Były trener Lecha nie przyjedzie do Poznania

Były trener Lecha Poznań, Jan Urban w poniedziałek przestał pełnić rolę szkoleniowca Śląska Wrocław, który w środę, 28 lutego zawita na Bułgarską. Urban to kolejny były trener Kolejorza po Mariuszu Rumaku będący zwolniony ze Śląska przez słabe wyniki osiągane w LOTTO Ekstraklasie.


Jan Urban poprowadził wrocławian w 41 meczach notując punktową średnią 1,24, czyli niższą niż w Lechu Poznań. Urban został dzisiaj zwolniony wraz z hiszpańskim sztabem szkoleniowym przez 2 wiosenne i wyjazdowe porażki z Cracovią Kraków 1:2 oraz z Legią Warszawa 1:4, które mocno skomplikowały walkę Śląska o awans do grupy mistrzowskiej LOTTO Ekstraklasy.

Czysto statystycznie zwolnienie Jana Urbana ze Śląska Wrocław to dobra informacja dla Kolejorza, bowiem 56-letni szkoleniowiec miał patent na nasz klub. Urban nie przegrał z Lechem kolejnych 6 spotkań wygrywając aż 4 razy w tym po raz ostatni we wrześniu we Wrocławiu wynikiem 2:0.

Byłego szkoleniowca poznaniaków zastąpił dzisiaj na stanowisku Tadeusz Pawłowski, który przeciwko Lechowi Poznań poprowadził Śląsk dotąd 4 razy. Przy Bułgarskiej jego ekipa przegrała z Kolejorzem 0:2 i 0:3, natomiast we Wrocławiu zremisowała 2-krotnie rezultatem 1:1.

Śląsk Wrocław po 23. kolejkach jest na 10. miejscu w tabeli tracąc do górnej ósemki 5 oczek. WKS to najgorszy zespół na wyjazdach w całej lidze, który w 12 spotkaniach wywalczył tylko 4 punkty i jako jedyny na obcym terenie jeszcze nie wygrał.

Mecz Lech Poznań – Śląsk Wrocław odbędzie się w środę, 28 lutego, o godzinie 20:30. Wcześniej WKS zagra u siebie z Górnikiem Zabrze, a Kolejorz w Kielcach z Koroną. Pojedynek 28 lutego będzie okazją do powrotu na Inea Stadion napastnika Marcina Robaka, który do tego czasu powinien wyleczyć uraz palca.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <29 komentarzy

 1. KotorFan pisze:

  Zamienił stryjek siekierkę na kijek.

  • Byly pisze:

   Nie porównuj Rumaka do „tegokogoś”.

  • KuBa pisze:

   Hahah NO własnie nie mozna Urbana porównywać do Rumaka bo nic nie osiągnął w porównaniu do wesołego Janka

  • Byly pisze:

   Proszę.

  • KotorFan pisze:

   Akurat miałem na myśli to, że teraz trenerem Śląska będzie Pawłowski, który jest jeszcze bardziej beznadziejny.

   Urban na ten moment osiągnął więcej od Rumaka, ich „umiejętności” trenerskie są na podobnym poziomie.

  • Byly pisze:

   Kto mniej pije?

 2. Pan Tehu pisze:

  Widziałem go wczoraj na trybunach…Rumaka też.

 3. John pisze:

  Przyjechać może,tyle że już nie jako trener Śląska.

 4. Lechita62 pisze:

  Zobaczyłem to zdjęcie i od razu mam przed oczami cykl „maniana Urbana”. Straszne czasy.

 5. mól pisze:

  JANEK-typowy.. !

 6. Pawelinho pisze:

  Jakoś mnie to nie dziwi, że Urban stracił pracę w Śląsku.

 7. roby pisze:

  Artykuł zbędny trochę, po co złe demony przypominać… ?

 8. robson pisze:

  I tak niebawem znajdą się kolejni frajerzy, który go zatrudnią. Na trenowaniu Lecha i Legii będzie się woził jeszcze wiele lat.

 9. torreador pisze:

  Wcale mnie nie dziwi że go zwolnili, bo to słaby trener. Jednak moment zwolnienia to żenująca decyzja na poziomie naszego zarządu. Podobnie jak u nas facet nie spełnił oczekiwań władz, tym razem w rundzie jesiennej. Mimo to pozwolili mu zmarnować okres przygotowawczy, by po dwóch meczach go zwolnić. Aż się dziwię że zimą nie zatrudnili mu Sisiego:)

  • torreador pisze:

   Warto tez dodać, że to prawda – Urban jest słabym trenerem i prawda że Śląsk jest słabym zespołem. Nie zapominajmy jednak że we Wrocławiu nas posprzątali, w tym meczu nie istnieliśmy. Taka mnie refleksja przy tej okazji naszła. Refleksja dotycząca naszego zespołu i naszego trenera.

  • Alcatraz pisze:

   Tu akurat się nie zgodzę, nasz zarząd pozwolił mu pracować w kolejnym sezonie.

  • torreador pisze:

   Alactraz
   Z czym się nie zgadzasz, bo nie rozumiem? Porównałem działania działaczy Śląska do naszego zarządu, bo nasi postawili warunek puchary. Wesoły Janek tego nie spełnił, co więcej położył całą wiosnę, a oni podpisali z nim kolejną umowę, po czym po kilku meczach zwolnili. Śląsk, co prawda nie musiał podpisywać nowej umowy, ale postawił warunek – na koniec rundy pierwsza ósemka. Wesoły Janek tez tego nie spełnił, to pozwolili mu na cały okres przygotowawczy, a po dwóch meczach zwolnili.

 10. siwus89 pisze:

  Może lepiej by mu poszło jakby został trenerem w siatkonogę.

 11. Krzysiaczek pisze:

  No to teraz Urban do Niecieczy.

 12. Byly pisze:

  Jeżeli „wesoły” zdobędzie robotę w tym kraju… , to, szczerze, zdziwię się.\
  … , nie, nie zdziwię się.

 13. Nostradamus pisze:

  Ja go coraz częściej widuje przy Bułgarskiej na meczach, chyba zakochał sie w Lechu

 14. J5 pisze:

  Nadszedł teraz czas aby wyeksportować do Śląska kolejnego trenera. Oni chyba już czekają na zwolnienie Bjelicy z Lecha). Daliśmy już im Czarnego Konia, Wesołego Janka vel Siatkonoga, czas teraz na Szarlatana z Bałkanów. Jeszcze ze dwóch trenerów przejdzie z Kolejorza do Wrocławia, to od spadku z e- klapy nic ich już nie uratuje:)

 15. arek z Dębca pisze:

  Bakero, wesoly Janek, Nenad… co jeszcze wymysla Rutki by nas uszczesliwic.

 16. Marcar pisze:

  Podejrzewam że następny będzie Probierz.