Bliżej Klubu – Zarząd Lecha Poznań kolejny raz odpowie na Wasze pytania (akt.)

„Bliżej Klubu” to stały i unikalny cykl dzięki któremu każdy użytkownik tego serwisu oraz kibic Lecha Poznań będzie jeszcze bliżej swojego klubu. Już na początku lutego kilka dni przed meczem z Arką Gdynia zostanie opublikowany kolejny odcinek z udziałem tym razem zarządu Kolejorza, który jak co pół roku odpowie na wszystkie najciekawsze pytania kibiców dotyczące funkcjonowania czy przyszłości naszego klubu.


Często w komentarzach czy w „Śmietniku Kibica” wielu z Was ma wiele pytań dotyczących różnych tematów do zarządu, piłkarzy czy innych pracowników klubu z różnych działów. Od połowy 2016 roku każdy użytkownik KKSLECH.com za naszym pośrednictwem może zadawać nawet 5 pytań m.in. wybranemu zawodnikowi, Karolowi Klimczakowi czy Piotrowi Rutkowskiemu.

W cyklu „Bliżej klubu” chcemy, żeby pracownicy Lecha Poznań odpowiadali też na niewygodne dla siebie pytania. Od lata 2016 na pytania odpowiedział m.in. szef działu skautingu, kilku piłkarzy, a także zarząd Lecha Poznań, który co pół roku porusza wiele tematów odpowiadając na prawdziwą bombę pytań dotyczących wszystkich spraw związanych z naszych klubem.

Już niebawem na KKSLECH.com w kolejnym odcinku cyklu „Bliżej Klubu” na wszystkie pytania kibiców Lecha Poznań dotyczących różnych tematów kolejny raz odpowiedzą Piotr Rutkowski i Karol Klimczak. Wszystkich internautów KKSLECH.com, którzy mają ciekawe pytania do zarządu Kolejorza wciąż zachęcamy do wysłania ich do nas na adres: blizejklubu@kkslech.com. Na Wasze pytania czekamy tylko do 30 stycznia.

Cykl „Bliżej klubu” jest skierowany przede wszystkim do użytkowników KKSLECH.com po to, aby byli właśnie bliżej Lecha Poznań. Za naszym pośrednictwem jest kolejna szansa spytania władz klubu o dosłownie wszystko. Najciekawsze pytania, które można wysyłać już tylko do 30 stycznia oczywiście zostaną wybrane i przedstawione podczas spotkania z zarządem Kolejorza na początku lutego.

Wciąż czekamy na Wasze pytania pod adresem: blizejklubu@kkslech.com


Dotychczasowe materiały zrealizowane w ramach cyklu „Bliżej Klubu”:

Robert Gumny. Wychowanek z Łazarza u progu kariery, który od początku nie miał w Lechu łatwo – Wychowanek Kolejorza w rozmowie z KKSLECH.com opowiada m.in. o trudnych początkach w Lechu Poznań przez jednego z trenerów, wpływie ojca na karierę, o pobycie w Bielsku czy o nieco nietypowym sposobie koncentracji przed meczami.

Karol Klimczak i Piotr Rutkowski ponownie odpowiedzieli na pytania internautów KKSLECH.com – Zarząd odpowiedział na ponad 40 pytań wysłanych do nas wcześniej przez kibiców Lecha Poznań. Poruszono m.in. kwestię budżetu klubu, kontraktów piłkarzy, transferów, wydatków na zakup zawodników, kadry pierwszej drużyny w której jest coraz więcej obcokrajowców czy wprowadzania wychowanków.

Paweł Tomczyk. Piłkarz, który nie chce przejść drogi Bednarka, fanatyk Lecha z Kotła i szybkościowiec czekający na prawdziwą szansę – Wychowanek Kolejorza wychowany na osiedlu Kopernika w Poznaniu w rozmowie z KKSLECH.com opowiada m.in. o miłości do klubu, pirotechnice, fanatyzmie, marzeniach związanych z Lechem czy sportowych celach na przyszłość.

Karol Klimczak i Piotr Rutkowski kolejny raz odpowiedzieli na pytania internautów KKSLECH.com – Zarząd odpowiedział na ponad 40 pytań wysłanych do nas wcześniej przez kibiców Lecha Poznań. Władze odpowiedziały na rozmaite pytania dotyczące m.in. obecnych i przyszłych transferów, celów na wiosnę 2017, zdradziły plan obchodów 95-lecia, poruszyły temat strategii czy wychowanków.

Tomasz Kędziora jakiego nigdy nie znaliście. Chłopak wychowany na muzyce Peji pomału dążący do spełnienia marzeń – Jeden z kapitanów Kolejorza w rozmowie z KKSLECH.com opowiada m.in. gdzie i jak spędza wolny czas, o czym marzy, jakie ma plany na przyszłość, o Euro U-21 w Polsce czy o kibicowskich oprawach z użyciem pirotechniki.

Jan Bednarek jakiego dotąd nie znaliście. Piłkarz będący także kibicem, który twardo stąpa po ziemi – Wychowanek Kolejorza w rozmowie z KKSLECH.com opowiada m.in. o sobie, o swoich początkach w Lechu, kibicowaniu mu od małego, najmilszych momentach w Poznaniu czy o niedalekiej przyszłości.

Karol Klimczak i Piotr Rutkowski odpowiedzieli na pytania internautów KKSLECH.com – Zarząd odpowiedział na blisko 40 pytań wysłanych do nas wcześniej przez kibiców Lecha Poznań. Władze odpowiedziały na rozmaite pytania dotyczące m.in. finansów, budżetu, stadionu, drużyny, kar dla piłkarzy, trenera czy inwestora.

Dział skautingu Lecha Poznań. Poznajcie go od środka – Szef skautów Kolejorza, Tomasz Wichniarek zdradza informacje na temat bardzo ważnego działu w tym kierunki obserwacji, sposoby obserwacji piłkarzy czy przedstawia osoby w nim pracujące.

Prezentacja multimedialna, spacer, mecz z trybun. Tak Lech wita potencjalne nowe nabytki – W unikalnym artykule szef skautingu zdradza kulisy, jak wygląda przywitanie potencjalnego nowego piłkarza w Poznaniu i co ogląda zawodnik zanim przyleci na Bułgarską.

Nieudane transfery Muhameda Keity i Denisa Thomalli zapoczątkowały zmianę strategii Lecha Poznań – Szef działu skautingu Lecha Poznań, Tomasz Wichniarek opowiada o zmianach w sposobie obserwacji zawodników. Klub coraz większą uwagę przykuwa do charakteru piłkarzy i ich codziennego życia.

Zarząd o kryzysie: „Za mocne pompowanie się na FC Basel. Skorża stracił szatnię” – Piotr Rutkowski i Karol Klimczak tłumaczą przyczyny kryzysu Lecha Poznań jesienią 2016 roku zdradzając co według nich było powodem zapaści drużyny.

Napastnik nie jest priorytetem. Rutkowski: „Potrzeba więcej goli i asyst pomocników” – Wiceprezes Lecha Poznań, Piotr Rutkowski zdradza transferowe cele Lecha Poznań na lato 2016 zdradzając, że nowy napastnik nie przyjdzie do klubu.

Lech prosi o więcej zaufania do młodzieży – Zarząd Kolejorza prosi o więcej zaufania i wsparcia dla wychowanków Lecha Poznań wyrażając swoje niezadowolenie z tego, jak Marcin Kamiński został potraktowany przez kibiców podczas ostatniego meczu sezonu 2015/2016.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <33 komentarze

 1. bydgoszczanin pisze:

  Pytanie nr 1
  Dlaczego w wypożyczaja młodzież a kupują szrot hurtowo zamiast np 2 zawodników co okienko w granicach 1.5/2mln euro?
  I dlaczego nie zrobić.koncepcji zespołu 16/18 dobrze opłacanych zawodników seniorów plus młodzież z rezerw ?

  • Grimmy tel pisze:

   Jeśli masz pytania, prześlij je redakcji, nie zamieszczają ich w komentarzach, do których wgląd mają ludzie z zarządu. Jeśli chcesz w miarę szczerych odpowiedzi. Inaczej dostaniesz uprzednio przygotowaną, wymuskaną papkę pijarową.

  • sp pisze:

   bo taki zawodnik bd chciał potrójna wypłate wzgledem najlepiej zarabiajacego w Lechu

  • Cinek pisze:

   @bydgoszczanin
   Już Ci mogę odpowiedzieć. Nie ma gwarancji, że piłkarz ze 2 mln euro będzie pasował do drużyny i stanie się jej gwiazdą. Ubiparip 600 tyś, Keita 600 tyś, Barkroth 650 tyś, a popatrzmy w drugą stronę Dilaver 0, Arajuuri 0, Puto 0, Barry Douglas 0. Nigdy nie masz 100% gwarancji, że jak zapłacisz więcej to piłkarz będzie lepszy. Oczywiście prawdopodobieństwo powodzenia się zwiększa, ale nigdy nie osiągniesz 100%.

  • bydgoszczanin pisze:

   Widze ze wszyscy wierza w historie Klimczaka o braku roznicy miedzy taka kwota:) To zobacz ilu niezlych zawodnikow nawet w bundeslidze zarabia po okolo 600 tys ojro:)

 2. bydgoszczanin pisze:

  Oczywiście suma okolo 1.5 mln /2 mln euro za dwóch zawodnikow

 3. Rybka pisze:

  UMIECIE CZYTAĆ? Pytania trzeba wysyłać na adres: blizejklubu@kkslech.com

 4. Marecki60 pisze:

  Na to pytanie to większość forumowiczów Ci odpowie, po
  1. Kto im będzie płacił pensje, im wyższa kwota zakupu tym wyższa pensja
  2. Zbyt duża dysproporcja w zarobkach powoduje niesnaski w drużynie
  3. Żaden zawodnik w cenie do 2 mln euro nie gwarantuje sukcesu na boisku (pomijając fakt, że jak złapie kontuzje to nadal trzeba mu płacić, np Arboleda).
  To jest Polska liga tu takich sum nie płaci najbogatszy klub, a na dzień dzisiejszy ma budżet prawie 3 razy (takim się chwalą) taki jak Lech, a możliwościach znalezienia bogatego sponsora dziesięciokrotnie większe.

  • bydgoszczanin pisze:

   i tu sie nie zgadze wole 1 kozaka zamiast 3 srednich pensje z tych dwoch przesuniesz na jednego i gotowe:) a obok niego na ta pozycje mlody do nauki i rywalizacji proste

  • sebs pisze:

   ja się zgodzę z bydgoszczaninem. Legia wygrała poprzedni sezon tyko dzięki Vadisowi. Wystarczył jeden gracz z „wyższej” półki który swoimi umiejętnościami i doświadczeniem potrafił pociągnąć cały zespół.

 5. Marecki60 pisze:

  Mój komentarz do „bydgoszczanin”.

 6. Subiektywny nieogar pisze:

  Pytania pytaniami- mam nadzieję, a wręcz jestem pewien, że pojawi się kilka trafnych zapytań. Tak, czy owak, przyznać trzeba, że to, co zarząd robi z klubem od dwóch lat, to bardzo dobra droga- jak na polskie realia. Ja osobiście nie mam zastrzeżeń.

 7. tylko tyle pisze:

  Odpowiedź do bydgoszczanina po raz kolejny bo chyba nie doczytał :)))
  2. Zbyt duża dysproporcja w zarobkach powoduje niesnaski w drużynie
  3. Żaden zawodnik w cenie do 2 mln euro nie gwarantuje sukcesu na boisku

  • bydgoszczanin pisze:

   ale ja kolego pisalem ze dwoch zawodnikow razem w cenie do 1.5/3mln eruo

  • bydgoszczanin pisze:

   jak chcemy zrobic krok naprzod to czas tak placic niestety . uwazam ze zawodnicy na rok zarabiajacy miedzy 350 – 600 tys zrobili by roznice a tak beda ciagle utrechty i remisy w jakiejs sandecji

 8. Bogumił Żatecki pisze:

  Panie Karolu – dlaczego mówi się wyciąg z konta, przecież powinno się mówić: „wyciągnij”?… A tak poważnie, to naprawdę fajna inicjatywa i mam tylko pytanie czy jako pytający jesteście w pełni zadowoleni z formy odpowiedzi, czy jednak czujecie że nie do końca wam o to chodziło (dyplomacja, poufność – wiadomo)? Pytam bo to ważne i nie, nie mam żadnych złych intencji, po prostu mnie to ciekawi. Pozdrawiam.

  • sp pisze:

   mi sie wydaje ze redakcja daje troche czasu zarzadowi na odp. i oni przygotowuja sie na odp pytan które znają

  • KKS pisze:

   Świetne pytanie! Redakcjo warto byłoby napisać konkretnie jak wygląda przekazanie pytań, ile mają czasu na odpowiedź i czy robią to od razu z miejsca, a nie przygotowują całość? Bo jak to drugie to jednak mija się z celem w sumie, mało wiarygodne.

  • KKSLECH.com pisze:

   Odpowiedzi od razu.

 9. Biniu pisze:

  To za ile kupuje się zawodnika nie ma najmniejszego znaczenia. Gdyby np. Gytkjeara kupili za 2 mln euro to grał by lepiej? A za tyle Niemcy go kupili 5 miesięcy wcześniej.

  • bydgoszczanin pisze:

   a dlaczego kupilie Gytkjera za 2 mln euro 🙂 Bo byl krolem strzelcow proste:) a niestety widac jego potencjal w porownaniu z zawodnikami zarabiajacymi mniej

 10. Al pisze:

  Zawodnikom pozyskanym za niewielkie pieniądze czy 00,00 trzeba płacić też pensje.
  Jeśli nie klub to zawodnik czy manager bierze większą forsę .
  Jesteśmy jak na polskie warunki bogatym klubem i stać nas na dużo lepszych niż kluby biedniejsze. Na boisku proporcjonalnej różnicy w stosunku do budżetów nie widać.
  Lepsza jest mniejsza kadra ale wyrównana niż szeroka ale tylko ciągle stanowiąca uzupełnienie. Założenie że nie wzmacniamy ale tylko uzupełniamy jest najgorszą rzeczą jaką robi nasz klub. Zawsze trzeba mierzyć wyżej i ku temu poczynić starania. Oczywiste jest że nie zawsze się trafi z transferem ale to wszystkie kluby tak mają i nie jest to żaden argument by tylko tanio kupować. Czekać na przebrane ochłapy które zostaną za mniejsze pieniądze stanowi większe ryzyko niż branie tzw 1.
  Bardzo ważne jest gdy jak jest okazja szybko kupować. Dobrym przykładem na to jest Volodymyr Kostevych wzięli go wcześniej niż planowali bez większego targowania ale tylko dlatego żeby się im nie wymknął.

 11. 07; pisze:

  1- Dlaczego Lech się nie wzmacnia tylko uzupełnia?
  2- Dlaczego zawodnicy sprowadzeni latem się nie sprawdzają?
  3- Jest problem z miejscem parkingowym. Co klub planuje zrobić, aby kibice mogli przyjechać i nie szukać miejsca parkingowego kilometr lub 1,5 km od stadionu?
  4- Dlaczego o transferach decyduje komitet transferowy który nie zna się na piłce? Kiedy zarząd zdecyduje się przekazać część sportową człowiekowi który ”ogarnie” ten temat?
  5- Czy zarząd jest zadowolony z transferu Dariusza Dudki?

 12. KKSLECH.com pisze:

  Pytania nie na maila, nie tutaj.

 13. stowoda pisze:

  Nie ma JEDNEGO przepisu na dobrą drużynę.
  To nie zapalenie wyrostka które wiadomo jak leczyć czy budowa domu gdzie można oszacować koszta i zakupić potrzebne materiały.
  Przykładów wiele- Wisła Cupiała, Polonia W. Wojciechowskiego, Piast wywalający się tuż przed metą a prowadzący cały sezon, Lech Smudy mający super pakę a który nie ugrał za wiele na krajowym podwórku- max 3 miejsce.
  Bo sorry tylko o „podwórkowej działalności” możemy w Polsce mówić ( na dodatek po reformie LM i LE).
  Jeszcze długo długo Lech będzie skazany na 1,2,3 miejsce w lidze, które w Europie i tak nic nie będzie znaczyć. A tego chcemy, by Lech był średniakiem europejskim.

 14. inowroclawianin pisze:

  1. Kiedy Lech zagra w lidze mistrzów i kiedy zdobędzie MP? I jaki jest plan na to by te cele zrealizować?

 15. inowroclawianin pisze:

  Kiedy zostanie zatrudniony dyrektor sportowy i kiedy zaczniemy kupować zawodników za milion euro i drożej?

 16. KKSczyliJA pisze:

  Wysłane

 17. bombardier pisze:

  Panowie Klimczak i Rutkowski najzwyczajniej na świecie robią sobie ZNÓW WSPANIAŁY PIJAR.
  Zadam proste pytanie – CO WYNIKŁO Z POPRZEDNICH EDYCJI PYTAŃ?
  Dlaczego po zdobyciu w 2015 r. MP, zespół tracił zawodników i nie zdobywał KOLEJNYCH
  TYTUŁÓW?
  Po jaką cholerę zadawać pytania tym panom?
  Oni są WINNI REGRESU od 2015 r.
  Obaj mają się świetnie i robią większość KIBICÓW w konia.
  Bombardierowi nie podskoczą – dla nich i Bjelicy najlepsza praca byłaby w cyrku!

 18. 07 pisze:

  Do moich wcześniejszych pytań dokładam kolejne. Oczywiście poszły już na maila.

  1- Jevtić, Majewski, Kostevych,Gumny, Makuszewski jeśli pojedzie na M.Ś. – wszyscy Ci zawodnicy mogą po sezonie poprosić o transfer. Nie jest to tajemnicą. Czy zarząd ponownie liczy się, że będzie potrzeba sprowadzenia 4-5 nowych zawodników, a jeśli tak czy ponownie będą to same uzupełnienia?
  2- Czy uzupełnienia składu to nowa strategia transferowa Lecha?
  3- Czy prawdą jest, że trener Bielica niezależnie od wyników odejdzie z Lecha po sezonie? A jeśli tak to czy znany jest już jego następca?

 19. Kibic Lecha pisze:

  Panowie nie rozmawiajmy o pieniądzach bo to w Polskich warunkach abstrakcja natomiast musimy mieć pretensje do zarządu ze na paru pozycjach brak dobrych piłkarzy a przecież dzisiaj mozna dobrego piłkarza wyciągnąć za darmo prznajmniej teoretycznie i o tym tutaj piszecie.