Wszystko po staremu

O godzinie 18:00 na Kolporter Arenie mieszczącej się przy ulicy Ściegiennego 8 w Kielcach, początek meczu 24. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2017/2018, pomiędzy drużyną Korony Kielce a zespołem Lecha Poznań. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia meczowego raportu na żywo z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

1 min. – Zaczął Lech. Pierwszy celny strzał Majewskiego z lewej nogi łapie bramkarz.
3 min. – Kacharava wbiegł w pole karne, minął obrońców i podał do Kiełba. Jego strzał z bliska kapitalnie wybronił Burić. Co to miało być?!
4 min. – Korona miała już dwa rzuty rożne.
8 min. – Lech jest na razie zamrożony.
11 min. – Zła wrzutka Kostevycha z wolnego. Szkoda takiej sytuacji.

16 min. – Sporo chaosu w grze Lecha, zero schematów, a w dodatku wiele indywidualnych strat.
19 min. – Celny strzał Gajosa z około 20 metrów.
20 min. – Kacharava sprawia Lechowi wielkie problemy.
21 min. – Fatalna strata Dilavera w środku. Na szczęście Korona zmarnowała kontrę.
34 min. – Teraz błąd obrony, jednak Khoblenko walczący o piłkę nie oddał nawet strzału.
27 min. – Korona zaczyna popełniać coraz więcej błędów w defensywie.

33 min. – Kontra Korony po kolejnym błędzie Lecha. Dobrą okazję zepsuł Kiełb.
36 min. – Obrońcy Lecha są bardzo spięci. Jasmin Burić uratował poznaniaków już kilka razy.
40 min. – Gra jest coraz bardziej rwana. Poza walką o piłkę w środku pola i błędami obu drużyn nie oglądamy nic ciekawego.
44 min. – W końcu jakiś dobry rzut wolny w wykonaniu Lecha. Tylko piłka znów wylądowała w rękach bramkarza.
45 min. – Do przerwy 0:0. W grze Lecha nie widać atutów ofensywnych ani chęci wygrania za wszelką cenę. Jest za to sporo strat i błędów obrony.

50 min. – Situm gra teraz na 9, a Khoblenko na prawej pomocy. Nikt nie rozumie o co tu chodzi.
53 min. – Najpierw celna główka Lecha po rożnym. Za chwilę strzał Kiełba wyłapał Burić.
55 min. – Fatalny strzał Khoblenko.
60 min. – Po przerwie nic się nie zmieniło w grze Kolejorza.

67 min. – Minuty mijają, akcji Lecha niewiele. Brakuje lidera w środku pola o strzałach nie wspominając.
69 min. – Gol dla Korony z niczego. 1:0. Strzela Cvijanović, rykoszet, Burić nie dał rady.
74 min. – Niecelny strzał Situma.

82 min. – Stałe fragmenty gry + dośrodkowania ze skrzydeł jak zwykle nie przynoszą żadnego zagrożenia. Ale Nenad Bjelica jest uparty i wie lepiej.
86 min. – Będzie dobra okazja z rzutu wolnego.
86 min. – Oczywiście została zmarnowana.
89 min. – W końcówce atakuje Korona.
90+1 min. – Nic już z tego nie będzie.
90+3 min. – Karny dla Lecha po faulu na Gytkjaerze.
90+4 min. – Nie trafił.
90+4 min. – To by było na tyle. Dobranoc.

Korona Kielce – Lech Poznań 1:0 (0:0)

Bramki: 69.Cvijanović

Żółte kartki: Kiełb – Kostevych

Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola)

Widzów: 6853

Korona: Alomerović – Rymaniak, Dejmek, Diaw, Kallaste – Żubrowski, Petrak – Kosakiewicz (65.Gardawski), Cvijanović (81.Cebula), Kiełb – Kacharava (72.Janjić).

Rezerwowi: Hamrol, Malarczyk, Gardawski, Możdżeń, Janjić, Jukić, Cebula.

Lech: Burić – Gumny, Janicki, Vujadinović, Kostevych – Dilaver, Gajos – Jóźwiak (46.Radut), Majewski (74.Gytkjaer), Situm – Khoblenko (71.Koljić).

Rezerwowi: Putnocky, Moder, Serafin, Radut, Barkroth, Gytkjaer, Koljić.