Kilka dni wolnego i aż 13 dni przygotowań

Piątkowy mecz Lecha Poznań z Lechią Gdańsk wygrany przez Kolejorza rezultatem 3:0 zakończył pierwszy etap rundy wiosennej piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2017/2018. Po wczorajszym spotkaniu decyzją sztabu szkoleniowego zawodnicy Kolejorza otrzymali od trenerów kilka dni wolnego i do zajęć powrócą dopiero w środę, 21 marca.


W ciągu ostatniego miesiąca i paru dni Lech Poznań rozegrał łącznie 7 meczów w tym większość w bardzo niskich temperaturach. Sama drużyna od pierwszych wiosennych gier spotykała się ze sporą krytyką mediów oraz kibiców, a Nenad Bjelica znajdował się pod sporą presją musząc na dodatek tłumaczyć się przed zarządem klubu. Tym samym mimo rosnącej ostatnio dyspozycji zespołu marcowa przerwa na kadrę przyda się Lechowi Poznań m.in. po to, aby odpocząć psychicznie o czym Chorwat mówił po wczorajszym meczu.

Kolejorz po 4 dniach wolnego wróci do zajęć w środę, 21 marca. Według planu lechici w środę i w czwartek mają zaplanowane aż po dwie jednostki treningowe na dobę. W piątek będą ćwiczyć raz dziennie, a w sobotę, 24 marca rozegrają sparing z Chrobrym Głogów. Mecz kontrolny z I-ligowcem odbędzie się za tydzień o godzinie 13:00 na jednym z bocznych boisk Inea Stadionu mieszczącego się przy ulicy Bułgarskiej 17 w Poznaniu.

Po sparingu z Chrobrym już w przyszłym tygodniu Kolejorz będzie przeważnie trenował raz dziennie. Prawdopodobnie we wtorek, 27 marca odbędą się dwa treningi. Spośród graczy z pierwszej drużyny powołania do reprezentacji na marcowe mecze otrzymali tylko Jakub Moder, Kamil Jóźwiak, Robert Gumny oraz Jasmin Burić, który wczoraj doznał urazu, więc nie wiadomo czy uda się na zgrupowanie kadry. Najbliższe dni pozwolą wrócić do pełnej dyspozycji Thomasowi Rogne i Darko Jevticiowi, którzy ostatnio leczyli urazy. Do pełnych zajęć ma też wrócić Maciej Makuszewski.

Najbliższy czas będzie ważny dla Mario Situma i wspomnianego już wcześniej Jasmina Buricia, którzy mają szansę wrócić do treningów w ciągu dwóch tygodni. Dłuższa, bo 1,5 miesięczna przerwa czeka za to Mihaia Raduta muszącego zejść wczoraj z boiska w pierwszej połowie z powodu kontuzji kolana. Lech Poznań kolejne spotkanie w LOTTO Ekstraklasie rozegra dopiero w Wielkanocny Poniedziałek dnia 2 kwietnia. Wtedy o 18:00 zmierzy się na wyjeździe z Wisłą Kraków. Tym samym czeka nas jedna z dłuższych przerw na reprezentację od ładnych paru lat. Potrwa ona równe 17 dni.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarzy 6

 1. Cinek pisze:

  Ponad 2 tygodnie bez Lecha… dobrze, że w międzyczasie jest sparing z Chrobrym.

 2. Panda1922 pisze:

  Życzę rekonwalescentom powrotu do zdrowia , a całej drużynie coraz lepszej formy.

  TYLKO I WYŁĄCZNIE LP!!!

 3. 07 pisze:

  Oby tym razem przerwa wpłynęła na jeszcze lepszą grę. Odpocząć, nabrać sił i liczę, że Lech jeszcze mocniejszy wyjdzie w Krakowie.

 4. robson pisze:

  Jedyny pozytyw z tej przerwy, że przynajmniej Burić i Situm powinni się wykurować.

 5. Kibit pisze:

  Situm to cienizne gra z przebłyskami formy. Oby Jozwiak go wygryzł.

 6. rafal pisze:

  Najważniejsze, zeby po tej przerwie bylo juz ciepło :D