Oko na grę: Matus Putnocky

W materiach z cyklu „Oko na grę” w każdym oficjalnym meczu Lecha Poznań baczniej obserwowany jest przez nas wybrany wcześniej zawodnik Kolejorza. W każdym spotkaniu wybrany piłkarz zostaje poddawany naszej analizie w tym często także statystycznej. Najpóźniej kilka godzin po meczu publikowane są wnioski na temat jego gry + ogólna ocena występu przeciwko danemu rywalowi.


Matus Putnocky wykorzystał kontuzję Jasmina Buricia, której Bośniak doznał miesiąc temu w starciu z Lechią i ponownie wrócił do bramki Kolejorza. Słowak wystąpił wczoraj w 3 kolejnym spotkaniu od 1 minuty, a jego gra od początku była świetną okazją, aby to on był przez nas baczniej obserwowany w ramach cyklu „Oko na grę”.

Ocena gry:

Matus Putnocky od pierwszych minut nie miał zbyt wiele pracy. To Lech atakował, Korona miała czasem problemy z wyprowadzeniem nawet pojedynczej kontry, zatem Słowak często przepatrywał się temu, co robią jego koledzy w ofensywie. Korona atakowała rzadko, jednak kiedy wyprowadzała kontrę, to niemal zawsze pachniało golem. Po jednej z takich kontr kielczanie zdobyli zwycięską bramkę. W 35 minucie nasz bramkarz nie miał zbyt wiele do powiedzenia. Strzał z daleka Kapidzicia był mocny, bardzo precyzyjny, piłka odbiła się jeszcze wcześniej od słupka i wpadła do siatki. 34-letni golkiper Lecha Poznań miał wczoraj 13 interwencji. Obronił 3 lekkie strzały mając problemy z wykopami. 7 udanych wykopów piłki z własnego pola karnego na 14 wykonanych nie jest zbyt dobrym wynikiem. Plus można postawić przy podaniach Putnockiego, który zdecydowanie lepiej grał po ziemi niż wybijał futbolówki do przodu. Mecz z Koroną był solidnym spotkaniem w wykonaniu Matusa, który mimo wszystko nie dał rady zachować czystego konta. Występ na trójkę, a grę nogami powinien jak najszybciej spróbować poprawić.


30. Matus Putnocky
Mecz: Lech Poznań – Korona Kielce 0:1 (13.04.2018)
Czas gry: 1-90 min.
Pozycja: bramkarz
Żółte kartki: 0
Kontakty z piłką: 54
Faule popełnione: 0
Był faulowany: 0
Podania: 37
Celne podania: 32
Interwencje: 13
Obrony: 3
Piąstkowania: 0
Chwyty: 6
Wybicia: 14
Wybicia celne: 7

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarze 2

  1. Zico pisze:

    Szkoda, że nie zrobiliście analizy gry Jevtica. Chciałbym widzieć jego statystyki strat z wczorajszego meczu…

  2. Ekstralijczyk pisze:

    Wydaje mi się, że gdyby Putnocky był mniej wysunięty od bramki to dość spore miałby szansę na obronienie tego strzału.

Dodaj komentarz