Sonda: Jaki będzie ten rok?

10 dni dzieli Lecha Poznań od inauguracji rundy wiosennej piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2017/2018. Od 11 lutego do 20 maja Kolejorz rozegra łącznie 16 spotkań w tym 9 na Inea Stadionie mieszczącym się przy ulicy Bułgarskiej 17 w Poznaniu, które zdecydują o tym, jak wszyscy będziemy wspominać trwający od miesiąca 2018 rok.


Jak co roku na początku roku ruszamy na KKSLECH.com z okazjonalną sondą z pytaniem „jaki będzie 2018 rok?” lub jak kto woli – „co osiągnie Lech Poznań w 2018 roku?”. Trudno przewidzieć co Kolejorz zmajstruje wiosną, a tym bardziej jesienią. O istotności trwającego roku wszyscy wiedzą, cele są powszechnie znane i już za 10 dni „niebiesko-biali” rozpoczną walkę o zrealizowanie tego jedynego, czyli Mistrzostwa Polski.

Scenariuszy na 2018 rok jest wiele, dlatego w okazjonalnej, przedwiosennej ankiecie do wyboru jest 8 możliwości odpowiedzi. Sonda potrwa tydzień i będzie dostępna poniżej oraz w „Śmietniku Kibica”. Jej wyniki tradycyjnie opublikujemy w osobnym newsie w przyszły czwartek. Wszystkich kibiców Kolejorza zachęcamy do wzięcia udziału w tej ankiecie. Po komentarzach widać, że nastroje są różne, dlatego chętnie poznamy zdanie szerszej grupy internautów.


[wpgform id=’139700′]

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <25 komentarzy

 1. leftt pisze:

  Zaznaczyłem „przyzwoity”. Stać nas na rządzenie w tej lidze. I na razie na nic więcej. Zabraknie rankingu i stabilizacji.

 2. Lolo pisze:

  Ja też przyzwoity. I oby to się sprawdziło

 3. Andy pisze:

  Jestem optymistą. Zaznaczyłem przyzwoity.

 4. WybrzeżeKlatkiSchodowej pisze:

  Bedzie chujowo ale stabilnie jak zawsze 🙂

 5. John pisze:

  Lech będzie w top 3 ,czy będzie mistrzem ciężko powiedzieć.
  A do europejskich pucharów daleka droga,kto wie jak będzie wyglądać kadra Lecha po sezonie.Dobrze że wraca liga,bo Reale i Bayerny to nie to samo.

 6. Marecki60 pisze:

  Ze mnie jakoś optymizm zszedł. Zaznaczyłem przeciętny. Jakoś nie widzę za wielu piłkarzy, którzy mają parcie na bycie lepszymi piłkarzami. Do działań zarządu i trenera mam też zastrzeżenia. Krótko mówiąc średnio wierzę w MP dla Kolejorza, ale i tak nie mogę się doczekać pierwszego meczu na Bułgarskiej.

 7. tylko tyle pisze:

  życzeniowo zaznaczyłem przyzwoity 🙂

 8. J5 pisze:

  Uważam że będzie przyzwoity. Lechowi potrzeba stabilizacji formy i gry. Jeśli na początek taka stabilizacja trwała by ze dwa- trzy lata to byłbym zadowolony. Ale później chciałbym przeskoku na ciut wyższy poziom, a później tak już cyklicznie

 9. Biniu pisze:

  Wierze ,że będzie świetny. A jaki będzie to się okaże. Co bym obstawił u buka, tego nie jestem pewien.

 10. Franco pisze:

  Na wiosnę Vice.
  Potem w el LE spokojnie przejdziemy leszczy
  ale w 3/4 rundzie trafimy na zespół z nieco wyższej półki i mimo dobrej walki, odpadniemy.
  Na jesień nic się nie zmieni. Punktować
  będziemy gruntowych , szklarniowych, względnie patisonów. Z lepszymi ekipami będzie tradycyjny problem.
  Trener będzie miał umiarkowane zaufanie zarządu, ale warunek, że w grudniu ma być pierwsza trójka.
  W PP, zależy od drabiny, ale powinniśmy w bólach zajść wyżej niż w obecnym sezonie

  Jeśli to się sprawdzi, to kolejny Mistrz dopiero w 2020

 11. KRIS pisze:

  Słabo będzie niemamy zmienikow dla Jevticia i Gajos Tym bardziej niema co się oszukiwać bez Jevticia wtedy gra wygląda dno A Majewski i Gajos są słabi na naszą ligę!!! Potrzeba nam wzmocnień na pozycję 8 i 10porządnych i od teraz w tym okienku transferowym

 12. Grimmy tel pisze:

  Zaznaczyłem „bardzo dobry”. Chuj, wydało się, ale nie potrafię już tego dłużej skrywać. Jestem optymistą.

  • Biniu pisze:

   @Grimmy ,ja Cię proszę. Co Ty wiesz o optymizmie.

  • enow pisze:

   Witam w klubie

  • JR (od 1991 r.) pisze:

   A ja jestem optymistą tylko w odniesieniu do Kolejorza. W życiu to tak sobie, ale w sukces Lecha wierzę, zwlaszcza przed sezonem ?

 13. inowroclawianin pisze:

  Nic nie zaznaczam, żeby nie zapeszac. Moim zdaniem Lech zajmie w najgorszym razie 3 miejsce w lidze i w najgorszym razie znów nie awansuje do grupy w pucharach. Wszystko jak zwykle będzie zależało od zarządu, sztabu szkoleniowego i zawodników. Zarząd musi wymagać od wszystkich zaangażowania i MP za wszelką cenę, a sztab szkoleniowy i zawodnicy muszą zrobić wszystko by to zrealizować. Grając tak jak jesienią nie zrealizują naszych marzeń. Musi nastąpić zdecydowana poprawa w grze co jest oczywiście możliwe i nadal w to wierzę. Skład nie został w sumie ani wzmocniony ani osłabiony. Zarząd trochę zaoszczędzi bo pozbyto się paru najsłabszych ogniw. MP jest realne bo jest mała strata do lidera, który jest w przebudowie. Jeśli zawodnicy będą grać z zaangażowaniem to o MP jestem spokojny. Co do pucharów to już inna sprawa. Nie wiadomo jakie klub ma plany. Jeśli będą chcieli w przypadku MP powalczyć o awans do grupy LM to należałoby poczynić wzmocnienia obecnego składu. Klub stać na to, pytanie tylko czy zostanie to zrobione. Jeśli kilka pozycji zostanie wzmocnione i nikt kluczowy nie odejdzie to możemy nawet do grupy LM awansować. Dużo jak zwykle będzie zależało najpierw od zarządu. Skład na MP mamy wystarczający, na puchary trzeba wzmocnić. Tyle w temacie. Wierzę w MP.

 14. kibic007 pisze:

  Zaznaczyłem przeciętny, głównie ze względu na pierwszą część – typuję 2. miejsce (nie wierzę w ten środek pola i w Bjelicę). Reszta zależy od tego jakiego trenera będziemy mieli w nowym sezonie, jakie transfery latem zostaną dokonane (in&out).

 15. F@n pisze:

  Przeciętny.

 16. Siódmy majster pisze:

  Zanim przeczytałem komentarze zaznaczyłem PRZYZWOITY.No i widzę,że tak typuje większość.Znaczy się myślimy podobnie .

 17. urwis pisze:

  Realnie 2-4,5 miejsce. Gdyby MP, to byłby prawdziwy cud. A my w swojej masie raczej w takie numery nie wierzymy . Inaczej niż w w Małopolsce ( na nartach się nasłuchałem) , czego to Wisła nie dokona, Legię mają rozjechać , nie wiem kiedy, w Lecha też nie wierzą, część kibicuje kurnikowi (?). Moim zdaniem , jak kurnik będzie w 8 – ce to i tak sukces. E tam..
  No nie wiem co zrobić , żeby pójść do przodu w pucharach , składu raczej nie zmienimy o 100 % w ciągu miesiąca .

 18. Chris65 pisze:

  Standardowo czyli przeciętnie. Ale napewno będzie wielkie pompowanie balonika. Rozpoczynamy pompowanie 3 lutego na Placu Wolności. Wolę większą fete na stadionie ze zdobycia M. P. niż oglądać przed rundowa szopke bądź to w markecie lub na placu… W tym jesteśmy mistrzami Polski bez dwóch zdań.

 19. Ekstralijczyk pisze:

  Czas pokaże i wszystko zweryfikuje , ale chciałbym w końcu, żebyśmy wszyscy wspominali ten rok w samych w pozytywach.

 20. roman pisze:

  Będzie przeciętnie ,gramy bez środka-Gajos słaby,Majewski,Radut przeciętni a Jevticz
  czasami dobry i tyle