Lech dawniej (III) + FOTO

Stary stadion, dawny Lech Poznań czy jego mecze często wzbudzają spore zainteresowanie wśród kibiców Kolejorza mających sentyment do dawnych czasów i dawnego obiektu przy Bułgarskiej na którym tak naprawdę się wychowali. Najłatwiej jest wracać do przeszłości za pomocą archiwalnych fotografii, których w internecie nie ma niestety zbyt wiele.


W zbiorach KKSLECH.com posiadamy setki tysięcy zdjęć wykonanych przez naszych fotografów od 2005 roku. Ze względu na gruntowną przebudowę serwisu do której doszło latem 2010 roku część starych zdjęć związanych z Lechem Poznań nie jest ogólnodostępna dla kibiców. Wiele fotografii przedstawiających mecze Kolejorza sprzed kilkunastu lat, prezentacje trenerów, sponsorów, przebudowę i budowę stadionu znajduje się w naszym archiwum, które w okresie przerwy zimowej warto odkurzyć. W internecie nie ma żadnej innej witryny, która zajmowałaby się fotograficzną historią naszego klubu stąd pomysł chwilowego powrotu do wcale nie tak odległych czasów za pomocą zdjęć.

Wiemy, jak wielu kibiców interesują dawne czasy, dawnego Kolejorza i z dawnej Bułgarskiej. Wiemy również, że także nieco młodszych kibiców interesuje to, co było kiedyś, dlatego pod koniec stycznia w III częściach postanowiliśmy odkurzyć kilkadziesiąt najciekawszych zdjęć z archiwum KKSLECH.com. W I części opublikowanej w piątek odkurzyliśmy fotki sprzed kilkunastu lat starego obiektu. W II części zaprezentowanej wczoraj wyciągnęliśmy z archiwum stare zdjęcia z meczów Lecha Poznań z rozgrywek 2006/2007 i 2007/2008, które nie są ogólnodostępne, a które przedstawiały kilka interesujących oraz pamiętnych wydarzeń z dawnych lat i piłkarzy do których można było mieć sentyment.

Dziś w III części prezentujemy zdjęcia wykonane przez naszych fotografów w sezonach 2008/2009 i 2009/2010. Wówczas KKSLECH.com było w fazie mocnego rozwoju, dlatego lepsze były zdjęcia w tym ujęcia prezentowane przez nas na starej, nieistniejącej już wersji witryny. Poniżej blisko 50 archiwalnych fotek, które miejmy nadzieję, przypomną Wam fajne czasy czy mistrzowski sezon 2009/2010.


Lech 2008/2009
null

Lech latem 2008 – mecze z Khazarem i Grasshoppersem
null
null
null

Radość Lewandowskiego i Lecha po golu w meczu z Górnikiem
null
null
null

Radość po meczu z Austrią Wiedeń i październikowy mecz z Legią
null
null
null

Lech – Deportivo i Lech – Udinese
null
null
null

Kolejorz w Udine – luty 2009 (na trybunach widoczny Jacek Rutkowski, Wandzel, Piotr Rutkowski, Ryszard Grobelny i Maciej Frankiewicz)
null
null
null
null
null

Lech – Wisła. Lewadowski kontra Junior Diaz
null

Radość po pokonaniu Lechii
null
null
null

Puchar Polski 2009
null
null
null
null

Nowy sponsor strategiczny + nowy trener w czerwcu 2009
null
null
null

Lech przed mistrzowskim sezonem 2009/2010
null

Lech – FC Brugge 1:0 w ostatniej minucie
null

Lech – Ruch 3:1 we Wronkach (najwyższa wygrana Lecha w 2009 roku)
null
null

Powrót Lecha na Bułgarską
null

Nowy sponsor strategiczny po BetClicu, który nie mógł dalej sponsorować Lecha – s.Oliver
null
null

Lech – Legia 1:0 – kwiecień 2010
null
null

Radość Arboledy po bramce z Polonią Bytom
null

Lech – Zagłębie 2:0 + Mistrzostwo Polski 2010
null
null
null
null
null
null
null
null

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <12 komentarzy

 1. Michu73 pisze:

  Rzeczywiście, fajne to były lata. Miło sie do tego wraca. Czuło sie „power” w tej drużynie i przede wszystkim był jasno określony cel przez Właściciela pod który podporządkowane były wszystkie ruchy w klubie. Szkoda, ze nie poszliśmy za ciosem tylko wybrano ścieżkę „rozwoju możliwie minimalnym nakładem środków”. Póki co, jak widać po ostatnich ruchach Zarządu, cały czas ta strategia jest kontynuowana. Niech już ta nasza nędzna liga startuje:) Cały czas wierzę, ze Mistrz Polski wbitym roku bedzie nas:)

 2. gamoń pisze:

  Stilic, któremu chce się grać, Arboleda w formie, Lewandowski, Peszko, który jeszcze nie zdziczał. To były transfery!

  • Siódmy majster pisze:

   A jeszcze Panama,Bandrowski,Ivan i Gancarczyk.Eh, dziś wszystko jest słabsze i gorsze jak wtedy.Tamci piłkarze byli jak…diesel TDI made in Germany.Wytrzymały,niezawodny po prostu dobry.Dzisiejsi są jak obecne diesle.Mają jakieś dpf-y, dwumasy common raile.W efekcie i piłkarze, i silniki do luftu 🙁

 3. Bart pisze:

  Lewy jakie chucherko 🙂

 4. ArekCesar pisze:

  Pamiętam tą radość po ostatnim gwizdku i łzy w oczach. Chcę znów to poczuć!

 5. ArekCesar pisze:

  Redakcjo czy jest szansa na trochę obszerniejszy opis każdego sezonu Lecha począwszy na przykład do lat 80 tych. Powiedzmy jeden artykuł o każdym sezonie w miesiącu.

  To mogło by poznać czy przypomnieć losy Lecha w niższych ligach, poznać trudne czasy naszego klubu i zrozumieć że dzisiejszy Lech to nie tylko transfery, ale Lech będący w sercu.

 6. 07 pisze:

  Zobaczcie ile radosci dala Nam ta ekipa.

 7. Sater pisze:

  Uwaga Pilny Komunikat!!!!!!
  Wczoraj wycofali z obiegu znaczki pocztowe z piłkarzami Legii Warszawa ludzie nie wiedzieli z ktorej strony pluć na znaczek stad decycja zarzadu o wycofaniu.

 8. Lechita62 pisze:

  Nie mogę uwierzyć, że PP 2009 jest ostatnim tym trofeum zdobytym przez Lecha. Chyba tylko Jasiu może to pamiętać, a i tak chyba nawet nie był zmiennikiem pierwszego bramkarza wtedy. Najbliższą możliwość zdobycia Pucharu będziemy mieli w 2019 roku, 10 lat po zdobyciu poprzedniego. Toż to wieki w piłce nożnej.

 9. fan pisze:

  Moja taka uwaga – szkoda, że galerie w dziale Multimedia z sezonów do 2009/2010 nie działają nadal – „Strona nie została odnaleziona”. Bardzo fajny cykl z tymi zdjęciami, ale czasem chciałoby się zobaczyć coś więcej, a tu takie coś..