Niemcy nie zdążą dokładnie przebadać Gumnego. Obrońca zostaje

Prawy obrońca Lecha Poznań, Robert Gumny nie odejdzie do Borussii Mönchengladbach w zimowym okienku transferowym. Wychowanek Kolejorza od rana przechodził w Niemczech testy medyczne, które nie zakończą się przed godziną 18:00, kiedy w Bundeslidze zamyka się zimowe okienko transferowe. Borussia nie kupi „Gumy” za ustaloną wcześniej kwotę, dlatego piłkarz jest już w drodze do Poznania.


Niemiecki klub postanowił nie płacić Lechowi Poznań ustalonej wcześniej sumy pieniędzy bez dokładnego przebadania Roberta Gumnego. Ze względu na zamykające się dzisiaj o 18:00 zimowe okienko transferowe w Bundeslidze nie ma czasu na przeprowadzenie wszystkich testów medycznych. Tym samym negocjacje naszego klubu z Borussią zostały ostatecznie zakończone.

Lech Poznań od początku nie chciał sprzedawać Roberta Gumnego już tej zimy, zatem brak transferu jest dla klubu bardzo dobrą wiadomością. Pozostanie Gumnego przy Bułgarskiej na rundę wiosenną przekreśla praktycznie sprowadzenie jego następcy już teraz. Jutro „Guma” wraca do treningów z pierwszą drużyną Kolejorza. Niewykluczone, że temat jego transferu wróci latem.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <92 komentarze

 1. sławek,,, pisze:

  i dobrze, latem pewnie odejdzie za lepszą kasę, a teraz pomoże w zdobyciu MP

 2. szczotaw pisze:

  Oby tylko nagle nie złapał doła. W perspektywie walki o mistrzostwo jednak lepiej, że Gumny zostaje.

 3. MP pisze:

  Co z tym dogadanym?

 4. Gadzuki pisze:

  I dobrze mam nadzieję że teraz im udowodni swoją grą że te 6,5 mln euro to była promocja bo latem trzeba będzie dać 10 mln euro

 5. tak sondze pisze:

  Złapie kontuzję i będzie się leczył do października.
  Latem 2019 odejdzie za 1 mln euro.

 6. gruh pisze:

  A dla mnie szkoda że nie odchodzi, napalił się pewnie chłopak i taka głupia sytuacja, szkoda mi go. Bez niego byśmy sobie poradzili, ale z drugiej strony może to tylko bardziej go zmotywuje żeby pokazać się z dobrej strony wiosną.

 7. damgor84 pisze:

  Cyrk…

 8. chwalip pisze:

  Jak zdobędziemy majstra i przejdziemy dwie rundy kwalifikacyjne LM to spokojnie 15 baniek wpadnie.

 9. Bart pisze:

  Powiem krótko acz zwięźle – xD

 10. z pisze:

  mam wrażenie, że ktoś robi ze mnie durnia. Też tak macie??? Tak naprawdę to jest kompromitacja klubu i tak dla jasności nie wierzę w żaden uraz Gumnego, po prostu Niemcy zakpili z Rutkowskiego.

  • Jacek_komentuje pisze:

   Którego klubu? Bo zarówno Lech, jak i piłkarz, zachowali się jak trzeba. Niemiaszki robili transfer na chybcika i to ich kompromitacja co najwyżej

 11. Przemo33 pisze:

  Masakra z tymi Niemcami z Borussi. Jeśli chcieli go kupić, to czemu nie zrobili tego wcześniej, skoro wiedzieli, ze dzisiaj się kończy okienko? Naprawdę frajerstwo po całości. Młody chłopak leci do Niemiec, nastawiony na transfer i szczęśliwy, a teraz musi wracać że spuszczoną miną z powrotem do Poznania, bo Niemcy nagle stwierdzili, że nie zdążą go przebadać do końca. Brak mi słów na to. Ktoś chyba nie myśli w ich zarządzie.

  • WybrzeżeKlatkiSchodowej pisze:

   Wychodzi na to ze mamy bardziej profesjonalny klub niz oni. Po cholerę wiec dupę zawracali pajace.

  • Tony pisze:

   Powiem tak. Na tę chwilę Gumny jest warty te 3-4 mln euro ale za pół roku może być warty 2 razy tyle i Niemcy zdają sobie z tego sprawę dlatego chcieli wykorzystać okazję, przyprzeć Lecha do muru tym ostatnim dniem by później próbować zejść z ceny mając już napalonego na transfer zawodnika. Dobrze, że Rutkowski nie dał się im wydymać.

 12. robbie pisze:

  Klątwa weszło 😀

 13. MZac pisze:

  Niepoważni Ci Niemcy

 14. z pisze:

  żal chłopaka, mam nadzieję, że pokaże cohones, zagra świetną rundę i pójdzie do lepszego klubu

 15. Expert pisze:

  Pierwsza taka sytuacja, na 99% miał odejść, 1% stał się faktem 🙂 Moim zdaniem bardzo dobrze, że zostaje:
  Po pierwsze: pomoże nam w rundzie wiosennej
  Po drugie: ma szansę zdobyć z nami jakieś trofeum i pożegnać się w dobrych nastrojach
  Po trzecie: dla niego to za wcześnie moim zdaniem, nie zagrał pełnego sezonu u nas, musi nabrać troszkę więcej doświadczenia, żeby być gotowym do wyjazdu latem.
  Po czwarte: latem mogą więcej dostać za niego niż proponowała Borussia M.

 16. chwalip pisze:

  Teraz przynajmniej te 35 tys kiboli będzie przychodzić na Bułgarską

 17. mól pisze:

  Napiszę w końcu to co myślę:
  NIEUDACZNICY KLIMCZAK I RHUTEEK NIE POTRAFIĄ ANI KUPIĆ ANI SPRZEDAĆ!!!

 18. roby pisze:

  Nie ma co płakać, mamy super obrońcę w Lechu i koniec, walczymy o ?

 19. Oldi pisze:

  Mamy niezły „Roller coaster”…; Oby Guma wyszedł silniejszy mentalnie i niech wraca prędko „na ziemię”

 20. tomasz1973 pisze:

  Tak się dzieje, jak coś się robi na wariata, Niemcy chciały na szybcika kogoś pozyskać i chyba sami się przelicytowali, gdyby to były 2-3 mln to sądzę, że nie wycofaliby się z tego transferu, a 6,5 bańki do nawet dla nich duże pieniądze.
  Zastanawia mnie tylko ta informacja, Robert nie przeszedł testów, czyli ma jakiś feler, czy tak jak podajecie nie zdążą go przebadać? Coś w tym śmierdzi, czy nie chodzi o to, że ktoś tam stwierdził, że jednak za dużo i nie wiedząc jak z tego wybrnąć wymyślił taki powód?
  Ja tam się cieszę, Gumny pomoże w zdobyciu majstra, a jak zdobędzie i skoro postanowili, że latem go sprzedają, to sądzę, że cena może być jeszcze wyższa, a przez pół roku mają czas na wytypowanie właściwych zawodników do wzmocnienia kadry.

  • Bart pisze:

   Wiadomo o co chodzi gdy nie wiadomo o co chodzi – imo po prostu się nie dogadali

  • Alcatraz pisze:

   Z naszej kibicowskiej perspektywy to super informacja i ja osobiście się cieszę.
   Na miejscu Roberta Gumnego już bym sobie ten klub odpuścił. Dla mnie umowa ustna jest jak podpis i tak je traktuję.
   Równie dobrze zapewnienia o graniu dla niego mogą się okazać niesłowne.
   Sam temat jego transferu na ostatnią chwilę niezbyt dobrze rokował dla samego Roberta. Bundesliga już jest pełnym pędzie , a on o miesiąc do tyłu bez gier kontrolnych małe szanse na grę w tej rundzie.

  • Bladixon pisze:

   A może Rutki w ostatniej chwili (co w ich przypadku nie byłoby pierwszyzną) w ostatniej chwili zażądali jakiegoś dodatkowego bonusu lub procenta od kolejnego transferu i Niemcy podziękowali?
   Na razie możemy tylko gdybać. Zdziwiła by mnie jednak taka gafa ze strony zorganizowanych Niemców…

 21. enow pisze:

  Spokojnie, gość jest tak perspektywiczny, że latem cena tylko wzrośnie.
  Witamy z powrotem 🙂

 22. mr_unknown pisze:

  Bardzo dobrze, lepszy Gumny niż Olkowski.

 23. stowoda pisze:

  Guma zostaje… i super 🙂

 24. Cinek pisze:

  I zostały nici z wczorajszych dywagacji co zrobimy z taką kasą i jak bardzo lidze odjedziemy. Rozumiem też, że transfer PO w tym wypadku nie dojdzie do skutku?

 25. luck pisze:

  Świetna wiadomość. Lepiej mieć swojego, ambitnego młodego, niż kogoś, kto zażył już luksusu wygodnej ławki rezerwowych. A swoją drogą, ciekawe, czy ten trzeci napastnik dojdzie. Niby redakcja pisała, że nie ma to związku z transferem Gumnego, ale nie byłbym tego taki pewien (ostatnio coś za często redakcja tłumaczy posunięcia zarządu).

 26. BartiLech pisze:

  Latem pójdzie za podobną sumę 🙂

 27. CzyWyMacieZgorem? pisze:

  Przejdzie latem jak wzmocni się fizycznie… Niemcy potrzebują zawodnika na teraz… z kolanem to tylko ściemia Gumny jest zdrów. Nie wiem czy zwróciliście czasami uwagę na różne zdjecia z testów czasem są pokazywane na stronach zachodnich klubów ale bardzo rzadko. Chodzi mi o te jak piłkarz jest na bieżni albo rowerek i maska tlenowa na twarzy.
  Tzw. Cardio Fitness Level. VO2.
  VO2 Max is traditionally measured in a lab where you run on a treadmill or ride a stationary bike until exhaustion with a mask strapped to your nose and mouth to gauge the amount of air you inhale and exhale. While this method provides the most accurate measure of VO2 Max.

  VO2 Max is a measurement of how well your body uses oxygen when you’re working out at your hardest. It is widely accepted as the gold standard for grading cardiovascular fitness: the higher your VO2 Max, the more fit you are. This metric can also indicate performance potential for endurance-based activities including running etc.

  Dlatego większość piłkarzy którzy odchodzą z Polski mówią że nigdy tak jeszcze ciężko nie ćwiczyli jak na zachodzie na treningach. Jak jest czas na aklimatyzację i spokojne wprowadzanie do drużyny to by przeszedł. Niemcy takiego czasu nie mają więc i nie zapłacą takiej kasy za kogoś kogo muszą podrasować fizycznie przez parę miesięcy aby był gotowy do oczekiwanych standardów.

  Niemcy potrzebują piłkarza na teraz gotowego do gry na dłużej. Dlatego temat upadł.

  • Tony pisze:

   To co? Oni nie wiedzieli, że Gumny jest z Polski? Oni doskonale sobie zdawali z tego sprawę. Chcieli Gumnego u siebie za 3-4 mln Euro i ani grosza więcej od samego początku. Lech się nie chciał zgodzić więc złożyli ofertę którą ciężko odrzucić. Później były testy i „coś wyszło” i Gumny zrobił się kotem w worku który nie mógł kosztować 6,5 mln euro tylko z powrotem 3-4. Specjalnie wzięli go ostatniego dnia, presja czasu, naciski zawodnika. Myśleli, że Lech się wystraszy, że Gumny ma kontuzję i ulegnie presji Niemców. Lech się nie wystraszył, zawodnikowi nie uległ. Kurtyna.

  • herodotrk pisze:

   Dobrze piszesz Tony. To klasyczna zagrywka w technikach negocjacji. Uzgadniasz cenę, sprzedający już w myślach policzył zyski, a nawet już je wydał… Potem tylko formalność, ale nagle coś tam wychodzi i nagle rzucasz sprzedającemu, że ok. ale jednak dasz o jedną „bańkę” mniej. Bo „coś tam, coś tam”. Sprzedający już się napalił, zyski skalkulował, to jest gotów pogodzić się ze stratą. TO DOBRZE ŚWIADCZY o zarządzie, że nie dali się złapać na tak prosty trik.

 28. ŁKS pisze:

  A Olkowski ma przyjść ponoć w poniedziałek…na prawym skrzydle może grać…

 29. Niepyra pisze:

  Zarząd Lecha dostał nauczkę. Dali się skusić ofertą nieprofesjonalnego kupca, i ta nauczka, mam nadzieję, nie pójdzie w las. Przed tak poważnymi transakcjami trzeba wiedzieć, z kim się robi interesy. W tym przypadku Lech nie miał dobrego rozpoznania.

 30. zee pisze:

  dobrze, tak jakos nieswojo odbieralem ten transfer, mamy walczyc o cos, a sie konkretnie oslabiamy, lepiej poczekac. jeden swietny transfer juz tej zimy mamy zaklepany, najlepszy – odejscie tego j e l o p a Nicke Nielsena

 31. Pakssde86 pisze:

  Pomoże w mistrzostwie. Z takim składem rozwalimy te ligę!

 32. inowroclawianin pisze:

  Bardzo dobra wiadomość. Obronę mamy już gotową. Teraz Guma będzie pewnie grał jeszcze lepiej bo zobaczył czym to skutkuje na własnej skórze. To dobrze, niech nam pomoże zdobyć MP i w końcu spróbować awansować do LM. Jeszcze daleka droga do tego. Teraz jeszcze kogoś za Gajosa i za Jevticia trzeba sprowadzić. Od razu odetchnąłem z ulgą. Szkopy trochę mało profesjonalnie podeszli do tematu. Guma zrobił sobie i Lechowi niezła reklamę w ciągu tej doby 🙂

 33. beibo pisze:

  Czytam , komentarze ze guma pójdzie za wieksza kase , skąd taka pewność…? zastanawia mnie fakt , jak rozpłynie sie info ze nie przeszedł testów bo coś wykryli … to taka kasa bedzie juz tylko marzeniem…..

 34. KRIS pisze:

  Co Olkowskim będzie transfer? I co napastnikiem?

 35. alvaro9 pisze:

  Kiepska informacja mimo wszystko. Latem jego cena raczej nie wzrosnie, nawet jesli zdobedziemy majstra, bo Niemcy i tak chcieli ostro przeplacic, tak grajacy Robert nie jest tyle wart. No chyba, ze zacznie grac jeszcze lepiej, chociaz obawiam sie, ze predzej zacznie grac gorzej, bo moze ujsc z niego wewnetrzny entuzjazm przez ten nieudany transfer (nie ludzcie sie, możliwość gry dla ukochanego klubu nie zrekompensuje mu wewnetrznie straconej takiej szansy)… ale obym sie mylil

  • asdf pisze:

   Jest tyle wart.
   I odejdzie latem do Borussi ale tej drugiej. Piszczek go nauczy nowych sztuczek.
   Albo do Lipska zeby bylo blizej do domu.

 36. andi pisze:

  W kiepskiej kondycji jesteś…piszesz o sobie..alvaro9. Gumny ma jaja, nie wydmuszki. To nasz LECHITA , POYNANIAK

 37. JR (od 1991 r.) pisze:

  I dobrze. Nasz ci on! Oby nie sfrustowal się za bardzo i robił swoje dalej.

 38. F@n pisze:

  Bardzo dobrze. Ten hajs by nam gówno dał. Może zapolują na kogoś mega dobrego latem, bo w lecie Gumny będzie wart z 10 mln. Byle do kadry go powołał

 39. slash pisze:

  Nie wiedzieli że nie zdążą? Niemcy logistycznie słabi? Coś nie halo. Przecież to nie pierwszy badany zawodnik. Wiadomo że trwa to X godzin, łatwo więc policzyć. Albo naszym zmieniła się koncepcja albo adolfy kombinuja z sianem. Mam nadzieje że latem nie sprzedadzą za 4 bańki.

  • kbic pisze:

   Podobno standardowe testy wykazały coś z kolanem, na dokładne nie było czasu i transfer upadł.

  • slash pisze:

   No właśnoe. Mogli zrbić zapas czasu na wypadek dodatkowych badań. Proszę Cię, niemcy zapomnieli?

 40. smigol pisze:

  Za pół roku będzie dla Moenchengladbach nieosiągalny.

 41. Tony pisze:

  To wygląda na „On ma coś z kolanem, nie zdążymy go przebadać. W ciemno możemy go wziąć za 2 bańki”

 42. mól pisze:

  @slash-jest jeszcze wersja, że „ktoś” to ukartował…?

  • slash pisze:

   Adolfy się ujowo wycofali bo ściągnęli gościa na wypożyczenie.

 43. wagon pisze:

  patrząc rozsądnie to
  – całe zamieszanie zrobiło Gumnemu reklamę,
  – Lech „pozyskał” obrońcę za 6,5 mln,
  – Gumny będzie mógł uczestniczyć w zdobyciu MP2018,

 44. LTSK pisze:

  Guma witamy w Lechu jak będziesz dalej robiłł takie postępy to takich ofert będziesz miał więcej a tymczasem zdobądź MP dla Koljejorza

 45. Sater pisze:

  Raczej sie spali. Ja bym sie spalił jakbym sie napalił 5 mln zloytych + rocznie Audi RS6 od klubu i chata w dobrej dzielnicy a tu lipton dalej za grosze dymac idzie sie zalamac gdy ys zarabial 5 tys a nagle mozesz zgarniac 100tys msc ktos Ci daje umowea w ostatniej chwili zabiera i wracasz spowrotem

 46. legolas pisze:

  Co to w ogóle była za huśtawka? Najgorsze jest to że skoro nie ogarnęli jego badania w normalnym tempie, to prawdopodobnie coś mu jest, może nie jakaś kontuzja na teraz, ale po paru meczach mogłaby się ujawnić i wtedy mamy kłopot

 47. tylkoLech pisze:

  Tylko Roberta żal. Nie wiadomo, jak zareaguje psychicznie na całe zamieszanie, czy nie odbije się to na jego formie. Oby nie.

 48. Pawelinho pisze:

  Tym lepiej dla Lecha oraz Gumnego, który dzięki może zostanie w Lechu Poznań co najmniej do końca rundy wiosennej. Poza tym jakby nie było zimowy transfer to zawsze ryzyko, a tak jeśli Gladbach dalej będzie chciało pozyskać Gumnego to zrobi to latem i tyle. Parafrazując klasyka „musimy to zaakceptować”.

 49. Panna Leokadia pisze:

  …z taką kadrą…

 50. El Companero pisze:

  to pokazuje, że Niemcy to idioci, no chyba, że u nich są już sami popielaci… Jak napisał wagon, , latem bez 6,5 mln nawet nie podchodź 🙂

 51. Olo pisze:

  Okropna wiadomość dla chłopaka coś strasznego wyrządzić takiemu młodemu chłopakowi, następnym razem chyba lepiej robić to po cichu.

 52. babol pisze:

  Nie wiem z czego tu się cieszyć. Chłopak najpewniej i tak latem wyfrunie. Wczoraj już go żegnaliśmy ze smutkiem. Dzisiaj nawet nie wiem co mam sądzić o tej sprawie. Dla mnie to szopka i niepoważne traktowanie. Jakoś nie wierzę, że nie przeszedł testów medycznych czy tłumaczenia w stylu zabrakło czasu. Poważny klub tak nie postępuje. Nie żebym się nie cieszył, że jednak zostaje, ale z drugiej strony jestem wkurwiony na to wszystko, cała otoczka tego spektakularnego transferu i wszystko to poszło w piach. Najbardziej szkoda w tej sprawie samego piłkarza. Chłopak już był spakowany i cieszył się na myśl, że zagra w Bundeslidze, a tu taki zwrot w akcji. Wiosna pokaże jak to zadziała na jego postawę w Lechu.

  • Alcatraz pisze:

   Niby szkoda chłopaka, ale to nie był chyba dobry moment na zmianę, Bundesliga już ruszyła. Dla Lecha i Roberta o tyle lepiej, że nie było konfliktu w stylu klub macierzysty zablokował transfer, tylko Niemcy się wycofali. Nie powinno być kwasu w Lechu. Perspektywa Mistrzostw Świata, zobaczymy czy Nawałka go widzi, moim zdaniem powinien.

 53. J5 pisze:

  Bardzo dobra wiadomość. Gumny ma jeszcze czas na wyjazd za granicę. Tak na prawdę powinien w Lechu pograć jeszcze półtora roku, zdobyć dwa majstry, puchar i superpuchar, zostać odkryciem roku na gali e- klapy, i nie dać pograć jakiemuś Ronaldo w LM. Wtedy Gumny będzie gotowy aby iść grać na zachód, i spróbować posadzić na ławce Piszczka w reprezentacji. Na dziś szkiebry się skompromitowali, i pokazali Gumnemu, że szkoda jego czasu na taki klub jak Borussia M. Nasi włodarze też dostali prztyczka w nos, i chyba zobaczyli, że nie można mieć w gałach tylko bejmów, a trzeba bacznie patrzeć na dobro swego wychowanka, aby nie narażać go na takie sytuacje jak z tym klubikiem zza Odry. Dobrze się stało że Robert zostaje:)Tylko Lech Poznań!!!

 54. Nenad pisze:

  To je circus

 55. Alcatraz pisze:

  Lech zyskał medialnie na zamieszaniu, reklama akademii. Jest czas na przygotowanie drużyny z następcą.

  Robert Gumny stracił mentalnie, jakiś dołek psychiczny po tym wszystkim może być, w perspektywie czasu powinien na tym jednak zyskać, wydorośleć. Ten niedoszły transfer mimo wszystko powinien go wpakować do autobusu jadącego na Mistrzostwa Świata , przy regularnej grze w Lechu.
  Można powiedzieć , że ten niedoszły transfer jest jak nalepka jakości Q
  Rankingi ligowe w których Gumny nie był najlepszym prawym obrońcą są ośmieszone, co pokazuje najlepiej kompetencje dziennikarzy, którzy je tworzą ( mała dygresja)

  Wszystko jest w głowie i nogach Roberta , to było tylko takie pokerowe sprawdzam w drodze do wielkiej kariery!

  • legolas pisze:

   Z tym mundialem o tyle ciekawa sprawa, że jeżeli Gumny miałby mieć szansę to zapewne będzie rywalizował o wyjad z Kędziorą, bo raczej 3 PO nie zabierze. A Beleszyński i Jędrzejczyk? to pewnie brani pod uwagę jako LO

  • Alcatraz pisze:

   Kędziora z całym szacunkiem dla niego nigdy nie grał w Lechu na poziomie Roberta z minionej rundy, to odnośnie gotowości do transferu Roberta o , której toczyła się od wczoraj dyskusja. Moment na ten transfer był nieodpowiedni moim zdaniem tylko.
   Za Robertem też przemawiają ogromne perspektywy rozwoju.
   Śmiało można powiedzieć ,że jest godnym następcą Piszczka, bardzo podobny styl gry.
   Kędziora ma jedynie dośrodkowanie i wiele ograniczeń głownie technicznych. Docelowo powinien wylądować na pozycji stopera, takie jest moje zdanie. Jędrzejczyk ten sam poziom co Kędziora tyle ,że już nie dośrodkuje, w formie przyzwoity przeszkadzacz.

   Ja przewiduje grę na bokach obrony , na Mistrzostwach Piszczka i Bereszyńskiego i to najlepsza opcja na ten moment. Gumny raczej rezerwa.

 56. Didavi pisze:

  I bardzo dobrze! Tylko, żeby głowa ochłonęła. Skupić się na grze.
  Latem oferty się posypią. Jeszcze Guma będzie miał z czego wybierać, a Lech zarobi może i więcej.

 57. 07 pisze:

  Gumnemu tylko wyjdzie na dobre to,że zostanie w Ekstraklasie i trochę jeszcze pogra w Polsce. Oczywiście, że każdy postąpił by tak jak on mając taką ofertę, ale prawda jest taka, że rozegrał on raptem kilkanaście spotkać w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Przypuszczam,że to jego ostatnie miesiące w Poznaniu. Lech ma czas na znalezienie godnego następcy.

  • stowoda pisze:

   Chyba nie musisz używać słowa „przypuszczam” bo np już zimą było wiadomo że odchodzi Lewy, Karol ,Kownaś i.. odeszli. Tu nieco „czas został o mało co wyprzedzony”. A jak piszą… perspektywa gry np na MŚ, wygrania MP, odejście w lecie do jakiegoś „organizującego się po rozgrywakach dobrego klubu” jest na bank lepsza niż transfer zimowy ( no chyba wykup teraz, a przejście latem… jak np było z Bońkiem czy Lewym).

 58. Czlo pisze:

  Taka jedna uwaga: koniecznie trzeba podpisać nowy kontrakt z Gumą! On przez pół roku zarobi znacznie większe pieniądze, a my latem będziemy mieli lepszą pozycję negocjacyjną!

  • stowoda pisze:

   Trochę wiedzy… Guma ma kontrakt do 2021 ( jak Tomczyk).

  • roby pisze:

   Może klub podpisać z nim nowy lepszy kontrakt i dać sygnał, że jest dla niego cennym zawodnikiem a pieniądze na wychowanka nie są zmarnowane jak na wątpliwej jakości obcokrajowców.

 59. Siódmy majster pisze:

  Miejmy nadzieję,że chłopakowi nie klęknie psycha i będzie jeszcze lepszy.Jeśli tak się stanie ,a Lech zgarnie majstra i młody pojedzie na mundial to otwiera się autostrada dla jego kariery i…zacieranie rąk przez naszych włodarzy.Choć szansa na ruskie mistrzostwa nie jest duża bo Nawałka ma inne wybory na pozycję Roberta.Ale bądźmy dobrej myśli.Robercie,na Borussi MG świat się nie kończy.Zapieprzaj na chwałę swoją i Kolejorza,a na pewno sobie ten świat o Tobie przypomni.

  • Alcatraz pisze:

   Jeśli klęknie to znaczy, że wszyscy włącznie z Borussią mieliśmy o nim lepsze zdanie niż jest w rzeczywistości, a jestem na 99% pewien, że nie klęknie.

  • El Companero pisze:

   po tej przygodzie wkurzy się, że go ktoś potraktował jak gówniarza i oszwabił na maksa. Teraz będzie podbudowany i będzie chciał wszystkim coś udowodnić. Młodzi ambitni ludzie nie zapominają takich upokorzeń. Może w pewnym sensie poczuje się pokrzywdzony przez świat i ,,zemści,, się dobrą grą. Straci wrażliwość i cechę naiwności i stanie się dojrzałym człowiekiem, wtedy łatwiej mu będzie robić karierę za granicą.

  • kksjanek pisze:

   Trzeba liczyć, że to da mu pozytywnego bodźca, pomoże w wywalczeniu mistrzostwa, a następnie pójdzie do jakiegoś zagranicznego kluby, gdzie będzie miał realne szanse grać, a my przy tym solidnie zarobimy. Wyjazdu na MŚ mało realne, na tej pozycji jest Bereszyński i Kędziora.

  • kksjanek pisze:

   No i oczywiście pewniak Piszczek.

 60. Rafal82 pisze:

  Jak dla mnie niemcy(celowo z małej litery)tylko się zbłaźnili za pół roku ten średniej klasy klub nie będzie stać na wychowanka Lecha …Ale może i dobrze że tak się stało w końcu walczymy o majstra!!!!

  • Pan Tehu pisze:

   Wyobraź sobie,że jakiś czas po wojnie była to ogólnie przyjęta praktyka,pisanie onych z małej litery. Zupełnie nie rozumiem dlaczego porzucona ?

 61. aaafyrtel pisze:

  ale kwadratowe jaja… emocje większe z tym transferem, jak na meczu…

 62. Astorino pisze:

  Niemcy wycofali się z dealu ponieważ kontuzja ich obrońcy okazała się nie tak groźna jak zakładali a z wypożyczenia wracał kolejny. Niepotrzebnie zrobili to w ten sposób. Guma jest całkowicie zdrowy

 63. endrjiu pisze:

  Cieszę się, że zostaje w Poznaniu!

 64. pyra fan kks z breslau pisze:

  kasa misiu kasa hehe dziadostwo a nie profesjonalizm Robi dobrze ze tak wyszlo

 65. aziz teteh pisze:

  Serdeczne podziękowania dla lech poznan graczy, personelu, a zwłaszcza fanów za całą miłość i wsparcie. Będę na zawsze pielęgnować wszystkie wspomnienia, które miałem w Poznaniu. Dziękuję Ci z całego serca i życzę szczęścia w drugiej rundzie sezonu. Twoje zdrowie