Drugi tydzień przygotowań przed Lechem

Przed piłkarzami Lecha Poznań jest drugi tydzień treningów podczas jedynej tej wiosny marcowej przerwy na kadrę. W minionym tygodniu Kolejorz ćwiczył od środy odbywając w tym czasie cztery jednostki treningowe. Tydzień zakończył sparingiem z Chrobrym Głogów (2:1) w którym szansę pokazania się otrzymali przede wszystkim rezerwowi zawodnicy Kolejorza w ostatnim czasie.


Dziś decyzją sztabu szkoleniowego zespół Lecha Poznań ma wolne. Piłkarze wrócą do treningów jutro i też wtedy rozpoczną właściwe przygotowania do wyjazdowego meczu z Wisłą Kraków, który odbędzie się w Wielkanocny Poniedziałek, 2 kwietnia, o godzinie 18:00. Od poniedziałku „niebiesko-biali” mają w planach trenować głównie raz dziennie.

Z zagranicznych konsultacji zdrowotnych wrócili już Mario Situm i Jasmin Burić, którzy w starciu z Lechią Gdańsk doznali niegroźnych mięśniowych urazów. Jeśli ich stan zdrowia na to pozwoli wówczas obaj w ciągu paru dni dołączą do drużyny i rozpoczną treningi. Z kolei w czwartek na zajęciach są spodziewani kadrowicze – Robert Gumny oraz Kamil Jóźwiak, którzy we wtorek zagrają przeciwko Litwie w eliminacjach MME U-21.

W nadchodzącym tygodniu Lech Poznań odbędzie 7-8 jednostek treningowych, zatem wystarczająco wiele, by należycie przygotować się do Wielkanocnej potyczki z „Białą Gwiazdą”. Zespół z Reymonta podczas marcowej przerwy na kadrę także nie próżnuje rozgrywając wczoraj sparing z Piastem Gliwice. Wisła Kraków wygrała w nim 2:0 po golach Patryka Małeckiego i Zdenka Ondraska, a szansę występu przeciwko ekipie z Górnego Śląska otrzymali przede wszystkim zmiennicy.

Skład Wisły na sparing z Piastem: Buchalik – Bartkowski, Głowacki, Velez (57.Świątko), Sadlok (57.Korczyk) – Llonch (57.Halilović), Cywka (82.Plewka) – Wojtkowski (37.Małecki), Brlek, Kolar (46.Kostal) – Balanyuk (46.Ondrasek).

Dla szkoleniowca Wisły Kraków zmartwieniem może być kontuzja Kamila Wojtkowskiego. W tym tygodniu do treningów z drużyną najbliższego rywala Lecha Poznań mają wrócić jednak Marcin Wasilewski, Vullnet Basha i Rafał Boguski. Choć do kolejnego ligowego meczu Kolejorza pozostało jeszcze 8 dni, to „niebiesko-biali” wyjdą na Reymonta prawdopodobnie w następującym składzie: Putnocky (Burić) – Gumny, Dilaver, Vujadinović, Kostevych – Trałka, Gajos – Jevtić, Majewski, Situm (Barkroth) – Gytkjaer.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <