Lechici wystąpili w reprezentacjach. Moder z golem, Jóźwiak z asystą (akt.)

Na marcowe mecze towarzyskie i eliminacji młodzieżowych Mistrzostw Europy powołania otrzymało łącznie trzech piłkarzy trenujących na co dzień z pierwszą drużyną Lecha Poznań. Każdy z nich wystąpił w reprezentacji Polski w różnym wymiarze czasowym. Pomocnik Jakub Moder, który wciąż czeka na debiut w LOTTO Ekstraklasie zdobył nawet bramkę.

W turnieju eliminacyjnym MME U-19, który odbył się we Włoszech nasza reprezentacja zajęła 2. miejsce w grupie i odpadła z walki o awans już po porażce w drugim meczu z Włochami 3:4. Wcześniej „biało-czerwoni” bezbramkowo zremisowali z Czechami 0:0, a na koniec eliminacji pokonali dzisiaj Grecję 3:1. Gola na 2:1 zdobył pomocnik Kolejorza, Jakub Moder, który grał od początku. Przeciwko Włochom młody lechita pojawił się na boisku w 84 minucie.

Z kolei piłkarska reprezentacja Polski do lat 21 najpierw kontrolnie pokonała Tarnovię Tarnowo Podgórne 4:0. Kamil Jóźwiak oraz Robert Gumny wystąpili po 45 minut. Dziś od 18:00 w Lublinie „biało-czerwoni” walczą z Litwą w eliminacji MME U-21. Robert Gumny nie znalazł się w kadrze z powodu przeziębienia. Za to Kamil Jóźwiak wszedł w 67 minucie i zanotował asystę przy zwycięskim golu Dawida Kownackiego. Dzięki wygranej 1:0 Polacy zostali nowym liderem swojej grupy.