Juniorzy przygotowują się do wiosny

W marcu rozpocznie się runda wiosenna w rozgrywkach III-ligi oraz w ligach juniorskich. Wszystkie cztery najstarsze juniorskie grupy Lecha Poznań znajdują się aktualnie w trakcie zimowych przygotowań, które nie są jeszcze nawet na półmetku. Młodzież Kolejorza ma już nawet za sobą kilka rozegranych meczów towarzyskich i to z całkiem niezłym skutkiem.


Rezerwy Lecha Poznań wróciły do treningów 8 stycznia. Dotąd podopieczni Ivana Djurdjevicia zdążyli pokonać kontrolnie Nielbę Wągrowiec 7:1, Wartę Poznań 4:1 oraz zremisować z Zagłębiem II Lubin 1:1. Bardzo aktywni w dotychczasowych sparingach byli napastnicy rezerw – Hubert Sobol oraz Arkadiusz Kaczmarek. Przed Lechem II Poznań jest jeszcze 5 zimowych meczów towarzyskich odpowiednio z GKS-em Tychy, Polonią Leszno, Widzewem Łódź i Polonią Warszawa, a więc z bardzo ciekawymi rywalami. Dodatkowo jeden przeciwnik nie został jeszcze ustalony.

Gracze Djurdjevicia z I-ligowym GKS-em Tychy spotkają się 2 dni po tym jak z ekipą z południa Polski zmierzy się pierwszy zespół Lecha Poznań. Drużyna rezerw Kolejorza do ligowych zmagań wróci 10 lub 11 marca. Po rundzie jesiennej zajmuje 7. lokatę. Wyżej na 3. pozycji za Pogonią Szczecin oraz Śląskiem Wrocław w grupie zachodniej CLJ są juniorzy starsi Lecha Poznań, których wiosennym celem będzie miejsce w dwójce i załapanie się do półfinału Centralnej Ligi Juniorów Starszych.

W pierwszym zimowym sparingu Lech Poznań pokonał swoich rówieśników z Widzewa Łódź aż 4:1. Wkrótce juniorzy starsi zmierzą się jeszcze kontrolnie z młodzieżowymi drużynami Ziliny, Progresem Kraków i Escolą Warszawa. W między czasie rywalem graczy Kołodzieja będzie Kotwica Kórnik. Juniorzy starsi Kolejorza trenujący od 4 stycznia wiosnę 2018 zainaugurują meczem z Piastem Gliwice dopiero 10 marca.

Dzień wcześniej niż juniorzy starsi przygotowania do rundy rewanżowej rozpoczęli juniorzy młodsi Kolejorza. Za sobą mają turniej w Niemczech. Mecze kontrolne są dopiero przed podopiecznymi Bartosza Bochińskiego, którzy mają w planach spotkanie z rówieśnikami takich klubów jak: Widzew Łódź, Zilina, Progres Kraków, SMS Łódź oraz Legia Warszawa. Juniorzy młodsi, którzy jesienią byli najlepsi w grupie 2 CLJ U-17 wiosną powalczą o 5 z rzędu tytuł Mistrza Polski. Początek zmagań 10 marca.

Przerwy zimowej nie marnują też trampkarze starsi trenowani przez Huberta Wędzonkę, którzy jesienią byli drudzy w grupie 2 CLJ U-15. Lech Poznań ma za sobą halowy turniej w Niemczech, a przed nim gry kontrolne z rówieśnikami z Jagiellonii Białystok, Wisły Kraków, Escolii Warszawa i Zagłębia Lubin. Inauguracja rundy wiosennej w Centralnej Lidze Trampkarzy Starszych również nastąpi 10 marca, zatem przed czterema najstarszymi juniorskimi grupami Lecha Poznań jest jeszcze kilka tygodni zimowych przygotowań.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <