Serwisowo-kosmetyczne i wiosenne zmiany

Jutro, a w przypadku Lecha Poznań w niedzielę ruszy runda wiosenna piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2017/2018. Wszyscy wierzymy, że trwające rozgrywki wreszcie skończą się tym na co czekamy i o czym marzą wszyscy kibice Kolejorza. Meta jest w niedzielę, 20 maja, o godzinie 20:00 i właśnie wtedy okaże się, czy nasz klub zdoła wywalczyć ósmy tytuł mistrzowski w historii będący jednym celem na rundę wiosenną.


Zdajemy sobie sprawę, że dla wielu z Was ten serwis jest ważnym źródłem informacji o poznańskim Lechu, dlatego w najbliższej rundzie jak zwykle podejdziemy do swoich obowiązków bardzo sumiennie. Zbliżająca się runda nie będzie różniła się zbyt mocno od poprzednich. Wiosną będziemy bazować na rzeczach, które wcześniej sprawdziły się na KKSLECH.com, na stałych cyklach, na realizowaniu materiałów w podobny sposób, jak choćby przez cały 2017 rok oraz skupiać się głównie na analizie czy szczegółowym opisywaniu 16 meczów pierwszej drużyny Kolejorza.

Choć wiosną 2018 w porównaniu z jesienią 2017 na KKSLECH.com zmieni się niezbyt wiele, to mimo wszystko szykowane są małe, kosmetyczne nowości, które ułatwią kibicom korzystanie z tej witryny. Kilka elementów zostanie wiosną zmienionych m.in. za sprawą Waszych sugestii kierowanych do nas jesienią. Szczegóły drobnych zmian, które już wkrótce ujrzą światło dzienne znajdują poniżej.

Zmiany w ocenach

Od wiosny 2018 w pomeczowych ocenach znikną opisy do ocen od 1 do 6. Były głosy użytkowników, że i tak każdy wie o co chodzi, nie są potrzebne żadne podpowiedzi przy głosowaniach/ocenach, zatem za Waszą namową rezygnujemy z takich opisów jak te poniżej:

Sędzia meczu Lecha Poznań:

1 – fatalnie, sędziował pod rywala
2 – słabo, był zbyt drobiazgowy
3 – przeciętnie, gubił się na boisku
4 – dobrze, nie popełnił większych błędów
5 – bardzo dobrze, rzadko używał gwizdka
6 – świetnie, był kompletnie niewidoczny

Nowe grafiki

Od wiosny 2018 wprowadzamy kilka grafik, które stale będą ozdabiały poszczególne cykle. Nowe grafiki pojawią się również w newsach, które często zdobiły fotografie sprzed paru lat w zbyt małych rozdzielczościach bądź średniej jakości. Część grafiki jest za mała, gdyż niektóre zdjęcia używane do artykułów są jeszcze z czasów poprzedniej wersji witryny, kiedy szerokość okien z wiadomościami była mniejsza. Nowe grafiki pojawią się także na naszym profilu na Twitterze – @KKSLECHcom będącym zresztą jedynym kanałem tego serwisu w mediach społecznościowych. Już od meczu z Arką na naszym profilu będą nowe, bardziej przejrzyste grafiki ze strzelcami bramek dla Lecha Poznań oraz wyjściowym składem Kolejorza na dane spotkanie.

Więcej zdjęć

Wiosną 2018 roku jedną z głównych nowości na KKSLECH.com będą dodatkowe fotorelacje z domowych meczów Kolejorza. Bardzo zależy nam na jak najlepszych ujęciach pokazujących m.in. radość piłkarzy Lecha Poznań po strzelonych golach. Tym samym od tej wiosny jeden z fotografów będzie stał z jednej strony bramki bliżej I trybuny, a drugi po drugiej stronie bramki bliżej III trybuny. Od meczu z Pogonią 18 lutego pomeczowe fotorelacje będą bogatsze niż wcześniej i w najwyższej jakości. Jesienią jako jeden z pierwszych serwisów klubu sportowego w Polsce zaczęliśmy nagrywać filmiki w rozdzielczości 4K.

Bez poważnych zmian

Serwis KKSLECH.com jest wystarczająco dobrze rozwinięty jak na swoje możliwości, tysiące stałych internautów wie czego można spodziewać się tutaj przed i po meczach Kolejorza, dobrze zna system działania witryny, zatem nie będziemy zmieniać czegoś, co od paru lat funkcjonuje bardzo dobrze. Jesienią nieźle przyjął się nowy cykl pod nazwą „Jeszcze raz”, który na pewno zostanie jeszcze trochę ulepszony. W pozostałych cyklach nie chcemy nic grzebać, by po prostu nie zepsuć dobrze funkcjonujących rzeczy. Gdyby ktoś z kibiców miał jeszcze inne pomysły, co można by poprawić, zmienić, ulepszyć czy dodać? niech da nam znać w komentarzu poniżej. Jesteśmy otwarci na propozycje kibiców, ponieważ jako kibice to w końcu dla Was poświęcamy swój czas. Wszyscy wierzymy, że 20 maja po 20:00 będziemy mogli opublikować to co byśmy chcieli, opisać wielki sukces naszego klubu, a Wy mogli go skomentować ciesząc się razem z nami. Dzięki tej witrynie wiosną jak zwykle będziecie przy Lechu Poznań 24 godziny na dobę i możliwie jak najbliżej klubu. Mocniej czasem już się nie da.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <8 komentarzy

 1. Jkl pisze:

  Witam jako że do ekstraklasy wchodzi system tracab może udało by się wam w porozumieniu z klubem otrzymać więcej danych pomeczowych odnośnie zawodników. Myślę że to ciekawi większość z nas ile zawodnik oprócz ogólnego wrażenia w meczu zrobił np sprintów na jakiej szybkości i podobnych danych.

 2. siwus89 pisze:

  Miło by było gdyby opcja „starsze komentarze” pojawiła się również na górze tak jak to było kiedyś,naprawdę jest o wiele wygodniej ?

  • mati pisze:

   To jest dobry pomysł.
   Dobrze by też było dodać np na dole numery strony,żeby w śmietniku nie trzeba było przewijać wszystkiego tyle razy.

 3. mario pisze:

  W śmietniku na początku wpisów przydałby się przycisk przenoszący do ostatniego wpisu. Nie trzeba by było wszystkiego po kilka razy przewijać.

 4. KrzysiekJ pisze:

  Dobrze, że znikają opisy do ocen sędziów, bo zaburzały bezstronność: wynikało z nich, że sędzia nie mógł być jednocześnie fatalny i sędziować pod Lecha.

 5. 07 pisze:

  Redakcjo – cieszy, że Wy robicie progress w każdym roku. Fajnie, że pracujecie nad tym, aby serwis był jak najbardziej ciekawy. Szacun.

 6. KKS pisze:

  Redakcjo zdradzicie jaki jest Wasz roczny budzet i czy(o ile) wzrosl w porownaniu do ubieglego roku?