Top 7 (29.03-04.04)

Top 7 to nowy cykl powstały w połowie sierpnia 2017 dotyczący bezpośrednio internautów KKSLECH.com. Co tydzień w środę moderatorzy wyróżniają 7 najlepszych komentarzy oddanych przez kibiców Lecha Poznań w newsach na łamach tej witryny z pominięciem „Śmietnika Kibica”. Komentujesz sprawy związane z Kolejorzem? Co tydzień jest szansa, że to właśnie Twój wpis znajdzie się wśród wyróżnionych.


Spośród setek komentarzy oddanych w newsach na KKSLECH.com w ciągu 7 dni wiele wpisów skłania do refleksji, a innych użytkowników m.in. do rozwinięcia dyskusji. Nowy cykl o nazwie „Top 7” ma za zadanie co tydzień w środę wyróżniać najlepsze wpisy kibiców Lecha Poznań oddane w newsach na KKSLECH.com z pominięciem „Śmietnika Kibica”.

Autor wpisu: JERICHO do newsa: Lokomotywa przemknęła nad Wisłą!

„Dziękuję Lechu, nie spodziewałem się. Pierwszy raz od niepamiętnych czasów w pełni wykorzystane potknięcie rywali i to w niezłym stylu. Zwiększamy szansę na triumf w Pucharze Maja jak to mawiał Probierz. A już wydawało mi się, że po oklepie z Koroną, w katastrofalnym stylu, straciliśmy szansę na walkę o mistrza, która nie jest „matematyczna”. Potem ten mecz w Warszawie… Ale ta reakcja po przegranej na Legii zdecydowanie pozytywna, w ogóle nie spodziewałem się, że Bjelica da radę podnieść drużynę. Straciłem wiarę i to był błąd, niewybaczalny błąd. Wisła zjedzona bez popity w drugiej połowie, bodajże 2 niecelne strzały oddali i to było wszystko na co było milicjantów stać. Nasz Thor pięknie ładuje kasty, ale o karnego to się przeokropnie bałem. No właśnie, karny i ogólnie sędziowanie. KA-TA-STRO-FA. Przesmycki razem z Przybyłem powinni być wysłani „pociągiem przyjaźni” gdzieś na Kołymę. Ten wolny dla GTSu byłby bardzo śmieszny, gdyby nie to, że znowu próbują nas wyjebać na wyjeździe. Przepraszam za język, ale inaczej się nie da. Karny dla nas dla mnie też z tyłka. Wg eksperta z TT słuszny, ale co ma zrobić obrońca z rękoma przy wślizgu? Jeśli w jakiś perfidny sposób nie próbuje zatrzymać piłki to nie powinno się czegoś takiego gwizdać. Przepisy do zmian tak jak z sytuacją Kostii w Warszawie, bo tamto też było „poprawne” w świetle tych rąbniętych przepisów. Prawdopodobnie zakończymy sezon u siebie. Oby Gajos podniósł tam puchar za MP!”

Autor wpisu: slavo1 do newsa: Analiza meczu z Wisłą + statystyki

„Po wczorajszym meczu nasunęło mi się kilka uwag. Po pierwsze wygląda na to, że zmiennicy nie tylko mają szansę doszusować do podstawowych zawodników, ale już są nich blisko. Jestem przekonany, że Tomasik da nam jeszcze wiele radości a i opcja z trzema obrońcami jest jak najbardziej skuteczna. A najważniejsza uwaga do linii obronnych to fakt, że możemy już PŁYNNIE przechodzić pomiędzy systemami obrony. Na środku pola gry, mimo naigrywania się z tzw. „kalesoniarza”, to nie można przejść obojętnie obok ewidentnego wzrostu jego formy. Świadczy o tym nie tylko największa ilość kilometrów, które Majewski przebiegł ale również fakt, że dzięki niemu zdobyliśmy niezwykle ważną bramkę. Jak on wyskoczył (przy bocznej linii) wyżej od obrońcy Wisły – to do teraz dla mnie zagadka. Solidny środek Trałka-Gajos mimo, że mało efektowny to niezwykle efektywny. Środek pola był tak zagęszczony, że praktycznie zamknięty dla Wisły i ich najsilniejszego punktu – prostopadłych do Carlitosa. Boki napadu to bardzo pozytywne wrażenie jakie pozostawił Klupś (mimo że tak od 70 minuty już czekałem kiedy go zdejmie). A za chamski atak na jego twarz to Sadlok powinien dostać czerwień bezpośrednio a przynajmniej drugą żółtą (co na jedno wychodzi). Szkoda, że Moder wszedł tak późno a Jóźwiak w tej trójce jest już doświadczonym wyjadaczem. A czeka jeszcze Serafin. Wniosek : panie trenerze Bjelica – więcej odwagi z młodymi ! No i atak : o Gytkjerze napisano już wszystko – świetny lis pola karnego, szybki, zdecydowany i skuteczny. A i Khoblenko też wczoraj miał krótkie dwa przebłyski możliwości. I uwaga ogólna: mam wrażenie, że Lech jakby dojrzał, nabrał siły, okrzepł jako zespół. Bardzo mnie ucieszyło, że po meczu zespół w kółku cos tam sobie powiedział… Myślę, że realnie rozpoczęliśmy walkę o mistrza.”

Autor wpisu: Misha do newsa: Wystaw swoje oceny po meczu z Wisłą

„Chwilo trwaj! Bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu! Cieszy mnóstwo rzeczy – poniżej moja subiekwtywna lista:
1) Wszystko zależy od nas. Na nikogo nie musimy się oglądać. Jak wygramy wszystkie mecze, zostaniemy mistrzem Polski.
2) Właśnie wygraliśmy 3 mecz pod rząd – zdarzyło się to nam po raz pierwszy w tym sezonie.
3) Przeskoczyliśmy Legię w tabeli po długich 5 miesiącach (od 14 kolejki, koniec października)
4) Znów zespół bardzo dobrze zareagował po stracie gola
5) Graliśmy bez 8 zawodników, a mimo wszytko nie widać było znaczącej utraty jakości. Zmiennicy na plus (Tomasik, Klupś). Jak widać mamy więcej młodych zdolnych niż tylko Jóźwiak i Gumny.
6) Mamy najlepszą obronę w lidze. Vujadinowić gra fenomenalnie. Dilawer może nie błyszczał na prawej obronie, ale w przekroju sezonu jest bardzo pewny.
7) Wreszcie Gytkjaer się spłaca. Kolejny bardzo dobry mecz w wykonaniu Duńczyka.
8) Zespół dobrze realizuje zadania taktyczne. Nenad wspomniał, że chcieliśmy wyeliminować Wisłę w środku pola, i to się udało.
9) Dobrze gramy w pressingu. Biegamy więcej od przeciwników. Starcza nam sił do końca meczu. Fizycznie wyglądamy bardzo bardzo solidnie.

Oczywiście nie powinniśmy popadać w hurra-optymizm, bo nadal w naszej grze zdarzają się mankamenty (znów 2 nierówne połowy, słaba skuteczność pomocników vide Majewski, zbyt binarny Jevtić – dobrze do przodu/słabo do tyłu etc.), ale to naprawdę zaczyna wyglądać bardzo dobrze. Zgadzam się z Szymkowiakiem, który w C+ stwierdził, że Lech to obecnie główny kandydat do MP. Oby miał rację !!! Co do pracy sędziów – wolny Carlitosa z kapelusza. Karny 1 nam się należał. Karny 2 według mnie prawidłowo nieodgwizdany.”

Autor wpisu: kksjanek do newsa: Na chłodno: Na chłodno

„Tylko Bosacki mówiąc o kupowaniu masowego szrotu, miał na myśli pozyskanych przez Lecha piłkarzy latem. Oby tylko cześciej takie okienka były gdzie, będziemy robić takie transfery. Wiadomo były niewypały typu De Marco, Rakels czy Barkroth. Należy pamiętać, że Rakels był czołowym graczem tej ligi już, Barkroth był czołowym skrzydłowym w lidze Szweckiej, więc te ruchy były przemyślane, ale już taka jest piłka. Należy jednak zauważyć, że pozyskaliśmy Gytkjear, Dilavera, Vujadinovica, czyli zawodnik czołowych na swoich pozycjach, co lepsze wszystkich trzech „za darmo”. Do tego mądre wypożyczenia Situma, Janickiego czy wcześniej Makuszewskiego. Najlepsze jest to, że to właśnie piłkarze za których płaciliśmy najwięcej okazywali się największymi wtopami. Nielsen, Thomalla, wspomniany Barkroth, Keita. Oczywiście też kilku piłkarzy darmowych nie wypaliło, jednak w naszych realiach nie da się mieć samych strzałów w dziesiątkę, nawet w najlepszych ligach kupowani są zawodnicy wszystkim znani, za grube siano, a potem grają poniżej oczekiwań. Oby częściej takie okienka jak te letnie, bo zimą były same transfery do rywalizacji, ale jak zdobędziemy mistrzostwo to myślę, że nikt pretensji mieć nie będzie, że nie przyszła choćby wymarzona „8”, bo Gajos zaczął dawać radę.”

Autor wpisu: 07 do newsa: Na chłodno: Na chłodno

„Każdy, nawet dorośli popełniają błędy i niestety Bartek oraz Piotr mocno podpadli niefortunnymi wypowiedziami. Trudno. Obaj muszą być świadomi, że Wiara będzie ich oceniała nieco inaczej. Życie jest takie, że raz się jest na wozie , a raz pod wozem… Życie toczy się dalej. Co do zespołu. – Jest szansa na 4 kolejne zwycięstwo, a to już seria jakiej do tej pory nie mieliśmy. Swego czasu byliśmy liderem tabeli, potem jednak przyszła wyjazdowa bolączka i spadek w tabeli. Myślę, że mamy dłuższą ławkę od Jagiellonii i to może zadecydować w wyścigu o MP. Nie sądzę, aby Jagiellonia punktowała tak jak na początku wiosny. Myślę, że podzielą los Lecha z poprzedniego sezonu. Nie myliłem się co do Legii mówiąc, że są źle przygotowanie do wiosny. Wycieczka do USA robi swoje… Na koniec dodam – na dziś gablota Bielicy jest pusta i nadal są 2 punkty straty, więc jak czytam o koronowaniu Lecha po ostatnich oczywiście udanych i dobrych meczach to zazdroszczę optymizmu… bo przed nami jeszcze 8 spotkań w których można zdobyć max 24 punkty. To dużo, ale żadnej z drużyn nie uda się wygrać wszystkiego. Mam nadzieje, że 20 lub 19 oczek da Nam to, czego wszyscy chcemy i to jest realne, tym bardziej jeśli w play -off kończyć będziemy w Poznaniu i 4 spotkania zagramy u siebie.”

Autor wpisu: Siódmy majster do newsa: Wasze oceny za mecz z Wisłą

„Kuźwa wiara, czy Wy to widzicie? Najgorszy zawodnik z notą 4,30. I jest to Dilaver, odkrycie Kolejorza w tym sezonie, gracz na naszą ligę naprawdę dobry. Maja równany z ziemią (słuszni ) nie tylko przez @tomasza1973 z oceną 4,55 i będący autorem najambitniejszego zagrania sezonu (główka przy linii). Gytek z rekordem wysokości oceny. Nosz kuźwa, jak tu nie wierzyć w majstra? Ten tytuł już widać, już czujemy jego dotyk, smak, zapach i co tam jeszcze kto sobie umyśli. Trzeba go tylko nie wypuścić już z rąk.Nie popełnić żadnego błędu pychy, zaniechania, lekceważenia rywali czy jakiegokolwiek innego. Ograć Górnika i liczyć na pierwsze miejsce po zasadniczej. Trenerze Bjelico, nie spieprz wielkiej szansy zostania pierwszym majstrem w swej karierze. W dużej mierze odzyskałeś nadszarpnięte zaufanie kibiców, trzymaj tak dalej. Ja sam i wielu innych MARZYMY o tym by odszczekać wszystko to, co napisaliśmy o Tobie złego. Daj nam szansę trenerze, zasłuż na przejście do chwalebnej historii wielkiego klubu Lecha Poznań. Największego klubu w Twym życiu. Korona powoli opuszcza się na głowę Kolejorza. Nikt nie wyobraża sobie sytuacji aby nie dotarła na SWOJE MIEJSCE.Na miejsce, gdzie ma być zawsze!!!”

Autor wpisu: Lechita62 do newsa: Analiza meczu z Wisłą + statystyki

Kapitalny mecz Lecha. Ciężko znaleźć piłkarza, który zagrał słabo. Z drużyn pozostających w walce o tytuł jesteśmy w najlepszej dyspozycji. Mam wrażenie, że zaczynamy grać tak jak na początku 2017 roku, wtedy z formą trafiliśmy na początek rundy wiosennej, a zabrakło jej w kluczowym momencie sezonu (Finał PP, fatalna strata punktów z Łęczną, w której na stoperze grał Pitry, pechowa porażka z Legią po dwóch bramkach w samej końcówce). Teraz po niemrawym początku roku, formę złapaliśmy tuż przed rozpoczęciem rund finałowej, a główni rywale borykają się z mniejszymi bądź większymi problemami. Już teraz moglibyśmy być liderem gdyby Arka nie dała sobie wyrwać zwycięstwa w tak kuriozalnych okolicznościach w meczu z Jagiellonią. Gdyby nie nieprawdopodobna końcówka tego meczu Jaga miałaby 3 porażki z rzędu co pokazuje, że jadą na oparach. Legia jest w kryzysie, atmosfera w klubie chyba nie jest najlepsza. Wielkie transfery w większości okazały się niewypałem, Radović po kontuzji to już nie ten Radović, Kucharczyk zesłany do rezerw, trener jest bardziej pogubiony niż Nenad Bjelica jeszcze kilka tygodni temu. U nas jest dokładnie odwrotnie obrona wspomagana przez Trałkę świetnie się wywiązuje ze swoich obowiązków, ofensywni pomocnicy kreują sytuacje strzeleckie, które bezlitośnie wykorzystuje Gytkjaer, słowem każdy robi to co do niego należy. Nie chcę popadać w hurraoptymizm, ale wygląda to obiecująco i jeśli nie nastąpi jakiś niespodziewany zwrot zarówno u nas jak i u Legii i Jagi to ten wymarzony tytuł trafi do Poznania.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <4 komentarze

  1. WW pisze:

    JERICHO,dla mnie karny absolutnie słuszny,Nikt nie kazał mu grać wślizgiem,a poza tym to nie był wślizg na piłkę, tylko przecinający podanie.Ręka też w nienaturalnej pozycji.Prostopadła do tułowia.

  2. stowoda pisze:

    Tyle gadania o „zagraniu ręką”, dyskusji czy ręka lużna czy nie. Ale przecież sędzia ma ulamki sekund by to zobaczyć. Zresztą, oprócz zasłonięcia ręką twarzy czy przyrodzenia, ręki przy ciele wszystko pozostałe powinno być gwizdane i byłby spokój. A tak dyskusje anatomiczne, psychologiczne jak w gabinecie lekarskim. Nawet to idiotyczne tłumaczenie że „ręka po błędzie technicznym przy przyjęciu piłki:”… trudno, piłkarz niedojda więc ręka odgwizdana i tyle.

  3. Jam pisze:

    Uważam, że jeśli odgwizdano rękę Kostewicza, to powinno się gwizdać KAŻDĄ rękę.