Trzydniowy serial z rzadkim zakończeniem

Serial pod tytułem „Robert Gumny w Niemczech” zakończył się tak szybko, jak się rozpoczął. Za Lechem Poznań oraz Robertem Gumnym są trzy bardzo emocjonujące dni, które ostatecznie zakończyły się pozostaniem wychowanka Kolejorza na rundę wiosenną. Klub może być zadowolony z fiasku transakcji, natomiast rola „Gumy” nie zmienia się. Młody defensor wciąż jest gwiazdą Lecha Poznań i będzie mógł odejść już latem.


Serial z Robertem Gumnym w roli głównej był jednym z najbardziej interesujących transferowych seriali w ostatnim czasie. Pora jednak zdać sobie sprawę, że dobiegł on końca tak jak negocjacje Lecha Poznań z Borussią. Od samego początku klub nie był zadowolony ze sprzedaży „Gumy”. W końcu otrzymując ogromne jak na polskie warunki pieniądze, których żądał, więc dał zgodę młodemu lechicie na odejście. Niemcy szybko porozumieli się z Gumnym i tak szybko jak chcieli go kupić nagle z niego zrezygnowali. Cóż. Dla całego klubu, dla kibiców oraz dla samego piłkarza to zupełnie nowe doświadczenie. W historii Kolejorza nigdy nie było jeszcze takiej sytuacji z której na pewno będzie można wyciągnąć wnioski na przyszłość. Pierwszy raz zdarzyła się również sytuacja w której procenty z 99% spadły na 0, a to za sprawą kończącego się w Bundeslidze okienka transferowego punktualnie o godzinie 18:00.

Po nieudanym transferze Roberta Gumnego życie toczy się dalej. Lech Poznań wciąż ma bardzo dobrego prawego obrońcę, ale już teraz musi liczyć się z jego odejściem latem. Z kolei „Guma” wciąż ma pewne miejsce w składzie Kolejorza, nikt nie ma do niego pretensji o chęć odejścia do tak dużego klubu i za takie pieniądze. Jest to w pełni zrozumiałe, lecz od jutra zaczyna się ciężka praca, która w przypadku Roberta Gumnego najprawdopodobniej już latem zaowocuje propozycją przejścia do równie mocnego klubu z silnej zachodniej ligi. Na sam koniec warto skrócić wszystkim kibicom Lecha Poznań to, co działo się w Kolejorzu przez ostatnie 3 dni. Wydarzył się serial, którego być może nigdy nie będziecie już mieli okazji śledzić.


Sobota i niedziela

– Lech kończy obóz w Turcji i wraca do Polski. Piłkarze otrzymują 2 dni wolnego

Poniedziałek

– Lech otrzymuje niespodziewaną ofertę z Borussii (3-4 mln euro, później 6 mln euro). Odrzuca te oferty
– Lech przekazuje Gumnemu, że nie chce sprzedać go tej zimy
– Robert Gumny po rozmowie z Niemcami i agentami jest zdecydowany na transfer
– Lech szybko porozumiewa się w sprawie indywidualnej umowy z następcą Gumnego, którego chce wypożyczyć (pozostaje jeszcze dogadać się z klubem, który nie chciał robić problemów w odejściu)

Wtorek

– Lech stawia Borussii twarde warunki – 6,5 mln euro + bonusy (bez negocjacji)
– Borussia akceptuje żądania Lecha. Klub po wstępnym dogadaniu się z następcą decyduje się sprzedać Gumnego
– Robert Gumny w ciszy wyrusza do Niemiec na środowe testy medyczne
– Gumny nie zjawia się na wtorkowym treningu. Piłkarze są tym zaskoczeni, nie wiedzą, gdzie poleciał obrońca
– W klubie aż do wieczora panuje cisza na temat transferu (informację jako pierwsi mieli podać Niemcy, którzy dostali na to zgodę)

Środa

– Robert Gumny z samego rana rozpoczyna testy medyczne
– Borussia w południe informuje Lecha o rzekomych problemach Gumnego i chce sprowadzić za lechitę swojego wypożyczonego zawodnika
– Borussia wie, że nie zdąży dokładnie przebadać Gumnego do 18:00 (koniec okienka w Niemczech) i nie zapłaci za niego żądanej kwoty
– Borussia po południu podaje w niemieckich mediach informacje jakoby Gumny miał problemy z kolanem
– Borussia wysyła zdjęcie kolana Gumnego do Lecha
– Lekarze Lecha stwierdzają, że nie widzą na nim żadnych problemów
– Lech już w południe po kombinacjach Niemców nie mając chęci sprzedaży Gumnego od samego początku postanawia zerwać negocjacje
– Temat transferu zostaje zakończony, Robert Gumny wraca do Polski, temat jego następcy póki co upada. Aktualny jest za to temat trzeciego napastnika zza granicy

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <53 komentarze

 1. MP pisze:

  Masakra

 2. Nico pisze:

  Chcieli na sam koniec pewnie zjechać z ceny. Brawo Lech ze isc olał

 3. Gołąb pisze:

  Słabe zachowanie moim zdaniem koledzy z zespołu maja prawo wiedzieć gdzie jest ich kolega

  • legolas pisze:

   No ale, co mieli dzwonić do każdego w środku nocy mówiąc że Gumny leci na testy do Niemiec? Pewnie najbliżsi przyjaciele o tym wiedzieli, a na treningu zapewne wszystko wypłynęło tak czy siak

  • Marc pisze:

   Myślę że nie tylko koledzy,ale powinien powiedzieć też paniom sprzątaczkom i kobiecie w kasie na pewno były by zadowolone

  • JR (od 1991 r.) pisze:

   Gołąb czy Głąb?

  • baczewski57 pisze:

   oraz Pani Klozetowej

 4. legolas pisze:

  No nic, jak widać i takie rzeczy się zdarzają. Oby tylko ta prawdopodobnie ściemniona diagnoza o problemach, nie okazała się prawdą. I proszę jak ładnie Rutkowski w live Przeglądu na FB omijał tą sprawę, wtedy już wiedział o tych gierkach Borussi i bardzo fajnie nie potwierdzał tego transferu, co bardzo nie podobało się dziennikarzowi :D. Jak widać nigdy nie możesz być pewny na 100%

 5. Doman pisze:

  I dobrze ,chcieli nas wyruchac bez mydła!!! Młody niech ostudzi głowę i do roboty!

 6. 1 pisze:

  głupio teraz przyznać, że żaden kolejny napastnik nie przyjdzie bo kasa nie wpadła co……??? Smiechu warte… Gdyby naprawdę profesjonalnie dzialali to własnie teraz powinni sprowadzić tego prawego obrońce ( dogadanego), żeby latem nie było szaleństwa skoro wszyscy są przekonani, że Gumny odejdzie.

 7. Olo pisze:

  Tak zrobili zajebista reklamę, kurwa czy te Rutki nigdy się nie nauczą żeby robić takie interesy po cichu teraz mamy informacje ze młody chłopak zostaje bo ma kolano rozjebane, kurwa kiedy my będziemy mieć dobry PR.Gumny trzymaj się chłopaku i pokaż ze się myliły te Niemieckie świnie .

  • Franco pisze:

   Twierdzisz, że kolejny klub który się po niego zgłosi, sam go nie przebada, tylko poprosi Niemców o papierek z przed pół roku ?
   A PR-owo chłopak zyskał tyle, że „chciała go Borussia Mgladbach za 6,5 mlnE +” Reklama moim zdaniem nie najgorsza.

  • ketjow1978 pisze:

   PRowo to akurat Gumny nie zyskał. Każdy klub który będzie chciał go kupić dokładnie go przebada i pewnie będzie grał „tekstem” Gladbach żeby zbić cenę. Takiej sumy za Gumnego już pewnie Rutkowski nie zarobi

 8. KotorFan pisze:

  Serial z Gumnym przebija serial z Kadarem.

 9. CzyWyMacieZgorem? pisze:

  Tak jak pisałem o 16 pod głównym artykułem. Nie ma problemu z kolanem. Poszło o test fizyczno- wydolnościowy. Lekarze Lecha nic z kolanem złego nie widza.
  Gumny musi zostać podrasowany fizycznie a Niemcy potrzebują piłkarza na już do gry. A także chcieli wyciągnąć Gumę taniej jakby się udało.
  Zarząd musi uważać bo takie zagrywki są bardzo podłe. Zawodnik został przeswietlony przez inny klub, który teraz wie wszystko o stanie zdrowotnym piłkarza. Mam nadzieję że to się w przyszłości nie zemści.

  • Alcatraz pisze:

   Myślę ,że pleciesz głupoty z tym prześwietleniem stanu zdrowia. Jedyne co się może zemścić to przyklejenie Gumnemu łatki inwalidy, ale przy dobrej grze i podobnej sumie transferowej i tak wszystko zostanie sprawdzone i zweryfikowane zgodnie z prawdą.

  • Alcatraz pisze:

   Zawsze może się przydarzyć coś takiego jak Arkadiuszowi Gołasiowi, świetnie zapowiadającemu się siatkarzowi i nie tylko jemu , czego nikomu nie życzę, ale z takim tokiem rozumowania nie wychodź chłopie z domu.
   Pesymista to mało powiedziane.

 10. torreador pisze:

  Mam nadzieję, że Gumny ze spokojem przeżyje tę huśtawkę emocjonalną i za 10 dni zagra z „chłodną” głową.

  • CzyWyMacieZgorem? pisze:

   @ Alkatraz

   Tak wiem ja często gadam głupoty dla poniektórych tutaj. Tylko sam zauważasz że jedynie co się może zemścić przyklejenie łatki inwalidy.
   Podpowiem Ci coś łatkę można przykleić jeśli się ma do czego… A ma się do czego jeśli się ma wiedzę o czymś- w tedy to już łatwiej zrobić. Mam nadzieję że aluzja jest nie zatrudna dla Ciebie do zrozumienia.

   Powiem coś jeszcze niech teraz nie daj Boże jakie przecinak w naszej kopanej wjedzie specjalnie Gumie w kolano i zakończy sie kontuzją – obojętnie które kolano. I mamy pozamiatane.
   Pamiętaj tak po przyjacielsku świąt jest brutalny. Ale oczywiście plotę głupoty i wymślam teorie spiskowe.

 11. kilo82 pisze:

  Faktycznie dosyć nietypowa sytuacja. Z czysto kibicowskiego punktu widzenia, bardzo dobrze, że Guma zostaje. Kolejne pół roku u nas powinny sprawić, że latem będzie jeszcze lepszy. Pewnie, że taka kasa działa na wyobraźnię, ale wiemy jak u nas wygląda wydawanie forsy z transferów na wzmocnienia, więc chyba nie mamy w tej kwestii żałować…

 12. siwus89 pisze:

  Gumny może nam tylko pomóc w walce o MP, nabierze więcej doświadczenia i jeśli będzie grał jak tak jak jesienią to oferty napewno wpłyną,a Lech pokazał że negocjacje nie będą łatwe,także nie ma co robić z tego dramatu.

 13. El Companero pisze:

  od początku nie podobały mi się te ,,bonusy,, niby 1,5 bańki za awans Borussii do LM. Przecież tez zespół może zająć 5 miejsce i tam nie zagrać. To bardzo możliwe, bo w Bundeslidze są mocniejsze zespoły. Czyli byśmy ,,zapłacili,, te półtora bańki za ,kibicowanie,, niemieckiemu zespołowi w Bundeslidze. Dziękuję. Wolę obejrzeć Bundesligę w tv za 20-30 zł.

 14. J5 pisze:

  Nauka jest dla wszystkich. Dla Roberta, że mając taki talent nie warto rzucać się na pierwszą lepszą ofertę. Dla zarządu, że jeśli nie chce sprzedać zawodnika, to powinien postawić naprawdę ciężkie warunki do przyjęcia . Najważniejsze, że Gumny zostaje co najmniej do końca sezonu

 15. Bart pisze:

  Mimo wszystko plus dla Lecha, że od początku nie chciał teraz sprzedawać Gumnego.

 16. stanlech pisze:

  Najgorzej w tej sytuacji wyszedł sam Guma. Dla tak młodego człowieka, pomimo mocnego charakteru to spory zawód. Miejmy nadzieję, że jego rodzina oraz klub pomoże mu w tej sytuacji i nie zmarnują chłopaka. Trzymajmy kciuki za chłopaka, by nie tracił wiary i wykazał pełne zaangażowanie dla Lecha.

 17. Sadami pisze:

  Przeciez jak chłopak nie złapie kontuzji to przy jego umiejętnościach wcześniej czy później i tak odjedzie za taką kasę jak nie lepszą. Dobrze, że został.

  • JR (od 1991 r.) pisze:

   Młody jest bardzo. Siłowo nie prezentuje się jeszcze za dobrze. Ale to całe zamieszanie jemu i Kolejorzowi może wyjść na dobre. Lech ma nadal dobrego zawodnika, a młody ma gwarancję gry na swojej pozycji.

 18. kidd pisze:

  Wiadomosc poszla w swiat-bez 6 baniek w euro walucie potencjalni kupcy noe maja po co dzwonic. To po primo, a secundo to tak czy inac z ej mamy reklame i pewnie kilka klubow wiecej przysle tu swoich skautow. O samego pilkarza jestem spokojny, ta sytuacja spowoduje w nim rozwoj talentu- wie ze wielka pilka jest juz dla niego na wyciagniecie reki! Guma wiosna rozbysnie jak supernowa!

 19. Pasterz pisze:

  Cóż, bardzo dobra wiadomość. A teksty, ze działacze Lecha nie chcieli sprzedać Gumnego są słabe, kiedy w końcu zdecydowali się sprzedać. Gdyby nie chcieli to by Gumnego nie zapakowali do samolotu i nie wysłali, koniec kropka. W sklepie Rutkowskich „Lech Poznan” kazdy jest na sprzedaż, łącznie z Gargamelem i panem Gieniem. Kiedyś mieli sklep „Amika Wronki”, ale ze względu na gorsza markę nazwy własnej kasowali za zawodników 10 razy mniej, to se zmienili nazwę na Lech Poznan.

  Zasadniczo fajnie, z Robert jeszcze przynajmniej pół roku zostanie w Poznaniu.

 20. tomasz1973 pisze:

  Najważniejsze, że ten cyrk się skończył, my mamy nadal dobrego obrońce, Rutkowski i Gumny nowe doświadczenie, co cie nie zabije to cię wzmocni. Jestem przekonany, że Robert na wiosnę zagra jeszcze lepiej, bo będzie chciał udowodnić Frycom, jak mocno się mylili!

 21. Glos pisze:

  Jak widac Niemcy chcieli za male pieniadze nabyc dobrego zawodnika i potem chwalic sie ze wydymali nas w czasie negocjacji. Oni pewnie uwazali ze chcemy za duzo, ze za Polaka takich pieniedzy sie nie placi. Chcieli dac tylko tyle ile oni uwazaja za stosowne bo oni wiedza ile wart jest nasz zawodnik a nam odbija. Uwazam ze jak zjawi sie kolejny niemiecki kupiec po naszego zawodnika to klub powinien na dzien dobry stosowna cene walnac. Trzeba sie cienic. Dlaczego za Chorwata daja 10-12 mln a zawodnika polskiego na tym samym poziomie gora 6? Mysmy juz Lewego za drobniaki sprzedali do Dortmundu i o rok za wczesnie ale to dzieki jego menego, ktorego juz pieklo by zarobic wszawe pieniadze.

  • alastor pisze:

   przecież to szwaby zaproponowały tę sumę.suma sumarum dobrze że GUMA zostaje do lata.jak nie załapie żadnego urazu może być z bańkę droższy

 22. menagom pisze:

  szkoda że te rewelacje redakcja nie podaje na bieżąco tylko po czasie

 23. Michu73 pisze:

  Niewiadomo co o tym wszystkim myśleć. Rzeczywiście dziwna sytuacja ale finalnie Guma gra u nas (chciaz już pewnie widział siebie w koszulce Borussi) i ja bardzo sie z tego cieszę. Jak dobrze pójdzie to lepszy i silniejszy Robert latem może odejść do lepszego dla niego zespołu a nasze szanse na mistrzostwo na pewno, przy tym niespodziewanym zakończeniu, wzrosły.

 24. Soku pisze:

  Mam bardziej pasujący tytuł artykułu: Gumokomedia.

 25. Nick pisze:

  Jedyne czego szkoda, to nerwow mlodego chlopaka. Jak dla mnie to jest sytuacja typu win-win.
  Odchodzi – ok, tracimy bardzo waznego zawodnika, ale przychodzi solidny gracz za niego i do tego klub wychodzi kilkadziesiat milionow PLN na plus.
  Zostaje – gra z nami dalej, pomaga w zdobyciu mistrza. A w lecie pewnie odejdzie za podobna sume.

 26. 07 pisze:

  Mówi się – niemiecki porządek…. gówno tam – już nie te czasy. Robertowi dobrze wyjdzie jak zagra jeszcze kilka spotkań w Ekstraklasie i wejdzie na wyższy poziom. Moim zdaniem mógłby iść do Dortmundu i trafić pod Piszczka który będzie grał coraz mniej….

 27. Siódmy majster pisze:

  A to ci szwabskie cwaniaczki.Szlabany graniczne nam kuźwa w 1939 połamali,sprawili,że musieli nas „wyzwolić” Sowieci,zafundowali nam dzięki temu 45 lat „szczęśliwego rozwoju”,a teraz ustaloną cenę chcieli uszczuplić po wymyśleniu problemu zdrowotnego, który raczej nie istnieje.Nieładnie się bawicie Germanowie.Latem po Gumnego nie wracajcie bo on pójdzie do poważnego klubu.

  • Pan Tehu pisze:

   Od jakiegoś czasu mam do czynienia z onymi i coraz częściej spotykamy się z sytuacją,że chcą nas wy..mać i w d..pie mają umowy oraz”legendarną niemiecką solidność ” ,chyba się to wiąże z napływem od lat 70tych mieszkańców Azji Mniejszej i ich specyficznej kultury handlowej?

  • leftt pisze:

   To nie byli Niemcy, to byli transferzyści.

 28. Ekstralijczyk pisze:

  No i super, że Gumny zostaje do lata. ?

 29. babol pisze:

  Na miejscu zarządu nie przyjmował by żadnej delegacji ze strony Gladbach przez najbliższe miesiące.

 30. arek z Debca pisze:

  Chcieli zbic z ceny do samego konca, ale ze natrafili na podobnych centusi to sie przeliczyli. I jedni i drudzy stracili tylko kibice zyskali, a Robert i tak znajdzie lepszy klub za kilka miesiecy.

 31. z pisze:

  Fatalne zdarzenie i w ogóle nie rozumiem optymizmu niektórych. BM była na musiku jeśli chodzi o prawą obronę. Pewnie coś wymyślili w ostatniej chwili albo jak ktoś wspomniał sprawdzili wydolność. Za Gumą będzie się teraz ciągnęła opowieść że w dobrym niemieckim klubie stwierdzili jakąś wadę to raz a po drugie chłopak może być bardzo zdołowany tą historią. Pewnie każdy z nas byłby zdołowany. Oby pokazał cohones i na złość BM zagrał super rundę i w rezerwie pojechał na MŚ. I oby poszedł do BD za 8 milionów. Życzę tego chłopakowi i trzymam kciuki bo pewnie teraz jest zdrowo podłamany

 32. Tadeo pisze:

  Sytuacja mało komfortowa i sztucznie napedzona przez Niemców. Gumny napewno sobie z tą sytuacją poradzi. Trochę winy w tym całym zamieszaniu jest również po stronie Zarzadu.Skoro zależało im na pozostaniu Gumnego do końca sezonu to powinni tal jak już ktoś wspomniał, postawić taką cenę zaporowa że dziś nie byloby tematu i tego całego cyrku.

 33. bombardier pisze:

  Mam zupełnie inne zdanie niż wyżej piszący.
  Przede wszystkim to Gumny jest wszystkiemu winien.
  Poniedziałek – LECH odrzuca ofertę, ale Gumny już się
  widzi gwiazdą bundesligi i zdecydowanie CHCE WYJECHAĆ.
  Czy tak postępuje jeszcze niedoświadczony gracz w e-klapie?
  Forsa przewróciła mu w głowie. Okienko zamykane jest
  w środę o 18-tej. TO NAPRAWDĘ BARDZO MAŁO CZASU NA
  KOMPLEKSOWE BADANIA.
  Gumny już się widział drugim Lewandowskim!
  I stało się jak się stało – WRÓCIŁ Z PODKULONYM OGONEM.
  Wcale go nie żałuję – kopacz za mało dostaje w LECHU?
  Wyszedł Gumny z worka – że wychowanek, że tak bardzo
  identyfikuje się z LECHEM – te wszystkie teksty o nim –
  TRZEBA W BAJKI WŁOŻYĆ!
  Niestety w Lechu takich bezrozumnych kopaczy jest kilku.

  • Siódmy majster pisze:

   @bombardier-no przegiąłeś chłopie.Bardzo lubię Ciebie, Twoje posty, łacińskie słówka i sentencje, którymi świetnie ilustrujesz swe mądre wpisy ale tym razem Ci nie wyszło i jak widzisz jestem trzecim, który Cię krytykuje.Może Gumny to nie tylko napalony na szwabską kasę „bezrozumny kopacz” ale jednak megaambitny piłkarz,który chce się rozwinąć,ciężej trenować,zyskać sławę, zostać następcą Piszczka w kadrze?Pomyśl o tym w ten sposób i doceń to.A podkulonego ogona to NA PEWNO Robert nie ma bo nie istnieje taki powód.Gdyby to on zawiódł to można by mówić o podkulonym ogonie.Młody gracz, ledwie pełnoletni nie ma sobie nic do zarzucenia.Zawiedli poważni ludzie obracający setkami milionów euro.I temat do dyskusji jest w tym miejscu: czy ci ludzie NA PEWNO byli poważni?

 34. stowoda pisze:

  @bombardier- dobieraj bomby do celu. Teraz walnąłeś atomówką w muchę.
  Gumny to poznaniak i choćby dlatego uważaj co piuszesz. Niewielu w krajowych klubach gra PRAWDZIWYCH wychowanków, a jeszcze mniej urodzonych w Kielcach w Koronie, urodzonych w Białymstoku w Jadze czy urodzonych w Warszawie w „szmacie” itd. Gumny w Lechu gra „od zawsze”. Tu sił. Poka mi garcza w lidze 19 letniego który gra pół sezonu w CZOŁOWYM KLUBIE LIGI wszystko jak leci i to w swoim PIERWSZYM sezonie ligowym i uznawany jest przez kiboli za jednego z najlepszych graczy w zespole. Przypomnij mi KIEDY ostatnio to PRAWY OBROŃCA był jednym z najlepszych graczy Lecha ! Sorry mi pamięć zawodzi.
  Więc zastanw się kiedy będziesz odpalał następną bombę by znowu się nie wygłupić !

 35. Rechot pisze:

  @bombardier Trzeba być nieźle ograniczonym by pisać takie bzdury, lub po prostu syndrom polskiego frustrata. Jeśli ktoś nie rozumie szansy grania w pierwszym składzie w Bundeslidze w wieku 19 lat i uważa że takie szanse się odpuszcza z jakich kolwiek pobudek to nie mamy o czym gadać. Dla mnie Guma to prze kozak i serce roście właśnie dlatego że się zdecydował chwycić byka za rogi i wierzy w siebie. I paradoksalnie uważam że ta sytuacja dużo mu pomoże w przyszłości i uczyni mentalnie silniejszym

 36. bombardier pisze:

  Kto pisze bzdury ten pisze. Wystarczy poczytać recenzje
  z meczy rozegranych w rundzie jesiennej przez LECHA.
  Zdania swojego absolutnie nie zmienię.
  Redakcja wyraźnie napisała, że LECH w poniedziałek
  odrzucił ofertę.
  Co by nie napisać – była to BARDZO SŁUSZNA DECYZJA.
  Wg mnie Niemcy od początku wiedzieli, że NIE ZAPŁACĄ
  takiej kwoty.
  Transfery last minute z reguły kryją takie niespodzianki.
  Mimo przeprowadzonych przez LECHA rozmów –
  DECYZJĘ PODJĄŁ GUMNY.
  Jeszcze raz sprawdziło się porzekadło „co nagle – to po diable”
  Pozdrawiam moich oponentów.

  • stowoda pisze:

   Opo… co? 😉

  • Pan Tehu pisze:

   Oponentów …czyli chyba wulkanizatorów ?ale głowy nie dam.

  • bombardier pisze:

   Fajne jaja sobie robicie.
   Bardzo dobrze kumacie o co chodzi.
   Może są jeszcze nie zorientowani to wyjaśniam –
   oponent – przeciwnik,
   oponować – być odmiennego zdania, wyrażać sprzeciw wobec czegoś.