Wasze oceny za mecz z Legią. Radut najlepszy, Situm najsłabszy

Mihai Radut (średnia ocen: 4,45) został wybrany przez kibiców Lecha Poznań najlepszym piłkarzem Kolejorza w ligowym meczu z Legią Warszawa. Zaraz za nim byli Christian Gytkjaer (3,91) oraz Maciej Gajos (3,76). Najsłabszym zawodnikiem był tym razem Mario Situm (średnia nota: 2,48). Poniżej pełne wyniki Waszego oceniania zawodników.


Jasmin Burić
Najczęściej wystawiana ocena: 4 – 46.4%
Średnia ocen: 3,54

Robert Gumny
Najczęściej wystawiana ocena: 4 – 50%
Średnia ocen: 3,75

Rafał Janicki
Najczęściej wystawiana ocena: 3 – 43.4%
Średnia ocen: 3,22

Nikola Vujadinović
Najczęściej wystawiana ocena: 4 – 39.6%
Średnia ocen: 3,61

Volodymyr Kostevych
Najczęściej wystawiana ocena: 3 – 33.5%
Średnia ocen: 2,58

Łukasz Trałka
Najczęściej wystawiana ocena: 4 – 41.8%
Średnia ocen: 3,41

Maciej Gajos
Najczęściej wystawiana ocena: 4 – 47.9%
Średnia ocen: 3,76

Mihai Radut
Najczęściej wystawiana ocena: 5 – 48.1%
Średnia ocen: 4,45

Radosław Majewski
Najczęściej wystawiana ocena: 4 – 35.9%
Średnia ocen: 3,60

Mario Situm
Najczęściej wystawiana ocena: 3 – 33%
Średnia ocen: 2,48

Christian Gytkjaer
Najczęściej wystawiana ocena: 4 – 47.2%
Średnia ocen: 3,91

Rezerwowi:

Kamil Jóźwiak i Tymoteusz Klupś grali za krótko, by byli poddani ocenie


Trener Nenad Bjelica (gra drużyny, zmiany, taktyka itp.):

4 – 38%

Poziom meczu Legia – Lech 2:1

4 – 49%

Sędzia meczu Szymon Marciniak (Płock):

1 – 81%

Najlepszy piłkarz w zespole rywala:

Arkadiusz Malarz – 91%

Skład Lecha Poznań w meczu z Legią Warszawa:

Burić – Gumny, Janicki, Vujadinović, Kostevych (87.Jóźwiak) – Trałka, Gajos – Radut (90.Klupś), Majewski, Situm – Gytkjaer.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <25 komentarzy

 1. leftt pisze:

  Bardzo wysokie oceny dla Jasia i obrońców. Tymczasem pierwsza bramka to przedszkole, a Jasiu drugi mecz z rzędu robi ten sam błąd. W pierwszej połowie tirówka też zbyt łatwo wygrywała główki pod naszą bramką. W drugiej z kolei kontrowali bardzo groźnie i tylko przez swoją ciapowatość nie stworzyli setek. Oceny obrońców zawyżone nieco.

  • Pawel68 pisze:

   To samo myślę o Jasiu.2 mecze wychodzi z bramki niebotrzebnie i gongi,nie wspomnę już jak ślamazarnie bronił karnego.Rzucił się przed strzałem i gamoń sobie strzelił w środek!

 2. subiektywny nieogar pisze:

  Bardzo sprawiedliwe oceny moim zdaniem. Może ewentualnie dałbym odrobinę wyżej Vujadinoviciowi.

  • endrjiu pisze:

   Ten Vujadinovic zawalił przyczynił się do straty gola?

  • subiektywny nieogar pisze:

   Pierwsza bramka owszem, tak w połowie zawalona przez niego, ale oprócz tego cały mecz bardzo pewny w jego wykonaniu

  • Jam pisze:

   Pewnie, że popełnia błędy, ale jednak u niego zdecydowanie plusy przeważają minusy. Jeden z lepszych w naszym zespole.

 3. J5 pisze:

  Bezbarwny Situm niepotrzebnie zajmuje miejsce w składzie np Jóźwiakowi. Dziwi upór Bjelicy w tym przypadku. Kostewycz tak jak i Situm musiałby odpocząć od meczu, czas byłoby dać szansę Tomasikowi.

 4. Obiektywny pisze:

  To Situm zagrał?? Dobre, bo ja go w tym meczu nie widziałem. Jesienią widziałem w nim momentami jednego z liderów, ale to, co teraz gra woła o pomstę do nieba. Dobrze, że jest tylko wypożyczony, bo zjazd z formą widoczny aż nadto. Kostia i tak za wysoko. Nie mam nic do niego, ale ostatnimi występami kwalifikuje się, by wygrzać co najwyżej ławkę rezerwowych, z której nie powinien się podnosić. Jego dwa błędy skutkowały utratą dwóch goli, bez względu na to, jakiego byśmy nie mieli zdania o słuszności podyktowanej jedenastki.

 5. arek z Dębca pisze:

  Situm w składzie to Lech gra w dziesiątkę. Rozumiem, że można być bez formy i to się zdarza ale nigdy nie zaakceptuję braku zaangażowania i dreptajacego sobie piłkarza po stracie piłki.

 6. Nostradamus pisze:

  Situmowi przyda sie pare meczy obejrzec z trybun

  • JR (od 1991 r.) pisze:

   Dokładnie. Moim zdaniem wadliwy towar, nie wart takich pieniędzy.

  • Lechita pisze:

   Situm po kontuzji nie jest już sobą, obniżył loty , często robi za statyse.

 7. endrjiu pisze:

  Jak dla mnie to oceny sporo zawyżone dla całego zespołu biorąc pod uwagę fakt, że przegraliśmy mecz. A piątki wystawiane Radutowi to już jakaś abstrakcja.

 8. Pawel68 pisze:

  To samo myślę o Jasiu.2 mecze wychodzi z bramki niebotrzebnie i gongi,nie wspomnę już jak ślamazarnie bronił karnego.Rzucił się przed strzałem i gamoń sobie strzelił w środek!

  • kudi pisze:

   Pawel68 co do wychodzenia z bramki to się zgodzę , lecz co do karnego najgorszą rzeczą bramkarza w trakcie strzału z karnego to brak reakcji , a zareagował prawidłowo…rzucił się w róg bramki. Co byś powiedział jakby Burić stał na środku bez reakcji a piłka poszła w bok bramki?????

  • Pawel68 pisze:

   Nic bym nie powiedział.Obejrzyj powtórkę i zobaczysz…

 9. ŁKS pisze:

  No cóż w Niedzielę ostatnia szansa Bjelicy żeby uratował posadę…Kostia i Situm na ławkę dać szanse Jóźwiakowi i Tomasikowo…Darko może też zagrać za Situma i Choblenko do ataku i błagam żeby zagrali drugą połowę tak jak z Legia…

  • Jam pisze:

   Co wy tak z tym chwaleniem za drugą połowę? Zagrali lepiej ponieważ szachrajka ze stolicy, nie miała siły, przestała grać presingiem i przez to nasi zawodnicy mieli bardzo dużo miejsca. Aktualnie jesteśmy bardzo przeciętną drużyną, a „przyjaciółka” wcale nie jest lepsza. Poziom 5 -6 miejsca w lidze na dzień dzisiejszy.

 10. Bart pisze:

  Cieszy mnie że ludzie w końcu przestali piać nad Situmem i zaczynają dostrzegać to o czym pisałem już jesienią – że to ziomeczek trenera który, poza paroma przebłyskami na początku sezonu, gówno wnosi i tylko odbiera miejsce Jóźwiakowi. Jestem wręcz przekonany, że, poza mącącym menago, ta sytuacja również miała wpływ na to, że Jóźwiak kręcił nosem przy negocjowaniu nowego kontraktu.

  Cieszy mnie również zwyżka formy Raduta. Oby to nie było chwilowe i oby „rumuński Beckham” zaczął na dobre grać jak w Pandurii, bo tak grający Radut będzie nam w pojedynkę wygrywał mecze.

 11. P66 pisze:

  Niestety Buric zamiast nam wybronić mecz to przyczynił się do straty bramek w dwóch ostatnich meczach.

 12. Jam pisze:

  Ogólnie ci nasi bramkarze są jacyś tacy zbyt „wyciszeni”.

  • Olos77 pisze:

   Ogólnie to cała ta zbieranina jakaś taka wyciszona w trakcie meczy. Trzeba sprawdzić co oni mają w tych bidonach,może melise

 13. El Companero pisze:

  ja surowo oceniłem Kostewycza ale widać ,że facet jest eksploatowany na maksa i nie zawsze ma siły. Ma chyba jednak też jakiś problem mentalny. W dwóch ważnych meczach popełnił błąd. W meczu z Utrechtem zawalił awans, w meczu z tęczowymi sprowokował Marciniaka do zrobienia przekrętu. Szkoda, jednak powinien być skoncentrowany przez cały mecz.

 14. Pawlik pisze:

  Putnocky jest lepszym bramkarzem od Buricia , pewnego poziomu Jasiu nie przeskoczy .

 15. Chris65 pisze:

  Mimo wszystko gra Kostewycha od dłuższego czasu to nie porozumienie .Rozumiem że jest nadmiernie eksploatowany ale Kostewych to taki jeździec bez głowy.Trochę w tym przypomina mi Kikuta .Napewno nie jest pewnym punktem zespołu.
  Co do Situma … miał być wschodzącą gwiazdą piłki Chorwackiej. Jakość tego nie widać na boisku widocznie nie do końca mu zależy na dłuższym pobycie w Poznaniu ..
  Uważam że Szymon Pawłowski nawet bez formy był bardziej produktywny na boisku niż Mario S.. Widocznie Bielica widział to po swojemu ale jakoś efektów nie widać.
  Burić jak to Burić nie mam do niego zastrzeżeń ale jak już wcześniej napisano Jasiu pewnego poziomu nie przeskoczy mimo dobrej formy. Z tym że ta sugestia dotyczy również kilku innych piłkarzy Lecha więc nie ma po co chłopaka dołować.