Kolejne wiosenne mecze wypożyczonych

Wykorzystując wolny czas średnio co 2 tygodnie w trakcie trwania sezonu 2017/2018 przyglądamy się postępom wypożyczonych lechitów. Aktualnie czasowo w innych klubach przebywa łącznie dziewięciu piłkarzy mających ważne kontrakty z Kolejorzem. Niektóre drużyny w których występują wypożyczeni z Kolejorza zawodnicy rozpoczęły już wiosenne zmagania.


Miłosz Mleczko (Puszcza Niepołomice)

Miłosz Mleczko nie zadebiutował jeszcze w I-lidze. Do Puszczy poszedł tylko na ławkę rezerwowych przegrywając aktualnie rywalizację z Marcinem Staniszewskim. Ekipa młodego lechity zremisowała dotąd z Odrą Opole 0:0 i z Zagłębiem Sosnowiec 1:1. W I-lidze jest jedenasta.

Minuty: 0
Mecze: 0
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 0

Tymoteusz Puchacz (Zagłębie Sosnowiec)

Tymoteusz Puchacz na razie wygrał rywalizację na lewej obronie z Udoviciciem notując dotąd pełne 3 spotkania. Jego drużyna odpowiednio wygrała, przegrała i w ten weekend zremisowała. Zagłębie Sosnowiec plasuje się na 8. pozycji w I-lidze. Na razie wypożyczenie Puchacza do Sosnowca było dobrym ruchem.

Minuty: 270
Mecze: 3
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 0

Paweł Tomczyk (Podbeskidzie Bielsko-Biała)

W trwającej rundzie wiosennej Podbeskidzie zanotowało bilans 2-1-0 i awansowało na 10. miejsce w I-lidze. W żadnym spotkaniu nie wystąpił Paweł Tomczyk, który aktualnie leczy kontuzję palca.

Minuty: 1323
Mecze: 22 (3 w PP)
Gole: 7 (1 w PP)
Asysty: 2
Kartki: 1

Dariusz Formella (Raków Częstochowa)

Tej wiosny 2 mecze szóstego w I-lidze Rakowa Częstochowa zostały przełożone. Tydzień temu beniaminek Nice I-ligi mierzył się za to z GKS-em w Katowicach. Przegrał 1:2, a Formella grał do 60 minuty na prawej pomocy.

jesień:
Minuty: 1085
Mecze: 20 (2 w PP)
Gole: 2
Asysty: 2
Kartki: 3
wiosna:
Minuty: 60
Mecze: 1
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 0

Mateusz Lis (Raków Częstochowa)

Mateusz Lis jest od tej wiosny klubowym kolegą Dariusza Formelli, który wiosną ma mimo wszystko większe szanse na regularną grę niż 21-letni bramkarz. Raków w inauguracyjnym pojedynku przegrał z GKS-em Katowice 1:2, a Lis był tylko rezerwowym. Inne 2 mecze zostały przełożone.

Minuty: 1260
Mecze: 14 (1 w PP)
Czyste konta: 2
Kartki: 0

Piotr Kurbiel (Olimpia Elbląg)

Olimpia Elbląg tej wiosny nie rozegrała jeszcze ani jednego meczu. Wszystkie 3 pojedynki drużyny w której gra Piotr Kurbiel zostały przełożone ze względu na złe warunki oraz zły stan II-ligowych muraw.

Minuty: 944
Mecze: 19 (1 w PP)
Gole: 2
Asysty: 2
Kartki: 0

Marcin Wasielewski (Znicz Pruszków)

Marcin Wasielewski w ubiegłym tygodniu zadebiutował w Zniczu Pruszków rozgrywając pełne 90 minut w spotkaniu z Błękitnymi Stargard (1:1). Dwa inne mecze ze Stalowa Wola oraz Gryfem Wejherowo zostały przełożone. Znicz zajmuje 7. miejsce w II-lidze.

Minuty: 90
Mecze: 1
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 0

Szymon Pawłowski (Termalica Nieciecza)

Szymon Pawłowski tej wiosny nie ma pewnego miejsca w przeciętnej Termalice, choć ostatnio znów zaczął grać więcej. W Gdyni grał od 46 minuty, natomiast w ostatniej kolejce przeciwko Pogoni od początku do 67 minuty. W tym czasie „Szymek” zdobył gola, który był dla niego 2 trafieniem w bieżących rozgrywkach. Ekipa z Niecieczy jest na razie przedostatnia.

Minuty: 1446
Mecze: 20 (1 w PP)
Gole: 2
Asysty: 1
Kartki: 2

Dawid Kurminowski (MFK Zemplin Michalovce)

Dawid Kurminowski jest na razie tylko rezerwowym na Słowacji. W 5 meczach Zemplina aż 4 razy nie podniósł się z ławki rezerwowych notując dotąd tylko 13 minut 1 spotkaniu. „Kurmin” ostatni raz zagrał prawie miesiąc temu.

Minuty: 13
Mecze: 1
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 0

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <7 komentarzy

 1. Myslaw pisze:

  Kurminowski gra i strzela bramki , ale w zespole U-19 MFK Zemplin .

 2. kibic pisze:

  w juniorach to kurminowski sobie moze strzelac

 3. stowoda pisze:

  Powiedzmy sobie otwarcie. tak zwane „minuty” w przeciętnych zespołach ( 1,2 ligowych + Kurmin) o lepiej niech gra na wypożyczeniu niż w rezerwach”Lisie raczej zapomnijmy. Wasielewski też jak wróci to pewnie jako wzmocnienie rezerw ( coś jak Serafin… jak widać!). Chyba nikt nie wierzy że w każdym przypadku wypożyczenie to będzie taka przemiana „wody w wino” jak w przypadku Bednarka czy Gumnego. A jak widać argument „niech lepiej gra na wypożyczeniu niż siedzi na ławce czy rezerwach” to akurat słaby argument. Dla mnie jedyny argument by wypożyczać to by „wypchnąć zbędny balast kadrowy” licząc że może uda się pozbyć gracza albo sprzedać go za parę złotych ( tak zrobiono np z Drewniakiemi powinno się zrobić z Serafinem, może Moderem i Kurminowskim).
  Oraz liczyć na cud jak w przypadku Gumy i Bediego.

 4. Phyra pisze:

  Szkoda Pawła bo był w dobrej formie i na 3 dni przed ligá kontuzja spokojnie grałby i strzelał brameczki w PBB ale podobno wraca w kwietniu do gry

 5. Kibic Lecha pisze:

  No nie wszystkie wypożyczenia dadzą efekt i nie wszystkie są dobre np Kurminowski to utalentowany piłkarz ale czy ma szansę grać w pierwszej Lidze słowackiej a gra w młodziezowym zespole to nie to samo

 6. Kibic pisze:

  Słowacka liga to taka nasza 1 liga skoro tam nie gra to nie ma szans w Lechu i tak prze dniem jest Pawka także w Lechu będzie miał problem Kurmin to zawodnik na nasza 2 lige

  • stowoda pisze:

   Kurminowski ma sporo zalet ale… nie ma najważniejszej, brak mu szybkości. Co jest poważną wadą. A za „byka” to on w polu karnym nie ma szans „robić” . Brak mu też dobrej gry głową i dynamiki. Na pewno lepszy od Kurbiela, lecz nie ma „ligowych walorów” ( choćby takiego Niezgody czy Krzysztofa Piątka ).