Lech dawniej (II) + FOTO

Stary stadion, dawny Lech Poznań czy jego mecze często wzbudzają spore zainteresowanie wśród kibiców Kolejorza mających sentyment do dawnych czasów i dawnego obiektu przy Bułgarskiej na którym tak naprawdę się wychowali. Najłatwiej jest wracać do przeszłości za pomocą archiwalnych fotografii, których w internecie nie ma niestety zbyt wiele.


W zbiorach KKSLECH.com posiadamy setki tysięcy zdjęć wykonanych przez naszych fotografów od 2005 roku. Ze względu na gruntowną przebudowę serwisu do której doszło latem 2010 roku część starych zdjęć związanych z Lechem Poznań nie jest ogólnodostępna dla kibiców. Wiele fotografii przedstawiających mecze Kolejorza sprzed kilkunastu lat, prezentacje trenerów, sponsorów, przebudowę i budowę stadionu znajduje się w naszym archiwum, które w okresie przerwy zimowej warto odkurzyć. W internecie nie ma żadnej innej witryny, która zajmowałaby się fotograficzną historią naszego klubu stąd pomysł chwilowego powrotu do wcale nie tak odległych czasów za pomocą zdjęć.

Wiemy, jak wielu kibiców interesują dawne czasy, dawnego Kolejorza i z dawnej Bułgarskiej. Wiemy również, że także nieco młodszych kibiców interesuje to, co było kiedyś, dlatego pod koniec stycznia w III częściach postanowiliśmy odkurzyć kilkadziesiąt najciekawszych zdjęć z archiwum KKSLECH.com. W I części opublikowanej w piątek odkurzyliśmy fotki sprzed kilkunastu lat starego obiektu. W II i III części wyciągniemy z archiwum stare zdjęcia z meczów Lecha Poznań od rozgrywek 2006/2007, które nie są ogólnodostępne, a które przedstawiają kilka interesujących oraz pamiętnych wydarzeń z dawnych lat i piłkarzy do których można było mieć sentyment.

Patrząc na komentarze pod zdjęciami Bułgarskiej sprzed lat wróciły Wam wspomnienia o co chodziło. Fotografie z meczów z rozgrywek 2006/2007 i 2007/2008 to zdjęcia z początków tego serwisu. Oglądając je warto pamiętać, że wtedy nasze możliwości nie były zbyt duże, dlatego niektóre fotografie są przeciętnej jakości. Postaraliśmy się wybrać te najlepsze przedstawiające najciekawsze wydarzenia czy ujęcia.


Pierwsze treningi nowego Lecha – lato 2006
null
null
null
null

Fragmenty pamiętnego meczu Lech – Wisła P. 3:2
null
null
null
null

Równie pamiętny mecz Lech – Cracovia 3:4 z lata 2006
null
null

Derby Wielkopolski, Dyskobolia – Lech
null
null
null

Mglisty mecz Lech – ŁKS 4:0
null
null

Kocioł i radość po wygranych
null
null
null
null

Puchar Ekstraklasy – grudzień 2006
null

Zimowa Bułgarska – luty 2007
null

Derby Wielkopolski rozegrane w upale. Lech – Dyskobolia 2:2
null
null

Kocioł i radość po wygranych na początku sezonu 2007/2008
null
null
null
null
null

Wygrane nad Legią w Poznaniu oraz w Warszawie
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null

Lech – ŁKS 1:2 na koniec sezonu 2007/2008
null
null
null

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <6 komentarzy

 1. 07 pisze:

  Kawał historii.
  Te 0-1 to Przemysław Pitry w 85′

  • Lechita62 pisze:

   Tak pamiętam to, Pitry miał fajny okres, w którym co wszedł z ławki to strzelił, na jego miejsce przyszedł później RL9, który u nas był RL8, a 8 odziedziczył po Pitrym właśnie. Śmieszne, że w zeszłym roku rozpędzonego Lecha zatrzymał Górnik Łęczna z Pitrym grającym na ŚO.

  • @Lechita62 pisze:

   Właśnie po tamtym meczu – meczu jubileuszowym, przecież! – coś mi nachalnie w środku psioczyło, że sezon nie skończy się dla nas szczęśliwie… Po prostu nie można takich meczów nie wygrywać, będąc Lechem. Do dzisiaj mam przed oczami rozłożone ręce Kownasia w geście irytacji, że mu Majewski nie wyłożył patelni, tylko strzelił w bramkarza (jakoś początek meczu – potem, było tylko gorzej, przy obronie Górnika, złożonej z napastnika Pitrego oraz ówczesnego pośmiewiska ligi – Komora! Górnika, który z Jagą i Legią przyjął po pięć bramek…).

 2. JA pisze:

  Jupitery….Najbardziej kozackie jupitery… Dzieciństwo 🙂

 3. Glos pisze:

  Fajna to byla akcja z tymi ogniami sztucznymi w meczu z Widzewem. Siedzialem wtedy na IV i widac bylo te akcje na tle zachodzacego juz slonca, bylo juz gleboko za choryzontem. Cudowne chwile.

  • kocianJanTratatam pisze:

   A później weszły ustawy, które z posiadaczy takiego zimnego ognia robią bandytę na kilka lat… z paragrafu bodaj do lat 5.