gajosa i Raduta, na 9 Gytkjera i Choblenko, a na 10 Jevtica, który może odejść i chimerycznego Majewskiego. Potrzebujemy dobrej 10.”

Autor wpisu: John do newsa: Sonda: Napastnik czy ósemka?

“Tym którzy wybrali by napastnika przypomnę, że blisko 30 spotkań Lech obskoczył ze średnio przygotowanym Gytkjaerem i NBN. Oczywiście, że w poważnym klubie powinno być 3 napastników, ale zostało 16 spotkań, nie gramy ani w pucharach europejskich ani w PP. 3 napastnik powinien być niedługo, Tomczyk jest w poczekalni, znowu mógłby zostać zablokowany i nie dostać szansy w Lechu. Khoblenko da radę, nawet w sparingu. gdzie zagrał 45 min. był widoczny, pokazywał się do gry, schodził do gry na skrzydłach, szedł na przebój i doszedł do sytuacji. A nawet skreślony NBN się nigdzie nie wybiera. Wczoraj znowu brakowało kontroli w środku boiska, szczególnie w pierwszej połowię ,skrzydła wyglądały nieźle, ale ze stwarzaniem sytuacji jakichkolwiek były problemy. Gytkjaer dostał chyba 1 piłkę w pole karne, gdzie został zablokowany przy strzale i tyle. Kreatywność daje nowe możliwości, ktoś kto zagra 1 na 1 ,stworzy przewagę. A tak, przeciwnik w ekstraklasie się cofnie i będziemy walić głową w mur. Będziemy grać do 30-40 metra, po czym cofać akcję do obrony, przeciwnik podejdzie wyżej i nagle dzida na uwolnienie. En enygen,enygen ,enygen.:-)”

Autor wpisu: Czlo do newsa: Zmienili akademię i nie potrafią się przebić

“Przy tej ilości zdolnych juniorów nie sposób zadowolić każdego, takie rzeczy będą się pewnie zawsze zdarzały z jednostkami. Wydaje się, że pomimo tendencji Bjelicy, Lech to cały czas klub oferujący najlepsze perspektywy dla młodych graczy, więc może zabrakło odrobiny cierpliwości ze strony tej trójki. W końcu szkolenie młodzieży, to jest obecnie to z czego Lech spośród polskich klubów jest najbardziej znany na arenie międzynarodowej, więc przy ciężkiej pracy i talencie zawsze łatwiej trafić tu do sensownego europejskiego klubu. Mimo wszystko pozostaje życzyć powodzenia, bo jakby nie było to są zawodnicy z naszej akademii, więc jakiś ewentualny, większy, odniesiony przez nich sukces przełoży się też na kolejne dobre opinie o naszej szkółce.”

Autor wpisu: babol do newsa: Na chłodno: Nudzące poszukowania

“To nie ma w rezerwach wyróżniającego się młodzika by go wcielić do kadry? Chłopak się otrzaska z 1 zespołem, skapnie mu może kilka minut. Nawet jak nie pogra to będzie przecież grywać w rezerwach jak terminy spotkań 1 zespołu z rezerw nie będą się pokrywać. W takiej sytuacji wilk syty i owca cała. Sprowadzanie 3 seniora do składu to głupota. Nikt poważny nie przyjdzie siedzieć na ławce czy na trybunach. Nikt normalny z odrobiną ambicji. Zabierzcie się lepiej za następcę Gajosa. Jak słyszę słowo do rywalizacji to mnie krewa zalewa. To powinien być priorytet. Od wielu miesięcy widać jak na dłoni, że przegrywamy środek pola w ofensywie. O ile defensywa dzięki niezniszczalnemu Trałce daje ciągle radę to wiecznie trwać to nie będzie. Już zimą, a najpóźniej w lecie powinien przyjść następca Gajosa i to lepszy. W międzyczasie pilne poszukiwania nowego defensywnego pomocnika. Mam uznanie do Trałki za jego wykonywaną czarną robotę, ale wiecznie polegać na 1 defensorze na poziomie taki klub jak Lech po prostu sobie nie może pozwolić.”

Autor wpisu: Czlo do newsa: Na chłodno: Nudzące poszukiwania

“W sytuacji gdy szukamy napastnika, który miałby być w hierarchii za Khoblenką NIKOGO sensownego nie znajdziemy. Nikt normalny nie chce zmarnować 0,5 roku kariery, a jeśli ktokolwiek by zgodził się na takie warunki, to jakiś piłkarz absolutnie bez ambicji, albo sportowy emeryt (lub też pewnie obie opcje…). Co do 8 to wydaje się, że albo Tetteh albo Majewski musieliby się ruszyć, żeby pojawił się temat 8, a szkoda, bo my naprawdę potrzebujemy jakiegoś generała do dyrygowania grą na tej pozycji, jakiegoś odpowiednika niższej klasy Maticia, Busquetsa czy kogokolwiek podobnego, bo podczas gdy defensywnie nasz środek pola (mówią o 6, 8 przy opcjach Trałka, Gajos, Tetteh, nie wliczając tu nikogo innego, bo nie zanosi się by proponowany wielokrotnie Radut miał tam zagrać) wygląda fajnie jak na naszą ligę, to ofensywnie… W najlepszy wypadku środek tabeli niestety. Oczywiście cały czas mamy skład, który daje nam niezłą możliwość wygrania ligi. Jednak taki generał na 8 dałby możliwość nie męczenia się z Termalikami w środku pola, co przełożyłoby się na może nawet 10 punktów więcej (powiedzmy 4 wygrane zamiast remisów, 2 remisy zamiast porażek). Wówczas mamy większe szanse na grze w el. LM i realne szanse grupy LE. Czyli ładna kasa dla Lecha. A tak… większa presja na pozostałych. Pozostaje trzymać kciuki by Majewski odzyskał formę, Jevtić był zdrowy a Gytkjaer strzelał.”

Autor wpisu: siwus89 do newsa: Podsumowanie plebiscytu na użytkownika 2018

“Od jakiś sześciu lat kiedy tu zaglądam bardzo wiele się zmieniło, od samej witryny gdzie nie było jeszcze śmietnika ani drzewek odpowiedzi, po użytkowników. Z tych najstarszych to został chyba tylko @tomasz1973, który regularnie pisze, choć nie zawsze się zgadzam z jego poglądami to szanuje gościa. Przez te wszystkie lata sam po sobie widzę jak zmieniło się moje spojrzenie na pewne Lechowe sprawy .A to wszystko dzięki Wam, redakcji i kibicom tego serwisu, bo od każdego można wysunąć ciekawe wnioski ? “

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <5 komentarzy

 1. Kuba1994 pisze:

  Ogólnie ciekawe wypowiedzi. Nie rozumiem tylko fragmentu, że Jevtić miałby grać na pół gwizdka. Przecież jak będzie słabo grał, to do żadnego poważnego klubu latem nie pójdzie :)

 2. inowroclawianin pisze:

  No z Jevticiem to faktycznie dużo racji. Jeśli odpukac odszedlby latem to znów lipa z pucharów. Potrzeba nam teraz dobrej 10. Zawodnik klasy co najmniej takiej jak Darko a dobrze by było gdyby był lepszy. Taki zawodnik z możliwościami jak Odzidzia byłby wzmocnieniem na miarę Lecha i na miarę naszych życzeń.

  • Biniu pisze:

   Możliwości ok.Tylko niech pracowitość i rozum i ma lepszy niż ten były azjatycki Oses ,czy jak mu tam było.

  • J5 pisze:

   @mario uświadomił bardzo ważny problem, który może wyniknąć już latem. Wszyscy skupiliśmy się na tej mitycznej 8. Tymczasem Darko może odejść i jeśli zarząd nie podejmie poszukiwań dychy już teraz, to może być nieciekawie. W zasadzie nie mamy nawet porządnej 10 na zmianę dla Darko, bo Majewskiego jako wartościowego pomocnika nie liczę. Nawet do rywalizacji latem 10 by się przydała

  • krótka piłka pisze:

   Pomocników to brakuje trzech, tak patrząc. Jak Darko odejdzie, jak Trała przejdzie na emeryture i 3eci przynajmniej do rywalizacji z Gajowym(młody z dużo większym potencjałem-jak Karolek*). Na przestrzeni najbliższych 18 miesięcy..
   Podobno Aziz do ruskich za 1,2 miliona euro idzie **ZA TRANSFERMARKT**