Juniorzy rozpoczęli rundę wiosenną

W miniony weekend pierwsze juniorskie drużyny Lecha Poznań rozpoczęły w swoim wykonaniu rundę wiosenną sezonu 2017/2018. Dwie ekipy Kolejorza pewnie wygrały swoje mecze, natomiast zespół juniorów starszych zanotował mocny falstart i to na własne życzenie. Na szczęście punkty stracili też inni rywale.


W ten weekend pierwszego wiosennego meczu nie rozegrały rezerwy Lecha Poznań, które we Wronkach miały się spotkać z Sokołem Kleczew. Ten pojedynek został przełożony ze względu na zły stan murawy. Za tydzień podopieczni Ivana Djurdjevicia pojadą do Gdyni na mecz z tamtejszym Bałtykiem (w sobotę o 18:00). W 18. kolejce grupy 2 III-ligi odbyły się tylko dwa mecze.

10 marca bardzo mocno rozczarował zespół juniorów starszych z CLJ U-19 (grupa zachodnia). Lech Poznań zaledwie zremisował na wyjeździe z czternastym Piastem Gliwice 1:1. Piast, który już jesienią stracił realne szanse na utrzymanie się w lidze doprowadził do remisu w 90 minucie. Kolejorz spadł na 4. miejsce i ma już tylko 6 oczek przewagi nad strefą spadkową. Z drugiej strony podopieczni Krzysztofa Kołodzieja tracą tylko 1 oczko do 2. pozycji, bowiem w ten weekend przegrał dotychczasowy wicelider, Pogoń Szczecin.

Dobrze wiosnę 2018 w grupie B CLJ U-17 rozpoczęli za to juniorzy młodsi Lecha Poznań prowadzeni przez Bartosza Bochińskiego, którzy ograli u siebie Bałtyk Koszalin 2:0. Na inaugurację wiosny w grupie B CLJ U-15 zwyciężyli też trampkarze starsi trenowani przez Huberta Wędzonkę. Kolejorz sprał na swoim boisku Gryf Wejherowo aż 8:0.

Kolejny raport z rezultatami młodzieży Lecha Poznań opublikujemy w przyszły poniedziałek. Aktualnych tabel i terminarzy szukajcie w odpowiednich działach na tej witrynie, czyli „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane również poniżej.

> Ligowy terminarz młodzieży Lecha Poznań
> Ligowe tabele Lecha Poznań

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarze 3

 1. 07 pisze:

  Niestety, ale po raz kolejny juniorzy starsi pod kierunkiem Kołodzieja zawodzą.

 2. stowoda pisze:

  A co się dzieje z Hubertem Sobolem? Nie znalazłem go ani w rezerwach ani w juniorach starszych ( w składach meczowych) ?

 3. kibic MARAS pisze:

  Kolejny raz pod wodza wf-isty Kołodzieja zawodzą dlaczego ten człowiek ich trenuje to chyba tylko Rzasa z
  Ulatowskim wiedza… ten facet nie nadaje się na trenera …..Gdzie czasy Maleckiego i Tomaszewskiego…..
  wyników brak …ten to musi mieć plecy…i to wystawianie na mecze zawodników ” nie na swoich pozycjach” ale jest trenerem i koniec….zal patrzeć co się dzieje z ta akademia…nie dziwie się za zawodnicy odchodzą ….na grę tego zespołu nie można patrzeć….nie dziwią odejścia Jarosza czy Grabowskiego … bo mieli swoje zdanie wiec nie można było się z nimi dogadać…..a kibicom podaje sie do wiadomości ze rodzice nie zgodzili się z filozofia klubu…..parodia …jeszcze wiele można napisać ale szkoda strzępić jezyka