Lokomotywa przemknęła nad Wisłą!

O godzinie 18:00 na stadionie Miejskim im. Henryka Reymana mieszczącym się przy ulicy Reymonta 22 w Krakowie, początek meczu 29. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2017/2018, pomiędzy drużyną Wisły Kraków a zespołem Lecha Poznań. Wszystkich kibiców Kolejorza zachęcamy do śledzenia meczowego raportu na żywo z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

2 min. – Piłką grą Lech, kontrę wyprowadziła Wisła. Na szczęście Carlitos został zatrzymany.
4 min. – Putnocky wyłapał główkę po wrzutce z rzutu wolnego.
7 min. – Lech nabija sobie celne podania grając od strony do strony. Wisła czeka na kontry.
11 min. – Arsenić w ostatniej chwili zatrzymał mocne dośrodkowanie Tomasika. Na piłkę już czekał Gytkjaer.
11 min. – Niecelna główka Vujadinovicia po rożnym.
14 min. – Fajna kontra Lecha, jednak Klupś zepsuł całą akcję.

18 min. – Wisła zaczęła więcej atakować i Lech zaczął się gubić. Na szczęście Imaz wolał strzelać zamiast podawać na lewą flankę.
23 min. – Lech nie stwarza sytuacji.
24 min. – W końcu coś stworzył po błędzie Wisły. Uderzenie Majewskiego po ziemi wyłapał bramkarz.
29 min. – Obie drużyny są bardzo dobrze ustawione taktycznie. W środku nie ma zbyt wiele miejsca, brakuje akcji o strzałach nie wspominając.
30 min. – 1:0 dla Wisły po golu Carlitosa z wolnego. Wcześniej arbiter odgwizdał faul i pokazał kartkę Vujadinoviciowi za przewinienie, którego nie było.

32 min. – Remis nic Lechowi nie daje. Warto zaryzykować, postawić na ofensywę, ponieważ nie mamy nic do stracenia.
35 min. – Mocny strzał Carlitosa z daleka broni Putnocky.
38 min. – Niewiele się dzieje.
41 min. – Ręka po zagraniu Tomasika w pole karne! Karny dla Lecha!
43 min. – GOOOOOOOOOOOOOL Gytkjaer! pewnie! Mamy 1:1!
45 min. – Po bramce Lech nadal atakuje.
45+1 min. – Do przerwy 1:1. Sędzia wcale nie jest stronniczy dla Wisły. Jest po prostu słaby i postanowił uatrakcyjnić to widowisko. Faulu nie było, ręka obrońcy Wisły też trochę dziwna. Remis 1:1 nadal nic Kolejorzowi nie daje.

49 min. – Gramy dalej. Na razie gra wciąż wyrównana.
51 min. – Ładna akcja Lecha. Niestety Jevtić ucierpiał przy ataku na Cuestę, ale już wstał.
52 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!! Jevtić do Gytkjaera, ten przyjmuje piłkę i w snajperskim stylu zdobywa gola!!!!!!!!! 2:1!!!!!!!!!!!!!!!!!!
56 min. – Teraz dopiero zacznie się mecz…
57 min. – Dobra interwencja Janickiego po wrzutce Carlitosa.
60 min. – Znów przedzierał się Carlitos. Hiszpan ciągnie całą ofensywę Wisły.

64 min. – Gdzie jest VAR?! Powinien być karny dla Lecha po ręce wiślaka!
65 min. – Mógł gwizdnąć albo nie. W każdym razie – gramy dalej.
66 min. – Aj Gytkjaer trafił w Cuestę w dobrej okazji! Mógł być gol.
67 min. – Tomasik psuje świetną kontrę. Co to było?!
71 min. – Ładna akcja Majewskiego lewą stroną zakończona złym strzałem. Powinien podawać.
72 min. – Vuja świetnie wypuścił Gytkjaera. Duńczyk nie uderzył na bramkę, ale podał do Jevticia. Ten dryblował zamiast strzelać. Zmarnowana setka.
74 min. – Kolejne zagrożenie pod bramką Wisły. Tym razem Dilaver!

78 min. – Trwa ostatni kwadrans. O dziwo to Kolejorz przeważa, choć Wisła stawia wszystko na jedną kartę i gra na 3 obrońców.
78 min. – I znów Majewski psuje dobrą akcję Jevticia.
81 min. – Putnocky świetnie wyłapuje dośrodkowanie Boguskiego. Tomasik powinien je zablokować.
82 min. – 4 kartka Jevticia. Z Górnikiem pauzuje.
83 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 3:1!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jak on to robi?!?! GYTKJAER wykańcza świetną akcję prawą stroną!
88 min. – Klupś strzela! Cuesta broni!
90 min. – Kolejorz, walczyć do końca!
90+4 min. – Płaski strzał Khoblenko obronił bramkarz!
90+5 min. – PIĘKNIE! KONIEC! BRAWO!

Wisła Kraków – KKS Lech Poznań 1:3 (1:1)

Bramki: 30.Carlitos – 43, 52 i 83.Gytkjaer

Asysty: 2:1 – Jevtić, 3:1 – Majewski

Żółte kartki: Mitrović, Sadlok, Arsenić – Vujadinović, Trałka, Jevtić

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork)

Widzów: 20053

Wisła: Cuesta – Palcić (77.Boguski), Arsenić, Velez, Sadlok – Llonch (77.Brlek), Cywka – Halilović (68.Ondrasek), Mitrović, Imaz – Carlitos.

Rezerwowi: Buchalik, Bartkowski, Wasilewski, Boguski, Brlek, Kolar, Ondrasek.

Lech: Putnocky – Dilaver, Janicki, Vujadinović, Tomasik – Trałka, Gajos – Klupś (90.Jóźwiak), Majewski, Jevtić (90.Moder) – Gytkjaer (85.Khoblenko).

Rezerwowi: Mrozek, De Marco, Serafin, Moder, Barkroth, Jóźwiak, Khoblenko.